Statek kolonizacyjny

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7672
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser7672

Guest
Siemka ludzie, czemu maks dystans jaki kolon może pokonać to 48 godzin?
 

DeletedUser7672

Guest
normalnie boska odpowiedź łoho ho ho
chodzi mi o konkretną odpowiedź
 

DeletedUser

Guest
support też ci tak odpowie
ja się zapytałem w plemionach dlaczego szlachcic moze iść tylko40 godz. i 50 min.
odpowiedzieli mi że takie są ustawienia gry więc z kolonem jest tak samo
 

DeletedUser7672

Guest
teraz rozumiem.. kiedyś chciałem przemieścić się na koniec świata ale podróż by 2-3 tygodnie trwała hehe.. cóż, dowiedziałem się tego, co chciałem
 

DeletedUser4784

Guest
Były pomysły by wydłużyć ten czas do 72h w propozycjach ale nie przeszły :) Ograniczenie czasu płynięcia kolonem po pierwsze zapobiega tak jak słusznie zauważyliście agresorom pływanie na wody gdzie są świeżo rozwijający się gracze ale także działa w drugą stronę bo zapobiega ucieczkom graczy wyniszczanym przez daną grupę w nieskończoność (chociaż i tak to robią) :)
 

DeletedUser

Guest
Możesz popłynąć dalej Statkiem Kolonizacyjnym
colonize_ship_50x50.png
,
odkrywając
points.png
w Akademii
Akademia_50x50.png
: Kartografię
Cartography.png
i/lub budując Latarnię
lighthouse.png
.

Pamiętam, że pokonałem odległość
ship.png
która wcześniej (przed odkryciem Kartografii i zbudowaniem Latarnii)
wynosiła ponad 58godzin.

Wychodzi że: Na każdym Świecie Statek Kolonizacyjny przepłynie max 59godz i 56min czasu rzeczywistego
po odkryciu Kartografii i zbudowaniu Latarni.

Prędkość światów się różni, ale prędkość jednostek jest taka sama.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tzn. całkowity czas podróży to jeszcze trochę coś innego niż szybkość(prędkość) jednostki, w grepolis.
To nie jest tak, że na światach x4 jednostki są 4x szybsze niż na światach x1

A ile przyśpiesza dokładnie Kartografia i/lub Latarnia trzeba wyliczyć na podstawie wzoru, http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=5471
 

DeletedUser946

Guest
To nie jest tak, że na światach x4 jednostki są 4x szybsze niż na światach x1
no i już znalazłem wzór na czas podróży :)

jakby kogoś interesowało:

czas podróży = 15min. + ( odległość / ( ( prędkość jednostki wraz z ulepszeniami ) * prędkość świata) )

te 15min to czas na przygotowanie do drogi/uzbrojenie, wartość domyślna - tyle wynosi na wszystkich niemieckich światach więc podejrzewam, że na pl jest tak samo?

ciekawa sprawa ogólnie... nigdy jakoś się specjalnie nie interesowałem jak to wygląda :) szczególnie ciekawa jest ta stała wartość 15min. niezależna od prędkości świata ani niczego innego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1360

Guest
Ta stała jednak wpływa na istotny aspekt , a mianowicie gdyby jej nie było to do najbliższego sąsiada kawalerią mielibyśmy 2 minuty.
 
Do góry