[Nowość] Wyspy

Czy jesteś za wprowadzeniem tego pomysłu/tej propozycji?

  • Tak

    Głosy: 10 35,7%
  • Obojętnie

    Głosy: 4 14,3%
  • Nie

    Głosy: 14 50,0%

  • W sumie głosujących
    28

DeletedUser14898

Guest
Witam! Wpadłem na moim zdaniem ciekawy pomysł, który doda jeszcze trochę strategii, planowania do tej gry :)

Jeżeli ktoś grał w Plemiona to kojarzy, że tam wioski miały jakąś specjalizację dodatkową i to dawało jakiś bonus - np. w jednym mieście budowa XXX była o XXX krótsza :)
Moja propozycja nie polega jednak na tym by każde miasto posiadało jakieś bonusy, bo wtedy byłaby to lekka przesada, lecz żeby wyspy posiadały jakieś dodatkowe bonusy/atuty :)

Przykład:

"Na tej wyspie znajduje się placówka kupiecka. Wymiana w wioskach jest korzystniejsza"

"Na tej wyspie znajdują się stare koszary. Produkcja (w koszarach) jest o XXX krótsza"

Itp. Itd.

Dodałoby to trochę planowania, bo "organizując" miasta gracze będą mogli brać pod uwagę bonusy, które dana wyspa daje :)

Proszę o wypowiedzi :)

Pozdrawiam!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wyspy

Ja również jestem na tak. To by było na prawdę ciekawe i każdy by rozstawiał swoje wioski strategicznie :D Byłoby więcej zabawy.
 

DeletedUser26609

Guest
Odp: Wyspy

Ja również jestem na tak. To by było na prawdę ciekawe i każdy by rozstawiał swoje wioski strategicznie :D Byłoby więcej zabawy.
Może na początku.. Mając 15+ miast masz to w dużym poważaniu... Bo bonus typu 10% a taki byłby max... To żadna premia de facto. A od przyspieszenia rekrutacji są bonusy i czary... Dziwny pomysł z mojej perspektywy, choć dw facto na początku mógłby być.
 
Odp: Wyspy

Jestem na nie.
Tak jak wyżej wspomniano mogłoby mieć to sens na początku rozgrywki. W późniejszym okresie takie wyspy nie miałyby znaczenia, bo rekrutacja, budowa przy +10 miastach jest o wiele szybsza niż w pierwszej fazie gry. Miasta równie dobrze można organizować względem surowców na wyspie oraz położenia na mapie.
W jaki sposób miałaby być przydzielone takie bonusy do miast?
Poza tym pojawia się sprzeczność. Piszesz, że nie każde miasto miałoby bonusy lecz te bonusy byłyby na wyspach. Na wyspach chyba są miasta/miejsca do kolonizacji? Przydałoby się wyjaśnienie w tej kwestii.

PS. Jeśli podajesz jakąś propozycję, to podaj ją w pełni, a nie kończąc na "itd." czy pisząc "jakieś bonusy". ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wyspy

Ooo, bardzo ciekawy pomysł! Myślę, że uczynilłby rozgrywkę o wiele ciekawszą!
 

DeletedUser24406

Guest
Odp: Wyspy

Mysle,ze kolega nie do konca sie rozwinal:)
zamiast 20 graczy na wyspie mozna dac 1 wioche:10 % szybsza produkcja birem+psejdon i rozgrywka jest ciekawsza.
Domniemywam,ze bardziej chodzi o wyspy,z ktorych nie mozna brac sur z wiosek,wiec np.:10% szybsza produkcja ogni,5 procent tansza produkcja birem,6 procent szybsza rekrutacja hoplitow-do tego bohater,bog i jest fajnie-strategia i taktyka pod cudaki zmienia sie nie do poznania
ale mam nadzieje,ze pomyslodawca sie nie poddal i napisze dokladnie o co chodzi:)
 
Do góry