[Omawiane] Rozbudowa miasta i badania w akademii.

  • Rozpoczynający wątek NatanLePolonais
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Czesc wszystkim ;)
Dawno nie gralem w grepolis i mam pytanie:
Co badac w akademii i jak rozbudowac miasto defensywne?
Prosze administracji o nie banowanie mnie, gram na serwerze francuskim ( Natan Le Polonais) i polskim (NatanPolonais).
http://iv.pl/images/24636284698460566752.png
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

powiem ci 2 rzeczy:
najważniejsze byś miał taran ( jeżeli miasto deff morski) albo falanga (jeżeli deff ląd) albo wszystkie na raz
a 2 rzecz:
procarze są do offa :)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

no miło że grasz na francuskim serwerze też tam chce iśc grac -- dobrze sa gracze? pewnie jeszcze nie wiesz jak grasz tak krótko

co do rozwoju to na tą chwile co pokazałeś zbadaj jeszcze ceramike
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

W pierwszym mieście moim zdaniem warto trochę "popsuć" akademię, zbadać zarówno łup, architekturę, żuraw (opcjonalnie) i dyplomację, żeby jak najszybciej stawiać miasto i wojsko.
 

DeletedUser23861

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

Badasz
łuczników
mieczników
Hoplitów
Rydwany
I technologie do dotyczącą lądu i dodatkowo budujesz mur 25 + Wieża
 

DeletedUser23861

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

Według sytuacji morza ich wykorzystać do obrony czy ataku
 

DeletedUser15014

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

Masz rydwany i hoplitow jesteś nie do ruszenia.

Według mnie to nie do końca tak. Wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli wróg ma miasta na tej samej wyspie, a ty chcesz je przejąć, to budowałbym jazdę i procarzy, a w obronie szermierzy i łuczników. Jednak jeżeli bronisz miasta (przeciwnik ma ich więcej na wyspie, albo w okolicy) to wtedy rydwany i ewentualnie hoplitów. Rydwany są na tyle szybkie, iż w razie czego można wesprzeć inne miasto (można budować szybkie transporty jak się ma inne wojska), a mogą też posłużyć w ataku (np. jak klinujesz to czy wejdą tuż przed kolonem czy tuż po kolonie zawsze to przyniesie efekt).
 

DeletedUser20898

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

do obrony miasta najlepsze mityczne cerbery i przy okazji erynie w tym samym miescie mozna budowac ;)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

Cerbery wcale nie są takie mocne jak stoją samotnie. W parze z łukami już jest trochę lepiej:) A jak dla mnie, to budowa Erynii nie ma większego sensu, bo może i ma to sporą moc w ataku, to potrzebuje aż czterech szybkich transów aby ją zabrać na wycieczkę. Jedynie w walce na wyspie może być przydatna.
 

DeletedUser19191

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

Pegazy są też nawet spoko do obrony tylko niestety rekrutacja zżera 4k drewna na jednego i 20 obywateli ale 120 łask to nie jest zbyt dużo moim zdaniem .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozbudowa miasta i badania w akademii.

A ja jestem przy starych powolnych transach. Sam sie zdziwiłem pro po aktualizacji ze podwyższono pojemność, i fajnie bo więcej woja można trenić :> Ja tam nie lubię mitycznych bo jednak zbieranie łask jest powolne, jak już to tylko do ataku i najlepiej manty :3 Polecam na 5 maist defensywnych zawsze robić 4 wiochy biremek i 1 lądu ;) ewentualnie 3biremki i jedno lądu. Na jednym możesz wyhodować spokojnie 350biremek. Na lądzie też możesz nieźle wyjść. Przeliczając z biremek na wolnych (350x8=) 2800 jednostek w jednej wiosce to całkiem pokaźna sumka, jak jeszcze bawisz się zwykłymi transami- miodzio, jedynie co to najlepiej nimi na krótkich dystansach ale jak już ślesz do kolona to kogo to obchodzi, ważne by były ;) osobiście teraz mam takie ustawienie w jednej wiosce: 72 transy, 189 rydwanów, 913 łuków i 635 szermierzyków :p
 
Do góry