[Nowość] Skarbiec

  • Rozpoczynający wątek Nigoj12
  • Data rozpoczęcia

Jakie jest twoje stanowisko?

  • Jestem za.

    Głosy: 1 5,3%
  • Jestem przeciw.

    Głosy: 17 89,5%
  • Obojętne.

    Głosy: 1 5,3%

  • W sumie głosujących
    19
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Propozycja dotyczy sojuszu. W każdym sojuszu będzie skarbiec.

1. Do niego trzeba będzie wpłacać sumę określoną przez lidera/ów i/lub wpłacać dowolną kwotę codziennie.

Najlepiej by było wpłacać n-krotnościami liczby 100 np. 100, 2000,30000.
Te surowce można będzie wypłacać w ratach np. x% wpłaconych środków np. 25%*200, 50%*300 i to wraca do nas.
Procenty muszą być równe: 5%, 10%, 20%, 25% lub 50%, ponieważ co to będzie wypłacanie 30% z 100 (ułamki się kłaniają, czego nie ma w grze).
Pojemność skarbca będzie uzależniona od punktów sojuszu, czyli 100 pkt. 10 miejsc na 3 surowce (w sumie 30) itd. (oczywiście to jest przykład może być nawet 100 pkt = 100 miejsc na 3 surowce)

2. I teraz puste konto i DEBET!

Każdemu graczowi będzie przysługiwać określona liczba rat. (Odsyłam do 4. i 5. linijki tekstu, 100/x%=liczba rat)
Jeśli wykorzysta wszystkie raty może "zapożyczyć" się u kogoś i wtedy będzie na minusie i musi to spłacić wpłacając surowce. !HACZYK! Spłacając pożyczki płaci "cło" (cło, podatek jeden kij), aby nie robić sobie kilku kont i "pożyczać" od siebie samego. Myślę 30% względem pożyczanej kwoty. I teraz, aby nie okradać osób, które mają słabą gospodarkę, dodać znacznik, które informuje o nadwyżce, czyli o możliwości pożyczenia od "bogatego".

3. Oczekiwanie i miejsce skarbca

Skarbiec będzie u skarbnika, które będzie losowany, wybierany ten kto ma najbliżej do każdego sojusznika lub ktoś wybrany przez lidera.Skarbiec będzie nieokradalny, czyli mimo dużych ataków na skarbnika, surowce nadal tam będą.
Czas będzie zależny od osób, które wysyłają i odbierają surowce. Powinien być taki sam czas jak w przypadku handlu między miastami.

4. Zalety i doradcy

Handlarz/Kapitan będzie przyspieszał transport surowców o 10%-20%.
"Rezerwa" na wypadek pustego magazynu.
Magazynowanie nadwyżek surowców.
Pokazanie, że jest się "bogatym".
"Drugi" schowek na surowce.

EDIT/1

O ankietę poproszę moderatora.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Skarbiec

Zmień czcionkę, a przynajmniej kolorystykę, bo aż oczy bolą od czytania:/

Ogólnie koncepcja jest taka, aby stworzyć miejsce, gdzie można bez ograniczeń zsyłać surkę, tak? Do tego czasu jakoś rozumiem:) Także mam pytania, co dalej? Surkę zsyłają do tego skarbca wszyscy sojusznicy? I możemy wybrać potem to, co wrzucił ktoś inny, czy tylko swoje? Ogólnie, to o co chodzi z tymi ratami, bo nie bardzo można Ciebie zrozumieć...
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Skarbiec

Jeśli dobrze rozumiem:
Chcesz zrobić skarbiec ,do którego wszyscy z sojuszu mogą zsyłać surkę i z niego za zgodą władzy sojuszu pobierać bez żadnych ograniczeń i do tego nie można go splądrować? Zdecydowanie na nie, magazyny w mieście wyznaczają sensowne ograniczenia i trzeba się tego trzymać, co więcej nękanie atakami farmiącymi w celu usunięcia surowców wroga byłoby bez sensu.

ps. popieram przedmówcę ,usuń kolory z twojego tekstu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

Też jestem na nie
Jest to bezsensu

Dodaj do ankiety obojętne
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

Zmień czcionkę, a przynajmniej kolorystykę, bo aż oczy bolą od czytania:/

Ogólnie koncepcja jest taka, aby stworzyć miejsce, gdzie można bez ograniczeń zsyłać surkę, tak? Do tego czasu jakoś rozumiem:) Także mam pytania, co dalej? Surkę zsyłają do tego skarbca wszyscy sojusznicy? I możemy wybrać potem to, co wrzucił ktoś inny, czy tylko swoje? Ogólnie, to o co chodzi z tymi ratami, bo nie bardzo można Ciebie zrozumieć...

Tak,ale nie do końca. Pojemność takiego schowka na osobę będzie uzależniona od liczby średniej pukntów lub mediany, np. na każdy punkt sojuszu będzie 1 miejsce na każdy surowiec. Z tym wybieram jest inaczej. Jeśli my wyczerpiemy swoje raty to możemy pożyczać od kogoś. (Czyli ja mam 100 złoty i ty masz 1000 złoty.Wydałem wszystko wypłacając po 5 złoty i teraz pożyczam od ciebie też po 5 zł. Ale spłacam już np. 6.50 złoty, bo opłacam "cło" w wysokości 30%. Liczenie rat: 100%/20%=liczba rat)

Co do wysłania surowców to mogą wszyscy, albo nie, ale wtedy osoby, które nic nie wpłaciły nie mogą pożyczać.


Jeśli dobrze rozumiem:
Chcesz zrobić skarbiec ,do którego wszyscy z sojuszu mogą zsyłać surkę i z niego za zgodą władzy sojuszu pobierać bez żadnych ograniczeń i do tego nie można go splądrować? Zdecydowanie na nie, magazyny w mieście wyznaczają sensowne ograniczenia i trzeba się tego trzymać, co więcej nękanie atakami farmiącymi w celu usunięcia surowców wroga byłoby bez sensu.

ps. popieram przedmówcę, usuń kolory z twojego tekstu.

To z tymi zgodami zależy od InnoGame. Ograniczenia mogą być np. 5 rat dziennie.



Też jestem na nie
Jest to bezsensu

Dodaj do ankiety obojętne


Skoro to nie ma sensu, to po co architekt, budowlaniec czy kto taki musi umieć twierdzenie Pitagorasa skoro nie może napisać na kartce 4√2 m tylko musi napisać 5,414 m?
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Skarbiec

Zgodze się z przedmówcami . To jest bez sensu .
Mi sam magazyn wystarcza .
Głos na nie .
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Skarbiec

Ja w sumie także jestem na nie. Nie dość, że nie będzie kogo farmić, bo wszyscy będą chować surkę do skarbca, to jeszcze jakaś "wielka" matematyka będzie tym "zarządzać"...
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Skarbiec

O, pamiętam jak miałem robić podobny pomysł :)

Ale co do tego to jestem na nie, może komuś są surowce potrzebne do czegoś innego, a po za tym wprowadzając to zrobimy z sojuszu ''banki na surowce''. Po co jakieś tam debety? A po co raty? Na nie.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Skarbiec

Głos na nie, propozycja bez sensu, sam pomysł ze skarbcem jest nawet dobry ale reszta już nie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

Zagłosował bym na tak jeżeli było by bez procentu, to trochę bez sensu.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Skarbiec

Nie :p, no wiesz po pierwsze większość na nie po drugie ja to widzę tak że po prostu jest magazyn sojuszy i inne będą je atakowały po farmę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry