[Ulepszenie] Zmiana w Kolejce Budowy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7800
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za przedstawioną zmianą w kolejce budowy?

  • Tak

    Głosy: 25 58,1%
  • Nie

    Głosy: 17 39,5%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 2,3%

  • W sumie głosujących
    43

DeletedUser7800

Guest
Przedstawienie Problemu:
Jak każdy wie nie można wydać polecenia budowy budynku jeśli nie ma się dość wolnych mieszkańców. Niestety nawet jeśli najpierw wydamy polecenie budowy Gospodarstwa Wiejskiego nie możemy po nim wydać polecenia budowy budynku ponieważ nie mamy wolnych mieszkańców, choć przed wybudowaniem drugiego budynku zbuduje się nam Gospodarstwo i ich dostaniemy...

Propozycja:
Proponuję dodać możliwość wydania polecenia budowy budynku który kosztuje "x" wolnych mieszkańców nawet jeśli posiadamy ich 0 lub mniej niż 0 o ile wcześniej poleciliśmy wybudować Gospodarstwo Wiejskie. "x" wolnych ludzi został by nam odebrany (nawet jeśli mielibyśmy wtedy ich ujemną liczbę), ale po ukończeniu budowy Gospodarstwa wszystko wrócił by do normy (liczba obecnych ludków + to co daje nam gospodarstwo np. -3 + 200= 197).

Dlaczego tak?
Obecnie nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać 2 kolejek budowy (lub 7 z premium) jeśli nie mamy dość ludków, przez co często marnujemy sporo czasu (np. jeśli śpimy wykonały by nam się 2 polecenia a nie tylko 1- Gospodarstwo).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Miałem z tym już problem dlatego jestem na tak
 
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

A ja bym zostawiła jak jest. To jest gra strategiczna, więc czemu grając w nią mamy nie przewidywać, że zaraz nam zabraknie mieszkańców? Wiem, sporo graczy szczególnie na początku ma z tym problem, bo zapominają albo nie są tego świadomi, ale to właśnie ich różni od nieco bardziej doświadczonych graczy, którzy przewidują, że wkrótce może zabraknąć wolnej ludności i budują kolejny poziom gospodarstwa zawczasu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Również jestem na nie, w tej grze jednak liczy się myślenie i odpowiedni dobór budynków w ustawianej przez nas kolejce, dlatego też tracimy połowę surowców jeśli chcemy przerwać nieodpowiednio dobraną budowę. Inaczej już w ogóle byśmy nie myśleli i nie kombinowali , bo byłoby i tak wszystko jedno....
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Jej, ale by mi się to przydało :D

Jednak jestem na nie - jak to technicznie by wyglądało?
Wstawiam gospodarstwo do budowy, pojawiają mi się mieszkańcy wolni... i nagle mi się odwidziało i anuluję budowę... Zniknie wszystko?
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Mieszkańcy pojawili by się po ukończeniu budowy gospodarstwa. A anulować można tylko ostatni budynek a nim nie było by gospodarstwo tylko to co zajmuje ludzików:)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Anulować możesz całą kolejkę.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Anulować oczywiście można całą kolejkę, ale trzeba to robić po kolei...więc inne budynki i tak trzeba usunąć z kolejki w budowie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

To jest gra strategiczna, więc czemu grając w nią mamy nie przewidywać, że zaraz nam zabraknie mieszkańców? Wiem, sporo graczy szczególnie na początku ma z tym problem, bo zapominają albo nie są tego świadomi, ale to właśnie ich różni od nieco bardziej doświadczonych graczy, którzy przewidują, że wkrótce może zabraknąć wolnej ludności i budują kolejny poziom gospodarstwa zawczasu.
Przy całej sympatii, lecz tym sposobem myślenia pokazałaś Ty i Ariene, że jesteście za ułatwieniami dla grepoholików. A co z nobkami? Mają być z góry skazani na porażkę? To może jeszcze odbierzcie samouczek. FO + wiki i tak na początku raczej nikt nie czyta...
Pamiętam swoje pierwsze zdziwienie, że nagle nie mogłam nic poza magazynem i gospodarstwem budować. Powodem były bonusowe jednostki, które zabrały iluś wolnych mieszkańców i ich liczba była na dużym minusie. Czyli technicznie takie rozwiązanie suchara jest możliwe.
Osobiście jestem za.
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Ja jestem na nie tak jak napisała Sliete to jest gra strategiczna. Musimy starać się przewidywać różne sytuacje nawet nobek po jakimś czasie zrozumie , że jak ma zero mieszkańców to nie może większości budynków budować tylko te na które wystarczy mu wolnych mieszkańców. A jeśli chcemy możemy wysłać nawet kilku szermierzy w ataku żeby u kogoś się rozwaliły i już mamy wolnych ludzików do budowy budynków :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Jakby nie patrzeć, to nie buduje się kilku budynków na raz. Buduje się tylko jeden budynek i jak jego budowa się skończy, to można zacząć kolejną budowę. Czyli, ustawiamy sobie kolejkę budowy...i dlaczego, nie można sobie zaplanować na przyszłość i ustawić w kolejce budowy kolejnych budynków po tym, jak zwiększy się liczba mieszkańców?!
 
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Jakby nie patrzeć, to nie buduje się kilku budynków na raz. Buduje się tylko jeden budynek i jak jego budowa się skończy, to można zacząć kolejną budowę. Czyli, ustawiamy sobie kolejkę budowy...i dlaczego, nie można sobie zaplanować na przyszłość i ustawić w kolejce budowy kolejnych budynków po tym, jak zwiększy się liczba mieszkańców?!


A co jeśli w międzyczasie ktoś rzuci błyskawicę i trafi akurat w gospodarstwo?
Gospoda wybuduje się na lvl +1 czyli zakładając ,iż budowałeś na 25 > błsykawica >budujesz na 24 nie masz wolnej ludności nawet po wybudowaniu gospodarstwa , bo wraca do stanu sprzed rzucenia błyskawicy i 3 następne budynki stoją oraz musisz je wycofać , bo innej możliwości nie ma nie da sie przesuwać budynków co spowoduje ,że zmarnujesz surowce oraz czas.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

głos na nie
uzasadniać nie będę bo zrobili to juz inni :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

A co jeśli w międzyczasie ktoś rzuci błyskawicę i trafi akurat w gospodarstwo?
Gospoda wybuduje się na lvl +1 czyli zakładając ,iż budowałeś na 25 > błsykawica >budujesz na 24 nie masz wolnej ludności nawet po wybudowaniu gospodarstwa , bo wraca do stanu sprzed rzucenia błyskawicy i 3 następne budynki stoją oraz musisz je wycofać , bo innej możliwości nie ma nie da sie przesuwać budynków co spowoduje ,że zmarnujesz surowce oraz czas.

A widzisz, tutaj masz oczywiście 100% racji...nie pomyślałem o takim obrocie sytuacji:)

W takiej sytuacji jak dla mnie, automatycznie powinna następować kasacja kolejki i zwrot połowy surowców. Także jest na to jakieś wyjście i ograniczenie, żeby nie wrzucać do kolejki za dużo budynków, bo w razie czego można stracić sporo surowców...

PS: Choć powoli przekonujecie mnie do zmiany zdania i głosu na nie...
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

A widzisz, tutaj masz oczywiście 100% racji...nie pomyślałem o takim obrocie sytuacji:)

W takiej sytuacji jak dla mnie, automatycznie powinna następować kasacja kolejki i zwrot połowy surowców. Także jest na to jakieś wyjście i ograniczenie, żeby nie wrzucać do kolejki za dużo budynków, bo w razie czego można stracić sporo surowców...

PS: Choć powoli przekonujecie mnie do zmiany zdania i głosu na nie...

Ale to kolejne if'y w kodzie gry i z całą pewnością kolejna masa bugów z tym związana. Tak więc jestem na nie;)
 

DeletedUser22057

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Jestem na nie moim zdaniem powinno zostać tak jak jest.
Sletie to już napisała :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

Trochę to nielogiczne, bo gospodarstwo jest wyjątkiem. Pozostałe budynki są uwzględniane nawet, jeśli nie są ukończone. Taka wieża na przykład potrzebuje muru na 21 poziomie - i mogę ją zakolejkować nawet, jeśli mur ten nie jest ukończony, wystarczy, że jest w kolejce. A też może mi go ktoś po drodze trzęsieniem utrącić :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

A to jest w sumie dobry argument. Do tego strącić mur czarem podczas takiej budowy jest zdecydowanie łatwiej niż trafić akurat błyskawicą w gospodarstwo.

PS: Ktoś może z autopsji powiedzieć jak wygląda sprawa z murkiem? Czy mając ten 19lv murku i zakolejkowany 20 i następnie wieżę, po zbiciu murku czarem w międzyczasie wieża jest budowana, czy anuluje się jej budowa?

EDIT:
A mam możliwość, to sobie zrobię eksperyment za chwilę:) Wieczorem dam znać, albo jutro jak to wygląda, o ile mnie nikt nie uprzedzi:)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Miałem w jednym mieście murek na 18, bez wieży. Postanowiłem więc zrobić eksperyment. Poszły dwa poziomy murku do budowy i wieża. Po zakolejkowaniu trzech budów puściłem sobie trzęsienie (oczywiście jak się puszcza na wroga, to spada o jeden poziom, a mi musiał o trzy poziomy spaść, ale mniejsza z tym) i murek spadł w dół. Skończyła mi się właśnie budowa "20lv" (aktualnie 17 poziom po trzęsieniu) i budowa wieży bez żadnego problemu ruszyła...chociaż nie spełniam wymagań, aby móc ją budować.

Także w tej sytuacji można budować "wbrew zasadom"...mam nadzieję, że bana nie zarobię za wykorzystanie takiego stanu rzeczy, jednak to taki eksperyment był tylko...to dlaczego nie pozwolić na budowę kolejnych budynków, jeśli mamy zakolejkowaną budowę gospodarstwa?! Przecież normalnie można też mieć sytuację, że mamy powiedzmy 10 osób wolnych, robimy trzy budowy i w międzyczasie, ktoś nam błyska w gospodarstwo i mimo, że mieszkańców brak, to i tak budowa idzie...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana w Kolejce Budowy

To było by świetne, wiem jak to się przydaje na innej grze w którą gram i tam to jest
 
Do góry