[Omawiane] Rozmieszczenie miast

  • Rozpoczynający wątek leonardo qwe
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Jak należy rozmieszczać swoje miasta na mapie? Robić coraz większą plamę miast w jednym miejscu czy kilka mniejszych kupek w różnych częściach morza. I co zrobić w przypadku gdy nagle wróg zamienia się w sojusznika i nie ma z kim walczyć a do najbliższego wroga jest po kilkanaście godzin.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Rozmieszczenie miast

Nie ma na to jakiejś złotej recepty. Oczywiście, lepiej mieć miasta blisko siebie (niektórzy wolą mieć kilka miast na jednej wyspie, inni wręcz przeciwnie...dla mnie akurat dwa miasta na wyspie to maks) Jak wróg jest blisko, to lepiej skupić się w jednym miejscu. Jednak jak do wroga jest kawałek, to trzeba się przenosić coraz dalej od pierwotnego miasta, aby móc powalczyć.

A jak wróg staje się sojusznikiem i do walki daleko, to najlepiej umówić się z kimś z własnego sojuszu i przejąć od niego miasto będące bliżej frontu...
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Rozmieszczenie miast

Dla mnie najlepiej jest przejmować wszystko wokół siebie, nie zawsze się to sprawdza ale jak mam do wybru przejęcie kogoś gdzie jestem czy na nowej wyspie to biorę swoją:)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Rozmieszczenie miast

Dla mnie najlepiej jest przejmować wszystko wokół siebie, nie zawsze się to sprawdza ale jak mam do wybru przejęcie kogoś gdzie jestem czy na nowej wyspie to biorę swoją:)

Dla tego Ty nie powinnaś tu doradzać


Jak należy rozmieszczać swoje miasta na mapie? Robić coraz większą plamę miast w jednym miejscu czy kilka mniejszych kupek w różnych częściach morza. I co zrobić w przypadku gdy nagle wróg zamienia się w sojusznika i nie ma z kim walczyć a do najbliższego wroga jest po kilkanaście godzin.


Zdecydowanie jedno miasto na wyspie. Jest tylko jedno wyjaśnienie. Po prostu wioski rolnicze które dają Ci niesamowicie dużo surowców.
W późniejszej fazie gry zaczyna się na to nie za bardzo zwracać uwagi ale na poczatku tak. Przy takich założeniach jesteś zdecydowanie bezpieczniejszy w razie zmiany frontu. Zawsze masz część wiosek na froncie a część w bezpiecznym miejscu.

Czasami na starym systemie mam dwa miasta na jednej wyspie - z czego jedno ofowe a drugie defowe pod obronę. Choc i to jest złudne bo ofowym można się śmiało bronic chyba że się nie ma ofa:).

Co do przejmowania wrogich miast na własnej wyspie - owszem też je przejmuje ale zaraz je oddaje kolegą z sojuszu

A za wrogiem trzeba iść zawsze, zamieniać wymieniać i dążyć by było z kim się bić
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmieszczenie miast

Ja napiszę jak ja robię na nowy systemie

Staram się mieć kilka miast na jednym morzu
Jak dla mnie lepiej mieć miasta w porozrzucane, gdyż w tedy zawsze łatwiej o pkt walki
Uważać że nie opłaca się mieć miast w jednym miejscu bo można umrzeć z nudów w końcu.
Najwięcej miast najlepiej mieć w centrum ognie i biremy można sobie klepać
Do miast gdzie są na froncie wysyłasz sobie deff z daleka i w tedy przeważnie jest spokój
Mając np. miasta w jednym miejscu
Jednego razu masz kocioł a drugiego cisza jak w trumnie
Zaletą oczywiście miast w kupie jest możliwość szybkiej samoreakcji ale to w tedy gdy Twój sojusz jest samolubny i nie skory do pomocy
Jeśli masz sojusz bardzo aktywny na którego możesz liczyć to polecam odpowiednie rozmieszczenie swoich miast na różnych morzach.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmieszczenie miast

W tej chwili sytuacja wygląda tak ,że mam do wrogów po prawie 20 godzin. Wszystkie moje miasta są bezużyteczne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmieszczenie miast

Właśnie dlatego lepiej mieć porozmieszczane na różnych morzach ja przykładowo mam miasta na 10 morzach może to przesada, ale się przynajmniej nie nudzę
 
Do góry