usprawnienie forum w grze- więcej widocznych danych

  • Rozpoczynający wątek livius
  • Data rozpoczęcia

Czy ułatwiło by to czytanie forum?

  • Tak

    Głosy: 12 54,5%
  • Nie

    Głosy: 6 27,3%
  • Obojętne

    Głosy: 4 18,2%

  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Obecne forum w grze mnie osobiście irytuje.
Chodzi mi o ilość jednocześnie widocznych informacji
proponuję troszkę to wydłużyć tak jak na rysunku

0bc437ae5b2a5e31.jpg
 

DeletedUser

Guest
W sumie nie głupi pomysł,jestem na tak ;) (nie powinno być problemów z wprowadzeniem tego w życie)
 

DeletedUser

Guest
Jestem na TAK. Funkcja prosta i przydatna. Na pewno da większy przegląd i większą przejrzystość.
 

DeletedUser

Guest
1. na tak (szok, nie? zdziwili się pewnie sądzący że zawsze jestem na nie) i argumentacji przeciwko nie ma (dziwne że są głosy przeciwko)
dodam, że zanim grepolis.pl się pojawiło było jeszcze gorzej:D w każdym temacie zamiast 20 było 10 postów na stronę:D więc 20 tematów na stronę mogło by się pojawić
2. hm... to co przedstawiłeś graficznie mi się nie podoba - lepszy byłby pasek przewijania chyba:)
3. "Nie wiem po co głosuję jak i tak wszystko mi obojętne ;-) " - opcja obojętne jest dla osób którym dana propozycja jest obojętna. nie ma co uogólniać, że każdy kto głosuje na 'obojętnie', robi to zawsze.
 

DeletedUser

Guest
jestem jak najbardziej za, choć zmienił bym wielkość tematów (wysokość), żeby nie trzeba było zmieniać wielkości okna, a gdy postów jest naprawdę dużo może suwaczek?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Dlaczego głos na nie? Bo rozwiązanie z częścią forum wychodząca poza ekran jest dla mnie tak samo nie wygodne jak wydłużająca się lista miast. Na kompie o tradycyjnych proporcjach ekranu to jeszcze jakoś idzie przełknąć natomiast na ekranie o proporcjach spłaszczonych to jest trudne do zaakceptowania.
 

DeletedUser

Guest
Robin, dlatego ja zagłosowałem na tak ale dodałem komentarz że przydałby się pasek przewijania:)
 

DeletedUser

Guest
tak- pasek przewijania jest chyba najlepszym rozwiązaniem- ja bym jeszcze dodał opcję wyboru wyglądu- nowy i stary. Możnaby go było zmieniać w zakładce funkcje, na forum nad postami
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie.
Kiedyś równie mocno mi to przeszkadzało,takie ograniczone forum. Szczególnie jak byłem przyzwyczajony do tego z plemion,gdzie forum samo w sobie tworzyło odrębną całość.
Teraz tutaj bardzo ładnie to wygląda,a jak jest moderator to i nawet w lawinie tematów można się połapać. :)
 

DeletedUser

Guest
Robin, dlatego ja zagłosowałem na tak ale dodałem komentarz że przydałby się pasek przewijania:)

Pasek i tak pojawia się jak część strony nie mieści sie w oknie przeglądarki więc
dodawanie paska w samym forum mijało by się z celem
jak ktoś ma duży ekran to trochę denerwujące, że musi przeglądać zakładkami po 7 tematów <brr>

zobaczcie jak miło przegląda się to forum ogólne
samo rozciąga sie do dołu w celu zmieszczenia treści bodajże 20 wypowiedzi (nie sprawdzałem)

w przykładowym screenie jest podgląd tematów
ale dopiero uciążliwe jest przeglądanie forum już w konkretnym temacie
jedna wypowiedź często nie mieści się w tej rameczce i trzeba przewijać <brr>
forum powinno się rozciągać aby pomieścić 20 wypowiedzi ..

a co do tego
Kurczak Dozymetryczny napisał:
3. "Nie wiem po co głosuję jak i tak wszystko mi obojętne ;-) " - opcja obojętne jest dla osób którym dana propozycja jest obojętna. nie ma co uogólniać, że każdy kto głosuje na 'obojętnie', robi to zawsze
to osobiście się dziwię, że jak komuś jest obojetne to w ogóle głosuje - stąd troche sarkastyczna treść
biggrin.gif



Dlaczego głos na nie? Bo rozwiązanie z częścią forum wychodząca poza ekran jest dla mnie tak samo nie wygodne jak wydłużająca się lista miast. Na kompie o tradycyjnych proporcjach ekranu to jeszcze jakoś idzie przełknąć natomiast na ekranie o proporcjach spłaszczonych to jest trudne do zaakceptowania.
rozumiem, że laptop o spłaszczonych proporcjach?
Bo mam w domu panoramiczny 22 cale co prawda i forum mam do połowy ekranu ..
I tu mam pytanie - jak ci się przegląda to forum ogólne na panoramicznym ekranie?
Bo chyba wygodnie?
I to samo powinno być z forum w grze..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
zobaczcie jak miło przegląda się to forum ogólne
samo rozciąga sie do dołu w celu zmieszczenia treści bodajże 20 wypowiedzi (nie sprawdzałem)
to forum to nie to samo co w grze - w grze po lewej masz jeszcze to całe menu z wiadomościami, raportami, sojuszem itd oraz na górze masz kilka danych do których w grze ludziom z mniejszymi monitorami nie będzie chciało się latać między ostatnimi tematami a tym menu. dlatego jestem za tą propozycją, ale z paskiem
 

DeletedUser

Guest
Wydłużyć w dół też przy okazji powinni
Obecnie gra jest nastawiona na rozdzielczość 1024x640 co jest co najmniej dziwne.. - najpopularniejsza rozdzielczość w pionie również dla panoramicznych ekranów to 1024x768
 

Robin65

Zespół Grepolis
mój lapek ma rozdzielczość 1366x768 i pokrewne przy braku możliwości zorganizowania ekranu gry sporo miejsca po bokach najnormalniej jest marnowane jeśli jeszcze coś (vide lista miast) wyłazi poniżej to jest denerwujące
 

DeletedUser

Guest
Tak to by było bardzo przydatne ,jeśli z pakiem :)

Kurczak Ty ostatnio co raz więcej na tak dajesz :)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale czy chodzi o to ,że macie zbyt wielkie monitory ,i widzicie tj. zbyt dużo ? Jeśli tak to można na "alt'cie" zmniejszyć :)
 

DeletedUser

Guest
źle zrozumiałeś to jest propozycje, żeby umieścić więcej postów na stonie
 

DeletedUser

Guest
"mój lapek ma rozdzielczość 1366x768 i pokrewne przy braku możliwości zorganizowania ekranu gry sporo miejsca po bokach najnormalniej jest marnowane jeśli jeszcze coś (vide lista miast) wyłazi poniżej to jest denerwujące"

Cygan nie zrozumieliśmy się - mi chodziło o takie posty jak ten wyżej ,bo o co chodzi o samego początku to wiem przecież :)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Cygan nie zrozumieliśmy się - mi chodziło o takie posty jak ten wyżej ,bo o co chodzi o samego początku to wiem przecież :)

Ale chyba nie zrozumiałeś tego co ja napisałem. Wybacz postaram się jaśniej przy takiej rozdzielczości (1366x768) ekran gry widzianej w całości nie jest wcale zabójczo duży, a po bokach marnowane jest sporo miejsca zastosowanie sugerowanej przez Ciebie sekwencji klawiszy powiększa widok ale zmniejsza funkcjonalność chowając część informacji poza ekran, a dodając do tego chowające się jeszcze głębiej okno forum, czy listy miast pogarsza sprawę sprowadzając grę do nieustannego rolkowania.
 

DeletedUser

Guest
W takim razie najlepszym rozwiązaniem byłoby zamieszczenie w "Ustawieniach" opcji forum - Głównie o sposób pokazywania forum:
Jedni nie chcą scrolowania
Inni nie chcą ciągłego klikania
A jeszcze inni wolą rozciągnięcie...
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Aktualnie w wersji 2.0 dostępna jest opcja zmaksymalizowania widoku forum w nowym oknie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry