Zmiana zbędnego czaru Błyskawica na coś bardziej przydatnego..

  • Rozpoczynający wątek livius
  • Data rozpoczęcia

Czy błyskawica powinna zostać zmieniona na inny czar?

  • Tak

    Głosy: 49 52,1%
  • Nie (uzasadnij)

    Głosy: 36 38,3%
  • Nie wiem po co głosuję jak i tak jest mi wszystko obojętne ;-)

    Głosy: 9 9,6%

  • W sumie głosujących
    94

DeletedUser

Guest
Witam

gram już sporo w Grepolis i tak się zastanowiłem po co jest czar Błyskawica -
bo nie mogę zrozumieć zamysłu twórców gry? ..

Chodzi o wkurzanie i irytowanie graczy którzy chcą i potrafią grać przez takich co nie potrafią i jedyne co robią to wstają rano żeby rzucić błyskawicę na kogoś kto im wioskę "zabrał"?

sądzę, że w miejsce tego czaru na prawdę można by wstawić coś ciekawszego
a nawet może zostać błyskawica tylko niech robi coś pożyteczniejszego -
przyśpiesza koszary poprzez produkcję prądu he he :D:D:D cokolwiek ;-)

wszystkie inne czary mają cel w grze - a to obrona, a to zmniejszenie strat (burzenie muru), nawet gniew zeusa i sztorm ma swoje uzasadnienie
ale istnienie w tej grze błyskawicy w takiej postaci jak jest obecnie powinna zostać zniesiona..

proszę o propozycje jeśli też tak uważacie
co powinna robić Błyskawica lub jaki inny czar zamiast niej powinien być ..
 

DeletedUser5716

Guest
NIE.

To że Tobie się ten czar nie podoba nie znaczy że musi od razu zostać zmieniony. Błyskawica jest bardzo przydatna w czasie wojny... Jeżeli sojusz będzie rzucał i rzucał błyskawice na jedno polis to właściciel szoku dozna.

Moim zdaniem błyskawica jest dobra. Ten czar pasuje do boga - Zeusa.

Co do "słabiaków" to ten czar pewnie też im pasuje :)
Skoro nie mogą w żaden sposób dogryźć przeciwnikowi, to walną błyskawicą, i mają szansę że trafią w jakiś cenny budynek.
 

DeletedUser4784

Guest
A ja byłbym na tak :) Błyskawica owszem jest atrybutem Zeusa ale jej funkcja w grze jest raczej irytująca niż pożyteczna :) owszem zmasowane ataki na jakiegoś gracza błyskawicami przysparzają problemów ale potem po podbiciu takiego miasta zrujnowanego przez błyski odbudowa bywa żmudna... Ponadto jest jedyną bronią zirytowanych noobów którzy namiętnie je rzucają i często nie idzie się ich pozbyć bo są poza zasięgiem wojska ;/

Myślę że błyskawicę można by zostawić ale zmienić jej formę na coś bardziej pożytecznego :)

Np jako czar rzucony na miasto wroga niszczył 10-30% stacjonującej tam floty :) Bonifikata ciekawa dla agresorów gdzie w obecnej sytuacji bunkrowania miast przez masowe sojusze dla atakującego była by przydatne i troszkę ożywiła grę :) uzasadnić logikę czaru można tym że Zeus w swym gniewie zsyła potężne pioruny trzaskające maszty i burty okrętów wroga by wojownicy w jego chwale mogli zdobyć polis :)
 

DeletedUser7315

Guest
Błyskawica niech zostanie tylko w innej postaci. Też stwierdzam że jest ten czar nieprzydatny (no może do irytowania innych graczy) ale można by to zmienić np na tak:

Błyskawica zeusa rozpętała burzę ,a ludzi tej wioski ogarnia strach.
Zmniejsza produkcje surowców o 75%

lub

Błyskawica zeusa przeraziła ludzi w wiosce i z popłochu depczą się nawzajem
5% wojsk w tym mieście umiera
 

DeletedUser5716

Guest
(..)Błyskawica zeusa przeraziła ludzi w wiosce i z popłochu depczą się nawzajem
5% wojsk w tym mieście umiera

Haha rozwaliło mnie :D

Co do pierwszej "propozycji" to beznadzieja. Już lepiej dostać raz ale w budynek, niż cierpieć następne kilka godzin bo surka się wolno robi...

Może :
Rozpętała się wielka burza, błyskawica uderzyła w magazyn i miasto straciło 2000k drewna, srebra i kamienia.
 

DeletedUser6842

Guest
Tak,ale

Tak ,ale zamienić błyskawicę na błyskawicę o mocy niszczenia 3 budynków.
 

DeletedUser7315

Guest
może jeszcze:

Błyskawica walneła w biednego żołnierza. Ludzie z tej wioski robią żałobe na 4h
Składają ofiare w postaci wydobytych surowców

Skutek: 1 dowolna jednostka ginie, produkcja surowców jest wolniejsza o 5% przez 4h i miasto traci po 1000 każdego surowca
 

DeletedUser

Guest
lol

mogłoby być rzeczywiście nieco inne działanie tego czaru.

Może "Błyskawica spada na miasto paląc w nim całe drewno"
 

DeletedUser

Guest
osobiscie z blyskawicy raczej nie korzystam choc niestety wiele razy nia dostalem i bardzo sie denerwowalem:) z tego powodu i wolalbym zeby tego czaru nie bylo ale watpie aby tak sie stalo
osobiscie zmienilbym ilosc lask potrzebnych do rzucenia tego czaru najlepiej na 350 poniewaz trzesienie ziemi posejdona kosztuje 350 a blyskawica bardzo czesto wyrzadza duzo wieksze straty niz trzesienie nawet jesli stracimy 3 poziomy muru
 

DeletedUser4784

Guest
Już ta akcja z trafieniem w magazyn jest lepsza :)

Nad miastem rozpętuje się potężna burza która niszczy uprawy a pioruny niszczą schowki z zasoby

produkcja surowca w mieście spada o 25% przez najbliższe 2h

miasto traci po 3000k drewna 3000k kamienia i 3000k srebra

Czar na dane miasto można rzucić raz na 6h
 

DeletedUser

Guest
oj ja tu nie widze większej logiki,
błyskawica to broń nobków oraz masówek i zniszczenia są nieraz przytłaczające a jak ktoś wcześniej napisał winowajca jest po za zasięgiem najczęściej.

na pewno bym poprawił ten czar, dając jakiś limit na jego używanie, raz na np 4-6h a tak to juz niech zostanie.

co do propozycji zmian, straty surowców lub magazyn. no ludzie gdzie tu logika ?
pomijam fakt że lepszy magazyn powstaje kilkanaście godzin to juz strata surowców ? nawet niech po 1k każdego, dostań 20x po miasto i sie szlag trafi,
budynki odbudujesz, ale ZA SUROWCE SIE ROBI WOJSKO PRAWDA ?
w ten sposób mało używany czar wróciłby w łaski każdego gracza, ze względu na nową wartość taktyczną,
Jak dla mnie bezsens
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4784

Guest
W sumie racja... czyli jedno wyjście :)

*po pierwsze ze względu na jej wartość podnieść koszt łaski na jeden strzał do 380 łask bo potencjalnie może wyrządzić więcej szkód i bardziej dotkliwych dla miasta niż burzenie murku od posejdona.

*po drugie na jedno miasto czar można rzucać nie wcześniej niż po 6h od pierwszego podobnie jak burzenie murków, ale czas dłuższy temu że odbudowa większości budynków zajmuje znacznie więcej niż muru .

To troszkę ograniczy noobków i zniechęci do takich akcji :)
 

DeletedUser

Guest
Już ta akcja z trafieniem w magazyn jest lepsza :)

Nad miastem rozpętuje się potężna burza która niszczy uprawy a pioruny niszczą schowki z zasoby

produkcja surowca w mieście spada o 25% przez najbliższe 2h

miasto traci po 3000k drewna 3000k kamienia i 3000k srebra

Czar na dane miasto można rzucić raz na 6h


wiesz w ogóle co oznacza skrót "k" przy liczbach? bo wydaje mi się, że nie.
albo piszesz samo 3000, albo z literką, ale wtedy 3k. bo 3000k to 3 miliony. :eek:
 

DeletedUser

Guest
Już ta akcja z trafieniem w magazyn jest lepsza :)

Nad miastem rozpętuje się potężna burza która niszczy uprawy a pioruny niszczą schowki z zasoby

produkcja surowca w mieście spada o 25% przez najbliższe 2h

miasto traci po 3000k drewna 3000k kamienia i 3000k srebra

Czar na dane miasto można rzucić raz na 6h

Albo jedno albo 2gie- nie ma tak, że przeciwnik traci surę i jeszcze spada mu produkcja... to sabotaż ;0
 

DeletedUser4784

Guest
wiem co znaczy skrót 'k' :) troszkę się zapędziłem z tym sorki, mój błąd ale to już tak odruchowo wrzuciłem :)

Co do pomysłu to nie wiem taka propozycja była to tylko :) jeśli ktoś ma lepsze pomysły to niech daje.. bo kompletnie nie wiem co można wstawić pod piorun by trzymało się to jakoś kupy
 

DeletedUser

Guest
Sama strata surowców jest ok, spadek produkcji będzie u Hadesa. Straty w surowcach nie muszą być duże, trzeba wprowadzić ograniczenie np. 'na dane miasto/gracza można rzucić czar raz na 6 godzin' do tego czar ten powinien dużo kosztować np. 350-400 łask.
 

DeletedUser

Guest
zostawcie to tak jak jest, jest ograniczenie raz na 4 godziny, a jak ktos dostaje blyski od jakiegos sojuszu to wystarczy ze jego sojusz rzuci mu ochrone ktora trwa 12 godzin i kosztuje tylko 120. Ogolnie jestem na NIE
 

DeletedUser

Guest
zostawcie to tak jak jest, jest ograniczenie raz na 4 godziny, a jak ktos dostaje blyski od jakiegos sojuszu to wystarczy ze jego sojusz rzuci mu ochrone ktora trwa 12 godzin i kosztuje tylko 120. Ogolnie jestem na NIE

tak tylko kosztuje 120 - ale razy ileś miast. Przecież nobek nie będzie ograniczał się do jednego miasta - wali w co popadnie - jedno będzie chronione to walnie drugie.. a nie sądzę, że sojusz będzie rzucał np. na 20 miast cały czas ..

o to właśnie chodzi że obecnie czar nie jest dla graczy którzy chcą grać i sobie radzą tylko dla nobków którzy tracą miasto i jedyne co robią to walą błyskawicą.. nie walczą a i często startują na nowo tylko po to żeby właśnie rzucać błyskawice na tego kto ich pokonał ..

osobiście dostaję błyskawicami dość często - a szczególnie mam jednego gracza który już z uporem maniaka rzuca 2-3 błyskawice dziennie tak od miesiąca czyli 60-90 błysków od jednego nobka ..
co innego gdyby walczył i dodatkowo walił błyskawicą..
 
Do góry