[Ulepszenie] Zmiana kosztów festynów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19875
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że taka zmiana byłaby przydatna?

  • Popieram

    Głosy: 5 35,7%
  • Przeciw

    Głosy: 6 42,9%
  • Obojętnie

    Głosy: 3 21,4%

  • W sumie głosujących
    14
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser19875

Guest
Obecnie koszt festynu wynosi 15k drewna, 18k kamienia, 15k srebra, co daje łącznie 48k surowców. Chciałbym zaproponować zmianę wprowadzającą możliwość rozpoczęcia festynu, którego koszt nadal wynosiłby 48k surowców, z tą jednak różnicą, iż gracz wybierałby dowolne proporcje ilościowe poszczególnych surowców. (Gra mogłaby automatycznie "proponować proporcję, która dąży do wyrównania stanu surowców po odpaleniu festynu)

Uzasadnienie:
Poszczególne wyspy warunkują zróżnicowaną wydajność poszczególnych surowców. W zaawansowanym stadium gry, przy dużej ilości miast gospodarka surowcami staje się czasochłonna i monotonna, a opcje premium jedynie w niewielkim stopniu usprawniają ten aspekt rozgrywki.

Uwagi dodatkowe:
Opisana opcja mogłaby być dostępna w którymś z pakietów premium (najlogiczniej: zarządca lub handlarz)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Wychodzi na to, że gracze bez premki mieliby obecny kształt festynów a dla tych z opcją premium wyglądałoby to tak, jak opisałeś?
 

DeletedUser18473

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Jestem przeciw, ponieważ to jest zbędne ulepszenie.

Poszczególne wyspy warunkują zróżnicowaną wydajność poszczególnych surowców. W zaawansowanym stadium gry, przy dużej ilości miast gospodarka surowcami staje się czasochłonna i monotonna, a opcje premium jedynie w niewielkim stopniu usprawniają ten aspekt rozgrywki.

Obecne opcje premium dodają już jak dla mnie wystarczająco dodatkowych opcji. Jeżeli jest Ci tak trudno zrobić już ten festyn to podsyłaj sobie dany surowiec z innej wioski lub ciśnij na igrzyskach olimpijskich. Sloty bardzo łatwo się robi więc jakoś żadne przywileje do tego są niepotrzebne
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Jest to w zasadzie tylko dla graczy z opcją premium i nie da im jakoś specjalnej przewagi, a jest to przydatne, na tak.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Na tak, żeby trzeba było wpłacić 50k dowolnych surowców. Ale żeby było dostępne dla wszystkich...
 

DeletedUser19875

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Jestem przeciw, ponieważ to jest zbędne ulepszenie.



Obecne opcje premium dodają już jak dla mnie wystarczająco dodatkowych opcji. Jeżeli jest Ci tak trudno zrobić już ten festyn to podsyłaj sobie dany surowiec z innej wioski lub ciśnij na igrzyskach olimpijskich. Sloty bardzo łatwo się robi więc jakoś żadne przywileje do tego są niepotrzebne

A jaką ilością miast dotychczas operowałeś? Mi od 50 wioski codziennie marnuje się po kilkadziesiąt k surowców z powodu przepełnienia magazynów. Żeby tego uniknąć trzeba by było grać praktycznie 24/7.

Odnośnie igrzysk. Kosztują po 50 sztuk złota. Za nowe miasto musiałbym zapłacić 15k złota. Nie przemawia to do mnie.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Wychodzi na to, że gracze bez premki mieliby obecny kształt festynów a dla tych z opcją premium wyglądałoby to tak, jak opisałeś?

Dla mnie to bez różnicy, najlepiej gdyby wszyscy mieli do tego dostęp, ale znając dzisiejsze kapitalistyczne nastroje twórców gier mmo, zakładam, ze chętniej zrobią coś, co rokuje pozyskanie jakichś korzyści majątkowych:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19540

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Przeciw. I tak problemem jest to ,że obecnie festyny są bardziej opłacalne niż pochody ,co psuje troszeczkę ideę "gry wojennej". Powinno się pogorszyć festyny ,a nie polepszyć.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Festynów pogorszyć się chyba nie da:) A co do robienia festynów, to i tak wszystko w większości zależy od położenia miast...jak non stop walczysz, to nie masz surki na festyny, a jak masz miasta na uboczu, to spokojnie możesz ich nawet sporo zrobić.

Jak dla mnie, to obojętne jest, czy to przejdzie, czy nie:)
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Festynów pogorszyć się chyba nie da:) A co do robienia festynów, to i tak wszystko w większości zależy od położenia miast...jak non stop walczysz, to nie masz surki na festyny, a jak masz miasta na uboczu, to spokojnie możesz ich nawet sporo zrobić.

Wystarczy porównać ilość surki potrzebną do zrobienia festynu ,a ilość surki potrzebna na 300 procków , ta druga wielkość jest większa.
 

DeletedUser19875

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Poruszyłeś zagadnienie porównania opłacalności festynów a walki w przeliczeniu na punkty kultury. Przy założeniu, że walczy się w sposób niezorganizowany, to festyny będą się opłacać bardziej, jednak przy opcji użycia wyostrzonych zmysłów, przy dobrej obronie, nie mówiąc już o atakach typu ognie vs ognie masz z kolei o wiele więcej z walki. To nie jest jednak sedno sprawy. Festyny są, ponieważ w praktyce nie da się wykorzystać wszystkich surowców. Nawet jeśli dużo walczysz i skracasz czas treningu, to z dużą ilością miast trzeba by było być botem, żeby przerabiać codziennie miliony surowców.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Zmiana kosztów festynów

Głos na nie, obecny koszt festynów jest dobry i nie ma potrzeby jego zmieniania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry