Zmiany w rankingu

Czy chcecie zmian w rankingu?


  • W sumie głosujących
    19
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam
Mam takie propozycje odnośnie zmiany w rankingu sojuszy:
I Miejsce w rankingu odpowiadało by średniej a nie jak dotychczas sumy punktów.
II 2 zakładki w rankingu.1 liczona od sumy punktów , 2 od średniej.

Ankietę dołączę ,ale nie jestem pewien czy wyniki będą rzetelne ponieważ jak jakiś lider sojuszu z Top1 to zobaczy i nie będzie chciał spaść w rankingu więc każe tym 200 osobom (czy ile ma tam w sojuszu) wejść na forum i zagłosować na odrzuceniem pomysłu.

Edit:Tylko oczywiście wprowadzić minimalną granice np.15 graczy aby sojusz liczył się w rankingu aby nie było sojuszu w top 1 z 1 członkiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie jest to obojętne . Jak zrobią tak będzie . :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
I - dlaczego miałoby odpowiadać średniej? mam jedno miasto na full i jest gracz z 10 miastami po 10.000 pkt każde. i kto jest lepszy? on. stąd pomysł średniej odpada.

II ponieważ pierwsze odpadło, drugie nie ma sensu:)

pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Oj mój wielki błąd...Chodzi mi tylko o zmiany rankingu sojuszy , nie graczy.Zapomniałem o tym napisać.Obecnie średnia sojuszu jest liczona ale nie ma ona znaczenia w rankingu wiec chodzi mi o to aby powstał ranking oparty na średniej.
 

DeletedUser

Guest
to też niewiele zmienia:)

mogę utworzyć sojusz 1-osobowy lub 2-osobowy gdzie obaj będziemy mieli miasta po 13k
będzie też sojusz 30 osobowy z miastami po 10k.

oni mają niższą średnią a i tak są lepsi. oczywiście punkty nie walczą i np każdy patrzy na ilość graczy. w plemionach było tak że liczyły się pkt 40 pierwszych graczy - to już byłoby coś. mogłeś mieć 100 członków i nie dorównać plemieniu 40-osobowemu.
 

DeletedUser

Guest
Przeczytaj najpierw cały mój post , na samym końcu mieści się "Edit:" który napisałem wczoraj , czytaj cały posta zanim się wypowiesz.
 

DeletedUser

Guest
a sorry. nie zauważyłem tego edita.

ale i tak nic to nie zmieni:) jeśli cały czas będzie brana pod uwagę średnia to nawet przy tej samej liczbie graczy jeden sojusz może mieć 15 graczy z małą liczbą miast (z pewną średnią) a drugi sojusz może mieć 15 graczy z 10-krotnie większą liczbą miast ale ze średnią nieco niższą niż ten pierwszy sojusz. nadal w rankingu powinien widnieć ten drugi.

średnia nie powinna liczyć się w rankingu! w żaden sposób.
 

DeletedUser

Guest
Czyli np.Masówka z 200 gośćmi z 500ptk ma być lepsza niż z 50 z 100ptk?

Ale koło tego 15 jest np. czyli liczba jest do ustalenia może to być równie dobrze 25 czy 50.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ale jeśliby wprowadzić ten limit, o którym mowa to nie ważne czy sojusz ma 50 czy 200 graczy - liczyć będzie się pierwsza '30' czy '40'.

i wtedy liczenie średniej nie ma sensu - średnia zależy od tego ile punktów mają twoje miasta. a suma punktów od tego ile miast posiadasz.

obecnie ranking wygląda tak a nie inaczej. za parę miesięcy się to zmieni. znikną masówki, ludziom zacznie przybywać miast. i wtedy o rankingu będzie decydować ile miast mamy a nie to, jaką średnią. bo co z sojuszami, które mają równą liczbę graczy a różnią się znacznie ilością miast? ten z większą liczbą miast jest silniejszy niż z mniejszą, nawet jeśli ten drugi ma wyższą średnią.
 

DeletedUser

Guest
Może ale parę miesięcy to sporo.
Kiedyś chyba w plemionach funkcjonowała zasada że ranking był liczonych od sumy pierwszych 50 graczy ,ale nie wiem jak to jest bo już w tamto dawno nie grałem ale liczy się że tam to działało , więc może zamiast średniej liczyć własnie sumę Top50 gości w sojuszu?
 

DeletedUser

Guest
w plemionach jest chyba top40. i jest to najlepsze rozwiązanie. masówki mogłyby wtedy spaść z rankingu:D ewentualnie zostałyby masówki i soje lecące w punkty, ale za parę miesięcy w rankingu na szczycie będą dobre soje.

parę m-cy to dużo dla świata alfa - dopiero jeden gracz ma 2 miasta (jedno na takiej pustej wyspie). na becie jest już tego więcej, więc u nich w niedługim czasie w rankingu przestaną się liczyć masówki a zaczną soje przejmujące miasta.
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Dodatkowa opcja rankingowa nie jest konieczna. Ranking jest bogaty we wszelkiego rodzaju kategorie, które pozwalają na zorientowanie się jaka sytuacja panuje na świecie czy morzu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry