"Regeneracja" nastrojow i sily

  • Rozpoczynający wątek Grassmaste
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Co ile poprawiaja sie nastroje i sila komputerowych osad? I jeszcze jedno, moze mi ktos wytlumaczyc zasade wyslania swoich wojsk do komputerowej wioski i tym samym zwiekszenie jej sily. Gdzie tu jest jakis sens i logika? Czy te wioski znikna po zakonczeniu okresu ochronnego?
 

DeletedUser

Guest
Co ile poprawiaja sie nastroje i sila komputerowych osad?
Nastrój rośnie z każdą godziną o około 1 -1,5%
Siłę natomiast zwiększasz sam - 5 wojaków = 1%, a w jednym ataku maksymalnie możesz zwiększyć siłę o 15%

I jeszcze jedno, moze mi ktos wytlumaczyc zasade wyslania swoich wojsk do komputerowej wioski i tym samym zwiekszenie jej sily. Gdzie tu jest jakis sens i logika?

Im większa siła tym więcej surowców możesz zrabować. W tej wczesnej fazie gry nie opłaca się wysyłać wojsk na podnoszenie siły no chyba, że siła jest 0% - to nie zrabujesz nic.
 

DeletedUser

Guest
Nastrój rośnie z każdą godziną o około 1 -1,5%
Siłę natomiast zwiększasz sam - 5 wojaków = 1%, a w jednym ataku maksymalnie możesz zwiększyć siłę o 15%



Im większa siła tym więcej surowców możesz zrabować. W tej wczesnej fazie gry nie opłaca się wysyłać wojsk na podnoszenie siły no chyba, że siła jest 0% - to nie zrabujesz nic.


Zależy od typu jednostek. Polecam kalkulator do przeliczania: Kalkulator
 

DeletedUser55

Guest
Rosnie o 1/5 na ludzika, wiec jeżeli wysyłasz jednostkę składającą się z 3 ludzików, to tak jakbyś wysłał 3 szermierzy.
 

DeletedUser

Guest
Zastanawia mnie zatem fakt, jak się to dzieje, że na wysepce, na której jestem niektóre wioski AI mają 34% siły, a mimo to zachowane 100% nastroju. Czy mam rozumieć, że nastrój jest liczony oddzielnie dla każdego gracza, indywidualnie z osobna na każdej AI wiosce?
 

DeletedUser

Guest
Zgadza się, nastrój jest oddzielny dla każdego gracza, a siła dla wszystkich.
 

DeletedUser

Guest
mam pytanie atakuję wioskę tam siła jest już 8 nastrój 20 czy to ma jakiś wpływ na moje wojska??
 

DeletedUser

Guest
Zastanawia mnie zatem fakt, jak się to dzieje, że na wysepce, na której jestem niektóre wioski AI mają 34% siły, a mimo to zachowane 100% nastroju. Czy mam rozumieć, że nastrój jest liczony oddzielnie dla każdego gracza, indywidualnie z osobna na każdej AI wiosce?
własnie tak jest

a ja mam pytanie czy jakiś kalkulator ktury liczy jaka jest szansa buntu wiosek komputerowych przy danym nastroju?
 

DeletedUser

Guest
Orientujecie się jaka jest siła obrońców takich wiosek AI (jakie wojo i ile?).
 

DeletedUser77

Guest
Rihiter, armia broniąca miasto zależy od poziomu siły wioski.
Im więcej ma siły tym większa będzie armia jej broniąca.
 

DeletedUser

Guest
Cholera nie wiedziałem ... patrzcie zdjęcie ---> Zwiększałem siłę a tu .... ;?;?/????
Nigdzie chyba nie pisało że mogą się bronic przy zwiększaniu siły ...
beztytuune.jpg
 

DeletedUser881

Guest
Wszystko fajnie, wszystko super, ale zaatakowałem teraz wioskę z 17% siły / 60% zadowolenia ok. 60 szermierzami i przynieśli oni tylko 70% łupu. Powyżej 20% siły(nie pamiętam dokładnie minimalnej liczby, może nawet to było 25%) przynosili 100% łupu! Czyli teraz powinienem podnieść siłę wioski.. czy to mi się opłaca...?

jeśli jednen wojak podnosi podnosi 0,2% poziom siły to wysyłając najtańszą jednostkę(szermierza - 180 jednostek surówców) i chcą podnieść siłę do 20%[2 atakami oczywiście] muszę ich wysłać 100 = 18 000 j surowców. Teraz aby mi się zwróciło to muszę zaatakować wioskę 750 łucznikami(580 po badaniu łupu w akademii)!! o co tutaj chodzi??

a może jest jeszcze gorzej? np wioska z 25% ma jakiś limit surowców np.. max 800 z 20% max 600 itd?
 

DeletedUser

Guest
Im wioska ma więcej siły tym więcej surowców zrabujesz (na to ile surowców zrabujesz nie wpływa nastrój).
Limit zrabowanych surowców w jednym ataku to około 6000.
 

DeletedUser

Guest
Limit zrabowanych surowców w jednym ataku to około 6000.
Przy czym poziom siły jest równy 100%

Opłaca, nie opłaca. Na początku jak jest okres ochronny i nie można atakować innych graczy, wioski to jedyne źródło surowców (pomijając własną produkcję), dlatego chcąc nie chcąc trzeba czasem podnieść siłę.
Problem pojawia się w momencie gdy nasz najbliższy sąsiad (z którym "dzielimy" wioskę) wyśle atak w tym samym momencie, co my podnosimy siłę... on zgarnie łup, a my zostaniemy z niczym ;]

A i jeszcze jedno. Jeśli będziemy podnosić siłę w momencie gdy poziom zadowolenia będzie poniżej 50%* (70%* jeśli nie mamy badań), wioska będzie się bronić.

* podane przeze mnie procenty są orientacyjne, nie znam dokładnych liczb :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry