statki

  • Rozpoczynający wątek lechu33
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
No bez kitu, nie wiesz jakie ich zadanie? :p Niszczą inne statki.
 

DeletedUser

Guest
no ok , ale jak jak chciałem atakować branderami miałem komunikat,że nie można atakować branderami ?
 

DeletedUser

Guest
Brander - statek podpalający, który podpływa do floty przeciwnika i wznieca ogień. Tylko obrońca może używać branderów. Każdy brander niszczy statek przeciwnika, a następnie ulega spaleniu. Jest bardzo powolny.

Trirema - potężny statek bojowy. Może zostać użyty podczas morskich ataków i obrony.


Wystarczy? ;p
 

DeletedUser4737

Guest
witam

jeden Brander zniczy jednego ogniowego a Trirema są lepsze od innych statków pod zgładem wydajności
 

DeletedUser

Guest
Tyle że tirema jest droga i dużo ludzi zabiera z gospodarstwa.
I po wszystkich przeliczeniach w obronie od niej lepsza birema w ataku statek ogniowy.
 

DeletedUser

Guest
"Brander - statek podpalający, który podpływa do floty przeciwnika i wznieca ogień. Tylko obrońca może używać branderów. Każdy brander niszczy statek przeciwnika, a następnie ulega spaleniu. Jest bardzo powolny."

Innymi słowy jest to inaczej Kamikaze (Boski Wiat). :p
1 brander = 1 zniszczony statek który nas zaatakował.

Dla przykładu 1 Brander vs 1 Trirema = 1:1 - czyli oba te statki poległy.

10 Brander vs 20 Statki ogniowe = 10:10 - czyli pozostało 10 statków ogniowych. Prosty rachunek :D
 

DeletedUser

Guest
jakie jest zadanie brandera i tiremy ?

Dobra rada branderów nie u żywaj, bo się do niczego nie nadają. Robią je tylko nie doświadczeni gracze na początku gry. Nie zatapiają statków transportowych wroga, przepuszczają kolona (okupacja się rozpocznie nawet jak w porcie pozostaną brandery) i są bardzo powolne.
Co do trirem to ujdą dla mniej doświadczonego gracza na początku gry, bo są bardziej wielofunkcyjne. Jednakże słabo się nadają na wsparcie, bo pływają bardzo wolno. I ogólnie w przeliczeniu na mieszkańców ta sama ich ilość jest dużo słabsza od ogniowych do ataku lub birem do obrony. Moim zdaniem lepiej robić ogniowe i biremy.
 

DeletedUser

Guest
(okupacja się rozpocznie nawet jak w porcie pozostaną brandery)

ale jak? przecież musi przetrwać w ataku kolonizacyjnym chociaż jeden statek ogniowy, lub birema, trirema żeby rozpoczęła się okupacja inaczej kolon zawróci, a te rozbijają się na branderach... (alpha)

jedynym przypadkiem są hydry z kolonizatorem, bo te omijają brandery...

i wtedy brandery będą wtedy bronić nowego okupanta, i zginą wszystkie zanim cokolwiek stanie się kolonizatorowi...

...ja używam branderów, gdy płynie na Ciebie np 100 ogniowych to najtańszą opcją jest podstawić 100 branderów (bez względu na porę dnia, bonusy czy premium, brander zawsze zatapiają 1 statek (oprócz kolonizatora, hydry i transportowca)

pozdrowki
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak. Jakieś 3 miesiące temu kolega pokazywał nam raport, w którym obrońcy pozostały 3 brandery, a okupacja się i tak rozpoczęła. Brandery pilnowały okupacji. No chyba, że w jakiejś aktualizacji się to zmieniło. Słyszałam też o innym podobnym przypadku ale tu raportu nie widziałam.
 

DeletedUser5645

Guest
brandery

Dobra rada branderów nie u żywaj, bo się do niczego nie nadają. Robią je tylko nie doświadczeni gracze na początku gry. Nie zatapiają statków transportowych wroga, przepuszczają kolona (okupacja się rozpocznie nawet jak w porcie pozostaną brandery) i są bardzo powolne.
Co do trirem to ujdą dla mniej doświadczonego gracza na początku gry, bo są bardziej wielofunkcyjne. Jednakże słabo się nadają na wsparcie, bo pływają bardzo wolno. I ogólnie w przeliczeniu na mieszkańców ta sama ich ilość jest dużo słabsza od ogniowych do ataku lub birem do obrony. Moim zdaniem lepiej robić ogniowe i biremy.
dlaczego nie?myslalem ze all 1do1 topia no bez hydry oczywiscie
a tu piszesz ze puszczaja prawie wszystko P
po cholere to
 

DeletedUser

Guest
A może atak ten był z przebiciem??? I stąd okupacja się rozpoczęła pomimo, że zostały jakieś brandery...:confused:
 

DeletedUser

Guest
A czy jeden brander zniszczy jednego kolona ? Jeśli tak czy ktoś to sprawdzał ?
 

DeletedUser

Guest
Jest też sytuacja tak że dajmy na to kolonizatora broni 100 branderów i 50 birem a zostaną zaatakowane przez 80 statków ogniowych to mimo zaatopienia wszystkich agresorów i zostaną statki brandery to jednak kolon pójdzie na dno.
Dziś przynajmniej taki raport widziałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Witam

A jak jest w nowym systemie walki?
Atakujący wzniecił bunt. Po pierwsze czy automatycznie atakujący wraca do polis? Czy można go pozostawić w mieście, w którym wzniecił bunt? Czy trzeba go przywołać w agorze?
Czy w czasie buntu panuję nad polis i brandery, które przetrwały atak wzniecający bunt wezmą udział w obronie przed atakiem z kolonizatorem ?
 

DeletedUser

Guest
kaliszaneczka popieram... ja też obliczałem i wole robić biremy i ognie niż triremy!!! ale to jest tylko nasze zdanie i każdy ma swoja technike ;)
 
Do góry