Zmiana warunku wejścia na Achilles

  • Rozpoczynający wątek cewen
  • Data rozpoczęcia

Czy warto zmienic to???

  • Oczywiscie, to powinno byc zrobione juz dawno

    Głosy: 21 72,4%
  • Nie, niech nooby dalej zasiedlaja Achilles

    Głosy: 4 13,8%
  • Obojętne, nie gram na Achillesie

    Głosy: 4 13,8%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Chciałbym przedstawić propozycję nowego warunku wejścia na świat bohaterów. Stary, to znaczy heroiczny strateg (o tamtych dwóch innych nie będę wspominał, gdyż są dobre) jest beznadziejny mówiąc otwarcie. Dlaczego? Znam niestety wiele przypadków noobów na świecie bohaterów. Teraz jest tak:

Aby otrzymać to odznaczenie należy spełnić 5 następujących warunków:Lp.WyzwanieWymagana wartość
1Założenie miasta
1
2Przejęcie miasta
1
3Użycie*czarów
100
4Punkty w rankingu ogólnym
20,000
5Punkty walki
7500

Postępowanie nooba:
1. Dłuuugie rozwijanie, oczywiscie gra na swiecie z morale. Potem założenie miasta... "Jeeeeest mam drugie miasto juz nikt mi nie podskoczy" (oczywiscie nikt nie moze mu podskoczyc, bo są morale:D)
2. (Ojoj, przecież trzeba podbić miasto, co ja biedny zrobie:(" I podbija 303 max 1000 punktow miasto nieaktywnego gracza
3.Spam wesel.
4. Po ilus tam zalozonych miastach w koncu jest.
5 I tu najwazniejsze... Co jest warunkiem doswiadczonego gracza??? Moim zdaniem PW. Więc to to powinno być JEDYNE kryterium + doświadczony gracz powinien coś wiedzieć o grepolis, ale jak sprawdzic jego wiedze to nie wiem, zapraszam do dyskusji;)
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

no raczej potrzebne by było zmienić te wymagania może np.zdobądź 15000 pkt walki jako atakujący ?
albo jakiś test?
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Ja bym proponowal 30000 punkow walki i 10 miast kryteria moim zdaniem dalej latwe ale troche trudniejsze
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Ja proponuję 50000 punktów, 20000 punktów walki, 10 miast, użycie czarów 500, założenie miast 0 nie wiem po co to zakładanie miasta by uzyskać dostęp do świata bohaterów.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

No bez przesady. Co wam to przeszkadza że są takie wymagania?

I to ma byc swiat dla graczy doświadczonych, a te wymagania tego nie oddają

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ja proponuję 50000 punktów, 20000 punktów walki, 10 miast, użycie czarów 500, założenie miast 0 nie wiem po co to zakładanie miasta by uzyskać dostęp do świata bohaterów.

Też bym to tak rozegrał, i te wymagania moglyby obowiazywac juz na Belleroffon....
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Same noobki wchodza i tylko w grze przeszkadzaja wyatarczy podwyzszyc punkty walki to zaden sie nie dostanie
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

W mojej opinii tworząc prawdziwy świat bohaterów wprowadziłbym rygorystyczne wymagania. Na przykład posiadanie 100k pw i bycie w top x na danym świecie na etapie minimum 20 miast... to by odfiltrowało noobów. Żadnych wymagań odnośnie założonych miast. Osobiście znam wielu dobrych graczy ,którzy tylko podbijają... ja sam na żadnym świecie w najbliższym czasie nie będę miał odznaczenia ,bo żal mi slota na założenie miasta marnować.
Co o tym sądzicie?
ps. to x to by na przykład 50 albo 40 mogło być.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

W mojej opinii tworząc prawdziwy świat bohaterów wprowadziłbym rygorystyczne wymagania. Na przykład posiadanie 100k pw i bycie w top x na danym świecie na etapie minimum 20 miast... to by odfiltrowało noobów. Żadnych wymagań odnośnie założonych miast. Osobiście znam wielu dobrych graczy ,którzy tylko podbijają... ja sam na żadnym świecie w najbliższym czasie nie będę miał odznaczenia ,bo żal mi slota na założenie miasta marnować.
Co o tym sądzicie?
ps. to x to by na przykład 50 albo 40 mogło być.

Na etapie minimum x miast, i to jest to:)
 

DeletedUser14968

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

100000 pkt walki to miało by już jakiś sens
 
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Bardzo dobra propozycja .
Wielokrotnie nad tym myślałem sam jak doświadczony gracz to według mnie tak :
Podbitych 15 miast
Użyte 1000 czary
100.000 punktów walki
Wykluczyć zakładanie miasta , bo doświadczeni gracze rzadko tego używają chyba ,że chcą na cuda wbić wtedy innego sposobu nie ma
i nowy warunek - 100 dni na Grepolis to nie jest tak dużo :)
 
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Kryteria do otrzymania "Heroicznego stratega" były chyba od zawsze krytykowane. Mnie również dziwi, że właśnie takie uznano za wyznacznik doświadczenia i chętnie bym je zmieniła. Może wówczas więcej graczy byłoby zainteresowanych grą na światach bohaterów.
W mojej opinii tworząc prawdziwy świat bohaterów wprowadziłbym rygorystyczne wymagania. Na przykład posiadanie 100k pw i bycie w top x na danym świecie na etapie minimum 20 miast... to by odfiltrowało noobów.
Jak wyznaczysz etap 20 miast? Poza tym na wolniejszych światach dłużej zdobywa się 20 miast. Ale jest to wydaje mi się dość dobry trop. Rankingi świata i morza pojawiają się po 60 dniach. Tak więc można by właśnie ten czas przyjąć za graniczny. Wyznacznikiem doświadczenia byłoby bycie w top świata w rankingach: ogólnym i wojowników (a może i agresorów, ale tutaj mam wzgląd na odmienny styl gry innych). Można by nawet wprowadzić różne światy dla graczy, którzy spełniają różne kryteria, np. świat A dla graczy, którzy na dowolnym świecie są w top 100 w rankingu ogólnym i top 100 w rankingu wojowników, świat B dla graczy, którzy są w top 100 w rankingu ogólnym i top 50 w rankingu wojowników, świat C dla graczy, którzy są w top 50 w rankingu ogólnym i top 50 w rankingu agresorów.

Pamiętajmy również, że na światach wolniejszych wolniej zdobywa się określoną liczbę PW, więc podawanie przez Was limitu w postaci pewnej liczby jest trochę nie fair. Pozycja w rankingu wydaje się ten problem rozwiązywać :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19540

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Kryteria do otrzymania "Heroicznego stratega" były chyba od zawsze krytykowane. Mnie również dziwi, że właśnie takie uznano za wyznacznik doświadczenia i chętnie bym je zmieniła. Może wówczas więcej graczy byłoby zainteresowanych grą na światach bohaterów.

Jak wyznaczysz etap 20 miast? Poza tym na wolniejszych światach dłużej zdobywa się 20 miast. Ale jest to wydaje mi się dość dobry trop. Rankingi świata i morza pojawiają się po 60 dniach. Tak więc można by właśnie ten czas przyjąć za graniczny. Wyznacznikiem doświadczenia byłoby bycie w top świata w rankingach: ogólnym i wojowników (a może i agresorów, ale tutaj mam wzgląd na odmienny styl gry innych). Można by nawet wprowadzić różne światy dla graczy, którzy spełniają różne kryteria, np. świat A dla graczy, którzy na dowolnym świecie są w top 100 w rankingu ogólnym i top 100 w rankingu wojowników, świat B dla graczy, którzy są w top 100 w rankingu ogólnym i top 50 w rankingu wojowników, świat C dla graczy, którzy są w top 50 w rankingu ogólnym i top 50 w rankingu agresorów.

Pamiętajmy również, że na światach wolniejszych wolniej zdobywa się określoną liczbę PW, więc podawanie przez Was limitu w postaci pewnej liczby jest trochę nie fair. Pozycja w rankingu wydaje się ten problem rozwiązywać :)

może sprecyzuję o co mi chodziło : chodzi o bycie w topce i jednoczesne posiadanie iluś tam miast. 20 wydaje mi się rozsądną ilością ,
bo na wczesnym etapie wystarczy wywalić złotko, szybko się zbudować i podbić 2-3 miasta w pierwsze dni po końcu ochronki

Co do prędkości świata ,to byłoby to skomplikowane. Weź pod uwagę, że takie odznaczenia jak "Nieustępliwy wojownik" , "Heroiczna śmierć" , "Zdobywca" czy "Rabuś" nie zależą od prędkości świata... jak chcemy być uczciwi ,to te oznaczenia też należałoby zmienić.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Głos na tak,ale jeśli byłoby to na pw i zależne od prędkości świata.Na 3x znacznie łatwiej nabić y pw niż na 1x
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Kryteria do otrzymania "Heroicznego stratega" były chyba od zawsze krytykowane. Mnie również dziwi, że właśnie takie uznano za wyznacznik doświadczenia i chętnie bym je zmieniła. Może wówczas więcej graczy byłoby zainteresowanych grą na światach bohaterów.

Jak wyznaczysz etap 20 miast? Poza tym na wolniejszych światach dłużej zdobywa się 20 miast. Ale jest to wydaje mi się dość dobry trop. Rankingi świata i morza pojawiają się po 60 dniach. Tak więc można by właśnie ten czas przyjąć za graniczny. Wyznacznikiem doświadczenia byłoby bycie w top świata w rankingach: ogólnym i wojowników (a może i agresorów, ale tutaj mam wzgląd na odmienny styl gry innych). Można by nawet wprowadzić różne światy dla graczy, którzy spełniają różne kryteria, np. świat A dla graczy, którzy na dowolnym świecie są w top 100 w rankingu ogólnym i top 100 w rankingu wojowników, świat B dla graczy, którzy są w top 100 w rankingu ogólnym i top 50 w rankingu wojowników, świat C dla graczy, którzy są w top 50 w rankingu ogólnym i top 50 w rankingu agresorów.

Pamiętajmy również, że na światach wolniejszych wolniej zdobywa się określoną liczbę PW, więc podawanie przez Was limitu w postaci pewnej liczby jest trochę nie fair. Pozycja w rankingu wydaje się ten problem rozwiązywać :)
Bardzo dobra propozycja, tyle, że w topce ogólnej są zwykle złotnicy, i ogólnie topka punktowa nie ma właściwie związku z doświadczeniem gracza. Większość doświadczonych, miasta zostawia na poziomie rozbudowy ok. 5-9k pkt, żeby mieć ludzi na większe wojsko. Za to top PW jest dobrym rozwiązaniem, można by było także dodać topkę obrońców i byłoby super.
Zakładanie miasta jest bez sensu.
 

DeletedUser19362

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Kryteria do otrzymania "Heroicznego stratega" były chyba od zawsze krytykowane. Mnie również dziwi, że właśnie takie uznano za wyznacznik doświadczenia i chętnie bym je zmieniła. Może wówczas więcej graczy byłoby zainteresowanych grą na światach bohaterów.

Jak wyznaczysz etap 20 miast? Poza tym na wolniejszych światach dłużej zdobywa się 20 miast. Ale jest to wydaje mi się dość dobry trop. Rankingi świata i morza pojawiają się po 60 dniach. Tak więc można by właśnie ten czas przyjąć za graniczny. Wyznacznikiem doświadczenia byłoby bycie w top świata w rankingach: ogólnym i wojowników (a może i agresorów, ale tutaj mam wzgląd na odmienny styl gry innych). Można by nawet wprowadzić różne światy dla graczy, którzy spełniają różne kryteria, np. świat A dla graczy, którzy na dowolnym świecie są w top 100 w rankingu ogólnym i top 100 w rankingu wojowników, świat B dla graczy, którzy są w top 100 w rankingu ogólnym i top 50 w rankingu wojowników, świat C dla graczy, którzy są w top 50 w rankingu ogólnym i top 50 w rankingu agresorów.

Pamiętajmy również, że na światach wolniejszych wolniej zdobywa się określoną liczbę PW, więc podawanie przez Was limitu w postaci pewnej liczby jest trochę nie fair. Pozycja w rankingu wydaje się ten problem rozwiązywać :)

Mogłaby być opcja 10k PW x szybkość świata ale to trochę bezsensu jest
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Zebrać top100 każdego świata i wpuścić na serwer bohaterów. I tak byłaby masa noobów, ale miałoby to może jakiś minimalny sens (i to przy dobrych ustawieniach)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana warunku wejścia na Achilles

Top 100 z PW, bo pkt nie mają odzwierciedlenia w doświadczeniu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry