Quiz edycja V

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3312
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz edycja V

Ranking będzie codziennie aktualizowany.


RANKING:

  • Whaqu74 - 2 punkty
  • hrywi - 1 punkt
  • GreeN Theme - 1 punkt
  • PolishPrincess - 13 punktów
  • Turgan - 6 punkty
  • Wójt Gminy - 1 punkt
  • goblin-21 - 1 punkt
  • Ceiss - 2 punkt

No cóż - pora kończyć konkurs. Zwycięzca wyłonił się sam - jak widzicie prawie bezkonkurencyjnie - GRATULACJE dla PolishPrincess - złotko niebawem zasili konto. Prosimy tylko o podanie (na prv do jednej z odpowiedzialnych za konkurs osób) świata na, który ma zostać przelane.


Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do refleksji pod tematem - czy chcecie takich konkursów? może macie jakieś propozycje? może uwagi ? zapraszamy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz edycja V

Faktem jest to, że zabawa z osobą, która spędza swoje życie w fikcji komputerowej jest niezbyt przyjemna.
Moją propozycją jest nagroda za 3 pierwsze miejsca. Wtedy nie dość, że przybędzie chętnych, konkurs będzie cieszył się większym zainteresowaniem. Rywalizacja będzie dużo większa bo walka byłaby w końcu o te drugie czy trzecie miejsce.
Moja propozycja jest taka (jeśli konkurs będzie w przyszłości realizowany)
Miejsce I: nagroda 300 sztuk złota
Miejsce II: nagroda 200 sztuk złota
Miejsce III: nagroda 100 sztuk złota

Pozdrawiam i "gratuluję" wygranej PolishPrincess.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz edycja V

Faktem jest to, że zabawa z osobą, która spędza swoje życie w fikcji komputerowej jest niezbyt przyjemna.
Moją propozycją jest nagroda za 3 pierwsze miejsca. Wtedy nie dość, że przybędzie chętnych, konkurs będzie cieszył się większym zainteresowaniem. Rywalizacja będzie dużo większa bo walka byłaby w końcu o te drugie czy trzecie miejsce.
Moja propozycja jest taka (jeśli konkurs będzie w przyszłości realizowany)
Miejsce I: nagroda 300 sztuk złota
Miejsce II: nagroda 200 sztuk złota
Miejsce III: nagroda 100 sztuk złota

Pozdrawiam i "gratuluję" wygranej PolishPrincess.

Myślę, że nie powinno być problemu z takim rozwiązaniem. Tylko musimy wiedzieć czy tego typu konkursy się Wam podobają. Dlatego tak ważna jest każda konstruktywna opinia i propozycja.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Quiz edycja V

Mi się konkurs podobał średnio bo polegał nie na sprawdzeniu wiedzy na temat grepolis a na tym kto szybciej kliknie oczywistą w każdym przypadku odpowiedź.
Wolałbym pytania w stylu takim jakie padały na moim forum sojuszowym tzn.np. "Gdzie i jak schować stocznię ogni żeby mieć 100% pewność że jej nikt nie spali". Na takie pytanie Princeska odpowiedziała błędnie hehe
Jest tylko jedno ale bo pytania musiałby układać i oceniać arbitralnie dobry gracz a takich mało wśród supporciaków:rolleyes:

I jeszcze do koleżki Turgana.....ja wiem że jesteś zawiedziony brakiem nagrody ale ocenianie osoby której się nie zna jest wysoce niestosowne. Mogę Cię zapewnić że Princeska prowadzi tak bogate życie towarzyskie poza grepolis że nie nadążam zapamiętywać kolejnych imion nowych jej zdobyczy :rolleyes:
Zarówno w grze jak i życiu wszystko jest kwestią dobrej organizacji :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz edycja V

I jeszcze do koleżki Turgana.....ja wiem że jesteś zawiedziony brakiem nagrody ale ocenianie osoby której się nie zna jest wysoce niestosowne. Mogę Cię zapewnić że Princeska prowadzi tak bogate życie towarzyskie poza grepolis że nie nadążam zapamiętywać kolejnych imion nowych jej zdobyczy :rolleyes:
Zarówno w grze jak i życiu wszystko jest kwestią dobrej organizacji :p

Brakiem nagrody nie jest zawiedziony. Nie domagałem się przyznania złota w tej edycji, ale w kolejnej żeby rywalizacja miała sens.
Traktowałem ten konkurs prawidłowo - jako zabawę, a nagroda miała drugoplanowe znaczenie.

Princess nie znam, masz rację, jej życia towarzyskiego tym bardziej, ale to i tak nie znaczy, że spędza dużo czasu przed kompem bo nie trudno to zauważyć i ciężko z nią rywalizować. Jeżeli czuje do mnie urazę to Przepraszam za pochopną ocenę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz edycja V

podziela słowa naszej koleżanki MG;) nie każdny siedzi 24/h na forum a chce po rywalizować wykazać się wiedzą ;) a tu o kto pierwszy ten lepszy to tak jak by rozdawali pączki kto się załapie jako pierwszy ten zje reszta niech się tylko obliźnie ;/
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Quiz edycja V

Problemem przy tego rodzaju konkursach jest forma zgłaszania odpowiedzi. Jedynym sposobem na ukrycie odpowiedzi jest zrobienie tematu jako moderowanego wtedy dopiero po interwencji moderatora te odpowiedzi ujrzą światło dzienne. Może to by było jakieś rozwiązanie?
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Quiz edycja V

Problemem przy tego rodzaju konkursach jest forma zgłaszania odpowiedzi. Jedynym sposobem na ukrycie odpowiedzi jest zrobienie tematu jako moderowanego wtedy dopiero po interwencji moderatora te odpowiedzi ujrzą światło dzienne. Może to by było jakieś rozwiązanie?

Tak, jeżeli pytania nie były by oczywiste jak do tej pory.

Przy pytaniu: Ilu obywateli potrzeba do zbudowania kawalerzysty? - odkryte odpowiedzi były by identyczne i dalej decydowała by szybkość odpowiedzi.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz edycja V

Tak, jeżeli pytania nie były by oczywiste jak do tej pory.

Przy pytaniu: Ilu obywateli potrzeba do zbudowania kawalerzysty? - odkryte odpowiedzi były by identyczne i dalej decydowała by szybkość odpowiedzi.

Ten konkurs pokazał,że nie koniecznie chodziło o szybkość udzielenia odpowiedzi a raczej o jakość. Co do tzw. Łatwych pytań mam pewną uwagę. Członkami forum nie są tylko doswiadczeni gracze. Gro z czytających konkurs nie brało w nim udziału tylko dlatego, że nie znali bądź nie byli pewni odpowiedzi. Forum jest dla wszystkich graczy, nie zapominajmy o tym. Każdy chce mieć szansę, więc dlaczego ma jej nie dostać? Wierzcie lub nie, ale to również było brane pod uwagę przy planowaniu konkursu i ukladaniu pytań.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Quiz edycja V

Zgoda ale nie do końca albo raczej kompletny brak zgody.

- brak precyzji wynikał z pospiechu i nie przemyślenia w związku z tym do końca wpisu, każda kolejna odpowiedź była coraz bardziej szczegółowa w nadziei że ten pierwszy coś pominął ale każdy odpowiadający wiedział o co chodzi (w większości)
- forum jest dla wszystkich ale konkurs wiedzy o grepolis już nie koniecznie, raczej dla tych którzy wiedzę takową posiadają :p
- jeśli myślisz że setki użytkowników tego forum czytało pytania i główkowało nad odpowiedziami to oszukujesz sam siebie co nie wróży dobrze przyszłym konkursom :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz edycja V

Kto tu mowi o setkach czytajacych, ale nie mielibyśmy chyba wszyscy nic przeciwko? Podkreślam tylko fakt, że Wasze odpowiedzi czytali też ludzie, którzy nie mają takiej wiedzy o grze. Gro graczy sprawdzała również czy ich wiedza jest kompletna i zgodna z wiedzą zwycięzcy danego pytania.Szkoda, że tak mało osób zdecydowało się na zabawę, choćby na wesoło tak jak to było w Twoim przypadku, ale cóż, miało na to wpływ kilka czynników, nad którymi musimy popracować. I właśnie dlatego wywiązała się ta dyskusja. Bez graczy choćby najlepszy konkurs jest nieważny. Dlatego tak ważne są Wasze opinie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Quiz edycja V

Mi się konkurs podobał średnio bo polegał nie na sprawdzeniu wiedzy na temat grepolis a na tym kto szybciej kliknie oczywistą w każdym przypadku odpowiedź.
Wolałbym pytania w stylu takim jakie padały na moim forum sojuszowym tzn.np. "Gdzie i jak schować stocznię ogni żeby mieć 100% pewność że jej nikt nie spali". Na takie pytanie Princeska odpowiedziała błędnie hehe
Jest tylko jedno ale bo pytania musiałby układać i oceniać arbitralnie dobry gracz a takich mało wśród supporciaków:rolleyes:

I jeszcze do koleżki Turgana.....ja wiem że jesteś zawiedziony brakiem nagrody ale ocenianie osoby której się nie zna jest wysoce niestosowne. Mogę Cię zapewnić że Princeska prowadzi tak bogate życie towarzyskie poza grepolis że nie nadążam zapamiętywać kolejnych imion nowych jej zdobyczy :rolleyes:
Zarówno w grze jak i życiu wszystko jest kwestią dobrej organizacji :p
Mowilam Ci eMGie, zebys sobie na husteczce te imiona spisywal :rolleyes:.

Konkurs b. latwy, wystarczylo raz na 2-3h wejsc na forum :p
 
Do góry