Statystyki na Grepolis

  • Rozpoczynający wątek volveryin7
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś by wprowadzono ten pomysł?


  • W sumie głosujących
    83
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam szanownych forumowiczów :)

Oto kolejny mój pomysł - Dokładne statystyki

Dzieliły by one się na - Ogólne, konta i zaawansowane (odznaki)
Od wprowadzenia odznak wielu ludzi się skarży na to iż nie maja dokładnych danych o sobie albo nie wiedza ile im brakuje (czegoś) do (jakieś) odznaki

1 Grafika:


Gdybyśmy szli na suwakiem w dół (Statystyki gracza)
-Ilość strat własnych w obronie (surowce)
-I to co mogło by być a tego nie dałem :p

2 Grafika


3 Grafika


Proszę nie pisać że krzywo, że brakuje czegoś...
Wszystko robiłem w paincie więc bez jakiś zaawansowanych możliwości :)
Pewnie mnóstwo rzeczy pozapominałem, nie napisałem, użyłem złej formy ale grafika powinna tylko pokazywać jak ja sobie to wyobrażam i ew.pokazanie innym o co mi mniej więcej chodziło :D

Wszystkie dane (liczby i inne) zmyśliłem, i liczyłem specjalnie jakiś różnic, czy średnich

Ankieta publiczna - a macie wstrętni wetowcy :p
Jeżeli głosujesz na NIE to podaj powód!!

Daje 3 możliwości odpowiedzi w ankiecie - bez mojego tradycyjnego "TAK, ale z poprawkami" ponieważ tych poprawek by było baardzo dużo :D

Enjoy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Muszę przyznać, że pomysłowo zrobione. Takie informacje w pigułce zamieszczone w jednym miejscu nie byłyby głupią sprawą. Widzę tu trochę ciekawostek do których nie mamy dostępu (tj. liczba logowań itp., itd.).
Jestem na "TAK".
 

DeletedUser

Guest
Niektóre dane są niepotrzebne, niektórych nie rozumiem celu, zwłaszcza te w statystykach konta. No ale jak sam powiedziałeś, wiele trzeba by poprawić.

Uprościłabym formę, np. najeżdżając kursorem na daną odznakę pojawiało by się ile mamy na daną chwilę czegoś lub ile nam brakuje do kolejnego poziomu.
Ogólnie rzecz biorąc gra nie polega na zdobywaniu odznaczeń, są one jedynie miłym dodatkiem, więc może nie skupiajmy się na nich aż tak ;]

Twoje dane z pewnością są ciekawe, ale korzystało by z nich niewielu graczy, więc IG nie opłacało by się tego wprowadzać, zwłaszcza że to darmowa opcja.
 

DeletedUser

Guest
Niektóre dane są niepotrzebne, niektórych nie rozumiem celu, zwłaszcza te w statystykach konta. No ale jak sam powiedziałeś, wiele trzeba by poprawić.

Uprościłabym formę, np. najeżdżając kursorem na daną odznakę pojawiało by się ile mamy na daną chwilę czegoś lub ile nam brakuje do kolejnego poziomu.
Ogólnie rzecz biorąc gra nie polega na zdobywaniu odznaczeń, są one jedynie miłym dodatkiem, więc może nie skupiajmy się na nich aż tak ;]

Twoje dane z pewnością są ciekawe, ale korzystało by z nich niewielu graczy, więc IG nie opłacało by się tego wprowadzać, zwłaszcza że to darmowa opcja.

e tam :) i tak będzie to do zarządcy jak znam życie :p
Ale powiem jedno Laina :) - jak statystyki to statystyki, napewno wielu ludzi w późniejszym czasie chciało by poprzeglądać swoje osiągnięcia i wyciągać wnioski. Zobaczyć ile jest stratny i ile zyskał, dowiedzieć się czy idzie mu lepiej czy gorzej :) Przeprowadziłem z kilkoma osobami taki krótki wywiad i na 50 osób - 46 osób własnie chciałoby zobaczyć dokładne dane o sobie (sam jestem ciekaw samego siebie :p)

Edit.
Co do danych konta to nie miałem co tam dać więc popytałem trochę co by chcieli widzieć no i tak wyszło :p (ilość wysłanych ticketów :D)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A to jacy ciekawscy gracze ^^

Pomysł wprowadzenia dokładniejszych statystyk mi się podoba, jednak forma którą proponujesz jest w moim odczuciu mało przystępna, dlatego zagłosowałam na nie.

Myślę, że można by tak pomysł obrobić, żeby część informacji była dostępna bez premki :]
 

DeletedUser

Guest
jeżeli te statystyki byłyby widoczne publicznie, to:

1. grafika: poziom/pkt kultury - wolałbym by inni go nie widzieli - jak masz kulturę na poziomie takim, że nie możesz mieć więcej miast to wiadomo że nie podbijesz kogoś (atakowany przez nas może tą informację wykorzystać)

2. grafika: informacje o banach, mailu, haśle, ticketach, złocie, itd. itp. nie powinny być widoczne publicznie

grafika 3 - informacje statystyczne o ilości srebra nie powinny być widoczne
co do pozostałych informacji - sporo zbędnych informacji... nie ma co serwera zapychać. wystarczy grepostats ;)

jeśli nie - hmmm... trochę sporo tych danych... po co dodatkowo obciążać serwer? :)
 

DeletedUser

Guest
Te informacje nie byłyby publiczne!! Są one tylko dla nas, moje dane i tylko ja mam do nich dostęp, oczywiście każdy może sobie zrobić zrzut ekranu i komus wysłac by pokazać swoje dane...ale jak ktoś nie chce to inni tego nie będą widzieli!

Co do obciążania serva to może masz trochę racji ale napewno IG wpadnie na jakiś innowacyjny pomysł który rozwiąże wszystkie problemy (jak zwykle :p)
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie fajny pomysł, wszystko widoczne jak na dłoni.
To mogło by przejść.

Z drugiej strony brakuje mi ogólnych statystyk niestety.
Takich, że wchodzę na stronę główną, klikam sobie statystyki i widzę; Alfa i wykaz top10, sojusze itp.
To powinno być dodane..


Pozdrawiam
 

DeletedUser7315

Guest
Tak to dobry pomysł przydadzą się takie dane. Mogło by być jeszcze coś takiego co by się dało zmieniać to znaczy
żeby były te statystyki widoczne tylko dla nas
żeby były te statystyki widoczne tylko dla sojuszników z naszego sojuszu
żeby były te statystyki widoczne tylko dla sojuszników z naszego i innych sojuszów
żeby były te statystyki widoczne dla wszystkich
 

DeletedUser7343

Guest
Jak najbardziej tak!
z tym przebiciem trochę głupi pomysł,ale bardzo mi brakuje zburzonych poziomów muru :D

cały pomysł świetny,chciałbym znać informacje o sobie :)
 

DeletedUser

Guest
Bardzo ciekawy pomysł, jestem na TAK. Nie wiem czy to przejdzie bo mogą zaliczyć takie informacje do Zarządcy.
 

DeletedUser5480

Guest
Bardzo ciekawy pomysł i fotomontaże :) Myślę że przydałby się taki dostęp do statystyk ale w podanym przez Ciebie modelu jest ich raczej za dużo. Po co wszyscy mają znać np. poziom kultury gracza? Wystarczyłoby tylko tyle co na Grepostats.
 

DeletedUser7343

Guest
Przecież te info było by jedynie dla nas,więc nie wiem jak inni gracze mieli by się dowiedzieć o naszych statystykach.Chyba że, jak już wspomniano,pokazano by im skirna-ale to już z własnej woli.
 

DeletedUser2150

Guest
jestem całkowicie za
dobry pomysł zwłaszcza potrzebny przydatny gdyby np zdarzyłoby sie próba nieudana lub co gorsza udana logowania przez kogoś innego (typowa kradziesz konta) wiem wiem takie rzeczy nie zdarzaja sie czesto ale w takich sytuacjach to byłoby bardzo cenna przydatną sprawą
 

DeletedUser

Guest
Jestem na "TAK".
Takie statystyki dają dużo do myślenia. Z chęcią bym zobaczył jak wygląda mój dotychczasowy rozwój w świetle suchych faktów. :)
 

DeletedUser

Guest
To tak , ja też jestem za , przydałoby mi się takie coś, Ale skoro przez te 8 miesięcy to nie przeszło to raczej nie przejdzie.
 

DeletedUser

Guest
Okropnie stary ten temacik . Akurat wczoraj siedziałem w off-topie i piszemy kiedy zaczęliśmy grę . No i właśnie jej nie pamiętam :/ Można by to trochę odświeżyć . Głos na obojętnie a bardziej na nie bo jest zbyt dużo niepotrzebnych rzeczy i jak było pisane "...po co dodatkowo obciążać serwer?" takim nadmiarem . Nie wiem czy ktoś będzie ciągnął ten temat czy nie . Miałem nowy zrobić ale dobrze że sobie o tym przypomniałem tyle że właśnie (co właśnie :D) ... Chcę jeszcze poinformować wcześniej że stworzenie tego posta było dziwaczne , tzn. jeśli coś powalą/pomylę czy coś to się nie dziwić bo sam nie wiedziałem od czego zacząć :D ...

Jeśli by cokolwiek takiego wprowadzać to ja myślałem o takich statach które:
-zamieszczone by były w agorze w nowej zakładce "Statystyki" ,
-byłyby darmowe , lub za niewielka opłatą w surowcach bo za złoto to by nikt raczej nie chciał a przy okazji byłaby jakaś odmiana :) ,
-pokazywałyby informacje jedynie o graczu korzystającego ze swojego konta (coś poplątałem chyba :D) , moglibyśmy wtedy zobaczyć:
0-informacje na każdy świat byłyby osobno w zakładce lub pokazywane tylko na danym świecie , wtedy po info z świata na którym się nie gra trza by było się niepotrzebnie logować wiec do wyboru ...
1. kiedy i ile razy dokładnie zakładaliśmy konto na danym świecie
2. ile na nim zniszczyliśmy jednostek w ataku i obronie oraz straty w tych obu sprawach - podsumowanie murka jakby :D - u siebie i w wsparciu
3. ile miast założyliśmy , podbiliśmy i straciliśmy
3.5. do tego można by dodać jak było zamieszczone w projekcie , ilość nieudanych podbojów oraz liczbę przerwanych okupacji/buntów (czy czego tam) innych graczy
4. liczbę zhandlowanych surowców łącznie , oraz osobno z graczami i farmami w lądzie . liczba przesyłanych tylko u siebie surków też mogła być jeśli by ktoś chciał
5. ilość rzuconych czarów
6. ile , czego i co potrzeba do osiągnięcia kolejnej odznaki , (jak było pisane wcześniej przez Lainę chyba) pokazywałoby się to po najechaniu myszką na odznakę
7. liczbę wyprodukowanych do tej pory jednostek

To wszystko co napisałem to tylko co pamiętałem , nie po kolei ale jest przynajmniej to z grubsza :) Można by obudzić ten temat i zadecydować może ? I jeśli już jest zadecydowane to jakby to wyglądało co już jest ? Dzisiaj jakiś kolejny dziwny dzień na pisanie :/ Kontynuujemy to ? Jeśli nie to prosiłbym moderatorów o zamkniecie tego tematu i danie ostatecznego werdyktu bo żalem jest to że jest nie wiadomo co się tu do cholewy dzieje (Alibi sorka :D) . Bez urazy ale ile można czekać ?:confused: okropnie się pisze dzisiaj i powtarzać nie będę ;D
 

DeletedUser

Guest
Aniołek Śmierci !!!

Oczywiście jestem za,jesli jest tylko dla nas . Chce wiedzieć o moich osiągnięciach :p
 

DeletedUser

Guest
pomysł bardzo fajny przypadł mi do gustu
lecz niestety forma mało klarowna
 
Status
Zamknięty.
Do góry