[Omawiane] Triremy - badać or not

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22386
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser22386

Guest
Kolejny element mojego spamu otóż natknąłem się dawno temu na pogłoskę, jedynie luźno tkniętą jakoby Triremy były zupełnie nieopłacalnymi jednostkami. Fakt że są wszechstronne nie zmienia tego że wartość obrony biremy mają od nich większą a statki ogniowe ataku i do tego kosztują dużo. Chciałbym się upewnić zanim zmarnuję punkty które mogę przeznaczyć na inne badania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Według mnie - nie warto :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Też nie polecam
w morskich nie ma żadnej fajnej uniwersalnej jednostki
 

DeletedUser22386

Guest
Odp: Triremy - badać or not

A Hydry wujcia Posejdona też nieopłacalne?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Też nie
Za dużo łask kosztują i są za wolne
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Mi się bardzo przydają Triremy, są bardzo dobre przeciwko biremom. :D Biremy mogą obronić statki ogniowe. :) A Triremy niszczą Biremki pewnie. Pamiętam atak od kolegi i właśnie on rzucił 39 trirem, a ja miałem 40 birem i mi je zniszczył. (to był świat angielski - inny nick)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Najlepsze w ataku są ognie a w obronie biremy i nie opłaca się marnować pkt z akademii
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Z moich obliczeń wynika, że Trirema jest silniejsza od statku ogniowego i w defie też dobra - lepsza od biremek ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

To wymień kalkulator

W jaki sposób liczyłeś?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Jeżeli patrzysz w porównaniu 1:1. Tyle, że trirema potrzebuje 16 ludzi, a birema połowę z tego...z ogniami podobnie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

A teraz popatrz
Ile kosztowało jedno a ile drugie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

A teraz popatrz
Ile kosztowało jedno a ile drugie

8 wolnych mieszkańców to nic wielkiego :) Przynajmniej 16 wolnych się straci, ale trzeba chyba podbić miasto i stracić na trochę 800-1000 mieszkańców :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Masz jakiś dziwny tok myślenia

Zaatakuj 300 birem 150 triremami jaki efekt ?
Nie dodawaj żadnych bonusów
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Triremy - badać or not

łatwo można sobie przeliczyc jaka jednostka jest lepsza w przeliczeniu na mieszkańca.

Trirema - Atak ma 180 na 16 mieszkańców co nam daje na jednego 11,25
co do obrony ma 250 na 16 mieszkańców co daje nam na jednego 15,625

Birema - obrony ma 160 na 8 mieszkańców co daje nam na jednego 20

Statek ogniowy - ataku ma 200 na 10 mieszkańców co daje nam na jednego 20

Reasumując: Trirema w każdym przypadku wypada gorzej. Wiadomo dobrze jest mieć jedną uniwersalną jednostkę i gdyby nie jej prędkość to miała by wzięcie ale niestety przy takiej prędkości po prostu nikt jej nie rekrutuje i nie bada.

Podobna sytuacja jest w Rydwanami mimo że jest dużo gorszą jednostką od hoplitów na szczęście rydwan jest dużo szybszy niż hoplita i dla tego ma wzięcie.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Triremy - badać or not

zgadzając się co do zasady z przedmówcami, że trirema nie wypada dobrze w rankingach z biremami trzeba zwrócic uwagę na jedno ciekawe zastosowanie na światach ze starym systemem podboju. Mianowicie bardzo dobrze nadaje się na klina, bo czy wejdzie przed czy po kolonie ( ze względu na AT), to spełni swoje zadanie więc można spokojnie ryzykować jak najbliżej kolona.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Tiremy dobre są tylko do obstawy kolona w wypadku jeśli masz dużo czasu na przygotowanie ich:)
wtedy masz większą pewność, że morska cofka Ci nie straszna;d

W innych wypadkach nieopłacalne:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Kolega gra na nowym systemie więc tirema mu nie potrzebna
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Na nowym systemie budowanie tego cuda jest bez sensu. Nie dość, że w offie i defie prezentuje się tak, jak to manfred opisał, to jeszcze trzeba dołożyć do tego, że jej prędkość nie powala na kolana. Bo co to jest 27 szybkości, przy 39 dla ogni i 45 dla birem?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Triremy - badać or not

Ja badam triremy w miastach ogniowych,żeby atak szedł wolniej.Wystarczy wtedy jedna trirema.Do innych użyć niepotrzebne.
 
Do góry