Punkty łaski

  • Rozpoczynający wątek Qnops
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mam takie pytanie do doświadczonych graczy z innych edycji Grepo.

Zauważyłem dziś coś co mnie bardzo zdziwiło...
Posiadam 3 miasteczka, w których mieszkańcy modlą się do 2 Bogów:
screenhunter012.jpg

Do Hery wciąż modlą się mieszkańcy stolicy i drugiego miasteczka, najnowsze głównie skupi się na morskich bataliach więc już zaczęło czcić Posejdona.

Jednak bardzo zaciekawił mnie przyrost punktów łaski. 8 u Hery i 4 u Posejdona.
Dziwi mnie to bo Miasta Hery mają świątynie na 10 i 6 poziomie, natomiast to Posejdona dopiero co przejęte ma 4 poziom świątyni. Wydawało mi się że dwie większe świątynie w tym jedna ponad dwa razy powinny mieć ponad dwukrotny przyrost puntów łaski.
Biorąc pod uwagę informacje z wiki spodziewałem się że przyrost dzienny dla Hery powinien być (z modyfikacja x2 dla Świata Beta):
miasto 1 (poziom 10) -> +3.2 x 2 = +6.4
miasto 2 (poziom 6) -> +2.4 x 2 = +4.8
W sumie Hera -> +11.2

Dla Posejdona:
miasto 3 (poziom 4) -> +2.0 x 2 = +4.0

Jednak tak się u Hery nie dzieje. Wygląda na to że Przyrost ten liczony jest jako:
Hera -> miasto 1 (poziom 10) + miasto 2 (poziom6) -> ogólnie (Poziom 16) -> 4.0 x 2 = 8.0

No i teraz moje pytanie, czy tak jest to zamierzone i wygląda na innych edycjach. Czy jest to tylko Bug, który należy zgłosić.

Jeżeli taki efekt jest zamierzony, to jest to dość dziwne bo przy sumarycznym poziomie koło 50 przyrost punktów z wzrostem o jeden poziom świątyni to tylko około dwóch trzecich punkta na nowy poziom. Więc przy większej ilości miast budowanie posągu dającego tylko 1-2 punkty dodatkowe jest nieopłacalnym wyborem.

W każdym bądź razie od razu dorzucę kolejne pytanie:
A co z limitem 500 punktów łaski czy jest on Globalny, czy posiadanie dwóch miast dla jednego Boga powoduje jego zwiększenie, czy też nie.
 

DeletedUser

Guest
w grepolis nie jest tak że jak masz 2 świątynie tego samego boga to ich przyrosty się sumują:)

1 świątynia: 100%
2 świątynie: ok 70% sumy przyrostów
3 świątynie: ok 57% sumy przyrostów
4 świątynie: ok 49% sumy przyrostów
5 świątyń: ok 44% sumy przyrostów
itd.
jak wklepiesz te wyniki do jakiegoś programu dopasowującego funkcje to granicą będzie jakieś 40%

w podane wartości to świątynie bez posągu. badania przeprowadziłem na swoich miastach na niemieckiej alfie. i bywało tak że przy 2 świątyniach miałem 69,23% i 70,83% przyrostu (różna kombinacja poziomów świątyń) stąd uśrednienie do 70%


ewentualnie działa to tak:
100 - 29 - 29/2 - 29/4 - 29/8 -29/16 - itd.
gdzie kolejne odejmowania to kolejne świątynie:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tak dla testu zmieniłem i 3 miasto na Herę i wyszło: 8.9 przyrostu

Suma przyrostów poszczególnych miast
poz 10 -> 3.2 x 2 = +6.4
poz 6 -> 2.4 x 2 = +4.8
poz 4 -> 2.0 x 2 = +4.0
Ogólnie = 15.6
Zgodnie z twoim procentowym udziałem daje to
+15.6 x 59% = +9.2

Wynik dla mojego założenia sumowania poziomów
poz 10 + poz 6 + poz 4 => poziom 20 -> +4.5 x 2 = +9.0

Wychodzi że moje założenie jest bardzo zbliżone do wyników (błędy mogą wynikać z przybliżonych wartości na Wiki).

Czy ktoś mający więcej miast dla jednego Boga na innych Grepo mógłby potwierdzić wyniki?
 

DeletedUser

Guest
Tak dla testu zmieniłem i 3 miasto na Herę i wyszło: 8.9 przyrostu

Suma przyrostów poszczególnych miast
poz 10 -> 3.2 x 2 = +6.4
poz 6 -> 2.4 x 2 = +4.8
poz 4 -> 2.0 x 2 = +4.0
Ogólnie = 15.6
Zgodnie z twoim procentowym udziałem daje to
+15.6 x 59% = +9.2

u mnie było założenie 57% a nie 59:)
8,9/15,6 = 0,570

z drugiego pomysłu (tego z dzieleniem liczby 29) wychodzi 56,5% (co daje 8,814 przyrostu)

bliżej jest więc pierwsze założenie:)
 

DeletedUser

Guest
Ja od razu nie zakładając nowego tematu , mam pytanko co do tych łask mam 55 łask Wielkiego Zeusa ;p i jak mogę sobie wezwać rydwan np. ?
 

DeletedUser

Guest
Było o tym już nie raz (wystarczy poszukać).
Ale powtórzę po raz kolejny:
mapa --> klikasz swoje miasto --> klikasz rękę z piorunem --> klikasz rydwan i po sprawie ;)
 

DeletedUser

Guest
A ja powtórzę pytanie:
A co z limitem 500 punktów łaski czy jest on Globalny, czy posiadanie dwóch miast dla jednego Boga powoduje jego zwiększenie, czy też nie.
Bo główny temat mojego pytanie się chyba wyczerpał ;P
 

DeletedUser

Guest
Limit się nie zwiększy, choćbyś miał i 30 miast z tym samym bogiem.
 

DeletedUser

Guest
przy 30 świątyniach na maxa bez posągu przyrost byłby 60/h - ledwo człowiek będzie nadążał z wydawaniem...

przydałoby się jakieś zwiększanie limitu ale to już na forum propozycji
 

DeletedUser

Guest
Nie chcąc zakładać nowego tematu, chciałbym zapytać jak sprawa wygląda jeżeli ma się w każdym mieście innego boga. Czy wtedy jest normalny przyrost dla każdego boga osobno wg. poziomu światyni czy też są jakies modyfikatory?

Dzisiaj miałem taki przypadek. Przejąłem miasto posiadające ma świątynię na 3 poziomie i nie miało wybranego bóstwa. Nie wiem czy poprzedni właściciel nie wybrał, czy tak to jest przy przejmowaniu, że się zaczyna od nowa. Ponad tydzień temu zmieniłem w swoim pierwszym mieście boga z Zeusa na Herę i miałem info że Dla Hery jest x/h i dla Zeusa x/h. Trochę było to dziwne, że mi się w mieście panosza heretycy i wyznają Zeusa kiedy religią państwowa został kult Hery:) Ale nic, było to sobie i myślałem że z czasem zniknie. Po przejęciu postanowiłem wybrać Zeusa w drugim mieście i jak go wybrałem okazało się że pojawiły się od razu te łaski które zbierały się "heretycko" w pierwszym mieście. Wtedy przełączyłem się do pierwszego miasta aby wykorzystać łaski Hery na zwiększoną produkcję, a tu patrze zero. Zniknęły. Ilość łask nie koreluje się, więc nie zamieniły się. Zeusa miałem ca 230 a Hery ca 120. Zeusa zostały ale w nowym mieście, Hery zniknęły. Zmieniłem z powrotem na Herę w drugim mieście (wykorzystałem łaski Zeusa bo bałem się że też znikną) i w obu miastach zacząłem od zera. teraz nie wiem czy lepiej mieć róznych bogów czy tego samego. Może coś poradzicie?
 

DeletedUser

Guest
Jednym słowem twórcy gry zmuszają nas do różnych bogów aby w pełni wykorzystywać łaski ..... a co z samoobroną ? bo różne bóstwa (jednostki mityczne ) nie tolerują się :(
 

Robin65

Zespół Grepolis
jedynym mankamentem jest brak możliwości podsyłania jednostek mitycznych do miast z innym bóstwem bo już czary działają bardziej globalnie bo możesz np., rzucić heroiczną siłę ateny na atak w którym biorą udział minotaury zeusa
 

DeletedUser1360

Guest
w grepolis nie jest tak że jak masz 2 świątynie tego samego boga to ich przyrosty się sumują:)

1 świątynia: 100%
2 świątynie: ok 70% sumy przyrostów
3 świątynie: ok 57% sumy przyrostów
4 świątynie: ok 49% sumy przyrostów
5 świątyń: ok 44% sumy przyrostów
itd.
jak wklepiesz te wyniki do jakiegoś programu dopasowującego funkcje to granicą będzie jakieś 40%

w podane wartości to świątynie bez posągu. badania przeprowadziłem na swoich miastach na niemieckiej alfie. i bywało tak że przy 2 świątyniach miałem 69,23% i 70,83% przyrostu (różna kombinacja poziomów świątyń) stąd uśrednienie do 70%


ewentualnie działa to tak:
100 - 29 - 29/2 - 29/4 - 29/8 -29/16 - itd.
gdzie kolejne odejmowania to kolejne świątynie:D

Kurczak a nie jest to tak ?
wszystkie świątynie jedengo boga sie sumuja
więc kolega ma świątynie na 10 i 6 poziomie w sumie daje to 16 patrzymy na lvl 16 i co mamy 4 łaski świat beta ma x2 więc mamy 8 łask
patrzymy świątynie na 4 mamy 2 łaski x2 na becie więc mamy 4 łaski.
Wszystko jasne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Wg mnie suma poziomów świątyni -> odczyt z tabeli jest właściwą interpretacją na obronę p. Dozymetrycznego Kurczaka przemawia fakt, iż napisał to baaaardzo dawno temu :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry