Urozmaicenie rozgrywki, przez wzmocnienie nieużywanych budynków specjalnych.

Czy chcesz wzmocnienia nieużywanych budynków specjalnych i urozmaicenia rozgrywki?

  • Tak, potrzeba różnorodności

    Głosy: 30 88,2%
  • Nie, ma być nudno i po staremu

    Głosy: 3 8,8%
  • Nie mam zadania

    Głosy: 1 2,9%

  • W sumie głosujących
    34
Status
Zamknięty.
Jak wiemy grepolis, jest cholernie mało różnorodną grą.
Jednostek jest mało, budynków jest mało, bogów jest mało, badań jest malo.
A mimo tego nikomu nie udało się jej zbalansować i mamy budynki, badania i jednostki które są praktycznie nie używane.
Tak więc zajmijmy się dziś budynkami specjalnymi.

Zacznijmy od budynków z kategorii "pod murem"

1.Wieża - dobry budynek sytuacyjny, nie trzeba balansować.
2.Placówka- dobry budynek sytuacyjny, nie trzeba balansować.
3.Posąg- w miare ok budynek sytuacyjny nie trzeba balansować.
4.Wyrocznia- najrzadziej używany z wszystkich 4 budynków, bardzo rzadko się przydaje.

Budynki "pod portem"

1.Łaźnie- super mocne, nie trzeba balansować.
2.Latarnia- sytuacyjnie bardzo dobry budynek, nie trzeba balansować.
3.Teatr- bardzo słaby budynek, przyśpiesza przyrost kultury skrajnie wolno, nawet w defówkach zwykle odstaje od łaźni.
4.Biblioteka- Totalny syf, miasta się specjalizuje, albo w jednostkach morskich, albo lądowych, albo off albo def, biblioteka z zaledwie 12 punktami jest budynkiem całkowicie bezużytecznym, nie jest nawet dobra sytuacyjnie.


No i propozycję:
1.Wzmocnić wyrocznie.
Jak? Dodałbym coś w stylu. Szpieg wysyłany z miasta z wyrocznia ma zwiększoną ilość srebra o 20%(taki sam efekt, jaki daje jedno z badań). Myślę, że już wtedy była by sytuacyjnie dobra i używania.

2.Wzmocnić teatr.
Teatr ma służyć do kręcenie slotów, wiec zamiast zmieniać efekt, zachowajmy ten który jest, ale go zwyczajnie ulepszmy na jeden z 3 sposobów.
Opcja a) Występy teatralne skrócone z 5 do 2 dni.
Opcja b) Występy teatralne dają 2 lub 3 punkty kultury zamiast 1
Opcja c) W mieście z teatrem pochody triumfalne kosztują (i tutaj trzeba by się zastanowić nad konkretną liczbą) ale np. 250-280 punktów walki.

3.Wzmocnić Bibliotekę.
Ze względu na obecną formę grepo, gdzie praktycznie da się zmieścić wszystkie potrzebne badania z akademią na 34 poziomie(tak buduje sie na 34 poziom, 10% więcej punktów walki, daje mniej więcej tyle samo co taran albo falanga, dla tych, co nie wiedzą) to zamiast prostego wzmocnienie biblioteki w stylu "Niech daje 50 punktów badań".
Proponuję zrobić coś takiego:
1.Znacząco wydłużyć czas budowy biblioteki.
2.Dodać jej taki efekt, jaki daje luksusowa rezydencja, czyli "O północy, bohater który znajduje się w mieście z biblioteką otrzymuje 1/2 punkty doświadczenia" Dokładna wartośc do przemyślenia.


I to tyle.
 
Ogólnie, to propozycja tak na szybko napisana, wiec można wspólnie podyskutować, czy gdzieś nie przesadziłem z wzmocnienie, albo przeciwnie.
 
Po co wywalać biblioteke?
Więcej roboty dla grafików i programistów.
Wystarczy całkowicie zmienić jej efekt, albo na ten co ja wymyśliłem, albo coś co pisal ktoś w propozycji o "akademii sztuk walki".
 
niby dzialanie ciekawe,ale inno na pewno nie pozwoli sobie na dodawanie bonusow do bohaterow teraz,gdy sa w fazie wypuszczania nowego zakonczenia, dwa jakos nie widzi mi sie zeby inno zrezygnowalo by z tego eventowego bonusu.ja bym widzial cos bardziej do ataku,bo do obrony jest,
 
Polityka inno jest bardzo dziwna i ciężko stwierdzić co by prowadzili, a co nie.
Przykładowo premka.
Sporo osób kupuje tylko dowódce, kapitana i zarządce.
Gdybym ja w inno pracował to dla zwiększenia zysków bym pogląd wiosek przeniósł z kapitana do handlarza.
Ale jak widać nikt na to przez 10 lat nie wpadł xD
 
Szczerze to także się zastanawiałem nad podobnym zagadnieniem.
Dlaczego budynki specjalne sa tylko na poziomie 1 ?
(agora+budynek "pod murem" , czy budynek "pod portem" )
 
No fajnie by bylo, jakby dało sie lvl'ować budynki specjalne, w jakiś nietypowy sposób.
Przykładowo teatr miałby 5 poziomów, każdy by skracał powiedzmy występy o 5%, ale żeby podnieść poziom trzeba by na przyklad zdobyć "x kultury" dzięki występom, łaźnie np. by wymagały zdobycia "x" punktów walki z danego miasta, a latarnia zdobycia "x" miast.
Ale to marzenia są, nierealne :p
 
Polityka inno jest bardzo dziwna i ciężko stwierdzić co by prowadzili, a co nie.
Przykładowo premka.
Sporo osób kupuje tylko dowódce, kapitana i zarządce.
Gdybym ja w inno pracował to dla zwiększenia zysków bym pogląd wiosek przeniósł z kapitana do handlarza.
Ale jak widać nikt na to przez 10 lat nie wpadł xD
fakt faktem, widac to nawet po tych budynkach specjalnych, nie tykane od nowsci,niech ktos tam na stolku w inno zastanowisie kto postawi np taka bibliteke jak moze anulowac badania,szbsze latwiejsze przyjemniejsze..a tak jak juz wspominalem,jest taki budynek ktory wzmacnia obrone,czemu nie ma co wzmacnia atak,od razu robi sie konkurecja dla lazni,bo tearaz nie ma co sie czarowac,(nie liczac wyjatkowych sytulacji) laznia w 99% u zaznaczam myślących graczy,no chyba ze ktos chce sobie troche potrolowac to teatry stawia :rolleyes:
nic bym do bohaterow nie zmienial dopoki nie wyjdzie to nowe zakonczenie,i jak bardzo ta nagroda wplynie na swiat bohaterow na grepolis
 
Oj łaźnia to bym powiedział 98%, no bo jak chcesz podbić miasto od bardzo dobrego gracza, to wtedy latarnia+but+badania to must have.

Ale co racja to racja, jakiś budynek który wzmacnia atak byłby bardzo ciekawy, tym bardziej, że przewaga obrońcy na nowym podboju jest zbyt duza.
 
taka kolonowke postawisz jedna i wiecej nie stawiasz,to bym nazwal wyjatkowa sytulacja
wlasnie glownie z mysla o nowym taki pomysl przykladowy rzucilem XD
mogli by dac nawet i jakies % do pw cokolwiek byle by zrownowazyc sile agresora i obroncy
 
co do wyroczni to obracasz o 180 stopni jej zastosowanie ,
wyrocznia powinna działać - "informować" o tym że szpieg wyruszył w drogę do miasta gdzie jest wyrocznia
i aby ukrócić zbędne spamowanie "rapkami" bo zaraz co sprytniejsi będą spamować dodatkowym narzędziem wysyłać i anulować polecenie
to rapek będzie dopiero "aktywowany" w momencie kiedy szpiega nie można już cofnąć ... i gracz dostaje informacje zanim szpieg dotrze do miasta w końcu to wyrocznia powinna przewidzieć takie działanie :p a nie dopiero po ;)

i takie powinno być zastosowanie tej budowli ... + funkcjonalność która już jest obecnie czyli jak się przebije sumą większą od zgromadzonego sreberka w jaskini to dać dodatkowy rapek że właśnie Cię przeskanowano ...
 
Wiem, że w założeniu to defensywny budynek, co ma chronić przed szpiegami, ale nie wiem, czy nawet w takiej formie jak ty to podałeś była by wystarczająco silna.
Dlatego zaproponowałem przerobienie ją na budynek defensywno-ofensywny, bo wtedy by na 100% znalazła jakieś zastosowanie.
 
No, ale jeśli iść dalej w stu procentowo defensywny budenek.
To to co mówisz, informacja o nadchodzącym skanie, zaraz po tym, jak nie da się już go anulować+dodać co jeszcze, np opcje, że skany poniżej 10k w miasto z wyrocznią w ogole nie wchodzą?
S.G-1
 
Status
Zamknięty.
Do góry