wojsko we wsparciu

  • Rozpoczynający wątek SIR MIRON
  • Data rozpoczęcia

czy jestes za wprowadzeniem dodatkowej opcji w kontroli wojskiem wyslanym do wsparcia

  • tak

    Głosy: 5 35,7%
  • nie

    Głosy: 9 64,3%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
witam wszystkich

mam propozycje aby wprowadzic opcje wysylania wsparcia do nastepnych miast

mialo by polegac to na tym iz

ja jako miasto A wysylam wsparcie do miasta B i jesli chcem moge to wojsko przeslac do miasta C bez koniecznosci sciagania go do miasta A oczywiscie wszystko w formie wsparcia

prosze o konstruktywna krytyke

pozdrawiam wszystkich
 

DeletedUser4006

Guest
Wątpię by przeszło... Ułatwiłoby to uciekaniem wojskiem w trakcie ataków.

Wsparcie z miasta 0 do miasta A ma 13 h
Wsparcie jest w mieście A, na które idzie atak.
Przesyła wsparcie do miasta B, które jest obok(15 minut)
Wchodzi 15 ataków czyszczących do miasta A, wsparcie jest cały czas w B.
Idzie kolejny atak, gracz cofa z miasta B do A i rozbija kolona.

Wątpię by administracja na to poszła...
 

DeletedUser

Guest
Wsparcie z miasta 0 do miasta A ma 13 h
Wsparcie jest w mieście A, na które idzie atak.
Przesyła wsparcie do miasta B, które jest obok(15 minut)
Wchodzi 15 ataków czyszczących do miasta A, wsparcie jest cały czas w B.
Idzie kolejny atak, gracz cofa z miasta B do A i rozbija kolona.

lepiej bym tego nie ujął. w związku z powyższym na nie. mimo że te odstępy 15-minutowe to na szybkich światach sie trafiają, ale tak czy inaczej - nawet 1h przy 13h robi wielką różnicę - spory bonus dla obrońcy (i tak jest ich dużo)
 

DeletedUser

Guest
jest w tym troch prawdy

ja bardziej myslalem o czyms takim

ja mam miasto A wysylam wsparcie do miasta B u mnie jest to ok 8,30 h a od miasta B w odleglosci ok 0,30 h znajduje sie miasto C

miasta B i C sa regularnie atakowane przez jednego gradza i nie moge ich wspierac osobno non stop poniewaz miasto A prowadzi wojne z ......

wprowadzenie tej opcji ulatwilo by obrone slabszych graczy w sojuszach
 

DeletedUser

Guest
sonda juz jest ale patrzac na wypowiedzi bardziej doswiadczonych graczy pomysl nie ma szans

ale jednak warto sprobowac
 

DeletedUser

Guest
Wątpię by przeszło... Ułatwiłoby to uciekaniem wojskiem w trakcie ataków.

Wsparcie z miasta 0 do miasta A ma 13 h
Wsparcie jest w mieście A, na które idzie atak.
Przesyła wsparcie do miasta B, które jest obok(15 minut)
Wchodzi 15 ataków czyszczących do miasta A, wsparcie jest cały czas w B.
Idzie kolejny atak, gracz cofa z miasta B do A i rozbija kolona.

Wątpię by administracja na to poszła...

ale w takiej sytuacji jaki ma sens wysylanie jakiegokolwiek wsparcia
wedlug mnie wsparcie wysyla sie po ro aby kazdy atak zostal zatrzymany
 

Robin65

Zespół Grepolis
Taka mobilność wsparcia w połączeniu z brakiem możliwości konsolidowania wojsk w ataku praktycznie ograniczyłaby do minimum szanse na zdobycie jakiegokolwiek bronionego miasta. Wysyłanie wsparcia jest bardzo przydatne np., w czasie zdobywania miasta (stary system) czy jego bronieniu przy wywołanym buncie (nowy system)
 

DeletedUser

Guest
jest duzo prawdy w tym co napisales

a jakby dolo rade wprowadzic pewne ograniczenia
czyli takie iz
wojsko ktore jest juz wyslane w formie wsparcia moze byc przeslane w takiej samej formie czyli wsparcie (liczebnosc wojska zalezna od woli wlasciciela) do innego miasta pod warunkiem ze miasto do ktorego wysylamy to wsparcie nie przekroczylo 3000 pkt
 

DeletedUser4006

Guest
ale w takiej sytuacji jaki ma sens wysylanie jakiegokolwiek wsparcia
wedlug mnie wsparcie wysyla sie po ro aby kazdy atak zostal zatrzymany


No to źle myślisz. Chodzi o zatrzymanie kolona. Reszta ataków może wejść, bo i tak Ci nic nie zrobi. Chodzi o obronę miasta...
 

DeletedUser

Guest
ja powiem tak
jak ktos sie uprze zeby przejac jakies miasto to mu ta opcja nie przeszkodzi mi zalezy na wiekszej mozliwosci ochrony rozwijajacych sie czlonkow sojuszu przed farmieniem
 

DeletedUser4006

Guest
Mają ochronę dla początkujących. Poza tym gdyby gracze powiedzmy do 3k pkt. to mieli to byłoby to niesprawiedliwe. A przejęcie wioski graniczyłoby z cudem.
 

DeletedUser

Guest
nie uwazam zeby bylo to niesprawiedliwe

na dluzsza mete to moze uatrakcyjnic gre poniewaz dzieki temu bedzie wieksza liczba graczy z kilkoma tysiacami pkt sojusze (mlodsze) beda dluzej istniec przez co gra bedzie atrakcyjna przez dlugi czas dla nowych graczy
 

DeletedUser4006

Guest
Dla nowych graczy są nowe światy. Nie okłamujmy się, zaczynając po 6 miesiącach na becie nie masz szans... Od tego są nowe światy by gracze mieli możliwość równej gry.
 

DeletedUser

Guest
wiem ze najwazniejsze jest zatrzymanie kolona ale z drugiej stony pozwalac komus panoszyc sie w moim miescie to mi troche nie pasuje

ale coz kazda gra ma swoje plusy i minusy
 

DeletedUser

Guest
Jest jeszcze jeden powód- gra jest oparta na realizmie np. nie wiem czy pamiętacie to, że wojsko można zawrócić tylko w ciągu 10 minut od ich wysłania, bo dalej nie słyszą już krzyku... Żeby można było manipulować wojskiem posłaniec z informacją musiałby dotrzeć z wiadomością o przeniesieniu wojska, to zajęłoby mniej więcej tyle czasu co powrót wojska, więc na nie
 

DeletedUser

Guest
SIR MIRON a rozbijałeś kiedyś deffa gdzie jest po 2000, 3000 każdej jednostki obronnej i 2000, 3000 birem? Nie da się tego rozbić samemu, a i zmasowana akcja nie zawsze przynosi skutek. Jakby Twój pomysł przeszedł to by się zbierały deffy nie kilkutysięczne, a wiele większe i miasto byłoby niemożliwe do zdobycia, szczególnie na terenie wroga.
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Pomysł ten był już zamieszczony.
 
Status
Zamknięty.
Do góry