Punkty walki - coś się zmieniło w 2.0 ?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4313
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4313

Guest
w Wiki Grepolis jest
Punktacja odpowiada liczbie wolnych mieszkańców, którzy zostali zużyci do rekrutacji poległych jednostek

I tak zawsze było, ale dzisiaj przyjrzałem się ostatnim raportom i tam są takie kwiatki:
punkty_walki.jpg

Bug jakowyś, czy czegoś nie rozumiem ?
 

DeletedUser4784

Guest
Odp: Punkty walki - coś się zmieniło w 2.0 ?

Jeśli wszystkie stacjonujące biremy i wojska lądowe były twoje to fakt, to był bug...

Ale jeśli miałeś wsparcie to zadziałał podział pkt walki i zostały one rozdzielone pomiędzy sojuszników wspomagających ciebie, proporcjonalnie do wkładu ich w twoją obronę :)
 

DeletedUser4313

Guest
Odp: Punkty walki - coś się zmieniło w 2.0 ?

Dzięki Matus :)

Pozostaje mi tylko napisać: A jednak się dało :)
bo doskonale pamiętam wiele wątków na tym forum, gdzie dowodzone było, że nijak czegoś takiego nie da się zrobić (przydziału punktów dla wspierających )
 

DeletedUser8957

Guest
Odp: Punkty walki - coś się zmieniło w 2.0 ?

Punkty ze wsparć są ,niestety nigdzie nie znalazłem sposobu ich podziału między miasto i graczy wspomagających.Ostatnio wysłałem wsparcie do kolegi bo nie miał nic w mieście.Atak był tylko ogniami.Wszystkie biremy były moje.Więc to ja zatopiłem wszystkie ogniowe wroga i dostałem koło 30% punktów walki.pozostałe 70% dostało bronione miasto.Ktoś zna dokładny sposób podziału punktów walki przy wsparciach?
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Punkty walki - coś się zmieniło w 2.0 ?

Tego nikt z graczy nie wie, jest to tajemnica. Nie wiem dlaczego, może dlatego, aby nikt z graczy nie mógł kontrolować prawidłowości ich naliczania.

Wiem jedno: jeśli w ostatnich aktualizacjach nic się nie zmieniło, to podział ten jest kompletnie nielogiczny.

Przykład: na miasto jest atak samymi ogniami. Dwóch graczy posiada w mieście tyle samo birem, jeden z nich posiada poza biremami także wojsko lądowe.

Pomimo, że w walce z ogniami wezmą udział tylko biremy (więc logiczne jest, że podział powinien wynosić po 50%, przy ewentualnym bonusie dla właściciela miasta) to osoba, która posiada wojska lądowe otrzyma znacznie więcej punktów walki.

Podejrzewam więc, że podział punktów walki pomiędzy wspierających jest liczony proporcją w stosunku do ilości wszystkich jednostek wspierających, niezależnie od tego, które faktycznie uczestniczyły w walce.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Punkty walki - coś się zmieniło w 2.0 ?

Tego nikt z graczy nie wie, jest to tajemnica. Nie wiem dlaczego, może dlatego, aby nikt z graczy nie mógł kontrolować prawidłowości ich naliczania.

Wiem jedno: jeśli w ostatnich aktualizacjach nic się nie zmieniło, to podział ten jest kompletnie nielogiczny.

Przykład: na miasto jest atak samymi ogniami. Dwóch graczy posiada w mieście tyle samo birem, jeden z nich posiada poza biremami także wojsko lądowe.

Pomimo, że w walce z ogniami wezmą udział tylko biremy (więc logiczne jest, że podział powinien wynosić po 50%, przy ewentualnym bonusie dla właściciela miasta) to osoba, która posiada wojska lądowe otrzyma znacznie więcej punktów walki.

Podejrzewam więc, że podział punktów walki pomiędzy wspierających jest liczony proporcją w stosunku do ilości wszystkich jednostek wspierających, niezależnie od tego, które faktycznie uczestniczyły w walce.


Podział jest...dość skomplikowany. Wałkuje ostatnie godziny.
Od 1%-25% punktów walki (wg poziomu muru) przyznawane jest dla obrońcy,
a reszta punktów jest dzielona wg % udziału jednostek graczy we wsparciu.
np.Przy wyniku 100pkt walki - obrońca z murem 25poziom otrzymuje od razu 25pkt walki,
a dopiero pozostałe 75pkt jest dzielone %procentowo wg właścicieli wojsk (w tym obrońcy)

Luzdelsur ; Poruszyłaś bardzo ciekawą rzecz, bo jeśli wojsko lądowe które nie bierze udziału w walce, ma wpływ na podział punktów walki , tylko ze względu na obecność w mieście to też uważam to za bug,
Pytanie też czy mur ma wpływ na podział punktów walki w bitwach morskich?
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Punkty walki - coś się zmieniło w 2.0 ?

Zaraz po pierwszych aktualizacjach z całą pewnością tak było i to różnica w ilości punktów walki była znaczna. Co więcej, ten który miał same biremy był okupującym to miasto, mógł więc (teoretycznie) być traktowany jako jego właściciel, mimo to uzyskiwał znacznie mniej punktów walki.

Podczas tej samej walki zauważyłam także inną ciekawostkę: z trzech miast idzie wsparcie z taką samą ilością birem. Powinny przy ataku padać w takiej samej mniej więcej ilości, prawda? A w jednym mieście pada 2x więcej birem niż w pozostałych (badania nie mogły mieć znaczenia, bo akurat w tym mieście były najlepsze). Nie wiem czy było to istotne, ale ta "znacznie podwyższona padalność" dotyczyła miasta, z którego wsparcie dotarło do wspieranego miasta jako pierwsze.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Punkty walki - coś się zmieniło w 2.0 ?

Wielu graczy (w tym ja) już dawno pisało że wprowadzenie w pełni logicznego i dokładnego sposobu podziału PW będzie prawie niemożliwe. No i teraz macie na to dowody
 
Do góry