Sytuacja na świecie Gela

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser24377

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

Wybacz mu, gracza roku przez przypadek lapnal tak normalnie to z niego niezly noobek
smiley_emoticons_freddus_pacman.gif
smiley_emoticons_lol.gif

Ty tam bij luzaków zanim Ciebie zleją
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser23003

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

Przepraszam bardzo wlasnie przed chwila stracili miasto :cool: niewiem czy to brak wojska do odbicia, czy brak checi, a moze za malo wartosciowe miasto bo wiedzieli dosc wczesnie o okupce a nie pofatygowali sie odbic
smiley_emoticons_afraid.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

Drodzy chłopcy, wiedzę, ze zabieracie się do złośliwych komentarzy, więc wyjaśnię:

Znów do pouczania się zabierają zawodowcy, więc wyjaśnię jakiej używam definicji
"Cofka", czyli wojsko pochodzące z atakowanego miasta, które wraca do rodzimego miasta.
Cofkę można wykonać na 3 sposoby
1. Anulując polecenie ataku lub wsparcia dla wojska będącego w drodze
2. Wycofując wojsko stacjonujace w innym mieście
3. wysyłając wojsko do ataku lub na wsparcie (z mitykami) do innego miasta. Wojsko powróci

Jesli cofka natrafia na stojącego kolona, to zaatakuje stojąca okupację

Wbrew temu co sądzicie, wielu bardzo doswiadczonych graczy stosuje metodę 2 i 3.
Na Koryncie pamiętam gracza współpracującego z MDG o nicku TYRAN, który będąc weteranem Grepo z doświadczeniem od poczatku polskiej wersji, cofki wykonywał metodą 2. Zabrałem mu 4 miasta i mi się znudził.

A Ty Adamo i Lech Poznań jaką definicją się posługujecie?



ps
ciekawe jaka dyskusja się wywiązała, a nikt nie skomentował raportów, które wkleiłem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22713

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

I Twoim zdaniem on bronił się cofając te ognie tak? To była obrona?
Widocznie po prostu zobaczył, że leci kolon to zabrał te ognie z innego miasta, z czego się tu nabijać?
Nie jestem fanem MDG, ale warto się zastanowić zanim zacznie się z kogoś nabijać
 

DeletedUser11402

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

a ja mam cofke jak czytam twoje wpisy :eek:
 

DeletedUser24377

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

Wbrew temu co sądzicie, wielu bardzo doswiadczonych graczy stosuje metodę 2 ....

Ale przy tej metodzie nie zrobi się już dokładnej cofki, bo AT. prawda? z ciekawości tylko pytam, bo ja w sumie robię zawsze sprawdzoną metodą i idę zgodnie z pojęciem, że wygranego składu się nie zmienia skoro działa to nie stosuję innych.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

I Twoim zdaniem on bronił się cofając te ognie tak? To była obrona?
Widocznie po prostu zobaczył, że leci kolon to zabrał te ognie z innego miasta, z czego się tu nabijać?
Nie jestem fanem MDG, ale warto się zastanowić zanim zacznie się z kogoś nabijać

Moim zdaniem tak. Tylko za póżno wszedł na konto, ale zapomniał o tych ogniach, bo normalnie to wycelowałby pomiedzy 00 a 22 minuty po kolonie i jesli wsparcia nie wchodzilyby od razu, mialby szanse na obronienie miasta.

NIe wiem, jak długi był kolon, ale jesli miał szansę cofnąć ognie przed kolona i ataki, wyprowadzić z miasta wg metody 1, to mial 99 % szansy na skuteczną obronę ogniami. Jak przespał, to stracił miasto.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ale przy tej metodzie nie zrobi się już dokładnej cofki, bo AT. prawda? z ciekawości tylko pytam, bo ja w sumie robię zawsze sprawdzoną metodą i idę zgodnie z pojęciem, że wygranego składu się nie zmienia skoro działa to nie stosuję innych.

prawda:) ale zawsze to sekundy, nie minuty.
 

DeletedUser22713

Guest
Re: Odp: Sytuacja na świecie Gela

Moim zdaniem tak. Tylko za póżno wszedł na konto, ale zapomniał o tych ogniach, bo normalnie to wycelowałby pomiedzy 00 a 22 minuty po kolonie i jesli wsparcia nie wchodzilyby od razu, mialby szanse na obronienie miasta.

NIe wiem, jak długi był kolon, ale jesli miał szansę cofnąć ognie przed kolona i ataki, wyprowadzić z miasta wg metody 1, to mial 99 % szansy na skuteczną obronę ogniami. Jak przespał, to stracił miasto.

- - - Automatycznie połączono posty - - -



prawda:) ale zawsze to sekundy, nie minuty.

Właśnie, cała sprawa polega na tym, że za późno wszedł żeby zrobić z tych ogni pełny użytek. Więc chociaż cofnął, żeby rozbić choć trochę birem. To widać przecież gołym okiem, nie trzeba być specjalistą. I nie ma wg mnie tu nic śmiesznego.
Tym bardziej, że każdemu sojuszowi zdarzają się błędy. Niepokornym też. Tylko zapewne nie każdy nie chwali atakami pegazami, topieniem transów na jednej triremie albo nie fejkowym kolonem na jednej biremie. A takie rapki Niepokorni też dostarczają, tylko po prostu nie widzę powodu publicznie wyśmiewać takich rzeczy.
 

DeletedUser24377

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Gela

z tego co widziałem MDG też ma przedstawiciela na FO. No i Turek wstawia raporty w profil swój prześmiewczo z topienia kolonów, a Glorian nie wstawia. to działa w obie strony cały czas. Więc nie wińcie Niepokornych..
 

DeletedUser22713

Guest
Re: Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Gela

z tego co widziałem MDG też ma przedstawiciela na FO. No i Turek wstawia raporty w profil swój prześmiewczo z topienia kolonów, a Glorian nie wstawia. to działa w obie strony cały czas. Więc nie wińcie Niepokornych..

Ależ ja nie winię Niepokornych ani nie bronię MDG, przecież nie o to chodzi :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

I Twoim zdaniem on bronił się cofając te ognie tak? To była obrona?
Widocznie po prostu zobaczył, że leci kolon to zabrał te ognie z innego miasta, z czego się tu nabijać?
Nie jestem fanem MDG, ale warto się zastanowić zanim zacznie się z kogoś nabijać

wnioskuję, ze taka obrona, bo gracz był na koncie

Jednak ciekawsze jest pytanie na jaki pomysł wpadł Kabanos
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24377

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

a nie przejmował miasta wewnętrznie zanim wbiliście kolona? :)
 

DeletedUser22713

Guest
Re: Odp: Sytuacja na świecie Gela

Też bym tak podejrzewał, bo nie widzę tu możliwości zastosowania tajemnej taktyki odbicia :p
 

DeletedUser11447

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Gela

ależ snujecie tu rozważania dziwnej treści :) może po prostu zapytajcie "autora tego ataku" co chciał osiągnąć postępując tak a nie inaczej i to by chyba sprawę załatwiło???

a nie jakieś snucie domysłów... które do niczego nie prowadzi

dobrze, że chociaż przypadkowo dość, to jednak uwolniłam się od podobnych natręctw

życzę milusiej gry
buzki.gif
dla każdego, po której stronie by nie grał

ja jestem na takim etapie, że prawdopodobnie nigdy już w to nie zagram
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Sytuacja na świecie Gela

Drodzy chłopcy, wiedzę, ze zabieracie się do złośliwych komentarzy, więc wyjaśnię:

Znów do pouczania się zabierają zawodowcy, więc wyjaśnię jakiej używam definicji
"Cofka", czyli wojsko pochodzące z atakowanego miasta, które wraca do rodzimego miasta.
Cofkę można wykonać na 3 sposoby
1. Anulując polecenie ataku lub wsparcia dla wojska będącego w drodze
2. Wycofując wojsko stacjonujace w innym mieście
3. wysyłając wojsko do ataku lub na wsparcie (z mitykami) do innego miasta. Wojsko powróci

Jesli cofka natrafia na stojącego kolona, to zaatakuje stojąca okupację

Wbrew temu co sądzicie, wielu bardzo doswiadczonych graczy stosuje metodę 2 i 3.
Na Koryncie pamiętam gracza współpracującego z MDG o nicku TYRAN, który będąc weteranem Grepo z doświadczeniem od poczatku polskiej wersji, cofki wykonywał metodą 2. Zabrałem mu 4 miasta i mi się znudził.

A Ty Adamo i Lech Poznań jaką definicją się posługujecie?



ps
ciekawe jaka dyskusja się wywiązała, a nikt nie skomentował raportów, które wkleiłem

Moja definicja jest prosta nie chwale sie jak ktoś walnie takie coś bo to do niczego nie prowadzi.
A powiadaja, że pies który najgłośniej szczeka jest najmniej groźny :D

I daj na luz już te potyczk isłowne bo to juz nudne ciśniecie sie i ciśniecie na tym forum haha :D

bez spiny bez odbioru wszystko na luzie :D
 

DeletedUser24377

Guest
Odp: Re: Odp: Sytuacja na świecie Gela

ależ snujecie tu rozważania dziwnej treści :) może po prostu zapytajcie "autora tego ataku" co chciał osiągnąć postępując tak a nie inaczej i to by chyba sprawę załatwiło???

a nie jakieś snucie domysłów... które do niczego nie prowadzi

dobrze, że chociaż przypadkowo dość, to jednak uwolniłam się od podobnych natręctw

życzę milusiej gry
buzki.gif
dla każdego, po której stronie by nie grał

ja jestem na takim etapie, że prawdopodobnie nigdy już w to nie zagram

jedna Marta z głowy przynajmniej
smiley_emoticons_hust.gif
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Gela

A myślałem, że to było pies, który najgłośniej szczeka, mało mleka daje :)
 
Do góry