[Nowość] Rzut kostką

  • Rozpoczynający wątek Kalifskorpion
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł??

  • Tak

    Głosy: 2 10,5%
  • Nie

    Głosy: 16 84,2%
  • Obojętnie

    Głosy: 1 5,3%

  • W sumie głosujących
    19

DeletedUser

Guest
Często zdarza się że są sojuszowe akcje i w nich odwieczny problem "Czyje ma być to miasto?!" I gracze się kłócą i nie mogą dogadać. Wiadomo można to rozwiązać kto pierwszy ten lepszy, ale jaka jest pewność że ten gracz chce w ogóle te miasto tam i tam. Więc moja propozycja polega na dodatkowej zwykłej grze w kości. Największa ilość kostek wygrywa, los daje miasto graczowi. Nie chodzi mi o to że magicznym sposobem przechodzi wioska w ręce wygranego, tylko żeby wygrany w kości mógł zabrać miasto.Mechanizm polegałby na tym że gracz dostawałoby się zaproszenie do gry i każdy rzucałby kością,jeśli jest remis, to powtórka, aż do wyłonienia zwyciężcy.

Co wy na to???
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Rzut kostką

Jak dla mnie, to nie ma zupełnie sensu. Piszesz na początku, że gracze się kłócą, czyje ma być miasto, a po chwili piszesz, że jeden z tych graczy nie chce tego miasta...to się pytam, po co się kłóci, skoro nie chce miasta?

A co do przejmowania miasta, to aby je przejąć, trzeba przeprowadzić kilka czynności, w zależności od systemu podboju. Kolona trzeba wprowadzić do miasta...i tutaj skąd będziesz wiedział, że obydwa kolony wejdą? Może zostaną sklinowane, albo jakaś cofka spotka któregoś..każdy system podboju ma to rozwiązane w inny sposób i jak dla mnie, to pomysł zupełnie abstrakcyjny i bez sensu.
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Rzut kostką

Głos na nie , całkowicie zbędna opcja
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rzut kostką

Głos na nie. Jeśli gracze kłócą się o miasto w sojuszu to gratki sojuszu. Długo pociągnięcie. Propozycja jest zbędna, a są ważniejsze sprawy do zrobienia.
 

DeletedUser24372

Guest
Odp: Rzut kostką

To jest gra strategiczna a nie polegająca na tym kto ma więcej szczęścia , a wogóle po co to komu ,,,Głos na nie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rzut kostką

Proponuj ogarnąć zasady działania w sojuszu a nie dodawać opcje do gry. Wiele sojuszy ma jasno przedstawione zasady rezerwacji. To w zupełności wystarcza do rozstrzygania sporów. Ja pamiętam czasy gdy nawet w Plemionach, zanim postało Grepolis, nie było narzędzi do rezerwacji i ludzie dawali sobie radę, więc i tu sobie poradzicie :D
 
Do góry