pytanie odnośnie punktu regulaminu

  • Rozpoczynający wątek Tien
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Nie wiem czy to odpowiedni dział na to pytanie, ale cóż.

Chodzi o punkt regulaminu

Gra kilku osób na jednym koncie

Czemu gra powiedzmy w dwie osoby na jednym koncie jest przestępstwem ? Nie każdy ma czas siedziec non stop przy komputerze i grac. Gra w dwie osoby na jednym koncie częściowo rozwiązuje problem stania się farmą.

Co złego jest w tym, że dwie osoby by grały na jednym koncie ?
 

DeletedUser

Guest
To, że każdy gracz ma równe prawa do gry. To byłoby niesprawiedliwe gdyby 2-3 osoby grały na jednym koncie.
Postaw się w sytuacji obrońcy, non stop ataki przez całą dobę.
 

DeletedUser

Guest
ten argument za mną w ogóle nie przemawia, osoba jechana też może kogoś skombinowac na konto. A dodatkowo jezeli ktos ma ciagle ataki na swoja wioske to druga osoba by pomogla, wiec ulatwienie byloby dla obroncy.
 

DeletedUser

Guest
Zbyt duże ułatwienie, ciągle inna osoba siedzi na koncie, poza tym taka jest ogólnie przyjęta zasada w grach MMO.
 

DeletedUser

Guest
Nie ma zastępstwa więc jest to niedozwolone proste.
Mam nadzieję, że w kolejnych aktualizacjach będzie opcja zastępstwa, chodzi np o wakacje.
 

DeletedUser

Guest
Jak nie możesz przejść jakiejś misji w GTA to też bierzesz kolegę żeby operował klawiaturą a ty zostaniesz przy myszce??
 

DeletedUser

Guest
W tym momencie faworyzowani są ludzie którzy mają powiedzmy stały dostęp do internetu (np. w pracy). Nie każdy może sobie pozwolic na stałą obserwację konta. A wiem, że wraz z rozwojem konta czas poświecony na gre zwiększa się.

A co do argumentu, że taka jest ogólnie przyjęta zasada, Nie do końca się zgodzę, gdyż grałem w inna grę MMO przez długi czas, gdzie Współdzielenie konta nie było przestępstwem.

Dletego zaciekawił mnie ten punkt.
 

DeletedUser

Guest
w sumie trudno stwierdzić czy na jednego kompa i na to samo konto logujesz się tylko Ty, czy teś Ty i np. Twoje rodzeństwo, ale ja wiem, że to bardzo wkurza, bo właśnie miałem taki problem z nieustającymi atakami na plemionach (szły nawet o 4 nad ranem)
 

DeletedUser

Guest
Odpowiedź jest prosta, jeżeli nie ma się odpowiedniej ilości czasu na grę, lub łącza to się nie gra. Tak samo można powiedzieć "Dlaczego nie mogę grać w najnowszego Medala jak mam za słaby procesor, to jest dyskryminacja graczy ze słabym sprzętem"
 

DeletedUser

Guest
A dlaczego mam nie grac skoro lubie a nie mam duzo czasu ?
Dlatego biorę kolegę który też ma trochę czasu i gramy sobie razem, W tym wypadku konto u ludzi którzy nie mają odpowiednio duzo czasu nie koniecznie muszą stac sie farmami. I czerpia przyjemnosc z gry.

Co do argumentu z kompem, że mam za słabego i nie pogram też jest łatwy do obalenia.

Skoro ja nie mam kompa dośc dobrego a ma moj kolega, kupuje browara dzwonie do kumpla, że wpadne z browarkiem i gramy razem. I wszyscy są zadowoleni :)
 

DeletedUser

Guest
Czemu gra powiedzmy w dwie osoby na jednym koncie jest przestępstwem ? Nie każdy ma czas siedziec non stop przy komputerze i grac. Gra w dwie osoby na jednym koncie częściowo rozwiązuje problem stania się farmą.

1. trzema sobie uświadomić jedną podstawową rzecz: TO TYLKO GRA!
nie trzeba nad nią siedzieć non stop. na pewno pomaga w tym bonus nocny:)
sam nie gram non stop. dziś np siadłem przed 8 rano i ok 9-10 a potem dopiero po 20 siadłem
2. stałeś się farmą? zawsze możesz zacząć grę od nowa na obecnym lub innym świecie.
3. byłoby niesprawiedliwością względem normalnych graczy, którzy na grę poświęcają parę chwil dziennie (i nie koniecznie są farmami) i nie są w niej obecni 24h/d (mają życie prywatne i grę traktują jako rozrywkę) gdyby na jednym koncie mogło zasiadać więcej niż 1 graczy.

bo wyobraźcie sobie jakie szanse ma gracz, który: śpi 8-10h dziennie, 8h pracuje i tylko parę godzin dziennie poświęca na grę (i jeszcze może czasem wyjdzie ze znajomymi na miasto, co skraca jego średni czas poświęcony na grę) z kontem którym opiekuje się więcej niż jedna osoba.

zaraz ktoś powie że przecież ten człowiek może też dać komuś konto, ale zauważcie że nie wszyscy lubią i chcą grać w takie gry:) i czasem ciężko znaleźć kogoś do pomocy w takiej sytuacji. dochodzi jeszcze punkt z tym że nie dajemy hasła innym osobom, a więc nie może być tak, że ty grasz ze swojego kompa parę godzin po południu a rano parę godzin gra twój kolega ze swojego komputera.
 

DeletedUser

Guest
A'propos wspólnego łącza. W moim sojuszu są dwaj bracia, od początku mają wpisane wspólne łącze, a mimo to obaj dostali pięciodniowego bana, z podejrzeniem o multikonto, bo ..za szybko się logują po sobie. Czy w takim razie gdzieś pisze, jaki czas musi upłynąc miedzylogowaniami? Nikt im nie zarzuca wspierania się surowcami, wojskiem. Dla mnie to wygląda na zasadzie: jak chcesz uderzyc psa, to kij zawsze znajdziesz.
 

DeletedUser

Guest
A'propos wspólnego łącza. W moim sojuszu są dwaj bracia, od początku mają wpisane wspólne łącze, a mimo to obaj dostali pięciodniowego bana, z podejrzeniem o multikonto, bo ..za szybko się logują po sobie. Czy w takim razie gdzieś pisze, jaki czas musi upłynąc miedzylogowaniami? Nikt im nie zarzuca wspierania się surowcami, wojskiem. Dla mnie to wygląda na zasadzie: jak chcesz uderzyc psa, to kij zawsze znajdziesz.



hmmm. samo przemienne logowanie nie jest wyznacznikiem ostatecznym, ale jeżeli ktoś loguje się co 30 sekund z innym kontem, to nie ma wątpliwości iż jest to jedna osoba
 

DeletedUser

Guest
W sumie to dzięki 'Dzieleniu łącza' jest możliwość obejścia tej zasady...
Ktoś może grać dwoma kontami na jednym świecie, wpisać do dzielenie i poprostu grać. Jeżeli ustalimy,że będzie się logował np co godzinę na innym koncie na przemian, to nie otrzyma bana ,prawda?;)
 

DeletedUser

Guest
W sumie to dzięki 'Dzieleniu łącza' jest możliwość obejścia tej zasady...
Ktoś może grać dwoma kontami na jednym świecie, wpisać do dzielenie i poprostu grać. Jeżeli ustalimy,że będzie się logował np co godzinę na innym koncie na przemian, to nie otrzyma bana ,prawda?;)



Administracja ma swoje sposoby na wykrycie multikonta a te sposoby są naprawdę rzetelne :)
 

DeletedUser

Guest
hmmm. samo przemienne logowanie nie jest wyznacznikiem ostatecznym, ale jeżeli ktoś loguje się co 30 sekund z innym kontem, to nie ma wątpliwości iż jest to jedna osoba

A czemu nie ma wątpliwości ?
Jest dwóch braci mają jeden komputer. mają wpisane wspólne dzielenie łącza więc nie łamią regulaminu. A to że logują sie jeden po drugim nie jest żadnym złamaniem regulaminu. Po prostu jeden skończył grać usiadł drugi (naruralna kolej rzeczy)

regulamin ma po prostu niedociągnięcia, niedomówienia i powinni to poprawić.
Bo ban na 5 dni za multi w przypadku wpisanego wspónego dzielenia łącza (na podstawie tylko różnicy między logowaniami) jest co najmniej absurdalny.


pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
A czemu nie ma wątpliwości ?
Jest dwóch braci mają jeden komputer. mają wpisane wspólne dzielenie łącza więc nie łamią regulaminu. A to że logują sie jeden po drugim nie jest żadnym złamaniem regulaminu. Po prostu jeden skończył grać usiadł drugi (naruralna kolej rzeczy)


pozdrawiam



Widziałeś kiedyś taką sytuację, aby jedna osoba siadała na 30 sekund, schodziła, druga siadała na 10 sekund, schodziła pierwsza siadała na 15 sekund, a potem druga na 20 i tak około 30 razy??

Poza tym, nie chodzi o samo przemienne logowanie.
 

DeletedUser

Guest
Widziałeś kiedyś taką sytuację, aby jedna osoba siadała na 30 sekund, schodziła, druga siadała na 10 sekund, schodziła pierwsza siadała na 15 sekund, a potem druga na 20 i tak około 30 razy??

Poza tym, nie chodzi o samo przemienne logowanie.

oki, a podobno istnieją jakieś programy co coś takiego i dzięki nim można zmienić IP. Kolega ze szkoły (jest top 40 w plemionach :)) ma około 5 kont i powiedział, że to dzięki zmianie IP. Czy to jest możliwe?
 

DeletedUser

Guest
Widziałeś kiedyś taką sytuację, aby jedna osoba siadała na 30 sekund, schodziła, druga siadała na 10 sekund, schodziła pierwsza siadała na 15 sekund, a potem druga na 20 i tak około 30 razy??

Poza tym, nie chodzi o samo przemienne logowanie.

A czy jesteś w stanie coś takiego wykluczyć w 100% ?
A skoro podczas dzielenia łącznia nie można wysyłać surowców i wspracia między kontami to cały czas nie widzę złamania regulaminu. Admini mogą sobie interpretować takie sytuacje wg. własnego nie zawsze obiektywnego uznania.

oki, a podobno istnieją jakieś programy co coś takiego i dzięki nim można zmienić IP. Kolega ze szkoły (jest top 40 w plemionach ) ma około 5 kont i powiedział, że to dzięki zmianie IP. Czy to jest możliwe?

Zapewne istnieja ale sama zamiana ip nie utrudni zbytnio wykrycia multi.
 

DeletedUser

Guest
oki, a podobno istnieją jakieś programy co coś takiego i dzięki nim można zmienić IP. Kolega ze szkoły (jest top 40 w plemionach :)) ma około 5 kont i powiedział, że to dzięki zmianie IP. Czy to jest możliwe?



zmiana IP w żadnym stopniu nie utrudnia wykrycia multi. Wiele usługodawców oferuje internet ze zmiennym IP i to nam nie przeszkadza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry