[To nie błąd] Przyrost Boskich Łask ??

  • Rozpoczynający wątek dlugibrd
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,
to mój pierwszy temat na forum i częściowo odnosi się do tematu http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=9432 .
A więc tak, gram tutaj od jakiegoś czasu na świecie "Omikron" i ostatnio zainteresowała mnie pewna rzecz. Otóż czczę tego samego Boga w kilku miastach i zauważyłem że w dziwny sposób są przeliczane "Boskie Łaski", więc zacząłem szukać i znalazłem ten temat: http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=9432 , był tam odnośnik do strony http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Boskie_łaski . Więc wszedłem na tą stronę i zacząłem czytać i analizować. Zrozumiałem, że w sytuacji gdy czcimy jednego Boga w kilku miastach, Łaski które od niego otrzymujemy są sumowane poprzez zsumowanie wszystkich poziomów Świątyni i Boskich Posągów.
Wiem, że podane tam wartości są orientacyjne i że Boski Posąg dodaje 5 kolejnych poziomów( czyli 0,5 Boskich Łask). Czyli na poziomie 25 mamy przyrost 5 na godzinę, to z Posągiem mamy 5 poziomów więcej tj. 5,5 na godzinę czyli na proste liczenie 0,1 Łaski więcej na każdy poziom powyżej 25.
Lecz analizując tabelkę zamieszczoną na tej stronie zauważyłem, że na niektórych wyższych poziomach liczba Łask się powtarza. Niestety tabelka jest rozpisana tylko do 50 poziomu :/
Po wszystkich analizach przystąpiłem do przeliczeń i niestety liczba moich łask otrzymywanych na danym poziomie świątyni mi się nie zgadza ;/
W celu wyjaśnienia przedstawię sposoby moich przeliczeń:
Opierając się na założeniu : 25 poziom - 5 Łask , 50 poziom - 7.1 Łask czyli różnica na 25 poziomach wynosi 2,1 więc odpowiednio na 75 poziomie powinna wynosić 9.2 Boskich Łask na godzinę. ( oczywiście bez opcji premium i przy prędkości świata 1.0x )
A więc, mój poziom świątyni wynosi 78 + 1 Boski Posąg ( czyli + 5 poziomów) co daje 83 poziom świątyni, natomiast liczba Łask uzyskiwanych przez godzinę wynosi 9,1. Czyli mniej więcej tyle ile wg wyliczeń powinienem otrzymywać na 75 poziomie a mam 8 poziomów więcej, czyli jestem stratny. I tu kolejne pytanie: Ile ?? Czy 0,8 za 8 poziomów czy 0.9 (za 8 poziomów 0.8 + 0.1 straty na każde 25 poziomów więcej) czy 0,7 ( 25 poziomów więcej =2.1 więc 25/8=3.125 a więc 2.1/3.125=0.672 czyli po zaokrągleniu 0.7) Więc zastanawiam się co będzie jak łącznie będę miał 100 poziom świątyni ?? ;/
Teraz gdybym oparł się na założeniu, że każdy poziom więcej powyżej 25 poziomu świątyni dodaje 0.1 Łaski na godzinę, bo tak można to rozumieć skoro Boski Posąg dodaje 5 poziomów więcej czyli 0.5 Łaski więcej na godzinę to byłbym stratny jeszcze więcej, ponieważ powinienem wtedy na 83 poziomie otrzymywać 10.8 Łaski na godzinę (83-25=58, 58*0.1=5.8, 5+5.8=10.8).
Analizując to wszystko zrozumiałem że różnice te (czyli ta sama liczba Łask na dwóch poziomach) mogą być spowodowane sposobem przeliczania Łask przy opcji Premium, bo widziałem że przy opcji Premium nie ma tej samej liczby na 2 różnych poziomach, dodatkowo Premium daje 50% więcej i czasem wyjdzie liczba z dwoma miejscami po przecinku.
Mimo iż liczyłem na wiele sposobów, analizowałem kilkakrotnie to wszystko, to dalej nie wiem dlaczego mam tych Łask mniej moim zdaniem.
Dodatkowo chciałem zauważyć iż moim zdaniem naliczanie Łask jest "błędne" , opierając się nawet na "Boskim Posągu" bo skoro daje 5 poziomów więcej tj 0.5 Łaski więcej to czarno na białym widać że daje 0.1 Łaski więcej na 1 poziom więcej, czyli na 25 poziomów więcej powinno dojść 2.5 a nie 2.1 Łaski, oprócz tego uważam że jest to dodatkowo krzywdzenie i utrudnienie (zapewne nie naumyślne ) graczy nie korzystających z opcji premium, bo nie dość że gracze premium mają 50% więcej to jeszcze gracze bez tej opcji mają ucinane Łaski, są to dziesiętne części Łaski ale zawsze to coś w skali dnia (w moim przypadku 1.7 na godz czyli 40.8 w ciągu doby przy 83 poziomie, to co by było przy 100 poziomie ?? ). Sam czasami korzystam z opcji Premium ale mimo wszystko uważam, że właśnie użytkownicy bez tej opcji powinni mieć naliczane Łaski w sposób: "każdy poziom powyżej 25 poziomu 0.1 Łaski więcej" a Ci z opcją premium aż tak nie ucierpią jak im się gdzieś na poziomach powtórzy liczba Łask bo i tak mają ich więcej.
Mam nadzieje że mój punkt widzenia tego problemu zostanie rozpatrzony i że uzyskam odpowiedź ile tych Łask powinienem uzyskiwać na tym poziomie świątyni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Przyrost Boskich Łask ??

W podanym przez Ciebie linku do wiki jest dokładny wzór na obliczenie przyrostu łask

Ilość łask boskich = sqrt (poziom 1 świątyni + poziom 2 świątyni + ... + 5*liczba posągów)*1,5.

Mnożnika "1,5" używamy się wyłącznie w wypadku posiadania premium Kapłanka.


sqrt to pierwiastek kwadratowy czyli sqrt z 83=9,11
 

DeletedUser

Guest
Odp: Przyrost Boskich Łask ??

sqrt to pierwiastek kwadratowy

No właśnie zabrakło tych słów i było by wszystko dla mnie jasne :)
Dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi i rozwiązanie mojej zagwozdki, teraz już wiem dlaczego w tabelce są takie wartości a nie inne :)

P.S.
Wiedziałem że mnożnik stosuje się tylko przy opcji Premium :)


Temat Uważam Za Zamknięty :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry