Wiadomości zewnętrzne

Czy jesteś za wprowadzeniem systemu wiadomości zewnętrznych?

  • Raczej tak, jednakże mam własną wizję.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.
Witam wszystkich znanych i nieznanych użytkowników forum.

W tym temacie chciałem poruszyć jedną z bardziej istotnych kwestii dla deweloperów, jaką są wiadomości zewnętrzne (External IGM).

1) Geneza sprawy:
Pomysł powstał po rozpoczęciu prac nad portalem informacyjnym GreTime's. Wymieniając się z Andrevem spostrzeżeniami na temat przewidywanego sposobu pracy portalu zrodził się w mojej głowie pomysł zrealizowania potwierdzania kont użytkowników na zasadzie podobnej do pierwotnego pomysłu pożyczonego z Kuriera Plemion - wysyłając użytkownikowi wiadomość na konto z gry zamiast na skrzynkę mailową. Jest to pewien rodzaj anti-spoofingu, gdyż użytkownik musiałby zarejestrować się z nickiem z gry, żeby otrzymać kod aktywacyjny.

2) Proponowany sposób realizacji:
Myślę, że nie ma sensu rozpisywać tego na dwie kartki, gdyż można posłużyć się metodą analogiczną do tej znanej z Plemion <<<KLIK>>>.

3) Zastosowanie:
Ten mechanizm znalazłby zastosowanie w obsłudze różnorakich serwisów statystyczno - informacyjnych na temat Grepolis, w tym serwisów statystyk światów (ale tu już potrzebne będą informacje serwerowe). Jest też planowany do wprowadzenia w GreTime's.

4) Zalety:
  • Zwiększenie bezpieczeństwa zewnętrznych serwisów informacyjnych o grze.
  • Ułatwienie administratorom ZSI wykrywania podszywania się pod cudze konta.
  • Możliwość użycia funkcji do różnorakich zadań administracyjnych ZSI (oprócz autoryzacji) typu: newslettery, powiadomienia (z przyczyn technicznych nie planowane w GreTime's).
  • Pozyskanie przez administrację gry dodatkowych żródeł informacji o multikontach.

5) Wady:
  • Możliwość użycia systemu przez abuserów do rozsyłania spamu - stąd limit do użytkowników KP Zarządca.

Proszę o obiektywne opinie oraz o wypowiedzi administracji, jeśli to możliwe.
 

DeletedUser

Guest
Hmm a jeśli ktoś nie chce czytać GreTime's? W skrzynce miałby co chwilę jakąś wiadomość.
To zależy od użytkownika czy czyta GreTime's czy nie.

No ale głos na Tak bo sam będę chciał wiedzieć co się na GreTime's dzieje :)
 
Ktoś, kto się nie zarejestruje, nie będzie otrzymywał żadnych maili w grze. Informacje te wysyłane będą na konta graczy przez zewnętrzne skrypty portali, na których użytkownicy umieszczają swoje konta i nie ma to nic wspólnego z tzw. mass mail'ami od administracji.

PS. Widzę, że dalej niewiele osób załapało, o co w tym chodzi. Przez ten mechanizm chcemy zrealizować głównie ochronę kont użytkowników przed podszywaniem. To link z kodem aktywacyjnym będzie przesyłany zarejestrowanemu na portalu na skrzynkę w grze.

Dlaczego nie jest nam na rękę zrealizować tego poprzez pocztę e - mail, wyżej wspomniałem. A do tego dlatego, że na niektóre skrzynki nasze maile w ogóle nie dochodzą.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Grepolis działa na zasadzie klienta, który ogranicza się do gry oraz oficjalnego forum. Dodanie do klienta takich podjednostek jak GreTime's czy Wiki Grepolis jest zbędne. Często używa się odrębnych adresów e-mail w różnych podjednostkach (np. gra, Wiki) a wprowadzenie tej zmiany doprowadziłoby do niepotrzebnego zamieszania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry