Wymagania na slota przy stracie miasta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6237
  • Data rozpoczęcia

Jesteś na...

  • Tak

    Głosy: 11 24,4%
  • Nie

    Głosy: 32 71,1%
  • Obojętnie

    Głosy: 2 4,4%

  • W sumie głosujących
    45
Status
Zamknięty.

DeletedUser6237

Guest
Odp: Wymagania na slota przy stracie miasta

Według mnie taki pomysł zabiłby całkowicie klimat tej Gry. Jeżeli chcecie ukarac gracza po utracie miasta to najprościej wprowadzić cos takiego iz po utracie miasta można zagospodarować zwolniony slot najwcześniej po 48 lub 72 godzinach

W takim pomyśle jak tu opisałes doprowadziłbyś do zanudzenia graczy.

Ludzie nie tyle że by sie defowali , ale

1. Budowali by same domki od zera i przejmowali same szaraki aby nie narażać się nikomu.

2. klepali by same festyny aby broń Boże nie narazić się komukolwiek i utracić dorobek

3. budowaliby bunkry i poświęcali swój czas za co w pewnym momencie tracili by wszystko.

W tej chwili na końcu świata zostaje na świecie ok 500-600 graczy z czego 100 jest bardzo aktywnych 300 średnio 200 mniej niż średnio

W sytuacji jaką opisałes zostało by do EC może 10 aktywnych graczy i 500 bobów budowniczych.

Ta gra polega na walce i zbieraniu pkt. Walki, jak zabierzesz ludziom Cel jakim jest kolejne miasto to zamiast walczyć będa ładne domki budować.

Mi nie przeszkadza że zabieram komuś miasto i daje mu zarobic na 2 inne miasta, kiedy ktoś zabiera mi dzieje się to samo więc sprawa jest wyrównana i każdy ma równe szanse a największe ma znaczenie w jakim jesteś sojuszu.

Jak potrafisz utrzymać graczy i ich aktywnośc, jak sprawić aby każdy chętnie pomagał kolegom a nie patrzył tylko na siebie.

Tutaj cała koncepcja budowania nawet potęgi sojuszu pada gdyż za wymianę miast w miejscach zapalnych kiedy sytuacja na świecie zmienia się dynamicznie sojusz jest stratny.

Dla mnie pomysł totalnie alogiczny , jeżeli stworzył go gracz aktywny to tym bardziej.


Nie wiem czy grałeś ze 2 lata temu jeszcze na silniku 1.0, ale po tym co piszesz myślę, że nie...
Dopiero jak wszedł silnik 2.0 na grepolis zaczęła się masakra... Ktoś wyżej dobrze napisał "Kiedyś organizowało się akcję na gracza to zostawiało mu się 2 miasta, teraz jak organizuje się akcję na gracza to przejmuje się 2 miasta".
To jest kolokwialna różnica, co było kiedyś a co jest dzisiaj...
Akurat tak się składa, że jestem aktywny i to aż za bardzo (grepo-uzależnienie się objawia hehe)...
Piszesz o bobach i o bunkrach... a czy przypadkiem teraz tak nie jest?
Alexander dobrze pisze, topka siebie nie atakuje, bo to strata offa, wiedząc, że gracz może się obstawić i nawet nie dałoby radę mu wbić buntu...
Ta gra już od dawna ma zabity swój dawny klimat... A to co piszesz to wszystko dzieje się teraz bo ludzie nastawieni są na defa a nie na offa, tak jak to kiedyś było...

Dodam jeszcze, że ta gra to nie simcity czy simsy... tutaj trzeba być agresywnym, żeby coś osiągnąć, ale w takim systemie jak jest teraz jest to raczej nie do spełnienia, bo na topie jest być bobem mającym full defa, żeby nikt nie przejął miasta... a gdzie się podziały dawne akcje? ludzie chcieli być aktywni, teraz są zmuszani...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14372

Guest
Odp: Wymagania na slota przy stracie miasta

Baster nie masz racji. To teraz walczymy po nic i się nudzimy. Juz nawet twoja propozycja jest coś warta (ta z karencją 72h) tylko bym to proponował sumować, czyli strata 10 wiosek jednego dnia to miesiąc czekania na ostatni slot.

Z przykrościa muszę również stwierdzić, że spora cześć głosujących nie do końca sie orientuje jak wyglada ta gra na odpowiednio wysokim poziomie. Tylko tym mogę sobie wytłumaczyć niektóre wpisy.

Nie przesadzę zbytnio jesli napiszę, że porządni fajterzy, którzy nakręcają tą grę (i koniunkturę na serwerach) doszli już do ściany. I stąd się biorą te ostatnie propozycje tak niezrozumiałe dla (jak widać po głosowaniu) większości.

Bierzcie przykład z piłki nożnej. Wieksze bramki, szybsze piłki i czerwone kartki dla obrońców za byle co ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wymagania na slota przy stracie miasta

Nie wiem na jakim Świecie Wy gracie, ale my organizujemy akcje , walczymy i się nie nudzimy.

Nie jestem również niszowym graczem. Więc raczej wiem o czym mówię.

To jak ciekawy macie serwer i czy macie z kim walczyć i jak wyglądają same akcjie zależy w dużej mierze od polityki sojuszu.

Gram na 2 światach i wszystko zalezy jak ułozy się sytuacja polityczna sojuszu.


ZAwsze mieliśmy w koło prawie samych czerwonych i sojusz piął sie w górę. Raz było lepiej raz było gorzej ale zawsze do przodu.

Jak sojusze duże graniczące ze sobą zawieraja same pakty to póxniej zaczynają się gracze nudzić.

A nie przez to że koś sobie sloty nabija z obrony.

Dla mnie to bonusy typu "wyostrzone zmysły" "bonus do obrony" czy "bonus do ataku" zabijają tą grę.

Ale nie nabijanie PW w obronie miasta czy inne duperele.

Nie zapominajcie że Gra ma być odskocznią od reala a nie odwrotnie. Jeżeli by tak było to po co ma być w takim razie bonus nocny.
Szczęście i Morale.

Tak nalezy ustawić kolejny świat aby nałogowcy nie jedli , nie spali , nie sr... i siedzieli przed komputerem tylko po to aby każdy jeden atak wyłapac .

To jest tylko Gra, gra ma ustalone z góry zasady, jeżeli ustalone zasady mi nie pasują zmieniam Grę i tyle.

Dewagacja nad zmianami diametralnie zmieniającymi system Gry to jak napisanie Gry od nowa.

Prędzej powinniscie zaproponowac takie ustawienia na jeden ze światów a nie jako całkowita zmiana systemu Gry.

Ciekaw jak wyglądałby świat po roku gdzie nie było by bonusu nocnego, traciłoby sie sloty wraz z miastem i nie byłoby zmysłów .

Moim zdaniem po roku byłoby tak że 10 graczy miałoby po 150 miast reszta po 3-4 i reszta szaraki.

Era Cudów po 10 latach może by była osiągalna jak tych 10 graczy juz by sama sobie postawiła wyspy cudów i zbudowała miasta na totalnym wygwizdowie.

Więc jaki jest tego sens ?
 

DeletedUser9664

Guest
Odp: Wymagania na slota przy stracie miasta

Baster. Sens jest taki ze dla osoby która gra juz kolejny świat. kolejne klepanie cudaków (defakto zjembanany :cool: end game)
Nie ma co robic...

Co będziesz kolejne dwa lata spędzał patrzą na to samo? Tu trzeba zmian... gram 3 lata. i tylko 1 zmiana w grze była...

A mowa o zmianie na dzielenie ptk walki podczas obrony miasta. BO na początku tylko właściciel miasta dostawał ptk (mowa o nowy sys. podboju) czyli sojusz słał deffa a 1 zdobywał ptk...

I poza tą zmianą nic nie było.... Więc litości... Nie trzeba zmieniac wszystkich światów... ot otworzyc 1 nowy porządny dla takich wyg co gra na 150 miast bądź 250 to chleb powszedni... A nie jak teraz tendencja jest taka że grepolis robi ukłon w stronę nowych, którzy nie umieją grać, jak i nie umieja wydac paru zł na grę... a jak wiadomo TOPKA leci na monetach wiec, hm... samo INNo odgania złotników od gry? hm.. dziwne ;p


A sam pomysł strata slota po stracie miasta jest ok...
juz nie róbcie z Siebie Żydów po okupacji Niemieckiej. którzy posladka na wojnie nie ruszyli.. PRAWEM wojny zostal;i wywłaszczeni,. a teraz chodzi ci taki i mówi że to było przed WOJNA jego i trzeba mu oddać...
Prosze was... NA WOJNIE jeden TRACi inny ZYSKUJe... chyba po to w końcu ona jest by ktos był do przodu kosztem innego...
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Wymagania na slota przy stracie miasta

Nie wiem na jakim Świecie Wy gracie, ale my organizujemy akcje , walczymy i się nie nudzimy.

Baster, szkoda że nie moge cię juz zaprosić do gry na tym serwerze bo się własnie kończy. Jak wyglądały tam walki to lepiej mogą opowiedzieć ci co tam je planowali.

Nawet przy braku bonusu nocnego nie było mowy, żeby podburzyć wioskę bez rozbijania bunkra 200-500 transów. Najdłuższy czas reakcji sową topki wroga (czyli offline) to 13 minut. (niech piekło pochłonie powiadomienia).

Sojusz był zgrany i zaangazowany. 30 osób potrafiło wstać o 3 w nocy i równocześnie wysłac ataki. Tyle, że przeciwnicy również byli na podobnym poziomie. Na 30 wiosek podburzonych jednemu przeciwnikowi 25 miał już wczesniej odwiedzone z buntem przez kolegę. W 5 zrobił bunkier dodając bonusy (niech piekło pochłonie eventy), resztę przejmowali na chwilę kumple (ta propozycja by to skasowała).
Doszło do tego, że podburzone przez własnych graczy były NON STOP całe fronty po kazdej ze stron !

Jeżeli jakimś cudem podbiłeś wioskę to tylko sprawiałeś, że przeciwnik był jeszcze silniejszy.

Grając w grepolis jako takie nie byłbys w stanie zrobić na tym serwerze NIC. Nie dałbyś rady wypatrzeć nieaktywnego nawet. (nie było takich)

I jasne, dało się wszystko to przeskoczyć ale nie grając w grepolis. Trzeba było dokładnie poznać przeciwnika, dowiedzieć się gdzie pracuje, kiedy spedza czas z żoną a kiedy gra, sprawić żeby musiał wyłaczyć powiadomienia i robić dziesiątki numerów z grą nie mających nic wspólnego.

I tu jest ten szklany sufit którego się niedługo nie da już przebić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15806

Guest
Odp: Wymagania na slota przy stracie miasta

Nie chce mi sie pisac wywodow ale moge podpisac sie pod tym co napisal Retryk. Nie moze byc tak ze ktos traci miasto i jeszcze na tym zyskuje. Strata miasta to strata. Mysle ze slot powinien w tym przypadku rowniez przepadac. i nie jest dla mnie argumentem ze ludzie beda defowac bo to dzieje sie juz teraz. Zawsze beda agrasorzy i deffowcy. Uwazam ze tych co defuja powinno sie karac. Nawet bonusow do deffa nie powinno byc. Oczywiscie przejecia w ramach sojuszu powinny odbywac sie bez takich konsekwencji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13617

Guest
Odp: Wymagania na slota przy stracie miasta

Retryk to akurat gupoty gada ale głos na Tak.

Chciałbym jeszcze, żeby pojawiła się sensowna propozycja palenia wiosek wroga i zdobywania stolicy co kasowałoby całe konto. Serio. Mi się nie chce wymyślać szczegółów ;D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wymagania na slota przy stracie miasta

Wbrew wielu negatywnym opiniom popieram pomysł.
To fakt, ktoś traci miasto i zaraz zakłada nowe, nie da się praktycznie "usunąć" jakiegoś gracza bo założy sobie dziesiątki miasteczek po kilkaset punktów, jak już coś mu zabierzesz. Gdyby ta opcja weszłą w życie to miasta były by znacznie bardziej wartościowe, a tak nic nie znaczą. Tak czy inaczej to już gra dla złotników, po skończeniu z Psi dam sobie z nią spokój.
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Wymagania na slota przy stracie miasta

Znaczna większość głosów na nie i zbyt duża ingerencja w mechanikę gry.
Odrzucam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry