Strateg i Maskotka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Zrobiłam wszystko co mogłam, żebyście nie mogli konkursu strolować.
Konsultowałam Regulamin nawet z osobami, co nagminnie bany dostają,
by ocenili czy coś takiego może być i to te osoby pomagały mi w pisaniu Regulaminu.
Niestety jak widać, nie udało mi się przewidzieć wszystkiego, nawet z ich pomocą.
Bo pojawiają się takie osoby jak Ty i kolega i psują całą zabawę.
Taką frajdę Ci to sprawia? Tak bardzo nienawidzisz team, ze musisz wszystko psuć?
Twój post został usunięty, bo nie ma nic wspólnego z zabawą, a jedynie ma na celu
zepsuć coś nad czym ktoś pracował bardzo długo.

Ten wpis zostawiam powyższy i za niego nie dostaniesz bana. Jednakże proszę, by już
nie dyskutować na ten temat - jeśli masz zastrzeżenia - zachęcam do napisania ticketa.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

niestety ale w konkursach musi byc wszystko jasne opisane bo to konkurs i podejrzeń o nadużycia są i będą. Nie ma się co dziwić Konstancji. Nie można pisac w ten sposób "nie podoba się to nie bierz udziału" to nie prywatny folwark. Choc nawet w prywatnym folwarku w czasie trwania konkursu musi byc wszystko jasne.

Jeśli ja zorganizuje konkurs na coś tam i będę oszukiwał by nagrody dostawała moja rodzina i to wyjdzie na jaw będę miał problemy - i nie ważne że " to mój konkurs to mogę robic co chce".

nie biorę udziału w konkursach bo mi siię nie podobają i wiele razy były sytuacje których nie powinno byc. Jestem tylko obserwatorem i widzę że nadal musicie się wiele nauczyć tak żeby było dobrze.

niestety ale muszę zgodzić się z koleżanką Konstancją. W konkursie nie powinno byc miejsca choc o drogine nieścisłości tak by ludzie którzy biorą w nim udział mogli podejrzewać o oszustwo.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

oczywiście to nie jest tak że jestem na anty i będę tu krytykował Ciebie SISI - cieszę się ze są takie konkursy, inne niż te fotograficzne. Lubie konkursy w których można pokazac swoją wiedze na temat gry czy też wyłonic graczy dobrych.

Konkurs z graczem roku był genialny ale niestety samo wykonanie do bani - tu jest podobnie i to mnie martwi.

Ale gratulacje za pomysł to to Ci się należy. Oby tak dalej
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Manfredzie to pierwsza edycja jak zauważyłeś.
Tak jak pisałam, Regulamin był pisany razem z graczami i nie był przygotowany na szybko i byle jak.
Szkoda, tylko, ze te osoby, które pomagały mi przy nim nie mogą uczestniczyć w tej dyskusji.
Ale pozwolę sobie napisać coś co jedna z nich mi napisała - mianowicie, że chociażbym nie wiadomo
co zrobiła to i tak znajdą się osoby, które zrobią wszystko, by zepsuć zabawę.
Nie trudno się z tym nie zgodzić jak widzę...

Konstruktywne uwagi przyjmuję. Na pewno w kolejnej edycji pojawią się zmiany w Regulaminie.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

widzisz Sisi na pewno coś się tam nauczyłaś i na przykład zauważyłem że nie pozwalasz glosować graczom co są dopiero zarejestrowani i za to wielkie brawo:

1. Osoby typujące muszą mieć zarejestrowane konto przynajmniej 3 miesiące przed rozpoczęciem konkursu oraz posiadać co najmniej 5 postów napisanych w półroczu poprzedzającym konkurs.

kandydaci też nie mogą byc z pierwszej łapanki a wiec dobrze.

Ale już zmiana regulaminu no coż nie powinna byc wg mnie. typy nie powinny byc niejawne a jak już chcesz tak się bawic że są niejawne to po pewnym czasie powinny byc jawne.

aha i nie traktuj tego jako ataki na zabawę - to nie jest tak że my chcemy popsuc wam zabawę. Chcemy po prostu żeby było sprawiedliwie bo wtedy dopiero bedzie ciekawa zabawa.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Ale ja nie mówię o atakach na zabawę do tego co Ty piszesz czy pisała Konstancja.
Zmiana Regulaminu nie jest drastyczna. Został obniżony tylko próg postów w przypadku osób wytypowanych.
Tak jak pisałam - zgodnie z sugestiami graczy, ale wszystkich nie da się zadowolić.

Co do niejawności typów... No z tego co widzę, część osób chce by były jawne, część by jednak nie były.
Coś wymyślę, by to wypośrodkować - masz jakiś pomysł?
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

z jednej strony rozumiem Twoją decyzje co do niejawności i nawet się z nia zgadzam. Bo bez sensu jest sugerowac typy. Nie raz widziałem że ktoś może zasugerowac i to ma potem znaczenie.

Ale jak już jest po typowaniu to uważam że powinno byc to odjawnione bo jaki sens ma niejawnośc po zamknięciu wyłaniania kandydatów?

Na pewno każdy by chciał wiedzieć kto go typował i dla czego. Zresztą taki interesujący konkurs powinien miec dyskuje na ten temat a tak -- zobacz tyle czasu trwa konkurs a nikt nic nie piszę! bo nie może. Ludzie się boją coś napisać a jak napisze do sa usuwani.

niech sie tyczy dyskusja czy to miła czy nie ale niech będzie.

przykład:
Manfred - moim kandydatem na maskotke jest SISI bo uważam ze jest zabawna
Slieti - oj nie zgodze się z Tobą Manfredzie Sisi nadaje się do stratega a nie na mskote bo naprawdę zna się na rzeczy

itp
 

DeletedUser

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Twój post został usunięty, bo nie ma nic wspólnego z zabawą, a jedynie ma na celu
zepsuć coś nad czym ktoś pracował bardzo długo.

Trzeba było tak od razu napisać zamiast kluczyć. Chłopcy moze i bawili się niegrzecznie ale zgodnie z zasadami i mogą to poprzeć dowodami o czym pisze TTA.
Zaczęłam ten temat nie po to żeby psuć zabawę. Jeśli stać cię na odrobine refleksji to przez chwile się zastanów, kto na tym forum się kogo bezpodstawnie czepia i z jakich powodów. Mam przypominać te kurioza ostatnich miesięcy?
Z mojej strony to wszystko - życzę przyjemnego konkursowania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Może byście sie wszyscy uspokoili?
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

z jednej strony rozumiem Twoją decyzje co do niejawności i nawet się z nia zgadzam. Bo bez sensu jest sugerowac typy. Nie raz widziałem że ktoś może zasugerowac i to ma potem znaczenie.

Ale jak już jest po typowaniu to uważam że powinno byc to odjawnione bo jaki sens ma niejawnośc po zamknięciu wyłaniania kandydatów?

Hm... Tylko, że problem jest taki, że ludzie nie chcą by ktoś widział ich typy. No oczywiście nie wszyscy, ale niektórzy właśnie biorą udział dlatego, że mają taką swobodę, że nikt się ich nie będzie czepiać w stylu - po co mnie typowałeś? po co mnie wciągasz do tej zabawy... Głosowanie jest jawne - łatwiej takim osobom być jedną z wielu na forum, niż tą, która wytypowała. No i co z tym zrobić? Ujawnienie typujących może spowodować to, że ludzie nie będą chcieli nikogo typować.

Co z tym fantem zrobić?

niech sie tyczy dyskusja czy to miła czy nie ale niech będzie.

przykład:
Manfred - moim kandydatem na maskotke jest SISI bo uważam ze jest zabawna
Slieti - oj nie zgodze się z Tobą Manfredzie Sisi nadaje się do stratega a nie na mskote bo naprawdę zna się na rzeczy

itp

Założyłam, że dyskusja pojawi się po ogłoszeniu listy. Właśnie z tego powodu, by ludzie sobie nawzajem nie sugerowali typów. Zdecydowałam, że jednak pozwolę na 5 dni przez zakończeniem typowania. Dlaczego taka decyzja i dlaczego to nie jest opisane w Regulaminie? Bo nie spodziewałam się, że ktoś może tego nie zrozumieć. Wiele osób przejrzało Regulamin i dla nich to było oczywiste. Ale zgadzam się z Wami, że to powinno być jasno opisane i te zmiany wprowadzę w kolejnej edycji.

Manfredzie miałam jeszcze opory z Forumową Maskotką - ciężko było mi opisać dokładnie za co ten tytuł ma zostac przyznany i największe obawy były, że przy tym najwięcej będzie trolowania. Dla mnie to kategoria jak najbardziej pozytywna. I 90% osób przeglądających Regulamin wcześniej też tak to postrzegało. Jednakze, pojawiły się głosy, że będzie ona przez graczy wyśmiana.

Co o tym sądzisz?
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

założyłaś że jak będzie utajnione to ludzie będą chcieli typować - bo inaczej były by pretensje. A nie sądzisz że jak by były pretensje to ludzie by rezygnowali zabawy konkursowej no Ci co są wytypowani?

Twoja teoria miała by racje bytu jak by nie można było zrezygnować - no chyba że nie można.

Oczywiście tytuł forumowa maskotka jest bardzo dobry -- ale sama nazwa niestety odsuwa. No wiesz ja bym nie chciał by na mnie mówiono forumowa maskotka. Juz samo nazwanie mnie maskotka jakoś do mnie nie pasuje i nie wiem czy jest ktoś kto by chciał być taką maskotka
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Ja bym chciała... Ale ja z innej bajki jestem :D

Ja nie założyłam, że ma być utajnione. To było konsultowane z innymi osobami.

Co do tego, czy można zrezygnować to musiałam dać taką klauzulę. Nie każdy wytypowany może chcieć się z nami bawić to raz. A dwa niestety, ale konkurs jest strolowany i są typy bezsensowne dane przez niektóre osoby :(
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3480

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

trolowanie hmmm ciekawe po czym wnoskujesz że ktos to troluje?

Jeśli ktoś typuje gracza na dany tytuł to po prostu może dla niego ten typ właśnie taki jest a nie zatras troluje bo nie jest po Twojej mysli.

druga sprawa potem jak sądzę będzie głosowanie a wiec i tak takie trolowanie wyjdzie na jak bo przecież zabezpieczyłaś się by nie można było masowo zakładac kont i głosowac
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Jeśli ktoś typuje jedną osobę do wszystkich kategorii to chyba nie jest ok?
Niektóre kategorie się wykluczają, więc mi nie mów, że ta osoba pasuje wszędzie.

Tak będzie głosowanie. Jawne, trzeba będzie napisać na kogo się głosuje.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

kurcze nie mogę tu cytowac Ciebie a szkoda.

no tego nie wiedziałem że ktos tak głosował. Może dla tego że musiał podac wszystkie typy - to akurat i mi się nie podoba.

Bo mam typy na niektóre z tych tytułów ale niestety nie na wszystkie a podawanie na siłe uważam że nie ma sensu
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

//ciach// Skasowałam to jednak, by nie zmylić ludzi i sobie gdzie indziej zapiszę :)

Wprowadzę zmianę w Regulaminie chyba, bo więcej jest osób takich, którym brakuje typów do niektórych kategorii. Ale to jeszcze skonsultuję. I nie krzycz na zmianę Regulaminu w trakcie trwania. Ale mówiłam, że to pierwsza edycja i jednak nie udało mi się wszystkiego przewidzieć :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3480

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

nie chce tu podpowiadać by mnie nie mieszano z tym regulaminem :) ale jak już rozmawiamy to:

odp. 1 --- tu przemyśl to jeszcze

odp. 2 --- ja bym chciał żeby team brał udział bo nawet ja mam pewne kandydatury w teami. Ale ze względu że Team jest organizatorem nie powinien brac udziału niestety

odp. 3 --- o tym też przemyśl. Ludzie nie lubia jak im się coś zabrania nie powinno się zakazywac pisania, rozmów na jakiekolwiek tematy jak konkurs ma byc fajny pozwólcie ludziom pisac o tym. W niczym to nie przeszkodzi nie zakłóci pracy.

odp. 4 --- uważam ze nie powinno się podawać kogoś w kilku kategoriach i też uważam że nie powinno się podawać wszystkich.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Dziękuję za uwagi - dopiszę je sobie i przemyślę co i jak :*

odp. 2 --- ja bym chciał żeby team brał udział bo nawet ja mam pewne kandydatury w teami. Ale ze względu że Team jest organizatorem nie powinien brac udziału niestety

Tylko, że my też jesteśmy graczami i też chętnie piszemy na forum, a konkurs miał być dla wszystkich. Tak to sobie myślałam, ale mogę się mylić. Dlatego dałam ten punkt, że możemy brać udział, ale nie otrzymujemy odznaczeń ani nagród, by nie było, że oszukujemy.

Myślisz, że jednak nie powinniśmy brać udziału?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11134

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Tak się zastanawiam nad Waszą rozmową, i uważam, ze team powinien mieć ograniczona możliwość udziału - to znaczy głosować tak, ale nie powinno być możliwości zgłaszania kandydatur osób z teamu. Powód jest prosty - to co jest kryterium w danej kategorii należy do "obowiązków służbowych" tych osób. Np. do zadań moderatora należy łagodzenie sporów na forum czy podtrzymywanie rozmowy na wiele tematów, aby forum nie umarło, i to jest oczywiste jeśli to robi, natomiast inna rzeczą jest, jeśli to robi zwykły gracz. Tak samo jeśli gracz x udziela chętnie porad zwiaznych z gra to jest to cos super, natomiast jak to w powadze swojego urzędu robi na forum członek teamu, to - chociaż też się stara, po prostu realizuje misję supportu, której się podjął. I tak dalej. Dlatego osoby z teamu nie powinny być brane pod uwagę jako kandydaci.

@ Sisi - uważam, że pomysł, aby podać nicki osób, które przez udzielanie konsultacji współtworzyły konkurs jest naprawdę dobry. Informacja, że konkurs jest autorstwa Sisi konsultacje x,y,z (być może podziękowania dla tych osób) jest bardzo profesjonalna, powszechnie w kulturze zachodniej przyjęta i na pewno tym osobom byłoby miło. To nie ma nic wspólnego z ujawnianiem treści privów.

I ostatnia rzecz - konkurs jest naprawdę fajny, chociaż brakuje mi kategorii mistrza prowokacji - a sa osoby, które swym pojawieniem się potrafia zelektryzować forum. Więc chwala Ci, że go zorganizowalas. Natomiast Twoje autorytarne wypowiedzi (mnie np. do wszystkich kategorii pasuje jedna osoba, a tu się dowiedzialam, że przez taki typ będę trolować konkurs), czy besztanie po kapralsku innych graczy po prostu zniechęcają do udziału, i wprowadzają nieprzyjemną atmosferę - ludzie raczej sobie nie życzą, aby w zabawie ktos na nich pokrzykiwał. I to mnie osobiście zniechęca do wzięcia udziału w tym konkursie, chociaż poczatkowo mialam zamiar się zabawić. Tylko, że przestało to być zabawne.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Hm... no i tu myślimy nieco innymi kategoriami. Ja to co robię teraz na forum robiłam już przez 3 lata przed dojściem do teamu i nie jest to dla mnie "obowiązek służbowy". Jednak rozumiem o co Wam chodzi, dlatego też w przyszłej edycji team zostanie wykluczony w typowaniu. I mogę Cię zapewnić, że będzie dziesiątki głosów, że team ma być, bo oni chcą na nas typować i nie chodzi mi tu o znajomych, a raczej o takie osoby, które chcą to robić w sposób wyśmiewający się.

Mówisz besztanie po kapralsku... Tu się grubo mylisz. Jedynie jakie mam ograniczenie będąc w teamie, że nie mogę dać się sprowokować, bo możesz mi wierzyć, że taka grzeczna jak ciągle ktoś po mnie jedzie to ja normalnie nie jestem i myślę, ze każdy z Was by nie był. Ale jeśli ktoś robi usilnie cały czas wszystko, by (kurcze brak mi łagodnego słowa na to...) "zepsuć" coś wymyślonego przez ten znienawidzony support i to tylko tak dla zasady, dla fanu - ej popatrzcie, znowu im dokopałem... to mnie po prostu wkurza grzecznie mówiąc.

Popytam ludzi, czy chcą ujawnić swoje nicki. Ale szczerze wątpię. Wystarczy już jak po nas jedziecie. Te osoby to już nawet nie chcą nic napisać miłego w stosunku do supportu na forum, bo zaraz są besztani przez innych.



Te osoby, które chcą wziąć udział w konkursie jeszcze to zapraszam i przypominam, że typowanie kandydatów zakończy się 15 lipca o północy :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

I wam się chce to wszystko czytać ? Mnie już oczy bolą od literek ;P
 
Do góry