[Ulepszenie] Zmiana działania urlopu

Czy jesteś za wprowadzeniem tej propozycji?

  • Tak

    Głosy: 29 80,6%
  • Nie

    Głosy: 7 19,4%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    36
Status
Zamknięty.
Przy obecnej długości rozgrywki - znacznie krótszej niż kiedyś.
Myślę, ze system urlopów pozostał nieco archaiczny.
Często zdarza się, że ktoś zamiast skończyć grę idzie na wieczny urlop.
Urlop taki może trwać nawet i trzy miesiące, a gracze i tak nigdy z nich nie wracają.
Proponuję pozostawić obecne dni urlopu, ale wprowadzić małą zmianę.
Mianowicie:
Gracz ma 42 dni urlopu + 14 do kupienia, ale jednorazowo może wykorzystać 21.
Później musi wrócić do gry i jeśli znów chce iść na urlop to klika go ponownie, a jeśli nie wraca to jego miasta biorą aktywni gracze i rozgrywka toczy się dalej.
Naprawdę rzadko widziałem, by ktoś wracał po takich długich nieobecnościach, wiec dla graczy nie powinien to być problem.



Propozycja może wspierać Klan, ale każdego innego gracza też.
 
Zmiana jak najbardziej na plus, szczególnie, że większość serwerów obecnie trwa około 90-120 dni co powoduje że 33-50% czasu trwania serwera te miasta są wyłączone z użytku już nie wspominając, że ktoś złośliwy może w ten sposób zablokować komuś dobry teren pod cuda nawet już na starcie serwera z uwagi na to że dni urlopu kupione za złoto przechodzą na kolejne lata, co za tym idzie niektórzy mają po 80-100 dni urlopu, a start EC w momencie startu serwera to 70 dni co może być w przyszłości czasami problemem.
 
Pozostaje pytanie czy po tych 21 dniach wyrzuca automatycznie z urlopu i znowu musisz czekać 48h w przypadku kontynuacji czy dodać opcje w miejscu logowania do przedłużenia.
Jeżeli spadasz z urlopu to może jakieś powiadomienie na apce lub mail 24h przed.
 
Pozostaje pytanie czy po tych 21 dniach wyrzuca automatycznie z urlopu i znowu musisz czekać 48h w przypadku kontynuacji czy dodać opcje w miejscu logowania do przedłużenia.
Jeżeli spadasz z urlopu to może jakieś powiadomienie na apce lub mail 24h przed.
obecnie nie ma powiadomienia chyba, a jeśli jest to pewnie będzie można łatwo przerobić
 
Jestem na nie.
Zawsze czerpałem satysfakcję z poirytowania graczy, bo jakiś losowy typo jest już 100 dzień na urlopie i dalej nie można domknać wyspy(pod cudak np.).
Coś pięknego.
 
Zdecydowanie tak. Powiedziałbym, że nawet 21 dni to za dużo, bo w przypadku świata trwającego ok. 5 miesięcy miasta będą zablokowane przez ok. 1/7 czasu aktywności serwera.
 
Zdecydowanie tak. Powiedziałbym, że nawet 21 dni to za dużo, bo w przypadku świata trwającego ok. 5 miesięcy miasta będą zablokowane przez ok. 1/7 czasu aktywności serwera.
Z jednej strony tak, ale zdrugiej te 21 dni jest na cały rok, może sensowniej było by rozdzielić urlop proporcjonalnie do prędkości świata i włączas urlop tylko na 1 świecie a nie 1 koncie. Bo np tak jak jest teraz ktoś gra na 2 światach jeden na prędkości 5 a drugi na prędkości 3. To na prędkości 2 to jest faktycznie dużo te 21 dni, natomiast na prędkości 3 nie wydaje mi sie zeby było jakąś przesadną liczbą.
Taka luźna sugestia
 
Z jednej strony tak, ale zdrugiej te 21 dni jest na cały rok, może sensowniej było by rozdzielić urlop proporcjonalnie do prędkości świata i włączas urlop tylko na 1 świecie a nie 1 koncie. Bo np tak jak jest teraz ktoś gra na 2 światach jeden na prędkości 5 a drugi na prędkości 3. To na prędkości 2 to jest faktycznie dużo te 21 dni, natomiast na prędkości 3 nie wydaje mi sie zeby było jakąś przesadną liczbą.
Taka luźna sugestia
Na cały rok są 42 dni urlopu +14 za golda. Razem 56 dni. 21 dni do wykorzystania jednorazowo. Co do relacji prędkości świata i dni urlopu to się nie zgodzę. Moim zdaniem jest zupełnie na odwrót. Te 21, 42 czy 56 dni ma o wiele większe znaczenie na szybszych światach. Szybsze światy trwają co do zasady krócej (są wyjątki), na ogół akcja jest bardziej skondensowana, a co za tym idzie w 21 dni wydarzy się więcej i będzie to większy ułamek czasu aktywności serwera.
 
Z jednej strony tak, ale zdrugiej te 21 dni jest na cały rok, może sensowniej było by rozdzielić urlop proporcjonalnie do prędkości świata i włączas urlop tylko na 1 świecie a nie 1 koncie. Bo np tak jak jest teraz ktoś gra na 2 światach jeden na prędkości 5 a drugi na prędkości 3. To na prędkości 2 to jest faktycznie dużo te 21 dni, natomiast na prędkości 3 nie wydaje mi sie zeby było jakąś przesadną liczbą.
Taka luźna sugestia

Rozdzielenie urlopu na światy spowodowałoby jeszcze większe wykorzystywanie ich jako zlośliwa zagrywka zamiast być realnym odpoczynkiem.
Nie masz czasu na grę > włączasz urlop
Nie masz na nią chęci to ją kończysz, a nie urlopujesz miasta.

Nie chodzi o żadne zmiany w ilości dni tylko o to, by urlop był wykorzystywany w celu odpoczynku,wakacji, jakichś sytuacji losowych, a nie był jedną z możliwości przeszkadzania innym w rozwoju.
Dodam, że kiedyś urlopowało się cuda i też dało się to zmienić to czemu nie teraz.
 
Z jednej strony tak, ale zdrugiej te 21 dni jest na cały rok, może sensowniej było by rozdzielić urlop proporcjonalnie do prędkości świata i włączas urlop tylko na 1 świecie a nie 1 koncie. Bo np tak jak jest teraz ktoś gra na 2 światach jeden na prędkości 5 a drugi na prędkości 3. To na prędkości 2 to jest faktycznie dużo te 21 dni, natomiast na prędkości 3 nie wydaje mi sie zeby było jakąś przesadną liczbą.
Taka luźna sugestia
To raczej odwrotnie na prędkości 2 21 dni to mało a na prędkości 5 to dużo, skoro na x2 zrobisz w tym czasie 14 slotów a na x5 możesz spokojnie zrobić ich 35. Co powoduje, że po powrocie jesteś bardziej w plecy.
 
Z jednej strony tak, ale zdrugiej te 21 dni jest na cały rok, może sensowniej było by rozdzielić urlop proporcjonalnie do prędkości świata i włączas urlop tylko na 1 świecie a nie 1 koncie. Bo np tak jak jest teraz ktoś gra na 2 światach jeden na prędkości 5 a drugi na prędkości 3. To na prędkości 2 to jest faktycznie dużo te 21 dni, natomiast na prędkości 3 nie wydaje mi sie zeby było jakąś przesadną liczbą.
Taka luźna sugestia
Urlop tylko na 1 świecie to akurat już przesada by była i to gruba, nawet jak na moje standardy.
 
Na cały rok są 42 dni urlopu +14 za golda. Razem 56 dni. 21 dni do wykorzystania jednorazowo. Co do relacji prędkości świata i dni urlopu to się nie zgodzę. Moim zdaniem jest zupełnie na odwrót. Te 21, 42 czy 56 dni ma o wiele większe znaczenie na szybszych światach. Szybsze światy trwają co do zasady krócej (są wyjątki), na ogół akcja jest bardziej skondensowana, a co za tym idzie w 21 dni wydarzy się więcej i będzie to większy ułamek czasu aktywności serwera.
Masz racje, pomyliłem się, miało być na odwrót - mniej urlopu na szybszym serwerze.
Bo to jest 21dni jednorazowo okej, to ma to sens. Nie doczytałem dokładnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry