Wojska w wioskach komputera

  • Rozpoczynający wątek 8.Mile
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam! Niedawno zacząłem grać w Grepolis i niestety jeszcze niezbyt się w tej grze orientuję.
W wioskach komputera (tych z zieloną flagą) jest nastrój i siła, prawda? Mam pytanie dotyczące nastroju. W grze pisze, że mieszkańcy wioski mogą się bronić, ich siła zależy od siły wioski. Chciałbym wiedzieć z jakimi wojskami mogę mieć do czynienia przy sile np. 25, 50, 75 czy 100%. Może jestem gapa ale nigdzie nie mogę tego znaleźć :) Z góry dziękuję za pomoc.
 

DeletedUser

Guest
im wioska ma więcej siły tym więcej wojsk może stawić Ci opór
nie opłaca się z nimi walczyć nawet kiedy mają mało siły bo nie ukradniesz tyle surowców żeby pokryć straty, więc lepiej uważać :)
 

DeletedUser7039

Guest
Obrona wioski będzie dopiero gdy nastrój spadnie do ok. 60-70% lub niżej...
Przy sile 25% będzie się bronić ok.5jednostek,
przy sile 50% będzie się bronić ok.20-25jednostek,
przy sile 75% będzie się bronić ok.40jednostek,
przy sile 100% będzie się bronić ok.60jednostek...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7039

Guest
Przepraszam za wprowadzanie w błąd,zaraz edytuje posta...
 

DeletedUser

Guest
O nastroju i buncie wiem:

* 0% - 25% wioska będzie się bronić;
* 26% - 50% wioska prawdopodobnie będzie się bronić;
* 51% - 75% wioska prawdopodobnie nie będzie się bronić;
* 76% - 100% wioska nie będzie się bronić.

Ale czy ktoś może mi podać 100% informację o ilości wojsk w wiosce przy danej sile? Bo wydaje mi się, że Lukasz555 nie jest tego pewien. :D
 

DeletedUser7039

Guest
Jestem pewien,ale nie zawsze będzie bronić się taka sama ilość jednostek...
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem. A sam to zaobserwowałeś, czy przepisałeś skądś?
 

DeletedUser7039

Guest
Pisałem z własnych doświadczeń,sprawdzałem to 3-4dni temu :)
A po co Tobie taki rozkład,atakuj do 60-70% każdą wioskę na wyspie i dziennie ci starczy surowców z farm ;)
 

DeletedUser

Guest
jak będziesz miał zbadaną dyplomacje to przy nastroju 60% możesz śmiało atakować, przynajmniej mi się nie zdarzyło żeby sie broniła ;) a ile wojska będzie bronić wioske tego nie wiem ale kolega zaatakował wioske która miała 14% nastroju i 94 siły to broniły 54 jednostki,
 

DeletedUser

Guest
Witam

Podnosiłem siłę w wiosce z 92 do 100 przy nastroju 62 i doszło do walki. Jednostki w raporcie były tylko po mojej stronie moje i nieznane. Czy trafiłem na wojsko innego gracza czy to wioska się broniła? Jeżeli wioska to dlaczego nieznane wojska były po mojej stronie, a nie stronie wioski?
 

DeletedUser

Guest
Witam

Podnosiłem siłę w wiosce z 92 do 100 przy nastroju 62 i doszło do walki. Jednostki w raporcie były tylko po mojej stronie moje i nieznane. Czy trafiłem na wojsko innego gracza czy to wioska się broniła? Jeżeli wioska to dlaczego nieznane wojska były po mojej stronie, a nie stronie wioski?

Pytam o mechanikę gry, tzn. czy obrońcy wioski są po mojej stronie czy po stronie wioski? Czy mogłem podnosząc siłę trafić na wojska innego gracza z wyspy akurat ją łupiącego.
A wiem o tym:
http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Nastrój

A dyplomacji nie badałem i nie zamierzam.

Pozdrawiam sąsiad.
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli nie masz zbadanej dypolomacji to wioska przy nastroju 62% będzie sie broniła tak jak było w Twoim przypadku, mało tego napisałeś że wioska miała 92% siły.... "Im większa siła, tym w razie oporu więcej żołnierzy w wiosce będzie się bronić." ;) a co do drugiej sprawy że w raporcie miałeś jednostki tylko po swojej stronie, to najprawdopodobniej przegrałeś z broniącą się wioską... w raporcie tym po Twojej stronie wszystkie jednostki poległy?? a po drugiej stronie pisałeś że nieznane to były znaki zapytania???
 

DeletedUser

Guest
Napady to ryzyko czy na graczy czy na wioskę - akurat się zdarzyło 1 raz na kilkanaście ataków. A szkoda punktów na to badanie.

Bitwę wygrałem pokonując wszystkie jednostki, które były tylko po mojej stronie. Poniosłem straty, ale część wojska przetrwała i wróciła do polis. Wojska nieznane były w raporcie poniżej moich i zginęły wszystkie. Po przeciwnej stronie wioski nie było wojsk. Siłę wioski podniosłem do 100, a nastrój pozostał ten sam czyli 62.

Pytanie czy nieznane wojska to był bunt, a jeżeli tak to dlaczego był po mojej stronie, a nie stronie wioski?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
redy szczerze nie wiem o co walczysz?? o co Ci chodzi??? jeżeli nie masz dyplomacji i atakujesz wioskę przy 62% nastroju to nie ma znaczenia czy Ty chciałeś ją splądrować i czy zwiększyć siłę to wioska będzie się bronić i z Tobą walczyć i tam nie ma żadnej teorii spiskowej
 

DeletedUser

Guest
Pytam dlaczego w grze wojsko broniącej się wioski jest po mojej stronie a nie po stronie wioski. Czym twórcy gry się sugerowali, o mechanikę tego ataku. Gdy atakuję graczy są po ich stronie ich wojska. W tym wypadku były poniżej moich wojsk. Zaspokajam ciekawość, a nie walczę. Po za tym nie za każdym razem się broni i nie chodzi tu o żadne teorie spiskowe tylko o wyjaśnienie strony po jakiej się pojawiły wojska wioski i czym to jest powodowane.
Bo to wyglądało tak jakby 2 armie zaatakowały wioskę i się w niej starły. Wioska nie miała po swojej stronie wojsk i nie brała udziału w walkach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
na pierwszy rzut oka taki raport wygląda zaskakującą, bo rzeczywiście wygląda inaczej jak te z ataku czy obrony, najprawdopodobniej tak sobie wymyślili twórcy gry bo ja raz miałem nieudany atak z wioski i wyglądał tak samo i kolega tez tak miał, także tak musi być;) ps. pisałeś sąsiad inny nick masz w grze???
 
Do góry