Top 10 sojuszy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29757
  • Data rozpoczęcia
Witam Wszystkich w Nowym Roku 2021 życząc Wam zdrówka i dużoooooo zadowolenia z gry na Grepo.
Dziwna sytuacja jaka wytworzyła się na Olousie ma swoje głębsze dno. Jako Założyciel sojuszu będącego stroną konfliktu mogę być nieobiektywny, aczkolwiek widzę pewne rzeczy które nie powinny mieć miejsca i bronienie ich w takiej postaci jest w moim przekonaniu niepoprawne.
Jednakże co bardzo istotne, samo powstanie nowego sojuszu nie jest przez nas negowane. Każdy ma prawo utworzyć sojusz i zagrać. Nikt nie ma prawa tego negować. Problemem całej sytuacji jest otoczka w jaki sposób sojusz ten powstał i skąd czerpał swoje korzenie.
Ja to już nazwałem - Operacją Podłączenia Kroplówki dla Romy, a tym samym dla jednej ze stron konfliktu. Niech nikt z sojuszu Romy nie czuje się dotknięty moją nazwą bo nie chodzi o umniejszenie Wam niczego, aczkolwiek podjęto gdzieś decyzję o zrobieniu przewagi w konflikcie z HiS.
Każda metoda doprowadzenia do zwycięstwa jest dobra i nie raz Grepo widziało podobne zagrywki, jednak chyba nigdy nie było takiej, aby powstający sojusz "wymyślono" w taki sposób mając realną pomoc od osób którym wszyscy zaufaliśmy traktując ich działania zgodnie z rolą którą sobie wymyślili. Bardzo lubię Michała i Basię i myślę, że pomimo tego zamieszania, oni nadal mnie też. Uważam jednak że coś się rozjechało w ich pomyśle, który został mimo wszystko wykorzystany do czynnego wpłynięcia na losy tego świata.
Gramy dalej, nie mamy zamiaru na nikogo się obrażać bo to nie piaskownica, chcę tylko aby poznano moje patrzenie i ocenę sytuacji w szczególności na przedmiot oceny czyli kwestię źródła powstania nowego sojuszu.
 

DeletedUser29858

Guest
Kurczę trochę dziwna sytuacja, bo większość graczy z csw/za chwile/ogórasków gra na tym serwerze. Utrzymujemy ze sobą kontakty jak rodzina czyli wychodzi na to że my też o wszystkich wiemy i powinniśmy przestać grać? Nie wiem dlaczego wy się tak boicie ekipy WF i szczerze niech to ktoś wyjaśni bo dla mnie to wygląda "gdzie ekipa Zygi tam nie gramy". Mały wyczyn moralowców z tarasu, aż tak przekreślił kresy całego olousa albo chodzi o jakąś legendę? Poprzeczka na tym świecie postawiona nisko ale mam nadzieje, że się to zmieni. Kochajmy się, miłujmy ale propagandy na zachęcenie graczy nigdy za wiele ;) Życzę każdemu chęci do walki w tym nadchodzącym roku i oczywiście zdrówka, które jest nie zastąpione.


P.S. Powinniście się bać dwóch graczy ( Jeden to słynny Kro... którego trzeba nieźle zdenerwować, a drugim jest piękność Saf... która jest nieprzewidywalna)

Pozdrówki i jeszcze raz szczęśliwego nowego roku :cool:
mimo że cię nie znam za bardzo to jak widzę twój nick to aż mnie zakręca w żołądku
 

DeletedUser22529

Guest
Witam Wszystkich w Nowym Roku 2021 życząc Wam zdrówka i dużoooooo zadowolenia z gry na Grepo.
Dziwna sytuacja jaka wytworzyła się na Olousie ma swoje głębsze dno. Jako Założyciel sojuszu będącego stroną konfliktu mogę być nieobiektywny, aczkolwiek widzę pewne rzeczy które nie powinny mieć miejsca i bronienie ich w takiej postaci jest w moim przekonaniu niepoprawne.
Jednakże co bardzo istotne, samo powstanie nowego sojuszu nie jest przez nas negowane. Każdy ma prawo utworzyć sojusz i zagrać. Nikt nie ma prawa tego negować. Problemem całej sytuacji jest otoczka w jaki sposób sojusz ten powstał i skąd czerpał swoje korzenie.
Ja to już nazwałem - Operacją Podłączenia Kroplówki dla Romy, a tym samym dla jednej ze stron konfliktu. Niech nikt z sojuszu Romy nie czuje się dotknięty moją nazwą bo nie chodzi o umniejszenie Wam niczego, aczkolwiek podjęto gdzieś decyzję o zrobieniu przewagi w konflikcie z HiS.
Każda metoda doprowadzenia do zwycięstwa jest dobra i nie raz Grepo widziało podobne zagrywki, jednak chyba nigdy nie było takiej, aby powstający sojusz "wymyślono" w taki sposób mając realną pomoc od osób którym wszyscy zaufaliśmy traktując ich działania zgodnie z rolą którą sobie wymyślili. Bardzo lubię Michała i Basię i myślę, że pomimo tego zamieszania, oni nadal mnie też. Uważam jednak że coś się rozjechało w ich pomyśle, który został mimo wszystko wykorzystany do czynnego wpłynięcia na losy tego świata.
Gramy dalej, nie mamy zamiaru na nikogo się obrażać bo to nie piaskownica, chcę tylko aby poznano moje patrzenie i ocenę sytuacji w szczególności na przedmiot oceny czyli kwestię źródła powstania nowego sojuszu.
Dlatego ja miałem od początku mieszane uczucia. Nie wobec Niemego czy safony - choć osobiście nie czuję fenomenu kroniki wiem, że wiele osób ode mnie tak, a ja sam szanuję za ich poświęcenie dla tematu. Co do WF już troszkę gorzej, ale tu już było przeczucie - nicki dołączyły do kronikarzy takie, którym siedzenie po cichu szybko zbrzydnie. Stało się to nawet szybciej niż się spodziewałem, ale nie powiedziałbym, że jestem zaskoczony zdarzeniem jako takim. Nie bez powodu uznaliśmy już na początku naszą srogo-chałwową gromadką, że nie będziemy dawać zieleni BF(mowa tu o formie paktu, od ataków się wstrzymujemy), gdyż to wymiernych korzyści nie przyniesie. Pytanie jedynie, czy aż tak dobrze oceniliśmy sytuację, czy to też ma być swego rodzaju kara za niesforność? :) Decyzja z góry, następstwo sytuacji czy po prostu czyjeś widzimisię - mówi się trudno, gramy dalej, czy to zdarzenie wpłynie na nas i serwer drastycznie czy nie oceni przede wszystkim czas ;)
 

DeletedUser29757

Guest
----- BREAKING NEWS ------

Wojna! Wojna! Wojna!
I Wielka Wojna na Żółwiu rozpoczęta
Wojna! Wojna! Wojna!

----- BREAKING NEWS ------



Zaczęło się! Wczoraj tuż po zakończeniu czasu pokoju o 18:00 Lisy ruszyły z ofensywą przeciwko Dolarom. To jest ta wojna na którą wszyscy czekaliśmy! Wojna, której rozpoczęcie było tylko kwestią czasu. I już jest! Zaczęło się! Wczoraj pewnie tylko fejk bunty, a dziś jest uderzenie główne. Jeszcze nie dowiadywałem się jak przebiegają walki, ale widać już pierwsze przejęcia. Dzieje się! Więcej info wkrótce! Póki co tylko małe zestawienie sojuszy na starcie oraz mapka.


Na papierze lekką przewagę mają Lisy, dzięki nieznacznie większej liczbie graczy. Zapowiada się wyrównana walka.

vyWvDoe.png


Wszyscy jednak wiemy, iż ta wojna rozpoczęła się o wiele wcześniej poprzez biremki podsyłane do Liści i Polskiego Tanga. Ci nieoczywiści sojusznicy mogą się okazać kluczowi dla losów tego świata. Prawie idealny balans sił :)
x2sxeIU.png


Walki trwają także na morzach południowych. Korzystając z zamieszania na północy Sława i Chałwa uderzyła w Romę, aby ta nie mogła pomóc Dolarom (i vice versa).
sgBfSfe.png


Na koniec porównanie koalicji biorących udział w I Wielkiej Wojnie Światowej na Żółwiu:
CrWo2bS.png


Rozkład sił w dniu rozpoczęcia Wielkiej Wojny na Żółwiu:
bqY9RCZ.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
P8grom miałeś byc grzeczny. Weźcie sobie juz na wstrzymanie. Nie rozumiem po co ta dyskusja? To jest prosta sprawa: oznaczyć na czerwono, ładnie wytłumaczyć (hoplita umie słodko pisać), że nici z zielonego, a potem zabrać wioski. Można? Można, chyba, że sa jakieś inne powody
 
Przepraszam, nie dołączyłem cytatu. Dotyczy wpisu Adama.

Jaka dyskusja? Rozróżnij dyskusję od opiniotwórczych wpisów. Rozumiem, że nie chcesz, aby się pojawiały, bo jesteś beneficjentem tej hucpy, która się tu wydarzyła. Zgadzam się jednak z Tobą w jednym. Czerwień aż bije już po oczach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry