pytanie odnośnie zasad

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser946
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser946

Guest
jak wynika z dyskusji w tym temacie na jednym koncie może grać tylko jedna osoba fizyczna - zatem jeśli mam podejrzenie, że ktoś (z faktu bycia bardzo często online) swoje konto udostępnia np. swojemu bratu (który w grepolis nie ma własnego konta) to czy mogę mieć pewność, że support wywiąże się ze swojego obowiązku czuwania nad uczciwością gry i wyegzekwuje ten przepis (np. poprzez zatrudnienie agencji detektywistycznej która sprawdzi czy faktycznie dana osoba jest jedyną osobą grającą na tym koncie) czy niestety będę oszukiwany zarówno przez gracza który łamie tą zasadę jak i przez support który nie potrafi zrobić nic aby zasada ta była przestrzegana? a jeśli tak to czy nie należałoby tutaj czegoś zmienić aby wszystko było zgodne z założeniami gry fair-play?
 

DeletedUser

Guest
W plemionach innej grze innogames jest dużo duetów .Admini o tym wiedzą i nic nie robią ,bo tego raczej nie można udowodnić np. do 150 wioski CMSNERO i spiner10 w plemionach grali na tym samym koncie i wszyscy o tym wiedzieli.
Czyli można i tak raczej grać tak bez żadnej kary.
 

DeletedUser946

Guest
skoro nie jestem sam w swoim odczuciu, to chciałbym przeformułować pytanie - czemu w zasadach gry znajduje się martwy, abstrakcyjny przepis który, jeśli już, może posłużyć jedynie do karania nieświadomych graczy a nie osób z premedytacją go łamiących i jak to ma się do sprawiedliwości i uczciwości rozgrywki, którą ma gwarantować regulamin na którego to straży stoi support?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
zatem jeśli mam podejrzenie, że ktoś (z faktu bycia bardzo często online) swoje konto udostępnia np. swojemu bratu (który w grepolis nie ma własnego konta) to czy mogę mieć pewność, że support wywiąże się ze swojego obowiązku czuwania nad uczciwością gry i wyegzekwuje ten przepis
Powiem tak: sam w karierze kapłańskiej miałem kilka przypadków tego typu :) możesz więc mieć pewność, że gracz zostanie sprawdzony i jeżeli znajdziemy dowody na popełnienie przez niego wykroczenia, zostanie ukarany zgodnie z tabelą kar.
 

DeletedUser946

Guest
jeżeli znajdziemy dowody na popełnienie przez niego wykroczenia, zostanie ukarany zgodnie z tabelą kar.
czyli rozumiem, że będziecie obserwować dom "podejrzanego" itp., tak? bo jakbyś nie zauważył to jest jedyna zasada w regulaminie która odnosi całkowicie do życia realnego a nie do świata gry i szukanie dowodów nie może ograniczyć się jedynie do świata gry, bo to jest tylko udawanie, że się dba o przestrzeganie prawa a nie faktyczne czyny
 

DeletedUser

Guest
W plemionach innej grze innogames jest dużo duetów .Admini o tym wiedzą i nic nie robią ,bo tego raczej nie można udowodnić np. do 150 wioski CMSNERO i spiner10 w plemionach grali na tym samym koncie i wszyscy o tym wiedzieli.
Czyli można i tak raczej grać tak bez żadnej kary.
Co do plemion tam jest dozwolone żeby 2 osoby grały na jednym koncie, ale to tez ma swoje ograniczenia jak chcesz mogę ci dać na privie jak to jest zrobione na plemionach, ale też zauważę że plemiona są inna grą niż grepolis i to co u nich jest dozwolone to nie musi być u nas.
 

DeletedUser

Guest
i jaki jest powód by akurat w tej kwestii były inne rozwiązania?


Taki że obiema grami kto inny się opiekuje. Oni tam postanowili że to wprowadzą u nas nie ma tego w planach. Mimo że jest jeden właściciel to każda gra ma własne regulaminy i kary.
 

DeletedUser

Guest
zasady sa czesto sprzeczne z życiem realnym

Powiem tak: sam w karierze kapłańskiej miałem kilka przypadków tego typu :) możesz więc mieć pewność, że gracz zostanie sprawdzony i jeżeli znajdziemy dowody na popełnienie przez niego wykroczenia, zostanie ukarany zgodnie z tabelą kar.


Nie macie dowodów i nie zdobędziecie ich jeżeli gracz bedzie logować się z tego samego kompa/łącza ,tak jak napisał jedicus można tez wiele wykonywać czynności w domu będąc online.Nawet logując się z dwóch czy kilku komputerów nie udowodnicie że są to 2 osoby jeżeli z tego samego urządzenia/łącza nie było logowania na inne konto na tym świecie.

Ale dla poprawności zasad zdaje się ,że punktem nadrzędnym jest to ,że kazdy może w to grać... a ja czekam kiedy dostanę bana który dostawałem w paru innych grach przeglądarkowych gdzie istniała archaiczna moim zdaniem zasada jednego konta na łącze i zakaz możliwości pomocy i wymiany surowców ataków na tego samego gracza czy pomoc w ramach sojuszu/paktu
Dlaczego tak się dzieje ? Proste....
Mieszkam na osiedlu:gdzieś tam: posiadającym własna sieć internetową czyli mającą to samo IP zdaje sie ,że adres MAC tez był zmieniany przez ich "magiczna skrzynkę do robienia problemów w grach"
Czyli każde logowanie się z tej sieci jest brane przez osobę kontrolująca jako jedno konto należące do tego samego gracza
I jak w tym wypadku mam dowiedzieć sie kto gra jeszcze w Grepolis czy osoba grająca nie jest przypadkiem w tym samym sojuszu lub czy nie atakuje tego samego gracza co ja wzglednie nie przesyla mi surowców?
Nie można ...czy to jest złamanie zasady do swobodnego korzystania gry
ja np. regulaminu nie łamie ale suport :gdy takie zdarzenie zaistnieje: z pewnościa nie będzie uwzględniać mojego tłumaczenia i dostane bana.

Reasumując: Zasady są często sprzeczne z realnościa życia a brak możliwości udowodnienia prawdy będącej po jednej z zainteresowanych stron prowadzi często do egzekwowania przez instytucje będącą w swej pozycji stroną nadrzędną do respektowania artykułów będących wygodnych dla tej instytucji.
Fakt : na ogól chroni ona siebie i swoje postepowanie dobrem nadrzędnym.
Dlatego czekam kiedy jakiś "ktoś" zacznie grać i dostanę permamenta na ogół dzieje sie tak jak mam dobrze rozwiniętą wioske/miasto/postać
Pisanie do Supportu w moim wypadku jest chyba bez sensu bo nie jestem nawet w stanie podac z kim dziele łącze i czy w ogóle to jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
ale czy Wam (supportowi) pasuje sytuacja w której musicie pilnować przepisu, którego nie jesteście w stanie w większości przypadków sprawdzić inaczej niż przez ew. fizyczną obecność w pobliżu komputera z którego ktoś się loguje? skąd wiecie, że teraz tego nie pisze moja dziewczyna która też od kilku dni gra również na moim świecie bo ja wyjechałem? nie wiecie, możecie jedynie łapać na tyle mało sprytnych ludzi którzy nie potrafią oszukiwać, albo takich (o co akurat w tym wypadku bardzo łatwo) robią to nieświadomie, z całkowicie inny pobudek niż chęć oszustwa i osiągnięcia przewagi nad innymi graczami, a chyba nie oto chodzi w zasadach prawda? no chyba, że czerpiecie jakąś perwersyjną przyjemność ze znalezienia paragrafu na podstawie którego możecie udupić np. wspólnie grające małżeństwo albo ojca z synem - ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

@kayara - to o czym mówisz to inna sprawa i dotyczy ona sytuacji z gry, którą mogą kontrolować admini, to jest tylko kwestia ew. interpretacji dowodów które posiadają - to o czym mówimy tutaj w większości przypadków leży po za ich możliwościami kontroli przez co obejmuje tylko niewielki procent graczy faktycznie łamiących ten przepis co tworzy ogromną szarą strefę gdzie gracze mogą łamać prawo nie obawiając się o konsekwencje bo stróżowie prawa nie mają możliwości egzekwowania tego prawa na poziomie udowodnienia wykroczenia co de facto czyni to prawo martwym i nie powinno być w zasadach gry w takiej formie jak obecna
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tu akurat stanę w obronie supportu. To nie jest archaiczny przepis i pewnie bardzo często jest do udowodnienia. Zależy to od poziomu inteligencji graczy grających na takim koncie. Dobra ale nie piszę dokładniej, bo jeszcze dostanę za wtrącanie sie w pracę supportowi :rolleyes:
 
Do góry