[To nie błąd] Zakros. linia podziału morza

Mam polis przy granicy mórz na M54 poniżej linii morza M53.
Wyspa 164567
Miasto pomimo, że znajduje się na M54 przypisane jest do morza M53.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Zakros. linia podziału morza

O przynależności danego miasta do morza decyduje wyspa, a ściślej współrzędne wyspy (powiązane z pojedynczym pikselem), który może znajdować się na innym morzu niż przeważająca jej większość. Nie Jest to traktowane jako błąd.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zakros. linia podziału morza

(ciach)
Jeśli wyspa na której masz miasta leży na granicy mórz wschód/zachód, to zalicza się do morza na lewo(zachód). Kiedy miasto jest na granicy północ/południe, zalicza się do morza w górę(na północ). Kiedy wyspa leży teoretycznie na 4 morzach, to w praktyce jest liczona do północno-zachodniego morza(z lewej na górze). :)
Pozdrowionka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Zakros. linia podziału morza

W porządku, w takim razie będę miał pretensje do pixela :)
Miałem wiele przygranicznych polis ale takiej sytuacji nie miałem a może nie zwróciłem na to uwagi.
Dziękuje za wyjaśnienie.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zakros. linia podziału morza

Najlepsze jest to, że niekoniecznie wszystko zależy od Twojej wyspy. Widziałem już takie sytuacje, że cała wyspa była na jednym morzu, ale wyspa była przypisana do innego morza...a wszystko przez małą wysepkę, która leżała obok tej głównej i to ona znajdowała się na przecięciu linii mórz.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Zakros. linia podziału morza

Jak zapewne zauważyliście istnieje kilka "kształtów" wysp (powtarzanych na mapie) wraz z przyległościami czyli drobnymi wysepkami całość określiłem w uproszczeniu mianem wyspy.
 
Do góry