[Nowość] Specjalizacje

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22102
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem propozycji?

  • TAK

    Głosy: 15 51,7%
  • NIE

    Głosy: 11 37,9%
  • OBOJĘTNIE

    Głosy: 3 10,3%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

DeletedUser22102

Guest
Witam,

chciałbym zgłosić nową propozycję. Chodzi o tzw. specjalizacje. Jak dobrze wiemy, każdy gracz ma jakąś ulubioną jednostkę w grze, dla jednego to będzie statek ogniowy, dla innego kawalerzysta, a dla jeszcze innego birema.

Moja propozycja polegałaby na tym, aby wraz z początkiem gry na danym serwerze każdy gracz miał możliwość wyboru swojej "specjalizacji". Co taki wybór dawałby graczowi? Otóż proponuję, aby każdy gracz miałby wtedy bonusy do tych jednostek :

dla jednostek lądowych :

10% tańsza rekrutacja
10% szybsza rekrutacja
10% wzmocniony atak jednostki
10% wzmocniona obrona jednostki
20% zmniejszona wymagana liczba łask (w zaokrągleniu do pełnej liczby)

dla jednostek morskich :

7% tańsza rekrutacja
7% szybsza rekrutacja
7% wzmocniony atak jednostki
7% wzmocniona obrona jednostki

Poza tym :

1. Na danym świecie nie byłoby możliwości zmiany swojej "specjalizacji".
2. Nasza specjalizacja byłaby widoczna dla wszystkich graczy na serwerze.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Specjalizacje

doadaj ankiete

całkiem ciekawe :)
ale trochę to zamiesza i zwiększy siłe bardziej defa niż offa
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Specjalizacje

doadaj ankiete

całkiem ciekawe :)
ale trochę to zamiesza i zwiększy siłe bardziej defa niż offa

ankieta jest

niekoniecznie, tak myślałem, że nie można dać równych parametrów dla wszystkich jednostek, ogni i birem robi się całe zagrody, a np. offa nie całą, bo dochodzą jeszcze transy i ognie, więc bonus powinien być odpowiednio mniejszy, mityki z kolei i tak robi się strasznie wolno w porównaniu do reszty jednostek, więc myślałem np. nad 30% łask. Co do tego zwiększy siłę deffa to nie wiem, bo np. jak ktoś ma specjalizację łuczników, to będzie się robić więcej kawalerii itd.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Specjalizacje

Propozycja ciekawa, tylko że trochę zamiesza w walkach ..
Bo od jednego biremy będą mocniejsze, a od drugiego ognie ..
No nie wiem ...
 

DeletedUser21137

Guest
Odp: Specjalizacje

Propozycja bardzo ciekawa, jednak ja bym zmienił to tak : zamiast raz na początku wybierać jaka jednostka ma być silniejsza, tańsza itd. proponuje by gracz miał możliwość wybrać, aby np. co piąte miasto miało taki bonus. Ciężko jest stwierdzić na początku gry, czy w rejonie, w którym znajduje się nasze miasto jest dużo dobrych graczy i trzeba będzie zrobić jedną pakę deffa więcej, a może sąsiadujesz z samymi noobami i wystarczy sam off
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Specjalizacje

Propozycja ciekawa :D
Piszesz o wzmocnionym ataku/obronie czyli jesli wysle biremy na wsparcie do kogos to ciagle maja +10% obrony ?
I jak w takim razie ny z tymi bonusami policzyc wszystko w sumulatorze ?
Na razie nie glosuje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Specjalizacje

Wybór takiej specjalizacji niestety ale zawężył by i zmniejszył pole manewru takim graczom. Może nie aż tak bardzo bo te liczby może nie są aż tak duże ale.. No właśnie, trafi się grupka (i to spooora grupka) która może mieć problem z rozwojem, np. gdy za podstawę wybiorą def lub gdy po prostu źle wybrali, czują się lepiej w innej specjalizacji.
Czy widoczne dla wszyskich? No nie wiem, tutaj obojętne chociaż większa "dynamika" bylaby gdyby to było tajne...
Brak możliwości zmiany- znowu pozostawiam innym, chociaż fajnie by bylo na określonych warunkach, np raz na 40dni czy co kolejny raz to trzeba czekać dłużej do jakiejś tam granicy, np 2tygodni to wtedy tak.
Sory że taki ze mnie zbereźnik ale to są moje odczucia, każdy ma inne, wszystkim się nie dogodzi :p
Hm, najbardziej chyba jednak ubolewam że jedna specjalizacja dotyczyła by wszyskich miast. Różnorodność w obrębie jednej jednostki (gracza) to już podstawa w tego typu grach, chociaż zdarzają się wyjątki :p
Kiedyś był podobny temat dotyczący "stolicy", bardzo fajnie jakby udało sie kiedyś wprowadzić coś nawiązującego do tego i ta propozycja jest tego przykładem.
Do dopracowania ale przyznać muszę, ciekawe :)
Pozdrawiam
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Specjalizacje

Propozycja ciekawa, tylko że trochę zamiesza w walkach ..
Bo od jednego biremy będą mocniejsze, a od drugiego ognie ..
No nie wiem ...

No o to właśnie chodzi w tej propozycji, różnice nie są duże, ale w przypadku tysięcy jednostek już będzie widać pewne różnice. Każdy ma jakiś styl gry i niezależnie od niego, będzie on promowany.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Propozycja bardzo ciekawa, jednak ja bym zmienił to tak : zamiast raz na początku wybierać jaka jednostka ma być silniejsza, tańsza itd. proponuje by gracz miał możliwość wybrać, aby np. co piąte miasto miało taki bonus. Ciężko jest stwierdzić na początku gry, czy w rejonie, w którym znajduje się nasze miasto jest dużo dobrych graczy i trzeba będzie zrobić jedną pakę deffa więcej, a może sąsiadujesz z samymi noobami i wystarczy sam off

Ale to moim zdaniem by było bez sensu właśnie, na mityki dajemy góra kilka miast, dlatego mają większy bonus. Nie można zjeść ciasta i mieć ciastka. Na coś trzeba się zdecydować ;)
Poza tym, mówisz o początkowym etapie gry, gdzie te bonusy będą praktycznie żadne. Będą one widoczne przy większej ilości jednostek, gdzie każdy gracz już gra swoim własnym stylem/sposobem, który często opiera na konkretnej jednostce (ognie, biremy, konie, rydwany itd.).

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Propozycja ciekawa :D
Piszesz o wzmocnionym ataku/obronie czyli jesli wysle biremy na wsparcie do kogos to ciagle maja +10% obrony ?
I jak w takim razie ny z tymi bonusami policzyc wszystko w sumulatorze ?
Na razie nie glosuje.

Symulator policzy się sam jakoś w Inno chyba głąby nie pracują, do samego symulatora mam uwagi, ale to nawet kwestia na oddzielną propozycję), bonus w moim zamyśle miałby dotyczyć tylko birem tego konkretnego gracza, które do niego należą.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Wybór takiej specjalizacji niestety ale zawężył by i zmniejszył pole manewru takim graczom. Może nie aż tak bardzo bo te liczby może nie są aż tak duże ale.. No właśnie, trafi się grupka (i to spooora grupka) która może mieć problem z rozwojem, np. gdy za podstawę wybiorą def lub gdy po prostu źle wybrali, czują się lepiej w innej specjalizacji.
Czy widoczne dla wszyskich? No nie wiem, tutaj obojętne chociaż większa "dynamika" bylaby gdyby to było tajne...
Brak możliwości zmiany- znowu pozostawiam innym, chociaż fajnie by bylo na określonych warunkach, np raz na 40dni czy co kolejny raz to trzeba czekać dłużej do jakiejś tam granicy, np 2tygodni to wtedy tak.
Sory że taki ze mnie zbereźnik ale to są moje odczucia, każdy ma inne, wszystkim się nie dogodzi :p
Hm, najbardziej chyba jednak ubolewam że jedna specjalizacja dotyczyła by wszyskich miast. Różnorodność w obrębie jednej jednostki (gracza) to już podstawa w tego typu grach, chociaż zdarzają się wyjątki :p
Kiedyś był podobny temat dotyczący "stolicy", bardzo fajnie jakby udało sie kiedyś wprowadzić coś nawiązującego do tego i ta propozycja jest tego przykładem.
Do dopracowania ale przyznać muszę, ciekawe :)
Pozdrawiam

1. Właśnie chodzi o to, że wybierasz specjalizacje, jaka ci pasuje. A jak nie wiesz? W sumie można by dać możliwość braku wyboru specjalizacji i wyboru jej dopiero w dalszym etapie gry. Zmienianie jej nie wchodzi w grę.
2. No właśnie ja uważam, że powinno być to powszechnie widoczne. Chyba, że ktoś się wstydzi, że wybierze boskich wysłanników czy coś w tym stylu ;)
3. Zmiana jak pisałem, nie wchodzi w grę, byłoby to za łatwe i wybór początkowo takiej specjalizacji nie miałby właściwie znaczenia, bo i tak można zmienić. Nie, to ma być świadomy wybór tego czym wolimy grać.
4. Dotyczy wszystkich miast, ale kto zabrania ci robić inne wojsko? Wiadomo, że każdy gracz ma 4 rodzaje wojsk, jednakże zawsze ktoś ma albo więcej ogni, albo birem itd., ponieważ woli tym grać ;)
5. Stolica już nie istnieje i tak właściwie nie przeszła :D
 

DeletedUser23961

Guest
Re: Odp: Specjalizacje

mnie się podoba i mam nadzieje ze wkrótce wejdzie w zycie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Specjalizacje

jestem na nie, jak by coś takiego weszło to po kliknięciu w profil było by wiadomo kto gra offem a kto deffem i gracze którzy są łasi na łatwe pkt atakowali by tylko off owców po nocach.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Re: Odp: Specjalizacje

Propozycja odrzucona.
Powód: Firma InnoGames nie ma w planach wprowadzana takiej propozycji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry