[Wyjaśnione] Statki ogniowe i hydry

Hey
1. Czy na hydry działają ulepszenia jednostek lądowych np. falanga czy morskich - taran i analogicznie wiatr w żagle zeusa
2. Czy statek ogniowy jest jednostką dystansową (teoretycznie powinien być) i działa na niego bonus artemidy?
 

DeletedUser26424

Guest
Odp: Statki ogniowe i hydry

1. Taran i falanga nie działają na hydry, wiatr w żagle też nie działa. Na hydry działa czar Heroiczna siła od Ateny.
2. Nie działa bonus artemidy na ognie

Dodam że na hydry nie działa również Zureta, ale Urefon już działa
 
Odp: Statki ogniowe i hydry

hydry to jednostki mityczne więc działa na nie to wszystko co na inne mityki czyli heroiczna siła i powrót z podziemnego królestwa
oczywiście tak jak kolega wyzej napisal falanga i taran nie działają ale działa badanie wybrańcy bogów
i o bohaterach widzę też wspomniał także już nic nie trzeba dopisywać
 
Odp: Statki ogniowe i hydry

Ale na takie lądowe mityki falanga już działa? czy też nie dotyczy w ogóle mitycznych?

Trochę mi nie pasuje to rozwiązanie z ogniami z tym co jest napisane w wiki, bo tam jest, że działa na ataki dystansowe. a podstawową bronią statków ogniowych jest grecki ogień, który jest bronią do walki na dystans. Mogliby uściślić, że bonus Artemidy dotyczy tylko lądowych jednostek dystansowych.

A znowu przy heroiczna siła na wiki jest, że "jednostki lądowe są 10% silniejsze w następnej bitwie.", a hydry traktowane są jako jednostki morskie.
 
Odp: Statki ogniowe i hydry

są wyjątki po prostu , jednostki mityczne to mitycznie , lądowe to lądowe , a morskie to morskie
 
Odp: Statki ogniowe i hydry

Wyjątki wyjątkami, ale byłem już tutaj pouczany, żebym czytał wszystko dosłownie. Więc analizując dosłownie, ni w ząb mi się to nie zgadzało dlatego dopytuję.
Wychodzi więc na to, że jednak nie można się kierować dosłowną interpretacją dlatego jestem i będę wdzięczny za wszelkie Wasze wyjaśnienia :)
 
Ostatnia edycja:
Odp: Statki ogniowe i hydry

falanga działa tylko na jednostki lądowe,taran tylko na morskie a na mityki oba badania nie działają, nie ważne jaki(czy lata,pływa czy musi "chodzić")

opisami w wiki sie nie sugeruj bo czasem wprowadzają w błąd chociaż ktoś tam to poprawia:p w grze ognie nie mają w opisie jaka to broń
czar sprawność łowczyni działa tylko na procarzy ale każdy atak możesz nim przykryć, po prostu na innych jednostkach nie otrzymasz bonusu do ataku z czaru :) nigdy nie sprawdzałem czy ten czar działa na łucznika bo nimi się nie atakuje ale powinien:p
heroiczna siła działa na wszystkie mityki i jednostki lądowe, rzucić możesz oczywiście na każdy atak ale w przypadku ogni nie ma bonusu, tylko przykrywasz atak by inny gracz nie mógł go sprawdzić(kiedyś bez artemidy).
korzystny wiatr działa na ognie i triremy ale tez jest możliwość rzucenia na każdy atak:) po prostu nie otrzymasz bonusu
 
Do góry