[Ulepszenie] Senat był rzymski

  • Rozpoczynający wątek Kurczak Dozymetryczny
  • Data rozpoczęcia

Podoba ci się propozycja?

  • Tak

    Głosy: 7 23,3%
  • Nie

    Głosy: 21 70,0%
  • Tak, ale inna nazwa

    Głosy: 2 6,7%

  • W sumie głosujących
    30

DeletedUser

Guest
Jeden z graczy zwrócił mi uwagę na ciekawą sprawę, mianowicie: mamy budynek, który zowie się senatem a senat to twór rzymski, do starożytnej Grecji nie pasujący. Propozycję mam więc prostą: zmienić nazwę budynku na coś, co wg wikipedii było w Grecji ratuszem:
Buleuterion
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Senat był rzymski

Może i senat był rzymski... ale grepo funkcjonuje już z 6 lat i nikomu ten kosmetyczny drobiazg nie przeszkadzał.. zmienianie teraz przyzwyczajeń graczy byłoby trochę jak... zmienianie kolejności zakupu i sprzedaży w handlu :) :) :)
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Senat był rzymski

Może i senat był rzymski... ale grepo funkcjonuje już z 6 lat i nikomu ten kosmetyczny drobiazg nie przeszkadzał.. zmienianie teraz przyzwyczajeń graczy byłoby trochę jak... zmienianie kolejności zakupu i sprzedaży w handlu :) :) :)
Mi to przeszkadzało:)
Wolę jak coś jest zgodne z prawdą
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Senat był rzymski

Tyle, że to nie portal historyczny a gra :p
Jest na bazie starożytnej Grecji, ale nie musi mieć 100% zgodności z faktami. Znalazłoby się więcej takich szczegółów..
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Senat był rzymski

na Nie

a grecy na mur mówili mur? bo jeśli nie to tez zmieńmy nazwę muru na bulbuterion jakiś

bo jeśli już tak kombinujesz, to propozycja powinna być Ratusz

Propozycję mam więc prostą: zmienić nazwę budynku na coś, co wg wikipedii było w Grecji ratuszem:
Buleuterion

ta w ogóle to się lepiej robota zajmij, bo z takich pomysłów to tylko możesz ksywke zarobić nową...buleuterionie :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Senat był rzymski

Zagłosowałam na NIE. Do tej pory nikomu Senat nie przeszkadzał, a według mnie... ta nazwa bardziej pasuje do charakteru greckiego
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Senat był rzymski

a grecy na mur mówili mur? bo jeśli nie to tez zmieńmy nazwę muru na bulbuterion jakiś

bo jeśli już tak kombinujesz, to propozycja powinna być Ratusz

1. tak. na mur mówili mur, tylko w swoim języku. chodzi o to, że w Grecji nie było odpowiednika rzymskiego senatu.
2. Ratusz? też może być, skoro buleuterion jest zbyt trudne :D
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Senat był rzymski

Skoro gra jest osadzona w antycznej grecji to powinna byc zgodna z prawdą... skoro to wam nie przeszkadza to moze równierz zmienimy nazwe swiatyni na kosciol? Przeciez to to samo:)
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Senat był rzymski

Nowa nazwa dla Senatu : Sejm na wiejskiej, w zależności od tego która partia rządzi w danym mieście sejm będzie lewicowy lub prawicowy:

Lewicowy sejm dodatkowo pozwoli uzyskać 500 wolnych uchodźców, którzy nic nie dając miastu bedą pobierali po 200 szt srebra co godzinę.

Prawicowy sejm dodatkowo pozwoli uzyskać 100 skinhedów, którzy nie pobierając nic w zamian będą wspierali powołany oddział obywatelski w momencie ataku, w którym udział będą brali procarze ( zbieżność karnacji i uzbrojenie jedynie w kamień, którym każdy potrafi się obsłużyć przypadkowa )
 

DeletedUser

Guest
Odp: Senat był rzymski

Proponuję rozwiązanie kompromisowe.

Nazwijmy Senat od pomysłodawcy Kurnikiem.
nie potrzebuję aż tak wielkiego uznania od mojego ziarnodawcy z Emiratu Hamburga. Aczkolwiek jeśli się pojawi jakaś gra o kurczakach - niekoniecznie dozymetrycznych, to taka nazwa zdecydowanie może zostać w niej umieszczona.

Skoro gra jest osadzona w antycznej grecji to powinna byc zgodna z prawdą... skoro to wam nie przeszkadza to moze równierz zmienimy nazwe swiatyni na kosciol? Przeciez to to samo:)
No o to właśnie chodzi...

Nowa nazwa dla Senatu : Sejm na wiejskiej, w zależności od tego która partia rządzi w danym mieście sejm będzie lewicowy lub prawicowy

brałbym prawicowy - bez wahania. swoją drogą nie wiem czemu skinheadzi kojarzą ci się z prawicą... polecam zapoznać się z podziałem dwuosiowym sceny politycznej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Senat był rzymski

Na nie...
Kwestia przyzwyczajenia,zmiana nazwy nic dobrego nie wniesie, ani znaczącego dla rozgrywki gry.
Gadanie starych.
Zamykam temat.
 

DeletedUser2329

Guest
Odp: Senat był rzymski

NIE
mówisz ze MUR nazywali murem tylko w swoim jezyku... wiec Buleuterion w tlumaczeniu na POLSKI to Senat :)
Tyle w temacie.. chcesz nazwyac budynki po ichniemu to nazywajmy juz wszystkie...
 
Do góry