1. Witaj na forum! Jesteś tu nowy(a)?
    Aby wziąć udział w dyskusji, potrzebujesz konta. Zarejestruj się tutaj!
    Masz już konto? Zaloguj się.
    Dismiss Notice

[Dobry] Szpiegowanie

Dyskusja w 'FAQ' rozpoczęta przez użytkownika Laina, 19. Mar 2010.

1. redka

redka

Odp: Szpiegowanie

Masz rację, znokautowałeś mnie.. Ja Ci piszę, że deszcz nie pada, a Ty to rozumiesz, ze świeci słońce :) Bajo.. a na przyszłość - jestem kobietą.. Aż dziw, że tego nie zauważyłeś :)

MG34 lubi to.
  2. Stuart Malutki

Stuart Malutki

No przecież miałem czytać dokładnie :eek: a przez całą dyskusję nie został użyty żaden zwrot osobowy... po awatarze zakładam, że też nie :rolleyes: (przynajmniej mam nadzieję :D), nick to rzecz całkowicie nie miarodajna, to ja już nic nie wiem... aż mi smutno teraz :(

3. Poolskaa

Poolskaa

W tej kwestii Stuart ma racje. Zdanie:

analogicznie oznacza, iż w wypadku powodzenia misji srebro do nas wraca. To zdanie jest tam wtrącone ot tak, jakby nas miało ostrzec przed niepowodzeniem szpiegowania. Gdybym grał w to pierwszy raz też bym się nabrał. O ma Nieomylności- dobrze, że jak w to zaczynałem grać nie korzystałem z poradników. :)

Jakbym miał się jeszcze do czegoś doczepić w poradniku, to do zwrotu "tylko i wyłącznie". Albo "tylko", albo "wyłącznie" się stosuje...

4. redka

redka

A co rozumiesz pod pojęciem, że deszcz nie pada? Pewnie że słońce świeci, albo że jest ładna pogoda, a może pada śnieg lub grad? Ja tylko stwierdzam fakt, ze nie pada deszcz i takie tu stwierdzenie również pada.

Czytam teraz pewien kryminał - gość wyrzuca laskę z domu, bo po prostu już nie chce z nią być. Mówi jej wprost, ze ma się wyprowadzić, że to był błąd, że razem zamieszkali. On jest psychologiem policyjnym. I jak ona sobie to tłumaczy? No tak, pewnie zagraża mu jakieś niebezpieczeństwo i nie chce jej narażać, dlatego wyrzucił ją z domu. To wszystko z miłości do niej.

Więc radzę Wam obu jeszcze raz przeczytać to zdanie i spojrzeć na nie dosłownie: Po nieudanej akcji szpiegowskiej monety przepadają. Koniec i kropka. Nie ma dalszej części zdania.. "a po udanej nie".

MG34 lubi to.
  5. Poolskaa

Poolskaa

Czytając samo zdanie analogii żadnej nie ma, ale czytając poradnik analogia już jest.

Analizując zdanie:

W tym zdaniu kluczowe jest słowo "Jeżeli". Jeżeli szpieg polegnie stracę srebro, jeżeli szpieg nie polegnie srebro zatrzymam.

To zdanie jest napisane w nowym akapicie, myślę iż zdecydowana większość graczy potraktowałaby je jako ostrzeżenie.

Reasumując dobrym przykładem do tej sytuacji byłoby zdanie:

Jeżeli nie zatrzymasz się przed znakiem STOP spowodujesz wypadek.
    Jeżeli zatrzymasz się przed znakiem STOP............................. wyskoczą 3 małpy i zaczną tańczyć kankana.

Dokończenie z małpami mogłoby być dopowiedziane, gdyby to było zwykłe zdanie, bo wtedy można wysnuć każdy wniosek. Ale jeżeli zostało użyte w poradniku dla kierowców... To analogicznie trzeba się zatrzymać.

6. redka

redka

To czytajmy dalej..

Po udanej akcji szpiegowskiej otrzymamy raport, w którym znajdą się:
    (...)
    informacja o tym ile kosztował nasz szpieg.

Jeśli tak wszystko dokładnie analizujemy i zbierzemy do kupy fakty, ze szpiega trzeba opłacić, a w raporcie po udanej misji pokaże nam ile kosztowała nas ta usługa, to wniosek nasuwa się sam, że monet nie odzyskamy.

Kiedyś śmiałam się z napisów na etykietach niektórych produktów, które były pisane jak dla niepełnosprytnych, ale widzę, ze jednak tak trzeba.

Proszę o dopisanie do tego FAQ, że po udanej misji monety nie wracają do właściciela, bo musiały opłacić szpiega za jego dobrze wykonaną usługę.

MG34 lubi to.
  7. Poolskaa

Poolskaa

Wcześniej jest jeszcze zdanie:

Z tego też można wysnuć odpowiedni wniosek. Z drugiej strony tamto zdanie może obalić nasze oba, przy założeniu, że przy powodzeniu akcji koszty są zwracane. Ale nie zapominajmy, że poradniki są dla osób zaczynających zabawę z grepolis. Oni nie będą wszystkiego ot tak ogarniali. Być może szukając odpowiedzi na pytanie przejrzą artykuł powierzchownie, nie będą łączyć faktów... W końcu dopiero zaczynają, mają do tego prawo.

8. Azazeal

Azazeal

Po prostu czytaj ze zrozumieniem to na przyszłość problemów mieć nie będziesz :)

9. Haszeek

Haszeek

Nie rozumiem dlaczego naskakujecie tak na Stuarda. Ww. poradnik dotyczący szpiegowania nie jest wyjątkowo precyzyjny. Laik, zdanie o szpiegu może zinterpretować w dwójnasób. Rozumiem że baba się czepia, ale Ty Donek mógłbyś mu odpuścić. Zwróciłbym na coś innego uwagę. Ktoś taki poradnik piszę i chwała mu za to... Ale ktoś jeszcze go sprawdza, raz, drugi, po pewnym czasie konwertoruje do wersji 2.0 i nikt nie wpada na pomysł doprecyzowania wypowiedzi.
    Reasumują, Stuard, miałeś pełne prawo zrozumieć to tak jak zrozumiałeś, przypatruję się temu wszystkiemu od dość dawna i po prostu musisz się z tym pogodzić. Zabawa na serwerach PL wymaga minimalnej cierpliwości i dużej dyscypliny. Profesjonalnej pomocy tu znikąd. Wyjątkiem DonBeker ale jemu już się nie chce. Reszta graczy a w szczególności osoby które powinny coś robić, nie robią nic. A jak już coś napiszą to poziom tego jest taki jak w tym temacie:
    http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?25205-Jednostki-wodne
    Ot taka sytuacja.

Także zrzuć na drzewo krzykaczki, głowa do góry i ognia!

10. DonBeker

DonBeker

Eh...jak coś nie jest powiedziane dokładnie, to się powinno dopytać, a nie interpretować na swoją korzyść, bo w takiej sytuacji można się przeważnie tylko sparzyć. O to mi właśnie chodzi...do podniesienia głosu i zrobienia afery kolega był pierwszy, ale dopytać wcześniej mógł i spokojnie otrzymałby wyjaśnienie.

A co do tych poradników, to tak jak piszesz...robią je zwykli gracze przeważnie i coś może zawsze umknąć. Tak jak tutaj umknęło jedno zdanie. A może nawet to zdanie tam było, ale zostało usunięte przypadkowo podczas jakiejś korekty/aktualizacji. Martwić może jednak to, że my tu dyskutujemy już dość długo, a nikt z obsługi gry się nawet nie wypowiedział...szkoda słów. Potem nie ma się co dziwić, że coraz mniej pytań ludzie tutaj zadają (wszystko jest wyjaśniane graczom na forum w grze w sojuszu), a Ci bardziej doświadczeni gracze mają na to wszystko coraz bardziej wywalone...w tym ja[​IMG]

11. LordTC

LordTC

A nie lepiej posłać latawca i sprawdzić na murku ile i co ubije?
    kasa zostaje, widzimy ile łodzi w porcie, na murku widać co poległo i wiemy już mniej więcej ile potrzeba ofa zeby sie przebić.
    To w zasadzie pytanie retoryczne, każdy gra jak lubi :)

12. eb671211

eb671211 Guest

Witam mam pytanie dlaczego utraciłam miasto na rzecz innego gracza i grę mam od początku nikomu nie oddawałam swojego miasta proszę o szybką odpowiedz bo jak mi ta osoba nie wróci miasta to szkoda grać w ta gre

13. redka

redka

bo w tej grze zabiera się miasta przeciwnikowi. Nikt Ci miasta nie odda. Zapoznaj się z wiki.

MG34 lubi to.
  14. Mozdur

Mozdur

Jeśli mam w jaskini 999999999 złota i nagle walnie w jaskinie piorun to złoto przepadnie do 9000?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Coo ahahahahha pytasz się na serio?! Koleś ci je podbił, ty też możesz podbijać zapoznaj się z wiki ja chcesz wiedzieć jak coś z tym zrobić
    Ale to nie przez szpiega :)

15. grepofanss

grepofanss

Do góry