[Omawiane] Stolica i podział kolejnych wiosek

  • Rozpoczynający wątek iMatty
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem trafnej odpowiedzi na moje pytanie.

Więc jak wiadomo w Grepolis jest najlepiej specjalizować swoje miasta pod wzór:

Off - Ląd
Off - Morski
Def - Ląd
Def - Morski

Jednak tu się pojawia pytanie, co ze stolica ? Jak specjalizować stolice ? Czy w ogóle specjalizować ? Jak nie to jak ją ogarnąć ? Czy może połączyć w niej off i def ?
I z kolei tutaj rodzi się kolejne pytanie, jeśli stolice robimy np pod Def to drugie miasto robimy/zdobywamy z sojuszem to drugie miasto pod Off morski/lądowy, wiadomo że to wszystko zależy od sytuacji.

Osobiście gram teraz na jednym ze światów mam jedno miasto ( stolice ) i będę zdobywał nie długo drugie miasto (na tej samej wyspie) i tą wyspę już praktycznie mamy cała zdobytą z sojuszem i zastanawiam się jak ją specjalizować.

Proszę bardzo o odpowiedz, pozdrawiam Matty.
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Stolica i podział kolejnych wiosek

Ja stolicę robię na ogól defensywną lądową, gdyż podczas ataku baaardzo trudno się przedrzeć i ją przejąć.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Stolica i podział kolejnych wiosek

Jakby nie patrzeć, to wszystko zależy od danego momentu gry. A samo pojęcie "stolicy" w Grepo na chwilę obecną nie funkcjonuje. Jak masz na razie jedno miasto, to oczywiście powinno być ono trochę pomieszane, aby jednocześnie móc się bronić i atakować.

Z biegiem czasu, specyfikacje miast się zmieniają. Osobiście, w moim pierwszym mieście przerabiałem wszystkie rodzaje wojsk. Od mieszanki na początku, po off lądowy, ognie, a na koniec biremy...gdzie to wszystko zmieniało się wraz z rozwojem wydarzeń na świecie kilkukrotnie i pewnie jeszcze się zmieni jak będzie taka potrzeba.

Także nie ma co się nastawiać na jedną i tą samą specjalizację w danym mieście. Musisz wszystko dopasować do rozwoju sytuacji na świecie i temu podporządkować wojska w swoich miastach.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Stolica i podział kolejnych wiosek

Kolega DonBeker napisał to najlepiej jak się dało. Nie ma czegoś takiego jak stolica w grepolis. Mało tego czasami pierwsze miasto się oddaje w zamian za miasta na froncie.

Dopasowanie miast zawsze dopasowuje się do sytuacji na mapie jedne jako ofowe a jedne jako defowe.
Wiadomo że na froncie nie dasz wiosek defowych bo to głupota. Tam trzeba miec ofowe a def przesłac sobie z innych dalszych wiosek co nie znaczy że nie powinno siię miec wiosek defowych na froncie bo pare się przyda.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Stolica i podział kolejnych wiosek

Ja zawsze mam sentyment do pierwszego miasta, nie oddam za Chiny:)
to nie do końca dobrze. Ważne jest by być elastycznym. Wielokrotnie widziałem że ludzie przechodzą przez całe morza by prowadzić walki, choć by to przejmowania cudaków.

no ale rozumiem sentymenty - ja też do dziś pamiętam imię pierwszej dziewczyny :)
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Stolica i podział kolejnych wiosek

Ja jestem strasznie sentymentalna jeśli chodzi o miasta.. ale w końcu nadszedł ten moment i rozdaję swoje piękne mieściny.. slotów brak, a wrogowie jakoś nie chcą za blisko podchodzić, to trzeba samemu się do nich pofatygować ;) Tylko najbardziej wkurzające jest to, ze oddajesz wioskę z piękną akademią.. a dostajesz w zamian jakieś żurawie, architektury, brandery.. załamałam się :)

Pierwsze miasto zawsze robię mieszane.. potem przechodzi w off.. a jak się wyeliminuje wszystko czerwone w pobliżu, to przechodzi w deff i wspiera wioski na froncie :)
Pierwszego nie oddam ;)
 
Do góry