Wasale

  • Rozpoczynający wątek morbidmonk
  • Data rozpoczęcia

Co o tym sądzicie?

  • Dobry pomysł!

    Głosy: 19 65,5%
  • Beznadziejny!

    Głosy: 8 27,6%
  • Obojętne

    Głosy: 2 6,9%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Proponuję by do 28 poziomu akademi można by opracować wasalizację. Polegało by to na tym że zamiast podbijać można zrobić z naszej ofiary wasala i od surowców które produkuje odejmować 50% i trafiały by do naszych magazynów.
 

DeletedUser

Guest
hmm trzeba się nad tym zastanowić bo z jednej strony nawet fajny pomysł ale z drugiej strony to bardziej dopracuj ile to by trwało,ile by w akademi surków kosztowało ile by pkt badawczych... itp.
dopracuj to na razie nie głosuję
 

DeletedUser

Guest
No to prosze:
surowce 10000drewna, 10000kamienia, 15000srebra
a punktów badań 0
 

DeletedUser

Guest
Pomysł rozwojowy ale na razie niedopracowany. na pewno mniejszy procent musiałby być np 20-25%. Odpowiednie badanie w akademii. Aby zwasalizowac miasto trzeba by pokonać wojska obrońcy, wtedy dochodziłoby do wasalizacji. Dane miasto mogłoby się oswobodzić z takiej narzuconej dominacji, przez walkę zbrojna. Miasto zwasalizowane mogłoby działać niezależnie, do takiej dominacji nie trzeba by p. kultury, jedynie konieczne byłoby utrzymywanie garnizonu w zwasalizowanym mieście. Jeżeli miasto chciałoby się oswobodzic musiałoby pokonać garnizon okupacyjny. można by zwasalizowac dowolna ilośc miast (brak kultury jak przy podboju) surowce przesyłane byłyby automatycznie, ale trzeba by w nich cały czas utrzymywać garnizony.

To tak tytułem rozwinięcia.

pomysł na pewno nie przejdzie.
 

DeletedUser

Guest
mam do wyboru: zbadać podbój i mieć miasto na własność (100%) czy zbadać wasala i mieć 50% surki z niego... wybór oczywisty - biorę 100%.

Pytanie: jak można by przerwać wasalizację?
 

Robin65

Zespół Grepolis
1. Wymuszanie surowców jest tu dozwolone więc po co je formalizować
2. Duża ingerencja w silnik gry
3. Najważniejszy - sprzyjało by to agresywnym graczom, a ta gra idzie w kierunku ułatwiania życia obrońcom bo widać więcej płacą za premium
 

DeletedUser

Guest
wiem. i właśnie o to chodzi: po co mam brać pół miasta skoro mogę całe?

poza tym: jakoś to wasalstwo trzeba by mieć możliwość przerwać...
 

DeletedUser

Guest
po to że nie wymagałoby to kultury. Z reszta próbowałem tylko rozwinąć pomysł...
 

DeletedUser

Guest
Pomysł nawet Fajny *w rozwinięciu voltana* jak ktoś sie przyczepi to zawsze coś znajdzie.
Pomysł niestety nie przejdzie bo wprowadzenie go wymagało by wysiłku i określonej pracy od adminów.
Ale z drugiej strony rozgrywka była by znacznie bardziej ciekawsza a o to przecież chodzi..
Głosuje na tak.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł niestety nie przejdzie bo wprowadzenie go wymagało by wysiłku i określonej pracy od adminów.

raczej programistów/twórców gry.

no jeśli chodzi o rozwinięcie Voltana - z eko można maksymalnie (bez KP i czarów) wyciągnąć 25,2k surowców (łącznie). 50% z tego to jakieś 12,6k (średnio każdego po ok 4k dziennie) czyli odpowiednik 2 napadów na rolnicze wioski. to bym zostawił w spokoju:)
jeśli w mieście pozostawałby garnizon to może to być trochę nieopłacalne:)
wojsko, które stacjonuje u wasala bardziej przydałoby się w macierzystym mieście do grabienia zielonych. im mniej mamy wojska - tym więcej potrzebujemy czasu na to by sfarmić wszystkie zielone. oczywiście można by w mieście wasala zostawić symboliczne wojsko (np 1 kawalerzystę) ale byłoby to bez sensu skoro wasal może produkować wojsko i nie może nim pokonać tego 1 kawalerzysty.
 

DeletedUser

Guest
raczej programistów/twórców gry.

no jeśli chodzi o rozwinięcie Voltana - z eko można maksymalnie (bez KP i czarów) wyciągnąć 25,2k surowców (łącznie). 50% z tego to jakieś 12,6k (średnio każdego po ok 4k dziennie) czyli odpowiednik 2 napadów na rolnicze wioski. to bym zostawił w spokoju:)
jeśli w mieście pozostawałby garnizon to może to być trochę nieopłacalne:)
wojsko, które stacjonuje u wasala bardziej przydałoby się w macierzystym mieście do grabienia zielonych. im mniej mamy wojska - tym więcej potrzebujemy czasu na to by sfarmić wszystkie zielone. oczywiście można by w mieście wasala zostawić symboliczne wojsko (np 1 kawalerzystę) ale byłoby to bez sensu skoro wasal może produkować wojsko i nie może nim pokonać tego 1 kawalerzysty.

TEORETYCZNIE TAK.
Ale mając dużo wojska nieraz def stoi po to żeby stać np 300-400 łuczników
z 300 poszło by do wasala i jakiś pożytek z tego by był, bo i tak jeżeli sie systematycznie farmi zielone to jak idziesz spać to rano nie masz wszystkich 8 do farmienia natychmiast 1 góra 2. no chyba że sie to robi nie systematycznie ;]
 

DeletedUser

Guest
glupie wezme zabiore mu 1 raz surki 10% a pozniej nastepne 10 juz niema nic i mamy jak jakies 80 lvl surkow ;D 2k/h?
 

DeletedUser

Guest
Pomysł niezły,ale realizacja... Może być trudna. Jestem za, ale co z tego wyjdzie tylko diabli wiedzą.
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja Odrzucona

Zbyt duża ingerencja w mechanikę Gry.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry