Raporty w sojuszu

To jak?

  • Super pomysł, niech jak najszybciej wejdzie

    Głosy: 9 56,3%
  • Głupi pomysł

    Głosy: 3 18,8%
  • Do poprawki

    Głosy: 4 25,0%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Niby jest już funkcja prześlij dalej co ułatwia dzielenie się informacjami,
ale że to ma być gra inna niż plemiona to chciałbym pójść krok dalej.
Została by wprowadzona funkcja koło prześlij dalej Wyślij do sojuszu.
Odczytywanie tych raportów wyglądało by mnie więcej tak:
miejsceumieszczenia.jpg

Po kliknięciu w Raporty sojuszu pojawiły by się zakładki:
zakadki.jpg

To by była taka normalna zakładka raporty tylko że widać tu raporty wszystkich członków którzy je przesłali.

Widać by tam było wszystkie wysłane raporty wraz z datą przesłania, a na stronie mogło by ich być 25,
jak doszedłby jakiś nowy to ostatni byłby usuwany.
Założyciel i lider mogli by też usuwać raporty (gdyby ktoś przez pomyłkę wysłał 2 razy ten sam raport lub gdyby ktoś wysłał raport np.z napadu na wioskę farmerów co by było zbędne).
Ten pomysł ma na celu ułatwienie dostępu do raportu całemu sojuszowi.
To by wyglądało tak:
1. Dostałem raport i chciałbym się nim podzielić z sojuszem więc naciskam wyślij do sojuszu.
2. Inny członek klika w zakładkę Raporty sojuszu i może tam zobaczyć wszystkie przesłane raporty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie zrozumiałem za bardzo a tak poza tym nie pisze się post pod postem jednego autorstwa bo bana dostaniesz. Co do pomysłu do poprawki bo nic prawie nie zrozumiałem
 

DeletedUser

Guest
A przeczytałeś cały post bo tam na końcu jest wytłumaczenie pomysłu.
Miałby mi ktoś podrzucić screen z raportami bo może dzięki nimi pomysł byłby bardziej zrozumiany, bo niestety moja skrzynka z raportami jest pusta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
myślę że wystarczyłaby taka sama opcja jak w przypadku wiadomości prywatnych: możliwość przesłania sojusznikom lub jakiemuś graczowi (lub grupie graczy), czyli jak w plemionach.

aczkolwiek twój pomysł też nie jest głupi... nie potrzebne byłyby wówczas żadne konwertery. a nad tym które raporty usuwać ze sterty przesłanych raportów czuwać mogliby liderzy i założyciele.
 

DeletedUser

Guest
1 zrozumiał , czyli się da zrozumieć,tylko nie czytacie do końca.
 

DeletedUser

Guest
bo trochę zamotałeś swoją wypowiedź to ludziom nie chce sie jej analizować głębiej.

jeśli ktoś chce wiedzieć o co koledze chodzi to w skrócie wygląda to tak:

macie raport, a pod nim opcję 'prześlij do sojuszu'. pojawiłby się nowy element (pewnie tam gdzie sa raporty) 'raporty sojuszu' gdzie znajdowałyby się raporty przesyłane przez sojuszników.
 

DeletedUser

Guest
Według mnie pomysł do niczego.

Po pierwsze:
Widać by tam było wszystkie wysłane raporty wraz z datą przesłania, a na stronie mogło by ich być 25,
jak doszedłby jakiś nowy to ostatni byłby usuwany.
Może teraz 25 raportów byłoby wystarczające, ale za miesiąc, dwa, a jeszcze później? W sytuacji gdy na niektórych graczy będzie szło po 10-20 ataków na wioskę, wsparcie będzie musiało być uzupełniane natychmiast, i co wtedy dziennie dochodziłoby po 50-100 raportów które trzeba pokazać sojusznikom, i jak segregować najważniejsze.... nie każdy ma czas siedzieć 24 godzinny na dobę by sprawdzić czy pokazał się nowy wysłany raport sojusznika.

Po drugie:
A co z raportami, które są bardzo ważne, ale tylko dla naszych najbliższych sąsiadów. Np. Taki-a-taki gracz stracił wszystkie wojska w ataku można go jechać... Raporty szpiegowskie wiosek w okolicy. Są to ważne raporty ale tylko dla graczów w twojej najbliższej okolicy.

Po trzecie:
Większość raportów nabiera dodatkowego sensu w połączeniu z kilkoma słowami opisu lub wcześniejszymi raportami. Np. Kilka raportów szpiegowskich w połączeniu z wysłanymi FAKE'ami (fałszywe ataki mała ilością wojska mające na celu dezorientacje wroga) na wioski jednego gracza pokazujące jego możliwości, lub umiejętności manewrowania wsparciem. Więc taka zakładka tylko by wprowadzałaby zamieszanie, bo każdy co chwila by odnowa wysyłał ważne dla niego raporty.
 

DeletedUser

Guest
Po 1 to mają być raporty ważne dla wszystkich a nie dla ciebie ,wieć nikt nie będzie tolerował spamu w postaci przesyłania fejków bo nie chodzi o wszystko ale tylko o te ważne na której będzie widoczne wojska atakującego lub jeśli doznałeś ciężkiej porażki podczas ataku to żeby mogli zobaczyć jakie wojska nie wystarczyły.
Po 2 mówisz o dziennie 50-100 raptach (na pewno tylu tak ważnych nie będzie) chyba nawet w masówkach po 500 graczy.
Po 3 to by nie służyło do pochwaleniem się atakiem:
Popatrz rozwaliłem takiego koksa!
Tylko miał by przedstawiać Istotne informacje które by miały znaczenie dla innych członków twojego sojuszu.

Po 4 propozycja chyba nie przeszła (chyba ze względu dla tego że nie umim dobrze tłumaczyć innym o co mi chodzi :/)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Po 1 to mają być raporty ważne dla wszystkich a nie dla ciebie ,wieć nikt nie będzie tolerował spamu w postaci przesyłania fejków bo nie chodzi o wszystko ale tylko o te ważne na której będzie widoczne wojska atakującego lub jeśli doznałeś ciężkiej porażki podczas ataku to żeby mogli zobaczyć jakie wojska nie wystarczyły.
Po 2 mówisz o dziennie 50-100 raptach (na pewno tylu tak ważnych nie będzie) chyba nawet w masówkach po 500 graczy.
Po 3 to by nie służyło do pochwaleniem się atakiem:
Popatrz rozwaliłem takiego koksa!
Tylko miał by przedstawiać Istotne informacje które by miały znaczenie dla innych członków twojego sojuszu.

Po 4 propozycja chyba nie przeszła (chyba ze względu dla tego że nie umim dobrze tłumaczyć innym o co mi chodzi :/)

Ja rozumiem po co według Ciebie taka zakładka jest potrzebna, bo też brakuje mi sposobu udostępniania innym własnych raportów. Jednak według mnie twój pomysł ma istotne wady, które wymieniłem.
1) ograniczenie ilości raportów
2) decyzje o tym dla kogo dany raport jest ważny, a dla kogo nie.
3) sytuacje w których sens raportu istnieje tylko w porównaniu z wcześniejszymi.
Więc nie chodzi mi o to że nie potrzeba udostępniać innym raportów, tylko twoja metoda według mnie jest błędna.

p.s. mówisz że nie będzie tylu ważnych raportów.
Cóż ja mogę powiedzieć że na plemionach (takie porównanie) po pół roku gry gracze na froncie mieli dziennie po 30-100 ataków na pojedyncze wioski, więc na forum pojawiało się zwykle po 10-20 ważnych raportów od pojedynczych graczy dziennie. Czy to od różnych obron czy ataków. Nie mówię już o skanach którymi trzeba się dzielić. W Grepolis system walki jest bardziej zróżnicowany niż na plemionach więc według mnie będzie istniało jeszcze większe zapotrzebowanie na wymianę informacji z raportów.
 

DeletedUser

Guest
Zawsze może być więcej niż 25 ale to już od twórców zależy bo nie wiem jaka jest granica aby servera to nie zapchało.
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Raporty w sojuszu

W tej chwili jest opcja wygenerowania bb-code i przesłania raportu komu chcemy, poza tym Sojusznikom możemy je pokazać na Forum. Ta dodatkowa opcja nie wniosła by nic przydatnego dla graczy do Gry.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry