Zmiana Regulaminu Forum

  • Rozpoczynający wątek FlamulusRomulus
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że zmiana ta powinna zostać wprowadzona

  • Tak

    Głosy: 12 70,6%
  • Tak, ale z pewnymi zmianami. ( jeżeli to zaznaczysz napisz posta jak byś to zmienił/a)

    Głosy: 1 5,9%
  • Nie

    Głosy: 4 23,5%

  • W sumie głosujących
    17
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
§7. Zabronione jest komentowanie i dyskusja o pracy moderatorów oraz administratorów gry. Dotyczy to w szczególności decyzji przez nich podejmowanych oraz nakładanych kar.


Witam,
uważam, że powinno to zostać zmienione. Chodzi mi tutaj o to, że dlaczego niby nie możemy móc komentować pracy administracji na FO? Przecież tutaj każdy może wymienić zdanie co uważa na temat administracji co się mu nie podoba itp. Chyba, że administracja dzięki temu może ukryć niewygodne fakty.

Uważam, że powinno to zostać zmienione na coś w stylu " Rozmowy na temat administracji nie poparte jakimiś argumentami(screeny lub coś innego) będą usuwane i jakoś karane. Ostatnio połowa banów została dodana za... Aż szkoda słów gdzie nie wejdę to ktoś na FO ma bana.
 

DeletedUser

Guest
Zaraz skasują ten temat bo nie ma przedrostka [forum] hehe. Swoją drogą to chodzi im o to żeby uciec przed wszelką odpowiedzialnością i pokazać kto tu rządzi...żenada
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Proszę o nie komentowanie teraz pracy administracji. Proszę tylko o wypowiedzi na dany temat. Jeżeli administracja usunie go to znaczy, że nie można tutaj o niczym pisać już. W regulaminie nic na ten temat nie ma, więc temat jest w całym stopniu legalny
 

DeletedUser

Guest
ja jestem za zmianą
wystarczy stworzyć odpowiedni dział do tego i tyle
niezbyt rozgarniętych i mało kulturalnych nie brakuje, więc owszem oni będą się ciskać, słać jopy, ale akurat wtedy ban jest zasłużony i można to szybko wyeliminować w tym przypadku nożyczki będą jak najbardziej przydatne
a zwykłe pytania na temat pracy supportu/adminów, wyjaśniania wątpliwości związanych z ich decyzjami to rzecz naturalna i przy stworzeniu odpowiedniego kącika, nikomu tak naprawdę nie wadząca

zawsze byłem przeciwny chowaniu pod dywan i utajnianiu decyzji administracji, tym bardziej decyzji związanych z funkcjonowaniem forum, a do tego ten punkt regulaminu się sprowadza, taki mały rok 1984

w sumie z banem jest tak samo
ban jest publiczny - bo wszyscy wiedzą, że jest ale nie można o nim podyskutować publicznie tylko na priw, jakaś z tym straszna tajemnica jest związana

zmieniłbym ten punkt z zaznaczeniem gdzie jest miejsce na rozmowy z administracją o ich pracy i już
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Jeśli jakiś gracz chce zgłosić skargę na któregoś z członków administracji, wystarczy napisać ticketa i zostanie on przekierowany do odpowiednich osób. Oczywiście takie zgłoszenia powinny być podparte argumentami, dowodami i ewentualnie screenami, o których wspomniałeś wyżej. Od banów na forum można odwoływać się do opiekuna forum, krzyzaka.
Tematy blokad i pracy administracji nie będą poruszane na forum, ponieważ jest to odgórnym zarządzeniem InnoGames (obowiązującym we wszystkich grach i wszystkich wersjach językowych). Nie jesteśmy upoważnieni do udzielania jakichkolwiek informacji na temat banów osobom trzecim, a do tego sprowadzałoby się tworzenie takich dyskusji na forum publicznym. Z podobnych powodów obowiązuje zakaz rozmawiania o pracy teamu - gracze posiadają tylko wycinki informacji na temat danych osób i spraw. Do szefostwa należy przyjęcie takich zgłoszeń i rozpatrzenie ich we własnym gronie, z użyciem wszelkich dostępnych nam środków, o których z oczywistych względów nie możemy graczy poinformować.

a zwykłe pytania na temat pracy supportu/adminów, wyjaśniania wątpliwości związanych z ich decyzjami to rzecz naturalna i przy stworzeniu odpowiedniego kącika, nikomu tak naprawdę nie wadząca
To naturalne, że rodzą się pytania odnośnie blokad. Osoba zablokowana może bez problemu napisać ticketa i wyjaśnić swoją sprawę.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli jakiś gracz chce zgłosić skargę na któregoś z członków administracji, wystarczy napisać ticketa i zostanie on przekierowany do odpowiednich osób.


jasne - zawsze to samo - tylko co zrobic gdy skarga dotyczny własnie tej "odpowiedniej osoby"


Oczywiście takie zgłoszenia powinny być podparte argumentami, dowodami i ewentualnie screenami, o których wspomniałeś wyżej.

i co z tego ?? gdy odpowiedzi nadal brak - a jak ktos sie poskarzy na FO to ban ???



Od banów na forum można odwoływać się do opiekuna forum, krzyzaka.

a rozmawiałaś z nim ??? to zadam pytanie z jakim skutkiem ???
przemawiaja do niego jakieś argumenty ??


Tematy blokad i pracy administracji nie będą poruszane na forum, ponieważ jest to odgórnym zarządzeniem InnoGames (obowiązującym we wszystkich grach i wszystkich wersjach językowych).

tak tylko dotycza one banów z gry nie z forum
 

DeletedUser5

Guest
jasne - zawsze to samo - tylko co zrobic gdy skarga dotyczny własnie tej "odpowiedniej osoby"

Skargami na "te osoby" zajmuje się Aphrodite, która jest opiekunką polskiej wersji Grepolis jak i Product Managerem, odpowiedzialnym za całą grę we wszystkich wersjach.

i co z tego ?? gdy odpowiedzi nadal brak - a jak ktos sie poskarzy na FO to ban ???
Na każdy ticket udzielana jest odpowiedź. Czasem może potrwać to trochę dłużej w zależności czy odpowiedzialny za daną sprawę administrator znajduje się przy komputerze czy nie. Niekiedy skargi odnośnie blokad wymagają konsultacji z innym członkiem teamu aby podjąć jak najbardziej sprawiedliwą i obiektywną decyzję.

a rozmawiałaś z nim ??? to zadam pytanie z jakim skutkiem ???przemawiaja do niego jakieś argumenty ??
Rozmawiałam z nim, mam styczność z pracą krzyzaka od kilku już lat. Jeśli tylko argumenty są podstawne i prawdziwe, to bierze je pod uwagę - taki jest obowiązek każdego z członków teamu.

tak tylko dotycza one banów z gry nie z forum
Dotyczą one zarówno banów z forum jak i z gry. Pierwszy lepszy przykład z regulaminu Plemion:
1.15 Zabrania się poruszania na forum spraw dotyczących banów/ostrzeżeń w grze lub forum, własnych czy też innych użytkowników.

1.16 Zabrania się zakładania tematów dotyczących pracy danego "GO", "SGO", "Moderatora", "Administratora".
Wszelkie pytania, odwołania do pracy teamu należy zgłaszać na kanale IRC #plemiona.support bądź jako "pytanie do administracji".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
wiec wytłumacz mi czemu nie ma tego zakazu w wersji angielskiej ???
chodzi o FO

pozatym czy nie byłoby przejrzysciej gdyby bany z FO ( i tak publiczne - przeciez je widać ) - były tłumaczone ogółowi ??
załozyc taki dział
i pisac :
gracz xxxxxx 21 dni za offtopic
gracz yyyyy 7 dni za obraze administracji itd.

są widoczne i zrozumiałe dla każdego - a nie najlepiej usunac temat i nikt nie wie za co osoba dostała bana na FO i rodzą sie domysły
pozatym prosze nie wmawiaj mi , ze działacie bezuczuciowo
osobiscie znam osobę , która najpierw dostała bana na 21 dni - gdy napisała tricketa ban sie zmienił na NIGDY - super załatwienie sprawy.

Co do pracy i załatwiania spraw - przesle ci na priv czas załatwiania ok ???
Mam własnie cos takiego na wgladzie - odpowiedzi brak od 4 dni - super nie ??

acha i pytanie
zgłoszenie do administarcji - sprzeciwu
zawsze ticket jest otwarty lub zamkniety - co oznacza "zrobiony "?? bo toki jeden mi wisi ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Tematy blokad i pracy administracji nie będą poruszane na forum, ponieważ jest to odgórnym zarządzeniem InnoGames (obowiązującym we wszystkich grach i wszystkich wersjach językowych).
to poinformuj o tym teamy z Niemiec, hiszpańsko i angielsko-języczne, bo najwyraźniej łamią zarządzenia InnoGames ;)

Niemcy:
Beschwerden gegen Teammitglieder
Persönliche Kritik an Teammitgliedern ist im Forum unerwünscht. Wenn ein Spieler Probleme mit einem Teammitglied hat, so hat er auch hier die Möglichkeit sein Anliegen über das Ticketsystem an einen der verantwortlichen Community-Manager zu richten.

hiszp.:
Si tiene una pregunta o problema con alguna acción de la moderación, no cree un tema al respecto. Por favor, contacta al moderador.
Si deseas crear un tema acerca de la moderación, por favor, contacta al moderador en cuestión primeramente.

Por favor, no insulte o degrade al moderador de ninguna manera. Trátalos como una jugador más – ¡Ten en cuenta que ellos también juegan a Grepolis

ang.:
Moderation
* If you wish to create a topic regarding moderation, please contact the relevant moderator first.

* Do not insult or degrade any of the moderators in any way. Treat them as you would a normal player – remember they play Grepolis too!

więcej języków nie znam niestety, ale te 3 przykłady chyba wystarczą aby udowodnić, że w innych krajach nie istnieje nic na wzór polskiego "Zabronione jest komentowanie i dyskusja o pracy moderatorów oraz administratorów gry."

ale co tu się dziwić - przecież Wy i tak nie macie o niczym pojęcia - dwa razy pytałem się Was o informację którą otrzymałem od niemieckiego teamu od ręki w ciągu kilku minut - od Was nie otrzymałem nawet "nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie", tylko cisza... i to chyba najlepiej oddaje klimat jaki tu się robi - ma być cisza i koniec, a jak nie to ban! mam nadzieję, że chociaż Wy się dobrze bawicie, bo coś mam wrażenie, że my, zwykli użytkownicy, nie za bardzo :rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a zwykłe pytania na temat pracy supportu/adminów, wyjaśniania wątpliwości związanych z ich decyzjami to rzecz naturalna i przy stworzeniu odpowiedniego kącika, nikomu tak naprawdę nie wadząca
To naturalne, że rodzą się pytania odnośnie blokad. Osoba zablokowana może bez problemu napisać ticketa i wyjaśnić swoją sprawę.

porównując te dwa cytaty widać, że rozmijamy się w rozumieniu pracy supportu
nie pisałem nic o blokadach, pisałem o pracy supportu
czy wg Ciebie praca supportu będzie polegała jedynie na blokadach?
po tym co napisałaś zaczynam podejrzewać że dla części supportu to jedyny element tej pracy
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Do odwołania się od nałożonej blokady służy ticketowy system zgłoszeń. Skargi odnośnie pracy Administracji można złożyć tą samą drogą.
Rozmowy na forum są zbędne i nie powinny pojawiać się w tym miejscu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry