[Zakończony] Konkurs na Propozycję Ulepszenia Grepolis

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2739
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2739

Guest
Regulamin konkursu na Propozycję Ulepszenia Grepolis​

1) Praca nie może być plagiatem.
2) Każdą propozycję ulepszenia Grepolis należy napisać w temacie poświęconym konkursowi.
Jeżeli gracz napisał propozycję ulepszenia Grepolis na forum w dziale "propozycje", może jej użyć w konkursie. Należy wtedy skopiować całą propozycję ulepszenia Grepolis do tematu konkursu i wkleić również link do tematu tej propozycji.
3) Każdy gracz może zgłosić tylko jedną propozycję ulepszenia Grepolis.
Jeżeli gracz zgłosi jedną propozycję ulepszenia Grepolis, usunie post zawierający tą propozycję, a następnie doda następną propozycję, wówczas gracz zostanie automatycznie wykluczony z konkursu.
Jeżeli gracz zamieści drugą z kolei propozycję ulepszenia Grepolis, zostanie automatycznie wykluczony z konkursu.
4) Gracze mogą zgłaszać swoje propozycje ulepszenia Grepolis przez 14 dni. Po 3 kolejnych dniach zostanie ogłoszony zwycięzca.
5) Zabrania się wszelkich dyskusji, komentarzy i ocen propozycji ulepszenia Grepolis w temacie konkursu. Będzie to karane ostrzeżeniem. Swoje opinie na temat propozycji można zamieścić w temacie Dyskusja na temat konkursów
6)Nie ma możliwości edytowania postów, użytkownicy którzy edytują swoje posty będą wykluczeni z konkursu.
7) Wszelkie pytania związane z konkursem należy kierować do Mariah w formie PW.

Nagrody:
-500 sztuk złota
-Przekazanie najlepszej propozycji do głównej siedziby Innogames​
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
[gra] Oznaczenie miast atakowanych

Obecnie gracze mają coraz więcej miast.
Gdy atakowane jest jakieś miasto bardzo uciążliwe jest odnalezienie atakowanego miasta, a co będzie przy powiedzmy 500 miastach..?
Nawet sobie tego nie wyobrażam, wertowanie wszystkich by odnaleźć właściwe. Dlatego powinien zostać wprowadzony prosty system dla każdego gracza, także grającego bez premium, szybko pokazujący które miasta są atakowane.

Zamieszczałem już kiedyś w dziale propozycje:
http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=8204

To bardzo prosta propozycja i bardzo by ułatwiła życie graczom, było poparcie dla niej wśród graczy.
 

DeletedUser7672

Guest
Propozycja

Czołem znowu ludzie. Taka mi myśl chodzi po głowie aby znowu coś Wam zaproponować. Jak tytuł wskazuje, chodzi o nową jednostkę militarną - peltaści.

To nie jest takie "widzi mi się" i że tak mi się zachciało takiej zmiany. Od dłuższego czasu myślałem o tej propozycji, więc nie oceniajcie tego pochopnie.

==================================================
Widziałem w regulaminie, że nie warto wstawiać takich propozycji ale po prostu nie wyrabiam. Wszystkie parametry zaraz Wam przedstawię:

Koszty:

Drewno - 40

Kamień - 20

Srebro - 80

Łaski - 0

Populacja - 1

Czas szkolenia - 0.9 czasu szkolenia Hoplity

Parametry:

Broń - Obuchowa (taka, ponieważ mało jest żołnierzy z tą bronią, a z tego co wiem walczyli na dystans ale to szczegół nie?)

Atak - 16 <==> 20 (nie wiem które bardziej pasuje)

Obrona:

Obuch - 11
Tnąca - 7
Dystans - 13

Inne:

Pojemność łupu: 10
Prędkość: 10
Poziom Akademii, po którym jednostkę będzie można zbadać: 13-15
Koszt badania: 6pkt. badań, Drewno - 700, Kamień - 1600, Srebro - 2700


Opis:

"Peltaści to wyśmienici wojownicy. Ich lekka zbroja sprawia, że mogą wziąć udział w bitwie po stronie atakującego lub obrońcy. Mimo to, są podatni na broń tnącą i nie potrafią unieść aż tak dużo łupów."

- opis taki sobie, ale nie mnie to oceniać.

Tak jeszcze ikonka została.. nie, tym się Inno zajmie HEHE

==================================================

Jak widać po statystykach, jest to uniwersalna jednostka.. zbalansowałem koszty z różnych jednostek, więc jako - tako powinno być fair?

Czekam na Wasze cenne komentarze, pytania, skargi i uwagi. Zapraszam do dyskusji i udzielania się w ankiecie.

==================================================
A o to i link do mojej propozycji, związanej z peltastami:

http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=8103&highlight=Pelta%C5%9Bci

Swoje i nic nie zmieniałem w tekście, chociaż kilka poprawek by się przydało.
 

DeletedUser

Guest
Ogólny czat.

Witam.Od dłuższego czasu zastanawiałem się czego mi tu aż tak bardzo brakuje w grze.
Doszedłem do wniosku,że jedną z takich ważnych rzeczy jest Czat,zapewne większość z graczy lubi sobie porozmawiać o wszystkim i o niczym(Grepolis),a nie ma gdzie.Aby porozmawiać trzeba zakładać czaty sojusznicze na Spikeria itp bo czat sojuszniczy jest w każdym sojuszu nieaktywny


Właśnie i tu zaczyna się to co moim zdaniem jest nie do pojęcia w tej grze,a mianowicie:
-Jesteś w sojuszu masz czat sojuszniczy
-Nie jesteś w sojuszu nie masz czatu i nie masz jak porozmawiać z innymi graczami.

Zakładki Czatu:
Rozmowy Ogólne(czat gdzie rozmawiało by się na luzie)
Wojna(zakładka gdzie sojusze mogły by się umawiać na wojny)
Surowce(zakładka gdzie gracze mogli by się umawiać na Handel surowcami)
Czat Sojuszu(No ,a to zakładka gdzie mieli by dostęp tylko sojusznicy danego sojuszu.)


Jedynymi minusami jakie widzę w tym pomyśle to to że musiała by powstać nowa ranga (moderator czatu osoby te były by odpowiedzialne za porządek na czacie)
 

DeletedUser

Guest
"Straż morska"

Jak wiadomo istnieje typ graczy zwanych "ognikowymi wymiataczami" - ludzi, którzy 3/4 swoich mocy przerobowych inwestują w ognie a 90% ich aktywności to atakowanie portów aktywnych graczy w celu wyhaczenia stacjonujących tam ogników (ale sęk w tym, że wyłącznie portów - po wyczyszczeniu ich nie atakują piechotą i kolonami bo to przecież ryzyko). Ciężko się z nimi walczy, bo nie ma na nich "broni" - można wycofywać ognie ale to metoda na krótką metę bo zaraz po powrocie ogników wyślą je jeszcze raz "do skutku", można budować biremy i brandery ale "nadzianie się" ognikami na def to żadna strata dla ognikowego wymiatacza - tak czy siak dostanie cenne punkty walki i chwali się wzrostem w rankingu a ogniki odbuduje, jest też trudno walczyć z nimi ich bronią bo ich ogniki są w ciągłym ruchu i trudno je złapać w porcie tak jak u "zwykłych" graczy. Jestem daleki od tego by dyktować innym graczom jak mają grać i jaką taktykę stosować, ale IMHO jest to niesprawiedliwe, że gracze którzy atakują lądem ryzykują "nadzianie się" na miasto z wycofanym wojskiem i włączoną strażą (co nie daje punktów walki a jedynie generuje straty, co zmusza do atakowania albo od razu z kolonem, z mocnym synchro albo w nietypowych porach (np o 6 rano) kiedy przeciwnika nie ma na kompie albo w nietypowe miejsca (np. w głębi terytorium wroga zamiast w wysuniętą szpicę), zaś ognikowi wymiatacze mogą atakować o dowolnej porze w dowolnym miejscu nie ryzykując NICZYM, wchodząc do gry na kilka minut i cieszyć się taką samą pozycją w rankingach jak "normalni" którzy spędzają długie godziny na synchronizację wejścia piechoty z ognikami. Moja propozycja miałaby ograniczyć to zjawisko i zmusić "ognikowych wymiataczy" do częstszej walki lądem.

Co proponuje - zrobienie analogicznej do straży obywatelskiej "straży morskiej" - po zbudowaniu budynku specjalnego "Latarnia" można by powoływać łodzie rybackie do obrony portu, tak jak straż obywatelska obrona byłaby powoływana na 3 godziny, powodowałaby spadek produkcji o 50%, miałaby nieznaczną siłę (byłaby w stanie zatopić powiedzmy 20-30 ogni) a walka z nią nie dawałaby punktów walki. Dawałoby to wreszcie sens latarni (którą aktualnie budują nieliczni bo bonus z niej jest mniejszy niż z łaźni), pozwalałoby to też na stosowanie bardziej wyrafinowanych taktyk w obronie. Nie wywracałoby to też dotychczasowego rozkładu sił - dla osób które grają "normalnie" nie byłoby to wielkie utrudnienie (kolona czy piechotę i tak posyła się z atakiem czyszczącym flotę, choć oczywiście jak zawsze byłaby możliwość że kolon rozwali się o włączoną w ostatniej chwili straż) a "ognikowych wymiataczy" mocno zniechęciłoby to do stosowania dotychczasowego, "łajdackiego" i niehonorowego sposobu gry. Wyjaśnienie: można by wrzucić tylko jeden rodzaj straży - albo obywatelską albo morską na raz, po "zabiciu" jednej trzeba by czekać do 3 godzin na możliwość ponownego włączenia którejkolwiek z nich. Drugą modyfikacją jaką można by przedyskutować jest to, że straż morską można by powoływać ZAWSZE (wystarczyłoby jedynie zrobić odpowiednie badanie na 6-10 poziomie akademii) a latarnia jedynie zwiększałaby o 50% (lub więcej/mniej) siłę tej straży

PS: Propozycja autorska, nie jest to plagiat, propozycją zaświeciłem swego czasu na forum, ale temat został zamknięty z powodów technicznych (brak 3 opcji - "obojętne" w ankiecie, można gdzieś wyszukać w archiwum), później wspominałem o niej jeszcze raz w temacie o Tratwach http://forum.pl.grepolis.com/showpost.php?p=98323&postcount=22
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
mam propozycję:
-na przykład gracze, którzy mają 13000pkt na miasto niewiele zostaje im na wojo ludzi więc mam propozycję aby nieograniczać straży miejskiej do 25lvl [375strażników] lecz do 40 maksymalnego poziomu.Mam też propozycję aby na każdy wyższy poziom gospodarstwa od poziomu 25, było o 15 jednostek więcej strażników co by nam dało dodatkową obrone o 225 strażników.Razem by wyszło 600 strażników.Mam nadzieję że to dobry pomysł i że się sprawdzi.
 

DeletedUser

Guest
Tweirdza sojuszu

Witam ta myśl męczy mnie od dawna długo nad tym myślałem i doszedłem do wniosku że tej grze przydało by się coś nowego przejdę do rzeczy:

Na wielu światach począwszy od alfa i kończąc na omikronie już praktycznie nic się nie dzieje brak już praktycznie fuzji sojusze mają ogromne ilości punktów i nie są wstanie w żaden sposób upaść co psuje cały sens tej gry więc proponuje wprowadzenie tzw TWIERDZY SOJUSZU może ją zbudować każdy sojusz mający 5 milionów pkt i zajmujący całą wyspę jeśli miasto na wyspie z fortecą upadnie twierdza pozostaje bez zmian .Po zbudowaniu twierdzy ma ona ochronę 3 tygodni na rozbudowę oraz budowę wojsk surowce na jej rozbudowę dają członkowie sojuszu do którego twierdza należy .Twierdze może atakować każdy gracz ale ona nie może atakować jego twierdze mogą używać swoich wojsk ofensywnych wyłącznie przeciwko twierdzom innych sojuszy po opadnięciu twierdzy sojusz upada (lub jeśli to lepsze twierdza przechodzi do sojuszu który ją zdobył a sojusz który ją utracił może zbudować nową ale dopiero jak osiągnie kolejny próg 7 milionów każdy może zbudować 1 twierdze ) . Po zbudowaniu twierdzy sojuszowi dolicza się 500tys pkt (nie wzrasta w miarę rozbudowy ) twierdzą zarządzać może wyłącznie założyciel i 1 osoba przez niego wyznaczona.Po jej zbudowaniu można wypowiadać wojny innym sojuszom (wojna trwa 2 tygodnie) a statystyki wojny są obecne w twierdzy sojuszu.Budynki twierdzy:

budynek*******max lwl*********jednostki do produkcji

koszary**********25********wszystkie obecne prócz konny każdy lwl
koszary pracuja 5 % szybciej
(to samo ze stajnia i zamkiem)
stajnie***********25********obecne + 2 nowe słoń i wielbłąd
Słoń:kaszt 400 drewna i kamienia oraz 1tys
złota atak zajmuje 10 miejsca atak obuchowa
142 obrona obuch 50 tnące 40 dystansowa
110.Szybkość 7 prędkość produkcji 1
Opis Słoń dzięki swoim rozmiarom bez
trudu połamię najtwardsze tarcze a przez
twardą skore nieprzedostanie się żadna strzała.

Wielbłąd:koszt 200 drewna i kamienia oraz 800
srebra.zajmuje 5 miejsc atak tnący 90 obrona
obuch - 40 tnąca- 10 dystansowa -5 szybkość
10 prędkość produkcji 1.Opis Wielbłąd dwu
garba istota nieznana tutejszym swoją
szybkością zaskoczy niejednego przeciwnika
jest podatna na broń tnącą i dystansową.


zamek***********10********strażnicy wieży (te same co obecna straż
tylko można produkować zajmują
1 miejsce 2 jednostki)
port ************25********produkcja obecne + barka (pojemność 500)
koszt barki 10 tys drewna ,5 kamienia
i 10 tys złota szybkość 9 prędkość
produkcji 0.9.

mur obronny*******30********obrona twierdzy
wieża x4 *********5*********każdy poziom 5% d obrony jednostek
jaskinia**********10********* te same cechy co obecna
gospodarstwo*****40*********100miejsca 1 lwl wzrasta o 10% przy każdym kolejnym

To chyba tyle proszę się nie śmiać i nie krytykować zajęło mi to 4 h .Jeśli macie uwagi proszę pisać.Niestety obrazków nigdzie nie znalazłem

Proszę głosować link http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=8882
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Fort

Jeżeli sojusz przejmie całą wyspę, może wtedy wybudować Fort. Forty są zarządzane przez liderów. Każdy fort ma swojego generała. Jeżeli sojusz zbuduje fort odblokowuj się ranga Generał. Każdy gracz z sojuszu ma obowiązek przesyłać 10szermierzy lub 10 łuczników co dwa, trzy dni, do fortu na swojej wyspie. Jeżeli gracz potrzebuje wsparcia pisze do generała na swojej wyspie. Wtedy generał wysyła mu jednostki z fortu.

Fort ma pięć poziomów. Żeby zbudować fort potrzeba 1000 każdego surowca.
 

DeletedUser

Guest
łaski

Mam propozycję by poza surowcami można było farmić punkty łaski. Trzeba by dodać opcję "módlcie się" z odpowiednimi przedziałami czasowymi i ilościami łask za nie przyznawanymi.
 

DeletedUser

Guest
Spotkanie innych wojsk

Kiedy nasze wojsko idzie/płynie by zaatakować lub wraca z ataku może napotkać wojsko innego gracza np.:



Jeśli dwa "oddziały" będą powiedzmy pole od siebie lub na tym samym to wyskoczy nam w dolnym rogu komunikat taki jak o zbliżającym się ataku z informacją , że nasze wojsko napotkało oddział gracza xxx.Po naciśnięciu komunikatu wyskoczy nam opcja Atakuj (będzie ona zablokowana jeśli druga osoba nas uprzedzi).Atakować nie może również wojsko wracające (chyba , że nie wzięło żadnego łupu).Osoba , która nie zdążyła kliknąć atakuj lub nie chciała atakować będzie uznawana za obrońcę.W przypadku przegranej wojska wracającego (z łupem) wszystkie surowce bierze wojsko , które wygrało (oczywiście o ile ma wystarczającą pojemność) i wraca do osady.Lecz jeśli żadna ze stron nie miała ze sobą surowców ten kto wygra pojedynek będzie mógł zadecydować czy jego wojsko ma iść dalej czy je zawraca.Będzie miał na to 5 minut.Jeśli w ciągu 5 minut nie zapadnie decyzja wojsko pójdzie dalej by zaatakować.
 

DeletedUser

Guest
mam propozycję:
Moja propozycja dotyczy statków handlowych. Dotarcie jednego statku do miasta trwa 24h, to jest dobre jeśli gracz ma 1, 2, 3 miasta ale jeśli ma 40 to trawa za długo dotarcie z jednego miasta do drugiego... Dlatego wpadłem na pomysł skrócenia tego czasu do 12h. I można by zrobić tak by to nie jeden statek wpływał do miasta i po 12h do drugiego miasta lecz tak by jeden statek wpłyną do 1-go miasta a drugi do 2-go miasta.
Jednym zdaniem proponuję 12h na dopłynięcie statków handlowych i aby to były 2 statki na dwa miasta (jeden do jednego zaś drugi do drugiego)
 

DeletedUser

Guest
Gospodarstwo Wiejskie

Proponuje zwiększyć poziom gospodarstwa wiejskiego do poziomu 50. Proponuje także zrobić tak:
Gdy gracz zajął calą wyspe ta wyspa należy do niego zeby było jakies oznaczenie typu, Imperium Gracza Takiego.
 

DeletedUser

Guest
Ares

Mam pomysł na dodanie nowego boga do Grepolis. Mamy już bogów Zeusa władce bogów, Here boginię rodzin, Atene boginię mądrości, Posejdona władce mórz i oceanów, Hadesa władcę świata podziemnego. Zapytacie więc kogo brakuje według mnie brakuje tutaj boga wojny- Aresa:D.
Przygotowałem moce, mityczne stworki mam nadzieje że Ares się przyjmie.

Ares - opis jest łatwo dostępny w internecie:D

Boskie moce:
-Szarża - 250łaski
Ares w swej łasce zsyła ci 5 kawalerzystów
-Gniew - 300łaski
Ares w swym (kontrolowanym) gniewie niszczy 20% piechoty w mieście, które ty wybierasz
-Pożar - 200łaski
Ares pali poziom gospodarstwa wiejskiego w wybranym przez ciebie mieście.
(jeśli zabraknie ludzi giną najcenniejsze ofensywne jednostki tak aby ludzi było co najmniej 0 wolnych mieszkańców)
-Łaska z ofiary walki - 30łaski
Ares w podzięce za to że składasz mu ofiary (w walkach) obdarowuje cię 450 kamieniami.
Działanie jak i cena mocy jest proponowana (jeśli zajdzie taka potrzeba można nie które rzeczy zmienić)

Jednostki mitologiczne:
-Lew Nemejski - opis jak Ares się przyjmie to napisze
Atak: 524 bronią tnącą
Obrona: 400 przeciw obuchowej, 300 przeciw tnącej, 800 przeciw strzeleckiej
Koszt: 3000 drewna, 2500 kamienia, 200 srebrnych monet, 320 łaski, 26ludzi
-heros-opis to co u Lwa
Atak: 758 bronią obuchową
Obrona: 566 przeciw obuchowej, 600 przeciw tnącej, 254 przeciw strzeleckiej
Koszt: 2000drewna, 3500 kamienia, 3000 srebrnych monet, 360łaski, 32ludzi

Jednostki Aresa mogą być trochę pozmieniane ja zaproponowałem takie statystyki i koszt tych jednostek może ulec zmianie.


Pozdrawiam,
Matisass
 

DeletedUser

Guest
Proste i przydatne

Mój pomysł jest prosty i bardzo ułatwiający gre strategiczną.
Otóż przydało by się coś takiego jak możliwość ataku na jakieś miasto przeprowadzane z miasta sojusznika.

A oto schemat jak mogło by to wyglądać:

A - nasze miasto, B - wysyłamy jednostki jako wsparcie do miasta sojusznika, C - atakujemy cel {miasto przeciwnika}

A wsparcie> B atak> C

jest to sposób gdzie po części osłabiamy własne miasto pozostawiając je z niewielką ilościa woja po drugie strategia ataku zostałaby urozmaicona
 

DeletedUser

Guest
Aniołek Śmierci !!!

Moja propozycja jest następująca :


"Prorok"
beztytuujyt.png

prorok jest "zwiastunem przyszłości, przedstawicielem wyższych niebiańskich sił".
Warto zwrócić uwagę na to, że prorocy, jasnowidzowie, jak również kapłani występują praktycznie w każdej religii. Ciekawe, że funkcję proroków często pełniły kobiety.Z reguły prorocy widzieli przyszłość w rozmaitych marzeniach sennych. Być może dlatego proroków, jasnowidzów i somnambulików utożsamiano często ze sobą.
(Warto przypomnieć, że samo francuskie słowo "somnambulik" znaczy "jasnowidzący".) Ludzie od dawna chcieli znać swoją przyszłość.
Można przypuścić, że to dążenie jest zasadniczą cechą człowieka.
Ze starożytnych źródeł, z mitów i legend dowiadujemy się, że niektóre osoby mogły skutecznie pokonywać trudności związane z przewidywaniem przyszłości (tzw. przejściem świadomości przez czas).
Oprócz wyroczni świątyni Apolla w Delfach, znane były również: wyrocznia boga Amona w Tebach, wyrocznia Zeusa w Dodonie i inne.
W Dodonie wieszczbiarka Peliada piła wodę z gorącego źródła, które przepływało niedaleko śwątyni.
Ta woda, jak przypuszczają dzisiejsi badacze odgrywała taką samą rolę, co dla współczesnych jasnowidzów wrzątek albo gorąca herbata.
W dziełach wielkiego Homera w wielu miejscach mówi się o greckich wróżbitach, którzy mogli przepowiadać przyszłość nie używając środków narkotycznych.

Sedno:
Prorok istniał by na wszystkich światach pojawiał sie w postaci raportu i informował nas o przyszłości życia grepolis jak mamy pokazane na głównej stronie.
54731722.jpg

beztytuujyt.png
 

DeletedUser11544

Guest
Propozycje

Powinien być wprowdzony limit punktwy co do ataku chodzi o to żeby ktoś kto na 500 000 nieatakował kogoś kto ma 20 000 rozbierznoś punktów powinna być 100000 ptk jak ktoś ma więcej niż 100000 pkt różnicy niemoże atakować tego kogoś;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sapcio

Zespół Grepolis
Witam Serdecznie.
Moja propozycja brzmi następująco.
Nazwa:pale wodne
Opis:Zwiększa obronę przed jednostkami morskimi obrońcy.
Budując budynek i rozbudowując go o kolejne poziomy zwiększamy procenty bonusowe obrońcy. Koszt początkowy to więcej drewna, bo drewniane. Z czasem by zmieniły kształt na murowane. Wtedy więcej potrzeba by było Kamienia.
Liczba % na dany poziom do ustalenia.
Koszt też do ustalenia.
Liczba poziomów też do ustalenia.

Dlaczego taki pomysł, ponieważ jednostki wodne obrońcy nie mają bonusu walki tak jak jednostki lądowe. Chciałbym by to się trochę wyrównało.
 

DeletedUser

Guest
A ja mój pomysł nazwę: Herosi
Proponuję aby dodać mitycznych Herosów.
Tzn. będą oni werbowani w świątyni za łaskę i produkty.
To coś takiego jak mityczne stworzenia tylko, że mocniejsi o wiele... Każde miasto może mieć 1 bohatera!
(Czyli zależnie od miast gracz będzie mógł mieć np. 5 miast i w każdym mieście 1 herosa!)
Każdy będzie mógł mieć 1 Herosa w mieście, tylko jednego pod względem oddziału i ogółem.
Gdy heros zginie odrodzi się za 24h.
A herosi będą tacy jak:

Dopiszę zaraz rozwinięcie i kilku dalej Bohaterów! :)

Ok tu trochę więcej. Każdy gracz mógłby wybrać z pośród kilku herosów tylko 1 na każde miasto.
Herosi mogli by atakować jak i bronić miasta. Kosztowali by bardzo dużo ale tylko raz płaciło by się za herosa gdyż odradzałby się po śmierci co 24h.
(Nie działa na niego czar Hadesa!)
Oto lista możliwych herosów do wykorzystania:
Herkules-Silny i wytrzymały jest znakomitym obrońcom.
Achilles-Znakomity dwustronny wojownik, sprawdza się jako dowódca wojsk ofensywnych jak defensywnych.
Odyseusz - Bohater który przy pomocy miecza niszczy wszystkich swoich wrogów.
Perseusz-Posługuje się włócznią, broń sieczna. Znakomity do niespodziewanych ataków.
Bellerofont-Silny bohater o dużej wytrzymałości. Dobry w zwarciu z łucznikami.
Tezeusz-Bohater bardzo podatny na jednostki mityczne. Słabiej zaś radzi sobie z jednostkami na odległość.
Jazon-Jazon z Jolkos. Jest to oszczepnik który włócznią przebija pancerze swoich wrogów. (Broń dystansowa)
Atalanta-Typowa łowczyni, obrończyni miasta, znakomicie broni miasto przed jednostkami walczącymi w zwarciu.

Oto mój pomysł. :D Również można jeszcze co do bohaterów i ich atrybutów pokombinować. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Walka

Punkty walki poinny być przypisywane także jezeli pomagamy innym gracz koledzy są nam wdzieczni a my tracimy i czas i surowce mysle że powinno być tak że jeszcze do tego powinny być punkty walki;)
 

DeletedUser

Guest
bóg

Ja mam pomysł dodania boga jest zeus posejdon hera atena i hades pownien być jeszcze hermes:

bóg sprytu i zręczności, boski posłaniec. Pełnił funkcję opiekuna dróg, heroldów, podróżnych, kupców, rzemieślników i złodziei. Czczono go na wiele sposobów, np. umieszczano na drogach słupy z jego popiersiem (tzw. hermy). Atrybutami Hermesa były: szeroki kapelusz, kaduceusz opleciony wężem oraz ozdobne skrzydełka u nóg i kapelusza.

Łaski:

Posłaniec łask: 450
hermes wysyła posłanica ktury zdaje ci rapor o sile wojsk i floty wroga stojących w mieście.

złodziej łask: 500
hermes wysła dla ciebie specjalnie wyszkolonego złodzieja który wykrada dla ciebie po 2000 każdego surwca od wroga a jeżeli wróg tyle niema wykrada losowe jednostki z wioski gracza kture wyruwnują rachunek 2000 surowców

łaska hermesa łask: 40
hermes zsyła na twoje miasto po 400 surowców

wściekłość łaski: 500
hermes jest wściekły i zfrustrowany byciem boskim posłańcem i mści się na ludziach 20% jednostek wroga kończy na palu

mityczne jednostki:

niezwyciężony tytan
atak:200 rodzaj ataku obuchowa obrona dystansowa: 2000 tnąca:2000 obuchowa 2000
koszt: drewno 8000 kamień 8000 srerne monety 8000 łaski 500

złe duszki:
atak:900 rodzaj po 300 każdego obrona wszystkiego po 400
koszt kazdego surowca po 2400 łaski 240
 
Status
Zamknięty.
Do góry