[Wyjaśnione] Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16071
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser16071

Guest
Czy ulepszony atak działa też na atak ogniami i czy można dodatkowo rzucić zaklęcie korzystny wiatr i oba się skumulują?
 
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

Atak statkami ogniowymi nie jest silniejszy o 30% w wyniku tego bonusu. Oczywiście tak jak zwykle można na niego rzucić zaklęcie Korzystny wiatr, które będzie działało.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

Atak statkami ogniowymi nie jest silniejszy o 30% w wyniku tego bonusu. Oczywiście tak jak zwykle można na niego rzucić zaklęcie Korzystny wiatr, które będzie działało.
gdzie to pisze (jest napisane)?
u mnie nie pisze (jest napisane) ze jednostki ladowe
mam takie cos:
"jednostki atakujace z miasta sa o 30% skuteczniejsze przez 8h"

nie mam zaznaczone ze to chodzi o ladowe
i teraz mam sie domyslac?
czy ktos ma na mysli tylko ladowe?
a co z mitycznymi?
bo niestety w symulatorze tego sobie sprawdzic nie moge
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

gdzie to pisze?
Jest to napisane w moim poście powyżej. Specjalnie zrobiłam testy, aby upewnić się, co do poprawności odpowiedzi.

a co z mitycznymi?
W tych samych testach wyszło mi również, że mityczne też nie są objęte tym bonusem.

Tak zastanawiam się nad tymi wynikami, być może zostanie to zmienione i wówczas tak jak w przypadku 30% bonusu do obrony i tutaj będzie on działał na wszystkie jednostki, nie tylko lądowe.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

spoko :)
tylko ze nie kazdy zna wyniki twoich testow :)
mam napisane jak juz wczesniej wspomnialem
"jednostki atakujace z miasta sa o 30% skuteczniejsze przez 8h"
i albo nalezy dopisac jednosti ladowe
albo bonus powinien dzialac na wszystkie jednostki
zarowno te te ladowe jak i morskie i mityczne
bo gracze sa wprowadzani w blad
to samo sie tyczy "ulepszonej obrony"

- - - Automatycznie połączono posty - - -

mam jeszcze pytanie w tym temacie
czy tym twoim testom mozna wierzyc?
bo smiem w to watpic
wydaje mi sie ze wprowadzassz graczy w blad
przeprowadzilem wlasne testy i:

juiu.jpg

raport przedstawia atak morski
obronca ma wlaczona ulepszona sile
jak widac ginie 256 ogni i 109 birem
obronca posiada kapitana wieze oraz badanie taran
atakujacy posiada kapitana badanie taran oraz czar korzystny wiatr
wiec powinno to wygladac tak:
mhuy.jpg


niestety albo na szczescie tak nie wyglada
czyzby jednak ulepszona obrona dzialala?
prosze mi nie pisac bym pisal ticketa bo nie uwazam to za blad gry a jedynie za wprowadzanie w blad
prosze o podanie sprecyzowanych informacji bo 30% czy w ataku czy w obronie to naprawde bardzo duzo i gracze nie wiedza jak tego uzywac
na przyszlosc proponuje jezeli nie jestescie przygotowani na wprowadzanie nowinek to poprostu ich nie wprowadzajcie
mysle ze nas graczy np tydzien nie zbawi bez tej nowinki a wolelibysmy by bylo jasno i przejrzyscie
do tej pory nie ma informacji nigdzie nt tych bonusow
jest jedynie jednen wasz tescik...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

I jak to jest z mitykkami?
 
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

mam jeszcze pytanie w tym temacie
czy tym twoim testom mozna wierzyc?
bo smiem w to watpic
wydaje mi sie ze wprowadzassz graczy w blad
przeprowadzilem wlasne testy i:

juiu.jpg

raport przedstawia atak morski
obronca ma wlaczona ulepszona sile
jak widac ginie 256 ogni i 109 birem
obronca posiada kapitana wieze oraz badanie taran
atakujacy posiada kapitana badanie taran oraz czar korzystny wiatr
wiec powinno to wygladac tak:
mhuy.jpg


niestety albo na szczescie tak nie wyglada
czyzby jednak ulepszona obrona dzialala?
prosze mi nie pisac bym pisal ticketa bo nie uwazam to za blad gry a jedynie za wprowadzanie w blad
prosze o podanie sprecyzowanych informacji bo 30% czy w ataku czy w obronie to naprawde bardzo duzo i gracze nie wiedza jak tego uzywac
na przyszlosc proponuje jezeli nie jestescie przygotowani na wprowadzanie nowinek to poprostu ich nie wprowadzajcie
mysle ze nas graczy np tydzien nie zbawi bez tej nowinki a wolelibysmy by bylo jasno i przejrzyscie
do tej pory nie ma informacji nigdzie nt tych bonusow
jest jedynie jednen wasz tescik...

Endrioo, usystematyzujmy trochę informacje, bo wygląda na to, że mieszasz ulepszony atak z ulepszoną obroną. Pytasz o ulepszony atak, a swoje testy robisz na podstawie ulepszonej obrony. Te 2 bonusy nie działają obecnie w podobny sposób.

Jeszcze raz uważnie przeczytaj moje zdanie:
Tak zastanawiam się nad tymi wynikami, być może zostanie to zmienione i wówczas tak jak w przypadku 30% bonusu do obrony i tutaj będzie on działał na wszystkie jednostki, nie tylko lądowe.
Innymi słowy: jeśli bonus do ataku zostanie zmieniony, to tak jak bonus do obrony będzie też działał na wszystkie jednostki. Wyniki dotyczące ulepszonego ataku pokazują to, że działa on tylko na jednostki lądowe. Ponieważ ulepszona obrona działa na wszystkie jednostki oraz opis bonusu ulepszonego ataku też nie zawiera informacji o szczególnym typie jednostek, to przypuszczam, że może ten bonus dotyczący ulepszonego ataku ulec zmianie w przyszłości.

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, że testowanie jednego bonusu i przekładanie jego działania na inny bonus nie zawsze jest dobrym pomysłem i zanim się kogoś oskarży o nierzetelne informacje, to warto dokładnie wszystko sprawdzić i przemyśleć.

losiakus napisał:
I jak to jest z mitykkami?
Jednostki mityczne, tak jak pisałam nie są objęte bonusem 30% do ataku, ale są objęte bonusem 30% do obrony.
 
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

Proszę pamiętajcie, że to jest dział Pytania. Posty tutaj zawarte powinny służyć odpowiedzi na zadane pytania. Wszelkie dyskusje o zasadności wprowadzania danego bonusu z misji wyspowej proszę prowadzić w tym temacie Misje wysp w dziale Dyskusje. Tam też zostały przeniesione poprzednie posty.
Jeśli chodzi o sam bonus ulepszony atak, to proponuję złożyć odpowiednią propozycję zmiany w dziale Propozycje.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

czyli reasumujac
bonus
1) ulepszony atak - jednostki atakujace z miasta sa o 30% skuteczniejsze przez xh - dziala tylko na jednostki ladowe

ta sama nazwa czaru z tym ze obrona:
2) ulepszona obrona - jednostki obronne w miescie sa o 30% skuteczniejesze przez xh - dziala na wszystkie jednostki (co tu z mitykami)
gdzie tu logika?
bo ja jej nie widze

mimo wszystko w takim razie uwazam ze jest to wprowadzanie graczy w blad
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

czyli reasumujac
bonus
1) ulepszony atak - jednostki atakujace z miasta sa o 30% skuteczniejsze przez xh - dziala tylko na jednostki ladowe

ta sama nazwa czaru z tym ze obrona:
2) ulepszona obrona - jednostki obronne w miescie sa o 30% skuteczniejesze przez xh - dziala na wszystkie jednostki (co tu z mitykami)
gdzie tu logika?
bo ja jej nie widze
Tak, dobrze zauważyłeś różnicę pomiędzy działaniem obu bonusów. Jeśli chodzi o Twoje pytanie (zapewne jednak retoryczne), to odpowiedź już padła:
Tak zastanawiam się nad tymi wynikami, być może zostanie to zmienione i wówczas tak jak w przypadku 30% bonusu do obrony i tutaj będzie on działał na wszystkie jednostki, nie tylko lądowe.

Przypomnę jeszcze raz, że ten dział służy wyłącznie do szukania odpowiedzi na zadane pytania dotyczące gry, a wszelkie dyskusje należy prowadzić w podanym przeze mnie dziale Dyskusje. Kolejne posty nic nie wnoszące do tematu, czyli nie służące odpowiedzi na temat tego, kiedy i jak działa bonus ulepszony atak, będą usuwane i nagradzane karteczkami.

Dodane:
Wraz z kolejną aktualizacją działanie ulepszonego ataku powinno zostać zmienione - powinien on działać na wszystkie jednostki: lądowe, morskie i mityczne.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

Odświeżę wątek...

Nadal Ulepszony atak działa wyłącznie na jednostki lądowe czy może weszła już zmiana i bonus przyznawany jest też do statków ogniowych?
 
Odp: Ulepszony atak i ognie i inne zaklęcia

Już od dosyć dawna Ulepszony atak działa również na jednostki morskie, czyli np. statki ogniowe :)
 
Do góry