[Ulepszenie] Wzmocnienie Dedala i Eurybia'i

Czy jesteś za wprowadzeniem propozycji w życie?

  • Jestem za

    Głosy: 21 67,7%
  • Jestem przeciw

    Głosy: 10 32,3%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    31
Status
Zamknięty.
Witam, chciałbym zaproponować wzmocnienie 2 bohaterów: Dedala i Eurybia'i

Dlaczego? Spójrzmy na korzyści jakie Ci bohaterowie dają obecnie na 20 poziomie w porównaniu z Arystoteles'em.

Arystoteles - -60% Statki Ogniowe (Koszt i Czas)
Dedal - -30% Biremy (Koszt i Czas)
Eurybia - -30% Triremy (Koszt i Czas)

Nie rozumiem dlaczego Arystoteles skraca czas i obniża koszt budowy statków o 60% na 20 poziomie, a Dedal wraz z Eurybią skracają czas i obniżają koszt budowy swoich jednostek o tylko 30%. Również bohaterowie od szybszej i tańszej rekrutacji 3 jednostek lądowych (Szermierz, Łucznik i Hoplita) robią to o 60% szybciej i taniej, a nie np. o 30%.

Proponuje zrównanie bonusu wszystkich trzech bohaterów do tej samej wartości, czyli podniesienie wartości bonusu dla Dedala i Eurybia'i z 30% na 60%.

Po zmianie wyglądało by to tak (wartości z bohaterami na 20 poziomie):

Arystoteles - -60% Statki Ogniowe (Koszt i Czas)
Dedal - -60% Biremy (Koszt i Czas)
Eurybia - -60% Triremy (Koszt i Czas)

Co myślicie o takiej zmianie? Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie i dzielenia się swoimi opiniami pod tematem .
 
Przy kilkunastu paczkach birem+ juz nie mowiac o ilosciach jak 10/20k rozbijanie ich przestaje byc opłacalne. Niezależnie czy to okupacja czy są w mieście to ich obrona gruntowa jak to sie chyba fachowo nazywa sprawia, ze zmniejszony koszt ogni jest lekkim wyrównaniem szans czy tez jak kto woli balansem.
A dedala i tak nie będzie sie oplacalo kupowac.
 

DeletedUser35664

Guest
Dla mnie taka zmiana na starym systemie bylaby jak najbardziej na plus.
Teraz osobiście nie gram na tym systemie ale jeśli taka zmiana weszłaby w życie to na pewno byśmy weszli dużą ilością graczy.
Głos jak najbardziej na tak!

Mam nadzieje że ta zmiana zostanie szybko wprowadzona, już nie mogę doczekać się wspaniałych przygód na starym systemie!
 
Dla mnie taka zmiana na starym systemie bylaby jak najbardziej na plus.
Teraz osobiście nie gram na tym systemie ale jeśli taka zmiana weszłaby w życie to na pewno byśmy weszli dużą ilością graczy.
Głos jak najbardziej na tak!

Mam nadzieje że ta zmiana zostanie szybko wprowadzona, już nie mogę doczekać się wspaniałych przygód na starym systemie!
DEIF czemu nie brałeś leito szybciej
 

DeletedUser35664

Guest
Nagrody xd

Zwycięstwo na starym systemie ma wartość naklejki dzielnego pacjenta która upoważnia co najwyżej do parkowania na kopercie.

Dyplom z Dionu to jest prawdziwa nagroda.
 
Ta zmiana jest z obiektywnego punktu widzenia. Sam gram dużo ogniami, ale myślę, że było by najbardziej fair gdyby każdy z tych trzech bohaterów dawał taką samą ilość bonusu, a nie, że jeden więcej a dwóch mniej.

Odpowiem tutaj na parę argumentów przeciw.

1. Ściana birem

Jeśli już teraz przestaje być opłacalne atakowanie ogniami takiej ściany z birem to co zwiększenie bonusu dla Dedala zmieni w tym aspekcie?
Taka jest po prostu strategia. Daje się po 10-20k birem bo gracze z doświadczenia wiedzą po prostu, że tyle birem w mieście na 90% zniechęci przeciwnika do jego odbicia/przejęcia, a nawet gdyby to da to czas, żeby dosłać więcej birem w razie ataków. Na Starym systemie trzeba zapobiec takiej sytuacji szybką reakcją, a na Nowym systemie powbijać np. więcej buntów, żeby jak najbardziej rozproszyć deff'a przeciwnika. Ale to już aspekt strategiczny tej gry.

Jeszcze aspekt miernych PW za odbijanie ogniami takiej ściany. To odbijacie żeby odbić miasto czy żeby nabić sobie PW? Lecąc na 10-20k birem leci się, żeby zrobić pokazówke a nie nabić sobie PW, z góry wiadomo, ze będzie się na sporym minusie. Na nowym systemie jak się rozbija bunkry na lądzie to też są dobre PW jak zaczyna się od muru 25? Tu nie ma takiej nagrody jak przy rozbiciu bunkru z lądu gdzie ma się nagrodę w postaci rozwalonych transów na koniec.

2. Dedal jest bezużyteczny

No więc skoro już teraz jest bezużyteczny, to nie rozumiem co byłoby złego w wzmocnieniu go? Skoro większość graczy kupuje go i nie leveluje, leveluje tylko do 5-10 poziomu albo już w zaawansowanym stadium servera leveluje na maxa.

3. Te zmiany dobiją grę ogniami

Myślicie tylko o ogniach, a spójrzcie na inne jednostki. Nie wiem jak na starym systemie ale na nowym gra Triremami nie istnieje. Nie są to popularne jednostki. Sam osobiście rozważyłbym kupienie Eurybia'i, wylevelowanie jej na 5-7 poziom i zrobienie dwóch czy trzech miast z triremami przy froncie. Tak samo Dedal, nikt na początku nie leveluje Dedala bo są lepsi bohaterowie do zużywania monet mądrości, więc albo go kupisz i nie levelujesz albo zaczniesz level'ować dopiero jak świat będzie już w bardziej zaawansowanym stadium gry, gdy sojusze już stać żeby stawiać te 10-20k birem na bunty i tak. Wiec nie robi to dużej różnicy czy jego wartość bonusu wynosi 30% czy 60%.

A nikt oprócz typowych deffowców nie będzie i tak go levelował do 20 poziomu, bo lepiej wylevelować pierw Demokryta i inne postacie od rekrutacji.
 
Nie wiem czy można nazwać sprawiedliwością to, że offowiec musi oprócz wysłania ogni je dopalić,porzucać czary, przy większej ilości ataków farmić łaski, a osoba broniąca wysyła biremy i ma fajrant.
Nie trafia do mnie argument, że "fair byłoby", gdyby biremy jako deff kosztowały tyle samo co ognie w momencie, gdy bohaterów od offa lądowego nie ma wcale jeśli nie liczymy Chirona, a od deffa jest przy prawie każdej jednostce i to bardzo mocny.
Jednostki defensywne są w tej grze zbyt mocne i nie powinno się ulepszać ani ich, ani bohaterów od nich.
Gdybyś w propozycji dał same triremy to można pomyśleć, bo to także jednostka ofensywna, ale nie jeśli chodzi o biremy.
Samych trirem na starym się nie uzywa. Na Chanii mimo bonusów do nich to ich koszt dalej jest sporo za duży, żeby używać ich na większą skalę.
Chyba cyferki z dołu są aktualne, bo robiłem je dawno.
Trzeba doliczyć:
-60 Arystoteles
-30 Eurybia
-30 dedal
1692253398200.png
 
Jestem za, xd co do balansu defa, kwestia kompozycji ale atakując pojedyncze miasta offem ląd masz przewagę nad oponentem, problem pojawia się w późniejszej fazie gry, gdy przeciwnik ma bardzo duże plecy. Na starym to inna sprawa, ale spójrzmy prawdzie w oczy na każdej okupce ci wrzucą ścianę jak mają czas xd bo nie musza kręcić pełnych paczek. Na nowym systemie nie opłaca się bronić biremami i jest to bardzo kosztowna sprawa z uwagi na to że ognie biją porządnie nawet przy ścianie 4k.
Jedynym sensownym rozwiązaniem balansu w defie jest chyba system przerzucania wojska off między polis.
Btw. Płaczki ze starego , dysproporcja off/deff na nowym jest jeszcze większa xd
 
Ogniami trzeba atakować z jednego miasta, biremkami można bronić ze wszystkich miast: trzeba mieć miasta ogniowe, by atakować ogniami, nie trzeba mieć typowego miasta biremowego, by nimi się skutecznie bronić. Jak dla mnie dedal =/= arystoteles.
Ale przychylam się do lekkiej korekty Eurybii, triremki czy brandery to takie skanseny, że warto by odkurzyć.
 
Zresztą triemki są najdroższe w przeliczeniu na 1 mieszkańca + ogólnie dość słabe i nie używane, nie licząc mixów i innych nielicznych przypadków. Buff im się należy, choćby pośredni przez eurybie.

Sura/mieszkaniec btw:
287.5 - triemka
240 - ognik
210 - birka
201.25 - eurybia
147 - dedal
115 - wzmocniona eurybia
96 - arystoteles
 
Status
Zamknięty.
Do góry