Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
"Słońce świeci nad nami
Ogrzewa nasze nagie ciała promieniami
Tato, lato!
Zaufaj mi przygoda szybko skończy się..."

Piosenka z dwutysięcznego roku rozbrzmiewał w całym autobusie.
- Ta piosenka nigdy nie umrze! Na na na...
- Przecież to stary badziew! Kto tego słucha? Łeee!!!

Klasa IV technikum wybierała się na wycieczkę do Karpacza. Ostatnia klasa, ostatnia wycieczka, ostatnie wspólne chwile. Wszyscy pełnoletni, a nie trzeba ukrywać co dzieje się na takich wypadach. Autobus był załadowany do pełna. Całe 36 osób i dwie nauczycielki - "Motylek", młoda polonistka, która cały czas walczyła o względy swoich uczniów, przymrużając na wszystko oko, oraz "Szpila", starsza stażem, ale jaka naiwna. Jej zdaniem uczniowie byli potulni jak baranki. Oj, jak bardzo się myliła.
Dojechali na miejsce. Zamiast trzygwiazdkowego hotelu zobaczyli stary, zabytkowy zamek.
- Niespodzianka! - wykrzyczała polonistka. - Mam nadzieję, że nie będziecie mieli nam tego za złe, ale pomyślałyśmy, że fajnie byłoby połączyć rozrywkę z edukacją. Przed wami XVIII wieczny zamek, może wydawać się wam to nudne, ale ten budynek ma duszę...
- Jak budynek może mieć duszę? Przecież to jakieś jaja! - odpowiedział ktoś z końca autobusu.
- W tym zamku mieszkała kiedyś rodzina dyplomatów. Byli bogaci i szczęśliwi, jednak pewnego lata zaczęła znikać służba, w niewyjaśnionych okolicznościach. Jednego dnia usługiwali, a następnego ślad po nich zaginął. Miejscowi mówią, że ten zamek jest nawiedzony.
W autobusie nastała chwilowa cisza. Jedni wzięli to za bujdę, inni się przestraszyli.
Jednak koszmar miał dopiero się zacząć. Po rozpakowaniu się i zwiedzeniu zamku, zapadł zmrok. Uczniowie nie mieli już sił na "świętowanie", położyli się do łóżek i odpłynęli...
Następnego dnia rozległ się przerażający krzyk. Motylek i Szpila przybiegły do pokoju, z którego wydobywał się odgłos.
-Zniknęła... Ania... Nie ma jej...
Pomimo przeszukania całego zamczyska, Ania nie znalazła się. Następnej nocy zniknął Maciek, Kuba i Kasia.
- Ten zamek jest nawiedzony... - stwierdzili wszyscy jednoznacznie.

Cel gry:

Uczniowie:
Waszym zadaniem jest odkrycie kim jest morderca i oddanie go w ręce władz lub... zajęcie się nim.

Morderca:
Nie może dać się zdemaskować. Musi umiejętnie się kamuflować i eliminować uczniów, którzy go podejrzewają. Cel zostanie osiągnięty, gdy zostanie w grze zbyt mała liczba osób, by można było ich przegłosować za dnia.

Zasady gry:

- Nie podajemy do publicznej informacji swoich ról. W przypadku, gdy wyjdzie na jaw, że dana osoba oszukuje, zostaje wykluczona z gry.
- Najważniejsze jest, by wczuć się w klimat rozgrywki, pisać tak, aby nie dać się zdemaskować.
- Martwi milczą już do końca. Aczkolwiek mogą śledzić temat z zapałem.
- Możecie wymyślać sobie kim jesteście na co dzień i czym się zajmujecie oraz tworzyć różne zabawne sytuacje, historyjki, alibi, czy też rzucać oszczerstwa na innych, typu "widział/a jak on/ona w nocy..." Niech to nie będzie bezsensowne wytykanie się palcami. Używajcie argumentów, nawet głupich, bez pokrycia, wyssanych z palca. Dajcie się ponieść wyobraźni i bawcie się dobrze!
- UWAGA! PISZEMY W TRZECIEJ OSOBIE!
- Po zakończeniu Zabawy Fabularnej zostanie ona złączona i opublikowana na GreTime's. Uczestnicy zapisujący się do zabawy zgadzają się na publikację. Dlatego też ważnym jest, abyśmy pisali w trzeciej osobie!

Cała gra podzielona jest na dwie fazy. Fazę dnia i fazę nocy, które występują na przemian. Każda z nich trwa mniej więcej 12 godzin. Faza dnia kończy się o 22.00, po tej godzinie następuje cisza nocna, Faza Nocy kończy się w okolicach godziny 10.00. Jeśli ktoś nie zdąży zagłosować, lub wykonać swojej funkcji, to trudno. Mistrz nie będzie opóźniał gry ze względu na jedną osobę, tzn. jeśli morderca w nocy nie wyśle PM, nikt nie zginie. A jeśli np. uczeń w dzień nie weźmie udziału w głosowaniu, to przepadło. Jeśli dożyje, będzie mógł zagłosować następnego dnia.

Faza dnia:

- To szansa na oczyszczanie się z zarzutów poprzez konwersację. To pora na snucie domysłów i rzucanie oskarżeń.
- Imię JEDNEJ osoby, którą typujesz, musisz napisać kolorem czerwonym i pogrubić. W innym wypadku Twój głos się nie liczy.
- Dyskusja trwa do końca fazy dnia. Wtedy osoba, na którą oddano największą liczbę głosów, ginie. Jeśli jest remis, to o tym kto zginie decyduje Mistrz Gry.
- Jeśli ktoś zginie, Mistrz Gry nie zdradza jego tożsamości i również zapada noc.

Faza nocy:

- W nocy uczniowie śpią (nie toczą się rozmowy).
- Kujon, Populars, Sportowiec, Inteligent, Ślicznotka/Przystojniak wykonują swoje akcje.
- Noc kończy się po upływie 12 godzin. Nastaje ranek. Mistrz Gry informuje o tym, czy ktoś zginął.

Role:
- Morderca - osoba ta co noc może wysłać informację w postaci PW do Mistrza Gry o tym, kto danej nocy ginie. Celem mordercy jest pozbawienie pozostałych osób życia.
- Uczniowie - ludzie uczestniczący w wycieczce, których jedynym celem jest przeżyć i odgadnąć, kto jest psychopatą.
- Kujon - kieruje się przeczuciem. W nocy typuje jedną z osób, której śmierć przewiduje, i wysyła tę informację w postaci PW do Mistrza Gry. Jeśli uda mu się odgadnąć, osoba wytypowana przez mordercę przeżywa.
- Populars - co noc może sprawdzić dowolnie wybraną osobę, by potwierdzić lub wykluczyć to, że jest ona mordercą. W dzień stara się naprowadzić innych na trop mordercy.
- Sportowiec - kiedy zostanie wybrany w dziennym głosowaniu, może zabrać ze sobą dowolną osobę do piekła.
- Inteligent - odkrył parę skrytek, dzięki którym może uniknąć śmierci. Może chronić co noc jedną osobę.
- Ślicznotka / Przystojniak - Wybierają jedną osobę, z którą spędzą upojną noc. Jeśli w wyniku głosowania dziennego ta osoba ma zostać zgładzona, nie ginie, gdyż ma alibi.


Uwaga!

Postacie posiadające dodatkowe umiejętności mogą korzystać z nich maksymalnie 3 razy (za wyjątkiem mordercy, który używa swoich zdolności przez cały okres gry bez ograniczeń) w ciągu całej rozgrywki, używają swoich zdolności za pośrednictwem prywatnych wiadomości, kontaktując się z Mistrzem Gry (Elastynka).



ZAPISY TRWAJĄ DO CZWARTKU!!!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Dalem swoj wystep w konkursach, wiec zapisz mnie pierwszego juz teraz :cool:
 

DeletedUser7598

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Grałem w tą grę nieraz i chętnie wezmę udział, choć zawsze pod nazwą "Mafia" ;D

I jeśli będzie więcej osób proponowałbym dodać jeszcze jednego morderce, bo wtedy populars musi więcej kombinować, żeby się nie zdradzić przy namawianiu reszty ;)

Czym się różni inteligent od kujona?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

- Kujon - kieruje się przeczuciem. W nocy typuje jedną z osób, której śmierć przewiduje, i wysyła tę informację w postaci PW do Mistrza Gry. Jeśli uda mu się odgadnąć, osoba wytypowana przez mordercę przeżywa.

- Inteligent - odkrył parę skrytek, dzięki którym może uniknąć śmierci. Może chronić co noc jedną osobę.

Inteligent nie kieruje sie przeczuciem i po prostu chroni, z kolei Kujon jeśli napisze do MG wybrany nick, a osoba X tej nocy nie zginie, nic sie nie dzieje :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Mam jedno pytanie:

"Jesli bede Sportowcem i bede mogl kogos sprowadzic do piekla". Co sie z ta osoba dzieje, gdy ten caly Sportowiec bierze ja do piekla.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Zapisuję się ;D Ta zabawa mi nie umknie ^^
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Ach tam zapisze się
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

:( Nie byłem pierwszy, ale się zapisuję, tak mnie łatwo kochana Elastynko nie złamiesz.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Mam jedno pytanie:

"Jesli bede Sportowcem i bede mogl kogos sprowadzic do piekla". Co sie z ta osoba dzieje, gdy ten caly Sportowiec bierze ja do piekla.

Przepraszam, ale chcialbym odpowiedz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

nie wiem jak bedzie u mnie z czasem ale zapisz. Najwyżej zginę przez nieuwagę ;)
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Suchar25 melduje, że jest gotowy do akcji!
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Zapisze sie jak jeszcze mozna :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Noc, za nocą. Dzień za dniem. Czy to jawa? Czy to sen? uczniowie!!! Maturzyści!!! Wytropcie mordercę! On żyje wśród Was!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

TheKkok2 Był miłym facetem który nie szukał kłopotów. Gdy dowiedział się o sprawie z mordercą nie był przerażony ale nie był też pewny siebie. Zawsze trzymał się z dala od innych ludzi, wolał być sam. Interesował się starożytnością. Był uparty jak osioł zawsze postawiał na swoim. Usiadł przy jednym z stołów i pomyślał - No to zaczynamy przygodę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Auditore była miłą dziewczyną. Uwielbiała towarzystwo chłopców. Kiedy dowiedziała się o mordercy, nie była przerażona, gdyż miała mnóstwo adoratorów, którzy ją chronili. Wstała i poszła do stolika, przy którym siedzieli uroczy chłopcy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

Ropap byl bardzo dobrym czlowiekiem. Wiesc o Mordercy przestraszyla go bardziej, niz smierc wujka. Byl zalamany, a mial tak duzo ciekawych planow: stworzenie karmniku dla ptaszkow, sklep zoologiczny i notesy wraz z dlugopisami do sprzedazy :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna- Zaklęte dusze

CichyPan był dobrą i łatwowierną osobą. Nigdy w swoim życiu nie miał dziewczyny. Pojechał do zamku pisząc notatki o starożytności. Postanowił więc zagadać Auditoree:

- Cześć, czy słyszałaś wieści o zabójcy?
 
Do góry