[Zakończony] Konkurs na Propozycję Ulepszenia Grepolis

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2739
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Szybka zmiana bądź wprowadzenie nowego boga .

O jeny . Zwaliłem . Należy czytać opis tematu :p Sorry ... Nie zdziwię się jak coś .


Konkrety:
-system ułatwiający zmianę bądź wybór nowego boga , tyczy się to tylko miast posiadających świątynie
Jak by to wszystko wyglądało ? Podzielę to na 2 dla łatwego zrozumienia  .
1
W mieście w którym jest świątynia a nie ma czczonego bóstwa po odświeżeniu strony lub po przejściu np. z wiadomości do rankingu (ciągle to samo miasto) w miejscu gdzie jest miejsce na portret boga można by wstawić podświetlone na żółto kółeczko które po najechaniu w miejsce kursorem pojawia się i klikając na nie dzieli się na 4 części a w każdej z nich inny bóg . Klikając w Ionie danego boga jest automatycznie ustawiany i czczony w mieście .
2
W przypadku gdy w mieście znajduje się już bóg np. Hera i chcemy go zmienić tak samo najeżdżamy kursorem na portret boga poczym klikamy w niego . Następnie wysuwa nam się pod portret lista która pozwala nam na zmianę boga lub na (nową opcję) zakończenie jego czczenia w mieście . Jeśli chcemy jego zmienić , z listy wybieramy zmianę a następnie wybieram 1 z 3 innych bogów których mamy do wyboru (w przypadku w wersji 2.xx to 4) . Klikając na niego bóg się zmienia ale najpierw wyskoczy nam powiadomienie czy na pewno chcemy go zmienić . Jeśli chcielibyśmy wyjść z opcji która nam się pojawiła bądź też z powiadomienia klikamy X który będzie zamieszczony w dolnym prawym rogu , tym samym zmiana jest anulowana … Co do tego powiadomienia to sam nie wiem czy ono jest czy nie bo sam dawno nie zmieniałem bożka :p

Nie wiem czy dobrze dałem hymm :/ Jeśli coś pomyliłem sorry :/ Ale pisałem w microsofcie :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Najemnicy

Proponuję stworzenie w grze Grepolis oddziałów najemnych.

Wojska najemne były w antycznej Grecji cennymi i poszukiwanymi żołnierzami, były główną siłą militarną polis oraz innych państw położonych w basenie Morza Śródziemnego. Najemników miał Aleksander Macedoński, królowie syryjscy, władcy Egiptu. Walczyli przeważnie w falandze.

W grze mogłyby to być wojska lekkozbrojnych hoplitów. Wojska te byłyby jednak zupełnie inną formacją, niż dostępni obecnie w grze ciężkozbrojni hoplici. Najemnicy byliby szybsi w ruchu lądowym od hoplitów, wytrzymalsi w defensywie niż hoplici, silniejsi od nich w ataku. Ich zdolność pozyskiwania łupu dla polis była jednak minimalna. Wojska najemne brałyby większość łupów dla siebie, polis by na tym niewiele zyskiwało.

Najemnicy byliby dostępni tylko i wyłącznie po osiągnięciu pewnego pułapu w rozwoju gry. Miasto musiałoby posiadać już rozwinięte budynki: senat (20 poziom), magazyn (15 poziom), koszary (10 poziom), kopalnia srebra (20 poziom). Wojska te rekrutowane byłyby nie w koszarach, ale w agorze. Poziom gospodarstwa wiejskiego, a co za tym idzie ilość dostępnych wolnych mieszkańców nie miałaby żadnego znaczenia dla ilości rekrutowanych najemników. Oni byliby pozyskiwani poniekąd spoza obszaru miasta i służyli właścicielowi polis jedynie na jakiś określony czas za odpowiednią opłatą.

Szykując się do obrony albo planując inwazję na inne miasto i chcąc skorzystać z najemników gracz musiałby więc posiadać dosyć rozwinięte miasto. Co więcej ważny byłby tu również pewien prestiż, np. w postaci posiadanych punktów za poziom kultury. W agorze gracz musiałby wskazać liczbę najemników, jakich chce wynająć oraz czas, przez jaki chce korzystać z ich usług. Minimalny czas to dwie doby, a minimalna ilość to 20. Opłata za korzystanie z najemników odbywałaby się etapami. Byłaby stała kwota, którą gracz musiałby uiszczać w srebrnych monetach w momencie rekrutacji. A następnie za każdą dobę musiałby płacić każdemu najemnikowi dwukrotność takiej sumy.

Gracz sam musiałby kontrolować te wpłaty. Czas na opłatę dobową rozpoczynałby się na 2 godziny przed i 8 godzin po upływie doby. Jeżeli wojska najemne nie otrzymałyby wpłaty na czas, wówczas możliwe stałyby się dwa scenariusze: odejście lub bunt.

W sytuacji, gdy najemnicy byliby nieopłaceni, a znajdowali się w mieście należącym do gracza to większe byłoby prawdopodobieństwo buntu, a co się z tym wiąże: zmniejszenie na okres 3 godzin produkcji surowców o połowę i/lub zniszczenie jakiegoś budynku w polis i/lub strata na rzecz zbuntowanych najemników części surowców będących w mieście i/lub strata części wojsk gracza będących w mieście. Wszystko to zależałoby oczywiście losowo od ilości zbuntowanych najemników i poziomu kultury.

Jeżeli najemnicy byliby nieopłaceni, a przebywali już pod murami obcego miasta razem z innymi wojskami gracza to po prostu odchodziliby ze służby bez szkód dla gracza, który ich najął.

Jeżeli najemnicy byliby nieopłaceni, a znajdowali się w drodze do ataku na wrogie miasto albo byli w drodze powrotnej do polis to po upływie tych 8 godzin również odchodziliby ze służby po buncie, w wyniku którego gracz traciłby jakąś część własnych wojsk idących w kontyngencie (jeśliby takie oczywiście były).

Jednakże w sytuacji, gdy najemnicy zbuntowali się lub odeszli, bo nie dostali wynagrodzenia, gracz mógłby skorzystać z opcji ponownej rekrutacji najemników dopiero po tygodniu od tego momentu, gdyż w opinii wojsk najemnych traciłby prestiż, stawałby się mniej wiarygodny.

Maksymalny czas, na jaki można rekrutować najemników to tydzień. Oczywiście, jeżeli w wyniku obrony własnego polis albo ataku na wrogie miasto część najemników zginęłaby to w terminie wyznaczonym na opłatę gracz musiałby zapłacić tylko takiej ilości najemników, którą dysponuje na 2 godziny przed upływem doby od ich wynajęcia. Gdyby wszyscy najemnicy zginęli to gracz nie wnosi żadnych opłat dobowych.

Wojska najemne stanowiłyby więc alternatywę w kampaniach militarnych. Jednak korzystanie z nich wiązałoby się ze sporym ryzykiem.

Najemnicy podlegaliby też wpływom bóstw, które czci gracz rekrutujący ich:
- Posejdon - zwiększony współczynnik podczas ataku z morza (po przetransportowaniu łodziami na inny ląd);
- Zeus - zwiększony współczynnik podczas ataku lądowego (z marszu);
- Atena - zwiększony współczynnik podczas obrony;
- Hera - mniejsze straty dla gracza podczas buntu nieopłaconych wojsk najemnych.

Najemnicy mogliby zostać też przekupieni przez wrogich graczy. W tym celu przeciwnik musiałby wykonać następujące czynności:
- wysłać szpiega do miasta, który wybadałby ilość wojsk najemnych;
- po skutecznej akcji wysłać kolejnego szpiega z propozycją odejścia od rywala;
- oferta zostałaby przyjęta przez najemników tylko wówczas, jeśli byłaby lepsza, niż ta, jaką złożył gracz, który wynajął najemników (chodzi o ilość dób).

Jeżeli gracz chce nająć na cykl siedmiu dób najemników i płaci im regularnie, to po tygodniu odchodzą oni ze służby, a gracz może nająć na nowo kolejne oddziały.

Nie można uzupełniać oddziału najemników, np. jeśli raz zrekrutowano 50 żołnierzy, 30 zginęło w czasie ataku/obrony, to nie można uzupełnić ich nowymi do czasu, aż wygaśnie umowa zawarta między pozostałymi przy życiu najemnikami, albo cała reszta zginie.

Najemnicy byliby więc opłacani w pewien sposób w formie kontraktu za swoje usługi.

Jeżeli gracz miałby ochotę, czy potrzebę, skorzystania np. z 200 najemników, ma na to środki finansowe, a nie ma wymaganego prestiżu to zgłasza taką propozycję do agory, a tam - według określonych współczynników i algorytmów losowych - mogłoby się zgłosić 200 najemników lub mniej.

Gdy gracz straci miasto, a posiada najemników, wówczas wojska te odchodzą spod jego władzy bez żadnych zobowiązań i szkód natychmiast.

Wojska najemne na pewno urozmaiciłyby element militarny w grze Grepolis.
 

DeletedUser

Guest
Ulepszenie statystyk

Witam,

Jestem początkującym graczem, więc jeżeli już coś takiego jest, a tylko nie wiem gdzie to znaleźć to przepraszam (i może warto by było się zastanowić aby lepiej to uwidocznić ;-) ).

Moja propozycja to ulepszenie statystyk.

Gram od niedawna, a brakuje mi kilku ważnych rzeczy:
  1. Najważniejsze: nigdzie nie mogę znaleźć wieku gracza (kiedy założył konto w grze / miasto). Bardzo ułatwiło by to grę - od razu widać np. kto założył konto 5 dni temu i ma 1000 punktów, a kto miesiąc lub dwa temu i ma taką samą ilość punktów.
  2. Przydała by się historia miasta taka jak: daty przejęć poprzez poszczególnych graczy, poprzednie nazwy miasta, historia punktów (np. z podziałem na tygodnie), itp.
  3. Statystyki danych użytkowników: np. aby można było widzieć sytuację punktową na przełomie ostatniego tygodnia codziennie i np. ostatnich 10 tygodni, czyli np. coś takiego:
    • Teraz: 20.000 pkt
    • -1 dzień: 19.500 pkt
    • -2 dzień: 19.000 pkt
    • -3 dzień: 18.500 pkt
    • -4 dzień: 18.000 pkt
    • -5 dzień: 17.500 pkt
    • -6 dzień: 17.000 pkt
    • -7 dzień: 16.000 pkt
    • -1 tydzień: 13.000 pkt
    • -2 tydzień: 10.000 pkt
    • -3 tydzień: 7.000 pkt
    • -4 tydzień: 4.000 pkt
    • -5 tydzień: 2.000 pkt
    • -6 tydzień: 526 pkt
    • -7 tydzień: 0 pkt
    • -8 tydzień: 0 pkt
    • -9 tydzień: 0 pkt
    • -10 tydzień: 0 pkt


W tej chwili nie mogę nigdzie takich informacji znaleźć i żeby wyłapać nieaktywnych graczy to notuję sobie ich punkty w excelu ;-)

Pozdrawiam,
Konki
 

DeletedUser

Guest
Prezenty powitalne

Witam chciałbym zapytać czy nie denerwuje was fakt że logujecie się 10 dni z rzędu a ciągle wyskakuje wam prezent z okazji logowania 5 dni z rzędu?

Chciałbym żeby Innogames wprowadziło bonusy za logowanie się więcej niż 5 dni z rzędu ,ponieważ powinniśmy dostawać inne bonusy niż każdy surowiec po 500 lub 50 łask. Mogły być inne bonusy niż łaski i surowce np.- jednostki, punkty nauki, punkty kultury. Podam teraz trochę przykładów do tego tematu.


Szósty dzień logowania- 600 surowców lub 75 łask
Siódmy dzień logowania - 750 surowców, 80 łask lub 20 szermierzy
Ósmy dzień logowania - 900 surowców, 80 łask lub 1 punkt nauki
Dziewiąty dzień logowania - 950 surowców, 85 łask lub 1 punkt kultury
Dziesiąty dzień logowania - 1000 surowców, 90 łask lub 10 procarzy
Jedenasty dzień logowania - 1000 surowców, 1punkt kultury lub 8 hoplitów
Dwunasty dzień logowania - 1200 surowców lub 1 katapulta
Trzynasty dzień logowania - 1250 surowców lub 2 złote monety


Chciałbym też zaproponować żeby Innogames zaproponowało też inne bonusy niż te które zapisałem powyżej.

Dziękuje za przeczytanie tego tekstu. Pokemon447
 

DeletedUser10154

Guest
Kampania

Witam ,
Szanowne Taem Grepolis PL . Chciałbym przedstawić dodatek do gry czyli misję :

Polegałaby ona , że gracz z sześciomiesięcznem stażem na świecie mógłby wybierać jedną z pięciu misji co oznacza , że jeden Bóg jedna misja .
Misje wygładały by jak mity Greckie . Kampanie wygładały by tak :

Kojalność:
Bóg-->Heros-->Pierwsze zadanie-->Drugie zadanie-->Trzecie zadanie-->Cel końcowy-->Wynagrodzenie za ukończenie misji

Zeus-->Herakles-->Ześlij herosa dzięki 10.000 łask (przez specjalny fundusz)-->Stwórz maczugę Heraklesowi dzięki 10.000.000 drewna (specjalny fundusz)-->Utworzenie przedmiotów które pomogą herosowi wykonać cel końcowy dzięki 10.000.000 każdego surowca (specjalny fundusz)-->Pokonanie lwa Nemejskiego (trwa to 3 tygodnie na światach z prędkością 1)-->50 punktów kultury , Zeus jako Pan świata dostarcza nam 50 wolnych obywateli , Zeus swoimi błyskawicami pomaga zdobywać kamienie produkcja kamienia wzrasta o 75% oraz dostajemy możliwość dobudowania kolejnych 10 poziomów koszar


Posejdon-->Perseusz-->Ześlij herosa dzięki 10.000 łask (przez specjalny fundusz)-->Stwórz broń Perseuszowi dzięki 10.000.000 drewna (speclajny fundusz)-->Utworzenie tarcze za pomocę 10.000.000 każdego surowca (specjalny fundusz)-->Pokonaj Meduzę (trwa to 3 tygodnie na światach z prędkością 1)-->50 punktów kultury , produkcja drewna wzrasta o 75% , dostajemy możliwość dobudowania kolejnych 10 poziomów portu oraz handel morski przespiesza o 300%


Hera-->Tezeusz-->Ześlij herosa dzięki 10.000 łask (przez specjalny fundusz)-->Stwórz miecz Tezeuszowi dzeki 10.000.000 srebrnych monet (specjalny fundusz)-->Utworzenie nici za pomocą 10.000.000 każdego surowca (speclajny fundusz)-->Pokonanie Minotaura (trwa to 3 tygodnie na światach z prędkością 1)-->50 punktów kultury , produkcja wszystkich surowców wzrasta o 25% oraz dostajemy możliwość dobudowanie kolejnych 5 poziomów senatu


Atena-->Odyseusz-->Ześlij herosa dzięki 10.000 łask (przez specjalny fundusz)-->Zbuduj łódż dzeki 3.333.3333 każdego surowca (specjalny fundusz)-->Odbudawa statku dzięki 10.000.000 każdego surowca (speclajny fundusz)-->Dotarcie do rodzinnej Itaki (trwa to 3 tygodnie na światach z prędkością 1)-->50 punktów kultury , Atena roztacza chęć wojny dzięki czemu dostajemy 50 wolnych obywateli oraz dostajemy możliwość dobudowania kolejnych 10 poziomów muru


Hades-->Orfeusz-->Ześlij herosa dzięki 10.000 łask (przez specjalny fundusz)-->Zduduj lirę dzięki 10.000.000 kamienia (specjalny fundusz)-->Wejście do Hadesu 10.000.000 każdego surowca (specjalny fundusz)-->Uratowanie Euredyki (trwa to 3 tygodnie na światach z prędkością 1)-->100 punktów kultury , Hades nie chce zmarłych dzięki czemu dostajemy 50 wolnych obywateli , produkcja srebrnych monet wzrasto o 75% oraz dostajemy możliwość dobudowania 5 kolejnych poziomów jaskini


Wyjaśnienia :
Specjalny fundusz będzie dodatkową zakładką w magazanie będziemy tam wpłacać surowce tak jak w jaskini
Wybieranie misji będzie wtedy kiedy gracz ukończy wymagany limit czasowy
Każdy gracz może wypełnić tylko jedną kampanie
Bonusy zostaną dodane do jednego miasta , które wybierze gracz
 

DeletedUser

Guest
Hefajstos - Hefajstos był synem Zeusa i Hery. Opiekun rękodzielników. Pracował w kuźni, którą najczęściej umieszczano we wnętrzu wulkanu Etny.

Czary:

Dar góry - z gór spadają wielkie, wyszlifowane kamienie, idealnie nadające się do budowy - miasto otrzymuje 600 kamienia, koszt 30 łask

Zgaszenie ognia - w kuźniach wygasa ogień, rzemieślnicy mają trudności z produkcją broni - koszary pracują 50% wolniej (czas trwania 12h na świecie x1, x2 - 6h, x3 - 4h, x4 - 3h) koszt 300 łask

Budowa - Hefajstos błogosławi budowlańców, dzięki czemu pracują szybciej - skraca o połowę czas wykonania budowli - koszt 300 łask (działa tylko na jeden budynek, zamówiony po rzuceniu czaru, budynek należy wznieść w ciągu 1h od momentu rzucenia czaru bez względu na prędkość świata)

Zepsucie broni - atakującym jednostko lądowym pęka broń, niezdolni do walki postanawiają zawrócić - 10-30% atakujących jednostek lądowych zawraca koszt 200 łask (jeśli jest to atak morski, jednostki lądowe zawracają wraz ze statkami transportowymi)

Jednostki mityczne:

Talos - Olbrzym z brązu wykonany przez Hefajstosa, strażnik miasta. Widząc najeźdźców rozgrzewa się do czerwoności biorąc swe ofiary w ramiona.
atak - broń obuchwa 150
obrona - obuchowa 600, tnąca 550, dystansowa 100
koszt - ludność 20, drewno 400, kamień 4600, srebro 3000, łaski 160
prędkość - 8

Karkinos - potworny rak żyjący w bagnach Lerny (rekrutacja w porcie)
atak - 500
obrona - 700
koszt - ludność 30, drewno 3500, kamień 4000, srebro 2000, łaski 320
prędkość - 10

Link do tematu na forum:
http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=7648

Ewentualną nagrodę proszę przelać na konto Polski Szef Kuchni, ponieważ z tamtego konta nie mogę zalogować się na forum, a gram tylko na tamtym
 

DeletedUser8112

Guest
Może i dla innych jest ta sprawa błahostką, ale dla mnie to prawdziwa udręka. Mianowicie chodzi o festyny miejskie. Gram już długo w grepo, mam ponad 100 miast i posiadam też zarządcę bo nie wyobrażam sobie już bez tego udogodnienia funkcjonować. Jednak robienie festynów nadal jest dla mnie irytujące i wiem, że dla moich kolegów i koleżanek z joty również. Moim marzeniem jest możliwość kliknięcia "zaznacz wszystkie miasta" a potem "festyn miejski". Coś na zasadzie takiej jak jest aktualnie w raportach. Raporty, których nie chce się kasować zwyczajnie się odznacza a potem klika się usuń. Do robienia pochodów triumfalnych też byłoby to sporym udogodnieniem, z tym, że musiałoby się podświetlać tylko tyle możliwości zrobienia pochodów ile faktycznie ma się punktów walki, albo wprowadzić jakiś licznik / informację z boku ile można pochodów zrobić.

W skrócie, żeby nie było że mam kilka propozycji, mój typ to: ulepszenie w funkcji zarządcy "działu" kultura tak, by dało się zaznaczyć wszystkie miasta jeśli chodzi o zrobienie festynów czy pochodów z możliwością odznaczania, w których miastach tych imprez mieć nie chcemy.

Pozdrawiam serdecznie maniaków gry.
 

DeletedUser

Guest
Przekazywanie jednostek

Witam moim pomysłem jest przekazywanie jednostek. Czyli.. Wielu z Nas ma na przykład kumpli w grze. Załóżmy że są słabsi od nas i potrzebują pomocy. Można wysłać wsparcie, ale gracz może być 40 h od nas i ciągłe słanie wsparć sprawia że nasze miasto jest czyste przez 40 godzin ! Powinna być możliwość że można oddać komuś jednostki. Czyli wysłać komuś np. 50 kawalerii i on to dostaje jako swoje :
+ zabiera mu miejsce w gospodzie
+ jak nie ma miejsca to jednostki wracają do Ciebie
+ jeżeli ma częściowe miejsce to dostaje tyle jednostek ile się zmieści [ jeżeli są to jednostki mieszane {20 proc. + 40 hop. itp.} to dostaje je losowo.

Wielu z Nas ułatwiło by to grę .! : )
 
Kratos

Doszłem do wniosku że w grepolis powinien znaleść się jeszcze jakiś Bóg.
Moja propozycja to kratos Bog wojny.

Kratos to bóg wojny.
Jest żądny krwi. Jego dotarcie do celu było ciężkie i krwawe.
Swoją mocą umacnia swoich wyznawców.
Jego miecze kroją wrogów bez litośnie.

*JEDNOSTKI MITYCZNE*
Smok- Smok to ogromny gad. Są bardzo silne w ataku.
Swym piekielnym oddechem zamienia swe ofiary w pył.
Smoki są bardzo podatne na broń obuchowom. Smoki
potrafią latać na inne wyspy bez statku transportowago
.

Zadaje 1200 obrażeń bronią dystansową.
Potrafi unieść 400 łupu.
Prędkość 20.

Wartość obrony:
Broń obuchowa-150
Broń dystansowa-300
Broń tnąca-350

Koszty:
__________________ _______________________
Drewno: Łaski:
5000 500
__________________ _______________________
Kamień: Liczba mieszkańców:
5000 55
__________________ _______________________
Srebro: Czas budowy:
6000 2:00:00-W koszarach na poziomie 30.

Wymagana świątynia na poziomie 25.

Wąż wodny- Ten ogromny wąż jest bardzo silny w obronie przeciw atakom wodnym.
Swoimi wielkimi zębami oszałamia załoge statku poczym ją pożera.
Mało jaki statek może ją pokonać.


Zadaje 150 obrazeń atakując statki wroga.
Zdolność transportowa 0.
Prędkość 17.

Wartosć obrony:
500

Koszty:
__________________ _______________________
Drewno: Łaski:
2500 250
__________________ _______________________
Kamień: Liczba mieszkańców:
2200 30
__________________ _______________________
Srebro: Czas budowy:
1500 1:00:00-W porcie na poziomie 25.

Wymagana swiątynia na poziomie 15.

*Łaski*
Zew szczęścia- Z ziemi wyłaniają się duże fragmenty kamienia.
Otrzymane surowce- 2000 kamienia.

Koszt:
60 łask

Plaga- Na twoich mieszkańców spada straszliwa plaga.
Koszary przestają prodókować wojsko przez 6 godzin.

Koszt:
250 łask

Bariera- Nad twoim polis widnieje bariera, która cie ochrania.
Przez 12 godzin twoje miasto nie może być szpiegowane.

Koszt:
300 łask

Wir gór- Z twoich góry stacza się do wody statek.
Twoje miasto otrzymuje losowy statek(birema lub statek ogniowy).

Koszt:
100 łask
 

DeletedUser

Guest
#11

Ja wprowadziłbym tak jak było zaplanowane na początku gry konia trojańskiego albo np Szlachcica, Rycerza .Chciałbym jeszcze żeby dało się zbudować bibliotekę teatr i te wszystkie a nie tylko 1 z zestawu :mad:.
 

DeletedUser

Guest
Stolica Sojuszu

Witam!
Mam do przedstawienia może nie którym znaną propozycję,lecz tym razem ulepszoną i o wiele lepszą.
A wiec mianowicie chodzi o Stolicę Sojuszu.
Jak nam wiadomo każde państwo zawsze posiadało i nadal posiada swoją stolicę,więc czemu tego nie przenieść do Grepolis ?

Wygląd:Stolica-czyli wielkie miasto rozciągające się na całej wyspie.
Na Mieście znajdowała by się Wielka Flaga Sojuszu,oznaczająca miejsce siedziby rządu sojuszu.

Wymagania:
Stolicę można posiadać tylko jedną.Jeśli zostanie ona przejęta przez wroga można znowu założyć nową,lecz potrwa to 7 dni.
Aby założyć stolicę cała wyspa musi zostać opanowana przez sojusz.
Gdy już wyspa jest nasza jeden z Założycieli sojuszu może ustanowić tam STOLICĘ.Po 7 dniach ona się pojawia tam po trwającej 7 dni rozbudowie.
Aby móc zbudować ją jeszcze potrzeba aby sojusz miał łącznie 4.000.000. pkt.

Zarząd:Rząd w stolicy pełnił by jeden z założycieli.

Co w razie podboju stolicy ???:
Gdy obcy sojusz podbije nam stolicę,to wtedy ona znika z punktu widzenia.
Lecz sojusz który PODBIŁ STOLICĘ wroga,ma pewien bonus.
A więc mianowicie przez 2 tygodnie w całym sojuszu wzrasta produkcja surowców razy dwa (2x szybciej).
Próg pkt jest po to aby większe soje nie podbijały mniejszych stolic często,lecz prowadziły równą walkę.
Oraz ten bonus zapewne zachęci wiele graczy do walki o nią co bardzo urozmaici grę.
Podbój stolicy trwał by 20% dłużej od zwykłego podboju.

Zmiany odnośnie budynków:
Oto lista kilku małych zmian poprawiających grywalność oraz zmianę od monotonii.
-Jak wiemy stolica to mini twierdza więc i murek na 30 poziomie.
-Gospodarstwo wiejskie mające 60 poziomów-Maksymalna liczba ludności stanowiła by 6400 mieszkańców.
Tak dużo ponieważ stolica jest tylko jedna,a jak wiemy w Stolicy żyje najwięcej ludzi w kraju.
-Targowisko mające 40 poziomów,obrotność handlu to 25.000 jednostek surowców.
-Koszary pracują tam 50% szybciej niż normalnie.
-Port pracuje 50% szybciej niż normalnie.
-Poziomy Kamieniołomu,kopalni,Tartaku zwiększają się do 45.
-Magazyn ma maksymalnie 50 poziomów i objętość 50.000 surowców.

Bogowie:
W mieście znajdowały by się wszystkie 4/5 bogowie,zależnie od wersji gry.
Przyrost łask to
- 50 na godzinę od każdego Boga.
W mieście można by było rekrutować wszystkie jednostki mityczne odpowiadające każdemu Bogowi.
A maksymalna pojemność łask to 800.

Skarbiec sojuszu:
W stolicy znajdował by się skarbiec sojuszu.
Właśnie w nim (jaskinia) składowało by się srebro z całego sojuszu,o ile ktoś wyraża na to zgodę.
A dokładniej to u każdego w jaskini pojawiała by się ikonka Do Skarbca,i wtedy przesyłam srebro albo dla siebie albo do skarbca.
Jest ono automatycznie dostarczane.
Dzięki temu grało by się o wiele lepiej.
---------------------------------------
Z poważaniem -NEXUS-.
 

DeletedUser

Guest
propozycja

Moją propozycją jest następny bóg




Dionizos
– syn Zeusa i córki króla Teb, bóg winnej latorośli i mistycznego szału. Uważany był za tego, który nauczył ludzi picia wina i radosnego, beztroskiego trybu życia. Podróżował wraz ze swoim orszakiem, składającym się z nadużywających wina satyrów, centaurów oraz bachantek i menad. Z uroczystości ku czci Dionizosa rozwinęły się przedstawienia teatralne. Symbolami Dionizosa były bluszcz i kiść winogron.

łaski:

teatr-Rozpoczołeś występ teatralny ku czci dionizosa bóg raduje się tym i zsyła na twoje miasto po 400 surowców łask:48

orszak diosnizosa- dionizos wysyła na polis wroga swój orszak i jego orszak niszczy mu 600 przypadkowych jednostek łask:500

trujący bluszcz- wokuł twojego miasta wyrasta trujący bluszcz i chroni twoje miasto raniąc twoich wrogów wrogowie atakujący twoje polis są 80 % słabsi bluszcz utrzymuje się do ataku na twoje polis łask:500

wino- twoi budowniczy cieszą się że dionizos zsyła do ich dyspozycji wina i obnirzają koszt budowy budynków o 50 % a twoi wojownicy stają się okrutniejsi i nawet jak przegrają walke zabierają40-120 jeniców z atakujących wrogów łask:500

mityczne jednostki:

Tu się zdam na team grapolis;)
 

DeletedUser

Guest
Proponuję wprowadzić zmianę polegającą na możliwości zawrócenia wysłanych wojsk w dowolnej chwili.
 

DeletedUser

Guest
propozycja

Mogli by dodać apollo
syn Zeusa i Leto. Urodził się na wyspie Delos. Był bliźniaczym bratem Artemidy. Uważany za boga piękna, światła, życia, śmierci, muzyki, wróżb, prawdy, prawa, porządku, patrona sztuki i poezji, przewodnika

Jednostki mityczne

Zmora (ognisty koń) Broń obuchowa (Statystyk nie wiem dla ty 2 jednostek)
Fenix (ognisty ptak) Broń tnąca

Czary

Podarunek Apolla-Apollo prosi zeusa by walnął w górę z której spadają kamienie które wieśniacy zbierają na składowisko.(miasto dostaje 800 kamienia) 40 łask

Upalny dzień- apollo rozdmuchuje chmury przez co słońce zaczyna grzać i wieśniakom nie chce się pracować.(miasto 0 10% ma mniejszy przyrost surowców na 6 godzin) 340 łask

Harfa Apolla-Apollo zaczyna grać na harfie dodając żołnierzom otuchy w poruszaniu się(jednostki poruszają się o 10% szybciej) 150 łask

Dobry Samarytanin-Apollo każe żołnierzom pomóc wieśniakom w odbudowie wioski(wioska ma o 5% lepszy nastrój) 70łaski
(
 

DeletedUser

Guest
Witam!

Moją propozycją jest dodanie muzyki greckiej typu starożytnego, aby umilić rozgrywkę i czas spędzany przy grze. Mogła by to być na przykład melodia gry na lirze co wprowadzałoby gracza w antyczny klimat gry. Można również skorzystać z innych instrumentów z tamtej epoki.

Ponad to chciałbym zaproponować wprowadzenie odgłosów po kliknięciu na każdy budynek.

Oto przykłady odgłosów:

Targowisko - brzdęk pieniędzy
Koszary - odgłosy treningu żołnierzy
Mur miejski - bicie w bębny
Port - szum fali morskich
Akademia - odgłos wertowania ksiąg
Łaźnie - plusk wody itd.

Można by również było zastosować odgłosy bitwy zarówno morskiej i lądowej przy odczytywaniu raportów wojennych.

Pozdrawiam:
Tomek
 

DeletedUser

Guest
wsparcie

Moja propozycja jest taka, aby wsparciem dysponować tak jak się chce, a nie tylko do obrony. W momencie otrzymania wsparcia wojsko przechodziłoby pod nadzór dowództwa miasta, a łodzie odsyłane do portu macieżystego.
 

DeletedUser

Guest
Morale

Mam propozycje tak jak jest w temacie żeby wprowadzić morale.
Miało by to wyglądać tak:
Nie dawno przejął mnie gracz który mam bardzo dużo punktów.
Więc proponuje wprowadzić morale że jak atakuje gracz który ma 10000pkt gracza który ma 1000 żeby nie wszystkie wojska walczyły.
Proponuje żeby co każde 200pkt spadały 2%morale.
Np. atakuje mnie gracz 10000pkt ja mam np.9000pkt więc jego morale to 90%,
więc walczy 90% jego żołnierzy czyli jak wysłał 100łuczników to walczy mu tylko 90,ale jeżeli wygra walkę jego 10łuczników żyje a jeżeli przegra ginie proste to chyba nie?:D
 

DeletedUser

Guest
Punkty kultury...

Moim zdaniem trochą za trudno zdobywa się punkty kultury powinno być tak że jak zdobędziemy poziom kultury to otrzymuje się 2 punkty a nie jeden :D
 

DeletedUser2739

Guest
Witam,

Proszę już nie dodawać kolejnych propozycji ponieważ termin już się skończył. W chwili obecnej jest wybierana najlepsza propozycja i już niedługo będą opublikowane wyniki.
 

DeletedUser2739

Guest
No i mamy zwycięzce w konkursie. Jest nim Pokemon447 który dał propozycję Prezenty powitalne . Zwycięzce proszę o skontaktowanie się ze mną na PW. Gratuluje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry