Zbalansowanie jednostek mitycznych

  • Rozpoczynający wątek Lolobull
  • Data rozpoczęcia

Czy nalezy cos zmienic

  • Tak

    Głosy: 6 20,0%
  • Nie

    Głosy: 18 60,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 6 20,0%

  • W sumie głosujących
    30
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Uważam ze jednostkowi mityczne są złe zbalansowane. Jednostka mantykora atak tnący na poziome ok 900 + jednostka latająca. Nie ma takiej jednostki mitycznej która by mogła powstrzymać atak mantykor. Po drugie wsparcie mitycznych można wysłać tylko do wiosek w których czci się to samo bóstwo co jednostki mityczne mające to miasto wesprzeć (wydaje mi sie ze to sie nie zmieniło), pisało o zgodności bóstwa ze jednostki się nie lubią ale jeśli atakuje mantykora to moze atakwac wszystkie mista bez wzgladu na to jaki bóg tam jest czczony. Mi sie wydaje ze bóstwo to wartość nadrzędna skoro meduza nie może wesprzeć wioski gdzie ma świątynie zeus to mantykora nie powinna zaatakować wioski gdzie czci sie np herre bo to inne bóstwo.
Inny przykład, rozwalmy (albo nie budujemy) muru w swojej wiosce idze atak okupacja sojusznicy wspierają oblezenie spora ilosc birem, 3-5 zagród ladowego wtedy jedna zagroda mantykor i nie ma okupanta, flota zbyteczna bo mantykory lataja. Z tego wynika ze nie warto robić muru bo wtedy lepiej przełamać ewentualne oblężenie, skoro nie ma muru po co robic katapulty. Jesli delikwent juz ma mur tracimy sporo woja na niszczenie muru i dostanie sie na lad i tutaj wracamy znowu do ataku mantykor. Inne jednostki mityczne staja sie nie potrzebne. Trzeba jakos zmienic ta siłe mantykory albo skrzydełka podciac. Gra staje sie statyczna przy dobrych graczach linia forntu sie zatrzymuje ani w jedna ani w druga jak w I Wojnie Światowej okopac sie i czekać z kontra mantykorami.
 

DeletedUser

Guest
zastanawia mnie czemu pominales harpie
atak w miare dobry i tez jednostka latajaca

a z drugiej strony zeby przebic sie przez deff morski trzeba zastosowac kombinacje atak morski plus atak z przebiciem i lad wroga mozna rozwalic wiec nie wiem po co jakies kombinacje ze zbalansowaniem jednostek

a tak wogole to jesli jest to propozycja to gdzie jest ankieta
 

DeletedUser

Guest
zastanawia mnie czemu pominales harpie
atak w miare dobry i tez jednostka latajaca
atak 3x mniejszy od mantykory wiec raczej nie w miare dobra


a z drugiej strony zeby przebic sie przez deff morski trzeba zastosowac kombinacje atak morski plus atak z przebiciem i lad wroga mozna rozwalic wiec nie wiem po co jakies kombinacje ze zbalansowaniem jednostek

Nie rozumiesz mnie kolego po co mam uzywac ataku morskiego skoro wystrcza mantykory które przelatuja nad flota w porcie? Tłumacze ze mantykory maja za duze zdolnosci. A w jaki sposób przebic sie na lad to doskonale wiem. DObra idac Twoim myslenie przebijsz sie na ląd masz w obronie powiedzmy 1200 łuków + 1200 rydwanów w porcie stoi 1200 birem. A tu 1 słownie jeden atak mantykoram i nie ma obrony a biremki wracaja sa juz nie potrzebne bo mantykory przefrunęły nad nimi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
atak 3x mniejszy od mantykory wiec raczej nie w miare dobra

masz racje ponad 3x mniejszy atak tylko ze zamiast jednej mantykory moge zrobic trzy harpie i mi jeszcze surki, lask i paru ludzi zostanie na czwarta co z kolei przy wiekszej ilosci daje lepszy atak
 

DeletedUser

Guest
Osobiście nie widzę problemu
piszesz o matykorach
mantykory byduje się długo - i nie każdy posiada całą zagrodę mant.

dodatkowo - porównujesz defa czy jednostki mityczne?
zobacz niżej..

max ile miałem to 53 Manty w jednej wiosce
53x45(ludków) = 2385 (23850 łask)

2385/18=132 meduzy (27720) troszkę więcej

53 manty atak (1 zagroda)
132 meduzy obrona (1 zagroda)
mur 0
wynik walki
53 maty giną 0 zostaje
112 meduz ginie 20 meduz zostaje

wyrównując liczbe łask
23850 (cena mant) / 210 (cena jednej meduzy) = 113 meduz

53 manty atak (1 zagroda)
113 meduzy obrona (~1 zagroda)
mur 0
wynik walki
52 maty giną 1 zostaje
113 meduz ginie 0 zostaje

więc co za problem - jedna zagroda mant pada na jednej zagrodzie meduz
nie chce mi się liczyć z centaurami i innymi :D

dodatkowo
Po drugie wsparcie mitycznych można wysłać tylko do wiosek w których czci się to samo bóstwo co jednostki mityczne mające to miasto wesprzeć (wydaje mi sie ze to sie nie zmieniło), pisało o zgodności bóstwa ze jednostki się nie lubią ale jeśli atakuje mantykora to moze atakwac wszystkie mista bez wzgladu na to jaki bóg tam jest czczony

gdy wspierasz jednostki się nie lubią bo mają stać w jednym mieście obok siebie
jak atakujesz to jednostki nadal się nie lubią więc dowolną jednostką mityczna możesz atakować dowolne inne jednostki mityczne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4784

Guest
Popieram liviusa :) Stworzenie zagrody mantykor to żmudny, łasko, czaso i surowco chłonny proces który mało graczy stosuje :) Poza tym trzeba na to poświęcić całe miasto więc nie jest normą że ktoś fruwa 40 czy jak livius 53 mantami poza tym wystarczą 1850 łuczników przy 0 murku i kociaki padają wszystkie więc da się wybronić nawet bez meduz :) przy murku powyżej 20lvl starczy tylko 1000łuczników by wyciąć wszystkie więc nie przesadzajmy że aż tak niesamowicie dobre są i nie ma na nie rady. Trzeba tylko myśleć i mieć doświadczenie. Żadnemu pro ataki kociakami nie przeszkadzają, wręcz są zabawne :D tyle pkt za rozniesienie się ich dostaje że aż miło :D 2385 pkt walki przy utracie swoich 1850 lub 950 przy murku pow. 20lvl to żadna strata :D Faktycznie potrafią zrobić przewagę przed np wejściem kolona ale nie ma szaleństwa. Świetnie się sprawdzają przy miastach offowych i ich czyszczeniu :)

Co do tego że jednostki mityczne powinny móc atakować tylko miasta z tym samym bogiem to chyba jakaś niedorzeczność. Gdzie tu logika ?? W szczególności powinny móc atakować miasta innych bogów !! W końcu się nie lubią :p Logicznym pomysłem było by gdyby nie mogły atakować miasta z tym samym bogiem np: matykory nie mogą atakować miasta gdzie urzęduję Zeus bo atakują świątynie swojego Boga. Takie rozwiązanie to ja rozumiem ale tamto wcześniejsze było bez sensu !!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Osobiście nie widzę problemu
piszesz o matykorach
mantykory byduje się długo - i nie każdy posiada całą zagrodę mant.

dodatkowo - porównujesz defa czy jednostki mityczne?
zobacz niżej..

max ile miałem to 53 Manty w jednej wiosce
53x45(ludków) = 2385 (23850 łask)

2385/18=132 meduzy (27720) troszkę więcej

53 manty atak (1 zagroda)
132 meduzy obrona (1 zagroda)
mur 0
wynik walki
53 maty giną 0 zostaje
112 meduz ginie 20 meduz zostaje

wyrównując liczbe łask
23850 (cena mant) / 210 (cena jednej meduzy) = 113 meduz

53 manty atak (1 zagroda)
113 meduzy obrona (~1 zagroda)
mur 0
wynik walki
52 maty giną 1 zostaje
113 meduz ginie 0 zostaje

więc co za problem - jedna zagroda mant pada na jednej zagrodzie meduz
nie chce mi się liczyć z centaurami i innymi :D

dodatkowo


gdy wspierasz jednostki się nie lubią bo mają stać w jednym mieście obok siebie
jak atakujesz to jednostki nadal się nie lubią więc dowolną jednostką mityczna możesz atakować dowolne inne jednostki mityczne

Po cholere robic medyzy do walki z mantykoram skoro medyzy jako wspacie moga isc TYLKO do wioski gdzie czczony jest hera co ogranicza zakres ich użytecznosci.
Szybkosc produkcjimantykor hmmmm 2-3 na dzien to mało?
 

DeletedUser

Guest
Popieram liviusa :) Stworzenie zagrody mantykor to żmudny, łasko, czaso i surowco chłonny proces który mało graczy stosuje :) Poza tym trzeba na to poświęcić całe miasto więc nie jest normą że ktoś fruwa 40 czy jak livius 53 mantami poza tym wystarczą 1850 łuczników przy 0 murku i kociaki padają wszystkie więc da się wybronić nawet bez meduz :) przy murku powyżej 20lvl starczy tylko 1000łuczników by wyciąć wszystkie więc nie przesadzajmy że aż tak niesamowicie dobre są i nie ma na nie rady. Trzeba tylko myśleć i mieć doświadczenie. Żadnemu pro ataki kociakami nie przeszkadzają, wręcz są zabawne :D tyle pkt za rozniesienie się ich dostaje że aż miło :D 2385 pkt walki przy utracie swoich 1850 lub 950 przy murku pow. 20lvl to żadna strata :D Faktycznie potrafią zrobić przewagę przed np wejściem kolona ale nie ma szaleństwa. Świetnie się sprawdzają przy miastach offowych i ich czyszczeniu :)

Co do tego że jednostki mityczne powinny móc atakować tylko miasta z tym samym bogiem to chyba jakaś niedorzeczność. Gdzie tu logika ?? W szczególności powinny móc atakować miasta innych bogów !! W końcu się nie lubią :p Logicznym pomysłem było by gdyby nie mogły atakować miasta z tym samym bogiem np: matykory nie mogą atakować miasta gdzie urzęduję Zeus bo atakują świątynie swojego Boga. Takie rozwiązanie to ja rozumiem ale tamto wcześniejsze było bez sensu !!

NIe chodziło mi o zabronienie atakowania mantykorami osad innych bogów ale o to ze jednostki innych bogów nie moga sie wspierac co wyklucza obrone meduzami przed mantykorami. Wiec raczej bym szed w strone tego ze mityczne moga atakowac i wspierac kogo chca.
JAk piszesz 1860 łuczników raczzej 1960 łuczników ale to pewnie literówka do tegu musisz doliczyc transport dla tych łuczników wiec w jednej wiiosce sie tego nie da zrobic bo potrzeba z 200 szybkich transportowców aby to przewiesc. Nie wiem na jakim Ty grasz serwerze pewnie samych PRO graczy ale u mnie sie uzywa duzo mantykor. PO drugie mówmiy cały czas o okupacji gdzie raczej murów juz nie ma. Utrzymanie okuacji przed atakamii szybkich mantykor jest wtedy utrudnione, obstawienie portu nic nie daje a lagina serwerach utrudniają synchronizacje ataków.
 

DeletedUser

Guest
livius i Matus87 zgaduje że gracie na światach z buntem..
Niewiem jak u Was ale na delcie posiadać zagrodę mant to podstawa i wszystkie liczące się sojusze oraz gracze na pewno takie mają.
Gdy świat jest z buntem harpie i manty są właściwie nie potrzebne.
Natomiast gdy jest stary system to one już grają ważną rolę i przy oblężeniach nie raz nie dwa dostaję się cały zagon tych stworzeń.
Póki co ja głosuje nie mam zdania bo mi pasuje tak jak jest prawdą jest że łucznicy wystarczą na ataki "latające".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Uważam ze jednostkowi mityczne są złe zbalansowane. Jednostka mantykora atak tnący na poziome ok 900 + jednostka latająca. Nie ma takiej jednostki mitycznej która by mogła powstrzymać atak mantykor.
1 mantykora zabiera 45 mieszkańców. średnio na mieszkańca wychodzi 21. procarz ma większą dystansową. podobnie meduza ma większą - 23,6/mieszkańca.

myślę że jednostki są dobrze zbalansowane. zapewne nie grałeś od początku grepolis (mówię o testowym świecie na niemieckim serwerze). wiele się zmieniło w jakości jednostek. na pewno wpływ na zbalansowanie ma popularność danej jednostki. na mantykory czeka się b.długo, dlatego nie stanowią dużej części produkowanych wojsk - stąd zapewne większy atak.
 

DeletedUser

Guest
Po cholere robic medyzy do walki z mantykoram skoro medyzy jako wspacie moga isc TYLKO do wioski gdzie czczony jest hera co ogranicza zakres ich użytecznosci.
Szybkosc produkcjimantykor hmmmm 2-3 na dzien to mało?

widzę, że sam nie wiesz po co ten temat założyłeś
temat brzmi
"Zbalansowanie jednostek mitycznych" - co tu balansować jak są zbalansowane?
na każdego stwora istnieje przeciwieństwo - no może cyklop jest trochę śmieszny jeden cyklop ginie na 2 hoplitach - no ale ..

piszesz szybkość produkcji 2-3 manty na dzień
3 to 53 łaski na godzinę
co za problem budować 6-7 meduz na dzień?

dodatkowo czy to naprawdę dużo 3 manty na dzień - 30 w 10 dni
czyli pełna zagroda to jakieś 15 dni

agresor buduje swojego ofa w 10 dni - ale moze go budować w wielu wioskach na raz a ty z mantami jesteś ograniczony do jednej - bo łaski są wspólne dla wszaystkich wiosek..

więc co za problem - atakujesz gracza, okupujesz ktoś ci rozwala tą okupację mantami - za 10 dni ponawiasz - i wioska twoja i tyle ..

dodatkowo jak już Matus87 napisał - boisz się mant buduj łuczników i tyle - symulator dostępny za free kwestia posprawdzania jaka jednostka jest najlepsza na jaką..
 

DeletedUser7356

Guest
Mi sie wydaje ze bóstwo to wartość nadrzędna skoro meduza nie może wesprzeć wioski gdzie ma świątynie zeus to mantykora nie powinna zaatakować wioski gdzie czci sie np herre bo to inne bóstwo.

większej bzdury nie widziałem niż to co napisałeś ....wg mnie skoro bóstwa się nie lubią nie można wspierać miast o innych wyznaniach ale atakować jak najbardziej skoro się nie lubią ..., logiczne chyba , gdybyś napisał że mantykora nie powinna móc atakować miast pod patronatem swojego szefa Zeusa to jakiegoś sensu bym się w tym może doszukiwał ale tylko "może" bo gra byłaby bez sensu nie mogąc używać mitycznej na wroga bo ma te samo bóstwo
 

DeletedUser7343

Guest
Czyli według ciebie należy zrobić tak żeby wszystko było ustalone od deski do deski? Że jak idzie atak to na pewno ognie a potem ląd? Tutaj liczy się strategia,zaskakiwanie,fejki,odwracanie uwagi,wykorzystywanie atrybutów jednostek itd. Chcesz zmniejszyć atak mantykorom albo sprawić żeby nie latały? To właśnie ich największe zalety!Oczywiście adekwatne do ich ceny własnej-405 łask to nie jest mało,surowce zawsze się znajdą ale również nie najmniej a budowa takiego miasta zwalnia nas na jakiś czas z użytku mocy zeusa.Harpie mają 3 razy mniej ataku? to może warto zauważyć że w mieście zmieści się ich ponad 3 razy więcej? A skoro tak bardzo ubolewasz nad tym że nie możesz wesprzeć się jednostkami mitycznymi to droga wolna-zmieniaj boga na czas ataków.A jeżeli masz tam jednostki mityczne-rybki albo akwarium.

Strategia tej gry jest mocno dopracowana,nie ma czego za bardzo zmieniać.Pomijając stereotypy i teorie na temat tej gry-jednostki,budynki i badania można robić wszędzie te same ale tak naprawdę każdy gra inaczej.każdy posiada swój złoty środek a pozbawiając mantykor, czy jakiejkolwiek innej jednostki, umiejętności wszystko się zmieni i ubędzie część tej gry.Głównie dlatego wybrałem grepolis a nie plemiona,większa możliwość kombinowania.

Na NIE
 

DeletedUser

Guest
widzę, że sam nie wiesz po co ten temat założyłeś
temat brzmi
"Zbalansowanie jednostek mitycznych" - co tu balansować jak są zbalansowane?
na każdego stwora istnieje przeciwieństwo - no może cyklop jest trochę śmieszny jeden cyklop ginie na 2 hoplitach - no ale ..

piszesz szybkość produkcji 2-3 manty na dzień
3 to 53 łaski na godzinę
co za problem budować 6-7 meduz na dzień?

dodatkowo czy to naprawdę dużo 3 manty na dzień - 30 w 10 dni
czyli pełna zagroda to jakieś 15 dni

agresor buduje swojego ofa w 10 dni - ale moze go budować w wielu wioskach na raz a ty z mantami jesteś ograniczony do jednej - bo łaski są wspólne dla wszaystkich wiosek..

więc co za problem - atakujesz gracza, okupujesz ktoś ci rozwala tą okupację mantami - za 10 dni ponawiasz - i wioska twoja i tyle ..

dodatkowo jak już Matus87 napisał - boisz się mant buduj łuczników i tyle - symulator dostępny za free kwestia posprawdzania jaka jednostka jest najlepsza na jaką..

Livius a ja CI tak ceniłem za konwerter :)

jeden of ladowy vs jeden def ladowy hmm trzeba około 2 offy ladowe (z katapultami) aby przejsc przez 1 ladowy z murem ale.... nie ma takiego gracza co robi same łuki bo go byle kawaleria zjedzie. Po drubie robicie ze mnie nooba kazdy robi defa ogólnego nie wie co go zaatakuje robisz same łuki zjedzie Ci kawaleria itp. oleja mantykory. Meritum sprawy jest takie mas zw wiosce kupe wsparcia ogólnego mur rozbity atak mantykor rozwala kilka zagród takiego woja. Idac Waszym rizumowaniem mam wsparcie kilka K łuczników dla obrony przed mantykorami to posla wojsko z wiekszoscia kawaleri i lezysz i kwiczysz ze swoimi łukami. Gram juz od dawana ale jeszcze niewidziałęm specjalistycznych offów dla zniszczenia poszczególnych jednostek bo nigdy nie wiesz co trafisz, robi sie off uniwersalny atak jak def uniwersalny wiec nie strikta anty manty albo anty cos tam.
 

DeletedUser7343

Guest
I o tym wspomniałem wcześniej.Miasto z 1000 łuczników.Czemu?Bo jeżeli spotkam gracza który specjalizuje wojska pod rydwany to jest on na straconej pozycji.Z drugiej strony ryzykuję dużymi stratami w przypadku kawalerii.Każdy ma swoją strategię,dzięki czemu gra jest ciekawsza.
 

DeletedUser

Guest
co do produkcji off def na 100 ataków 90-95 ta ataki nie specjalistyczne, powiedzmy 200-300 procków 100-150 kawaleri + 500-100 rydwanów + troche katapult. Wic nie mówcie o specjalistycznej obronie/ataku bo tyo tylko dobrze wyglada w statystykach.
 

DeletedUser7343

Guest
W takim razie rób normalny deff-nikt Ci nie broni.
Nie ma czego balansować,nie dość że agresorom jest trudno to jeszcze chcesz zmniejszać atrybuty ataku?
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie też nie jestem za zmianą tych sił ale kolega Dropsy przysparzasz mnie o śmiech na twarzy....
Zajmujesz miejsce dosyć odległe na dzeta jak dobrze zerknełem daleko poniżej 800 miejsca a próbujesz pouczać czołową postać na delcie.
 

DeletedUser7343

Guest
Bardzo dobrze o Tobie świadczy,jeżeli oceniasz ludzi po wysokości rankingu.Nikogo nie pouczam tylko wyrażam moje skromne zdanie,które jasno oznacza,że każdy ma własną taktykę,produkuje takie wojska ,które mu odpowiadają i na własny sposób się przygotowuje na ataki/przygotowuje ataki na kogoś.Nie wiem gdzie Ty widzisz żebym kogoś poprawiał co ma robić,powiedziałem tylko ,że jeżeli chce to niech robi takie wojska a nie inne-jednocześnie ryzykując większą stratę w przypadku nalotów mantykor.

Jeżeli coś jest niejasne: według mnie nie ma sensu zmieniać atrybutów mantykor,ponieważ czynniki potrzebne do ich wykonania są adekwatne do ich skuteczności.
 
Status
Zamknięty.
Do góry