Usuniecie Miasta

  • Rozpoczynający wątek 8Rebeliant8
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za usuwaniem niechcianych miast

  • TAK

    Głosy: 16 55,2%
  • NIE

    Głosy: 13 44,8%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam i chciałem zaproponowac usunięcie miasta. Jak to by miało wyglądać ano w rzeczy samej jak usunięcie miasta czyli przez zasiedlenie jakiegos miasta gracza niekatywnego bądź przejęcie miasta gracza silniejszego mamy kilka miast ale powiedzmy jedno nam nie pasuje. Nie wiem okolica, slona woda,itp. różne sa okoliczności niechcianych miast i tutaj pytanie do twórców aby wprowadzili możliwość usuwania w całości swojego niechcianego miasta a wiązało by sie to z tym że usuwalibysmy wszystko co by było w tym mieście a na mapie pozostało by miejsce do podboju nowego i oczywiście punktowo tez w dół w rankigu tyle samo ile punktów było warte miasto.

Co o tym sądzicie ?

P.S.
Zapomniałem dodać że nie cofnęło by to nam punktów kultury w przypadku usunięcia miasta robilibysmy to na swoja odpowiedzialnośc. Bez możliwości odwrocenia tego punkty kultury pozostały by bez zmian..


Nie rozumiem dlaczego ktos głosuje na NIE skoro nawet gdyby pomysł wszedł w życie miałby swiadomy wybór
-usuń miasto
-nie usuwaj miasta

a tak blokuje mozliwośc ludziom którzy by taka możliwość by mieć chcieli.

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a co w wojskiem przebywającym w tym mieście ? usuwa się?
 

DeletedUser946

Guest
jeśli by nie wracały punkty kultury to po co likwidować? jaki pożytek z tego? to już lepiej niech stoi sobie puste i robi surowce na festyny, jak ktoś tak nielubi swojego miasta ;)

skończyłoby się na tym, że jak ktoś zacznie przegrywać to będzie sobie usuwał miasta żeby przeciwnik nie mógł ich przejąć/farmić :rolleyes:
 

DeletedUser7672

Guest
jeśli by nie wracały punkty kultury to po co likwidować? jaki pożytek z tego? to już lepiej niech stoi sobie puste i robi surowce na festyny, jak ktoś tak nielubi swojego miasta ;)

skończyłoby się na tym, że jak ktoś zacznie przegrywać to będzie sobie usuwał miasta żeby przeciwnik nie mógł ich przejąć/farmić :rolleyes:
ale takie miasto natychmiast znikałoby z mapy? Może zamiast znikać, stawałoby się opuszczone?Jak te szare, oczywiście.
 

DeletedUser

Guest
wojsko, badania wsio do usuniecia...
a po drugie co wam przeszkadza, to moje miasto bądź kogos innego i ja poświęcałem mu czas i chyba moge sobie je usunąć to kwestia wyboru świadomego i nalezy tylko do właściciela miasta.
także głosowanie jest w kwestii wyboru dodania tej opcji reszta nie ma znaczenia.

przykłady podane na forum prze forumowiczów
Usuwanie miasta.

Zamieszczone przez Laxia
Usuwanie miasta.

Powiedzmy mam konto, na koncie miasta na trzech swiatach, kappa, alfa i jota.
Jak moge usunac miasto na jakims z nich?

Usuwanie miast ?

Zamieszczone przez sirsebek
Usuwanie miast ?

Witam.

Mam pytanie, czy da się usunąć miasto ?

Sprawa wygląda tak, że przypadkiem podbiłem i skolonizowałem miasto nie to co chciałem :) A, że miasto to ma 1200pts to mi ono jest zbędne.
...

także jesli zagłosujecie na NIE pozbawicie MOŻLIWOŚCI WYBORU ludzi których miasta chcieli by usunąć i podkreslam to ich decyzja.
 

DeletedUser946

Guest
ale nie rozumiesz, że doprowadziłoby to do "zabieram swoje zabawki i wychodzę z piaskownicy"? po co planować akcje, inwestować w wojsko, tracić je a potem koleś zwinie swoje miasta i tyle z tego masz - na niemieckim grepolis jest świat gdzie nie można przejmować miast innych graczy - tam ten pomysł by miał rację bytu - na każdym innym - nie, bo po to jest odstęp przy aktywacji urlopu i dlatego miasta od razu nie znikają gdy ktoś przestaje grać/zaczyna od nowa żeby gracze nie mogli uciekać a inni mieli co przejmować i tak jest dobrze
 

DeletedUser9801

Guest
Zgadzam się z założycielem Wątku w całości poruszanej sprawy.
Jednakże ja bym rozszerzył to o opcje 'Podarowania miasta'.

Ja to widze tak iż wszystko co w tym mieście przechodzi na nowego właściela.
Wojsko idzie na bezrobotne. Co się tyczy zaś świątyni to zasady takie jak przy zmianie boga.
 

DeletedUser

Guest
NIE

Argumentów nie piszę, bo powtorzałbym MuadDib'a

Od siebie mogę dodać tyle - Po co komu takie miasta? To czemu takie podbijacie:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Takie miasta podbija się po to by wyeliminować kogoś kto jest zbyt daleko by zasiedzenie w takim miejscu miałoby jakikolwiek sens. Zrozumiałeś ?
 

DeletedUser946

Guest
Takie miasta podbija się po to by wyeliminować kogoś kto jest zbyt daleko by zasiedzenie w takim miejscu miałoby jakikolwiek sens. Zrozumiałeś ?
ale mechanika gry właśnie tak wygląda, że takie akcje nie są opłacalne więc nie zostanie wprowadzona zmiana która by zmieniła aż tak zasadniczo rozgrywkę - były już wcześniej propozycje niszczenia budynków katapultami czy "palenia miast" i one też nie doczekały się realizacji

chcesz zlikwidować jakieś przeszkadzające ci miasto wroga? to je podbij i utrzymaj - w tej grze w zamyśle twórców nie ma opcji ataku w celu zniszczenia miasta, może i niezbyt szczęśliwe rozwiązanie ale trudno, wpisuje się to w sprzyjanie obrońcom a nie agresorom w tej grze a to nigdy się nie zmieni :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Nie było w ankiecie mojej opcji :D
Tak, ale z poprawkami ;)

Jak już napisał kolega nademną :) Po co likwidować polis skoro punkty kultury się nie zwrócą ?. :)

Opcja możliwości opuszczenia miasta jak najbardziej powinna być dostępna :)
Ale na zasadzie, że
1. Wioska staje się szara.
2. Zwraca nam się dany punkt kultury.

Co więcej :D Proponował bym by jednorazowo można było opuścić 1 miasto ... może nawet wypadało by wprowadzić czas opuszczania polis ?. Tak jak jest to podczas kolonizacji ?. Tj. Na światach z prędkością x1 opuszczenie miasta zajmowało by 24h na świecie z prędkością x2 - 12h, a na nowym systemie podboju niezależnie od prędkości serwera po 12h ?. :)
 

DeletedUser

Guest
To że nie będzie wprowadzone to ja wiem. Ale ja z zasady jeśli chodzi o opcje tego typu jestem na "Tak". A Ty jesteś na "Nie" bo i tak nie wprowadzą ?...
 

DeletedUser

Guest
no ja też nie rozumie ludzi którzy się tutaj wypowiadają.. co mnie obchodzi czy ty chcesz mieć zwrócone punkty kultury lub czy wioska ma się stać szara pod farmienie dla innych mam to głeboko to co ty byś chciał...

ja chcę mieć możliwośc usunięcia swojej wioski ze wszystkimi konsekwencjami z tym związane i tylko o tym mowa a to czy ty już ją usuniesz czy ktoś inny to twoja decyzja pytanie brzmi mam nadzieję po polsku czy chcesz mieć opcje usunięcia swojej wioski w swojej grze a nie czy chciałbyś aby gracze usuwali swoje wioski i co się z tym ma wiązać ludzie na miłość boska czy ja się tak niesprecyzowanie wypowiadam ????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Skoro wychodzisz z propozycją do ludzi, to wypada wysłuchać tego co mają Ci do powiedzenia.
Pamiętaj, że taka opcja nie będzie obowiązywać tylko ciebie !. To się tyczy każdej osoby która zarejestrowała się w Grepolis !.
Propozycja z którą ty wychodzisz jest niedopracowana przez co zamiast pomóc tylko zaszkodziła by grze !.
I zapamiętaj raz na zawsze !. Tu nie chodzi o to czego ty chcesz !.

Wiem, że w głębokim poszanowaniu masz moje rady, jednak jeśli faktycznie zależy Ci na tym by do gry została wprowadzona możliwość kasacji miasta to załóż temat do dyskusji !. Pogadaj z ludźmi, wysłuchaj tego co mają do powiedzenie, zbierz najlepsze pomysły i sklej je w całość !.
Potem zrób sonde z pytaniem czy gracze tego by chcieli, przedstaw wszystkie za i przeciw, dodaj w sondzie więcej odpowiedzi (możliwości odpowiedzi) i wtedy szansa na wprowadzenie tego pomysłu wzrosła by do maksimum :)

Jednakże już po drugim poście wywnioskowałem, że jesteś osobą egocentryczną :) :D Nie interesuje cię to co kto myśli i co radzi ^.^

Swoją drogą już naliczyłem się 2 jak nie 3 naruszeń regulaminu w tym temacie, więc zapewne zaraz wpadnie warn na twoją skrzynkę a temat zostanie zamknięty przez moderatora ^.^ Pozdrawiam ^.^
 

DeletedUser946

Guest
To że nie będzie wprowadzone to ja wiem. Ale ja z zasady jeśli chodzi o opcje tego typu jestem na "Tak". A Ty jesteś na "Nie" bo i tak nie wprowadzą ?...
przecież wyraźnie napisałem, ze jestem na "nie" ponieważ prowadziłoby to do patologii usuwania miast w obliczu porażki/kończenia gry co nie jest zgodne z duchem gry
moja uwaga co do tego, że nie ma szans na wprowadzenie tej propozycji tyczy się sensu dalszego dyskutowania na jej temat

@8Rebeliant8 jeśli swoje zdziwienie kierujesz do mnie to odpowiadam - nie, nie chcę bym ja miał możliwość usuwania swoich miast albowiem może akurat to miasto chce ktoś przejąć i tym samym (wbrew temu co Ty twierdzisz) to czy ja je usunę, nie jest tylko moją sprawą. ale staje się także sprawą innej osoby której z pewnością nie pasuje by miasto sobie zniknęło
- czy to jest zrozumiała/satysfakcjonująca Ciebie odpowiedź?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ta opcja jest niedopracowana ale pojawiały się już takie gdzie był zawarty sens i logika... Nie będę tu już nic przytaczał ale powtórze o raz etny że opcja z pozbyciem się miasta powinna być. Nawet jeśli takowe miało by znikać przez tydzień...
 

DeletedUser

Guest
Powinna być opcja: Opuść miasto.


Miasto stawały by się (w czasie odpowiadającym czasowi trwania kolonizacji lub okupacji) szare.
Pkt. kultury są zwracane.

Jeżeli możliwość burzenia jest od 10 poziomu senatu, to możliwość opuszczenia miasta od 20 poziomu.
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem zabija to idee gry - w tej grze można być albo Bobem Budowniczym (zakładać nowe miasto "od zera" i kilkanaście tygodni je rozbudowywać, co przy kilkunastu miastach jest mocno nużące i nieefektywne ale za to można mieć miasto tam gdzie się chce) albo agresorem i zajmować już rozbudowane miasta (choć nie zawsze tam, gdzie to nam się podoba). Przy burzeniu miast mielibyśmy sytuację taką jak już wspominano - celowe niszczenie miast przez graczy kończacych grę, albo niszczenie zbyt często atakowanych żeby nie dostało się w ręce wroga. No chyba, że zrobić opcję "opuszczenia" miasta - klikasz ikonkę "opuść miasto" i miasto wtedy zaczyna powoli się niszczyć (tak jak w przypadku osoby, która zakończyła grę) - niestety na czas niszczenia nie można już robić w nim woja (ale wróg może je przejąć i anulować niszczenie!) a slot na miasto dalej jest zajęty, po 2 tygodniach miasto obraca się w gruzy a my dostajemy slot kultury na nowe miasto.
 

DeletedUser

Guest
Ja zostawiam to bez głosu, ponieważ mam to obojętnie na bani, ja tego nie potrzebuję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry