[Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8642
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz?


  • W sumie głosujących
    39
Status
Zamknięty.

DeletedUser8642

Guest
Ellos.


Koncepcja ta nie jest konieczna do wprowadzenia czyli nie jest niezbędna w grze i chciałbym tu znaczyć iż umieszczam ją tutaj bardziej w ramach testu niż na poważnie (i tak małe szanse iż ktoś zacznie w IG pracować nad grą) i może uda się tu nam przeprowadzić konstruktywną dyskusje nad bezsensem nie wykorzystywania łuczników w ataku.
W licznych bitwach ofensywnych dowodzący korzystali z łuczników, oczywiście nie szli oni na pierwszy ogień a zazwyczaj byli osłaniani przez pozostałą piechotę.

Proponuje aby do odkrycia na ~22 poziomie akademii było nowe badanie, >Koszt 4pkt< które zwiększało by parametry łucznika dzięki ulepszeniu strzał i kolczugi.
Łucznik po badaniu w danym mieście czy po posłaniu go do ataku z takiego miasta gdzie odkryliśmy mu ulepszenie na przeliczeniu ataku czy obrony posiadł by następujące parametry:

Atak:
D. 13 (+5)

Obrona:
O. 7(+1)
T. 27(+2)
D. 15(+3)

lub


Atak:
12(+4)

Obrona:
O. 8(+2)
T. 27(+2)
D 14(+2)

(w nawiasie zawarłem wzrost parametrów w stosunku do standardowych)

I uważam te parametry za dość dobre gdzie przy użyciu nowego zaklęcia Artemidy "Magiczna Celność" da uprawnienia dla łuczników by nosić miano dobrej jednostki defensywnej z możliwością jej uzycia w ataku.

Tacy łucznicy byli średnimi "pomagaczami" w ataku, którzy mogli by przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść czyli tak jak to powinno być w ich przypadku.
Balansowi gry takie rozwiązanie nie zagraża nadal będzie opłacało szkolić się te jednostki które opłaca się teraz z tą różnicą iż jeszcze istotniejszy okaże się dobór wojska do ataku czy obrony. Może nie w każdym mieście bo raczej nie w każdym to badanie było by odkrywane ale o to właśnie chodzi aby tym czynnikiem grę uczynić bardziej taktyczną.:cool:

Dobre?
Uważam,że Tak bo warto odświeżyć kombinacje lądowe i tu można to osiągnąć bez dodatkowej jednostki czyli propozycja spełnia wymagania Administracji.
Zachęcam do głosowania i komentowania,

Pzdr!
Mx


Moje Propozycje:
Podpalenia Miasta 2.0 (nowa-wersja light)
Okupacja i Bunt do odkrycia, do wyboru.
Dodatkowa opcja do ankiet i kolor dla ważnych tematów
Lepszy balans rozbudowy miasta.
Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.
Miejsce na trzeci Spec i cztery nowe spece na to miejsce.
"Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

z tą zmianą wartość ataku(czyli łuk jako jed ofensywna nic by się nie zmieniło) ale zwiększając parametry obrony zachwiejesz równowagą w obronie(zaczeło by się budować tylko ulepszonych łuczników) a jak wiadomo armia złożona z 1 rodzaju jednostek jest efektywniejsza. jestem na nie nie masz co kombinować masz sporo pomysłów ale nie o to chodzi aby coś zmienić co nie będzie przydatne albo zmienić tak aby zachwiać równowagą ale aby balans był dalej

ps: jeśli ci chodzi o to aby łucznik był lepszy w ataku to zgłoś samo ulepszenie ataku ale i tak mało kto będzie z tego kożystać.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Nie chce aby łucznicy stali się jednostką ofensywną, + do ataku który zaproponowałem nie jest porażający jednak już z takim parametrem mógłby być w ostateczności wykorzystany w ataku, a na pewno byłby już tego jakiś sens.

Po jednej wypowiedzi nie wiele wniosków można wyciągnąć ale jeśli miało by to zmienić Twoją decyzje to można pobawić się w balansowanie o które tu się obawiasz.

Mogło by to wyglądać tak:

Atak:
14(+6)

Obrona:
8 (+2)
27 (+2)
16 (+4)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Przecież 4 na 6 jednostek mozna smialo uzywac w ataku to po co ta piata?
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

A po co Ci dom, dziewczyna, praca? Możesz mieszkać w kartonie i mieć wszystko w D***..

Nie ma jednostki ofensywnej czy uniwersalnej opartej na drewnie i tu luki mogły by się sprawdzić. Starczy Ci czy mam powtórzyć się iż Łucznicy byli wykorzystywani a atakach i dlatego ta propozycja.:cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

taa, łucznicy byli wykorzystywani w atakach, katapulty niszczyły budynki, często broniono się kawalerią... tylko że w tej grze to nie przejdzie.

btw jednostka ofensywna oparta na drewnie to ogniowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3480

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

łucznik to jednostka defensywna i chyba zawsze była tak używana a to że ktoś ją zabierał na walke w ataku to tylko dla tego że jak by przeciwnik zamierzał zrobić natarcie to przy odwrocie natrafi na strzały. To samo się tyczyło w obranie przy polisach.

Nie wyobraża sobie ataku łucznika z hoplitom hehe, hoplita wali łucznika mieczem a łucznik go wali w łeb swoją bronią :))
 

DeletedUser7672

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Nie wiem czy warto zmieniać łucznika, dajcie procarzowi odwalać brudną robotę! Jeśli jednak chcecie podnieść jego wartość, to może do 12, przynajmniej mniej się straci podczas farmienia. Szermierza leciutko też można ulepszyć, na przykład z 5 do 8.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Konkretnie odniosę się do postu Jekopa gdyż również uważam iż nie powinno przesadzić się z atakiem dlatego jako jeden z wariantów dla efektu takiego badania proponuje:

Atak:
12(+4)

Obrona:
O(+2)
T(+4)
D(+2)

I uważam te parametry za dość dobre gdzie przy użyciu nowego zaklęcia Artemidy "Magiczna Celność" da uprawnienia dla łuczników by nosić miano dobrej jednostki defensywnej z możliwością jej uzycia w ataku.
Dodatkowo zwiększymy jeszcze jej koszt do >>4pkt<< badań tak aby jednak bezdyskusyjne było nie opłacalne ich odkrywania i każdym Polis.
Surki to kwestia mniej istotne.




Poza tym faktycznie każda ma jakieś zastosowanie ofensywne i defensywne dlatego ważne było taktyczne ułożenie wojsk i jak pisałem byli osłaniani przez pozostałą piechotę zatem gdybanie na temat walk z ich użyciem bez innej jednostki ofensywnej jest nonsensem gdyż nawet tak zliftingowanich łuczników nie będzie opłacało sie posłać samych do ataku, tu celem tej propozycji jest tylko aby mogli być w razie potrzeby wykorzystani w przypadku gdy było by to dla nas korzystne albo konieczne i o to chodzi w walce by kombinować i tu zapene może to wprowadzić nową świeżość.

Uwaga!
Miejcie na uwadze to iż gra zapewne będzie jeszcze rozwijana i pojawią się np. nowe Magie które będą wzmacniać broń oBuchową czy tnącą.. rozbudowywanie gry nie jest czymś nie korzysnym nie obawiajcię się nowości bo podług tego co tu czytam to tak to się przedstawia..
Rozwój jednostek za pośrednictwem Badań tez nie jest niczym złym dla grywalności i to ona jest wyznacznikiem jakości każdej kwestia czy IG ma na to zapotrzebowanie czy nie. Chciałbym jednak aby jednak jakies nowe taktyki dla Strategów wprowadzano.



>>Stara Szkoła Wraca..Ha,Ha :)
>Howk!
 

DeletedUser7672

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Ale powiedz mi, po co zwiększać jego obronę? Co to da? Nie tylko podkręcisz jego atak, ale obrona to za wiele powiem Ci. Na większy atak się zgodzę, ale obronę niestety nie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Mastersex ja nie jestem przeciw zmianom ale uważam że jeśli ma do niej dojść to aby to była sensowna zmiana poza tym w Starożytnej Grecji zamiast łuków były przeważnie używanie procarze dopiero Persowie przywieźli ze sobą armie łuków.

ps: jak będziesz miął jakiś normalny pomysł to będę za(tak jak dotychczas) ale w tym przypadku zmiana parametrów łuków o których mówisz jest nie bardzo do przyjęcia

mówisz 4pkt za badanie a co to zmieni łuki i tak będą badane w wioskach deff a tam nam pkt nie brakuje a nawet niewielkie ulepszenie obronę łucznika(2-4 to wydawałoby się niewielkie) ale powoduje zachwianie równowagi i znaczną wzmocnienie obrony(swego czasu robiłem zestawienie w exelu) i 4pkt obrony przy 1 łuku to jest nic ale przy 1k to już masz ogromną przewagę. poza tym twój pomysł mógłby się przyjąć jakby każdy używał tej jednostki tak jak tu napisałeś a wiem że tak nie będzie.

pozdrawiam

ps: może i ja coś pomyślę nad zmianami ale to będę musiał czasu trochę znaleźć
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Przede wszystkim trzeba zastanowić się czy chcemy rozwijać tę grę pod względem taktycznym czy nie, bo jeśli większość interesuje już tylko jakąś pierdołka w zakładce czy kolorek czy grafika i nie ma przyjemności z czerpania z gry rozwojowych przyjemności to jak grywalność ma ta gra?

Dlaczego jednak grając tu jakiś czas nie ma innych perspektyw jak tylko podbijanie kolejnych polis? Dla tego właśnie dano Cuda by gra się rozwijała i nie była nudna, jeśli już zmieniono "jakiś " czynnik który odpowiada za styl gry i jej sens powinno różwież zwiększyć się ilość dostępnych Taktyk gdyż nie chodzi się jedną ręką i jedną nogą. Tu mimo iż skladamy propozycje które eliminują zły Balans np na morzu czyli Polepszenie Tiremy albo Wprowadzenie Nowej Taktyki Branderem sa one albo nie zrozumiane i nie popierane albo celowo blokowane, pozatym też brak tu jest aktywnej pracy, czy nie uwazacie iż komuś tu zalezy na tym aby ta gra sie nie rozwijała? Może konkurencyjne gry mają tu kreta i dlatego tak jakby traktuje sie tutaj powazne tematy jako zbędne.


Nie będe przekonywał do czegoś co tylko i wyłoćznie dla Mnie wydaje się być dobrym rozwiązaniem ale nie musi być przecież ta gra rozwijana przez nasze proponowane tu rozwiązania, w nadciągającym Świecie Herosów jest kilka nowych rozwiązań ale to jakby tak troche nie wystarczy na dłuższy czas. Testuje aktualnie Beta wersję i jest trochę bardziej ofenstwna i TU gdyby jeszcze poprawić dość priorytetowo atak morski to dało by to więcej Bitew Lądowych, więcej Ataku to więcej pkt czyli na Plus jest ulepszyć to co mamy do dyspozycji na Morzu i to fakt z którym zgadzamy się tu w kilku.
Jesli dodano by mój "raport sytuacyjny" który ma poparcie z kolor na forum to mamy lepszą kooperacje w Ataku i Obronie dlatego też warto by było aby Ze względu na te możliwe czynniki te badanie,które tu proponuje ulepszało łucznikowi Strzały i Kolczugę "na 1 poziom"<< tu zalezy czy zaczeli bym dlaej próbowali i proponowali inne badania ulepszające-która sa możliwe do dyspozycji.
Dodając łucznikowi Ataku musimy mu dodać obrony.
Atak już ustaliliśmy, ustalmy choćby symboliczny + do obrony bo ja nie zaproponuje teraz innej wersji jak z Balansem Ataku I Obrony.

Tak miałem się rozpisać?:D

Atak:
D. 13 (+5)

Obrona:
O. 7(+1)
T. 27(+2)
D. 15(+3)

lub


Atak:
12(+4)

Obrona:
O. 8(+2)
T. 27(+2)
D 14(+2)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Trzeba zadać sobie pytanie czy popularność gier przeglądarkowych nie jest wlasnie spowodowany prostotą i ograniczoną liczba możliwości/wariantów obrony i ataku. Tu graja tez ludzie ktorym wszelakie urozmaicenia moga zepsuc przyjemnosc z gry bo oni chca prostej rozrywki nie wymagającej specjalnej wiedzy taktycznej, loguja sie 2-3 razy dziennie w przerwie w pracy albo miedzy obiadem a kolacja poklikac w jakis pochłaniacz czasu.

Co do zwiekszania statystyk dla lucznika to 4 ptk badawcze za poprawienie obrony i ataku to jest niezły bonus. Tylko ze powinno byc tak ze poprawiasz atak to zmniejsza sie obrona i na odwrot.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

niemamspacji, Ty to jajcarz jesteś.. :D
Ja nie mam Cierpliwości na takich co chcą aby ta była tylko tak głupia jak oni sami..
Dam Ci dobrą radę, znajdź dobry sojusz, ale dobry czyli taki w którym jest wiedza a nie tylko dużo ludzi, tam zrozumiesz co to jest Taktyka i dlaczego powinna być w takiej grze rozwijana. Zapewniam Cię myślenie nie boli, nie obawiaj się tego :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

tu nie chodzi o taktykę(w twojej propozycji). jeżeli wiesz co to taktyka to powinieneś wiedzieć że są jednostki zdolne do obrony a inne do ataku, a twoja propozycja nie wnosi nic taktycznego(co najwyżej uniwersalizacja łuków i zachwianie równowagi defensywnej) jeśli jeszcze tego nie zrozumiałeś to w końcu to zrozum.

ps: jakbyś dał np: badanie że łuki w ataku ostrzeliwują przeciwnika w ciągu 1 tury z dystansu a dopiero później dochodzi do walki(nie wiem dokładnie jak działa silnik grepo, zdołałem jedynie wydusić od supportu że w ataku liczy się atak i obrona, tak obrona w ataku też jest liczona) to to byłby zamysł taktyczny, a zwiększenie ataku(pół biedy) i obrony(katastrofa) to nie ma nic z taktyki tylko zmiana parametrów, a jak już pisałem gdyby ludzie używali tego tak jak sobie założyłeś to było by ok ale tak nie będzie
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Proponuje tu różne taktyki, jeśli tego nie rozumiesz to masz problem.
Poza tym dalsze Twoje wywody są uzasadnieniem własnej nie wiedzy o grze i nie pisz o czymś co Cię przerasta gdyż Wykorzystanie Takiego luka będzie dla każdego czymś nowym ale nie koniecznym jak uważasz inaczej to myśl tak sobie i nie marudź mi tu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

spoko mogę już ci tu nie pisać skoro nie chcesz słuchać krytycznych wypowiedzi ale widz że twoje pojęcie taktyki(które jest pokazane w łuczniku) jest śmieszne i niedorzeczne
pozdrawiam


ps: wiem o czym pisze bo już się troszkę bawię w grepo jak i inne gry tego typu(mam staż co najmniej kilkuletni)
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Dobra, oddałeś glos, wypowiedziałeś się i wystarczy. Czego jeszcze chcesz? Nie masz racji, nie masz argumentów to po co mnie spamujesz?

Opisałem już wcześniej wszystko co poruszyłeś zapoznaj się z tym dokladnie aby zrozumieć to co napisałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

dobra już się nie wypowiadam.

ps: czytałem wszystko co pisałeś a czy ty przeczytałeś to co ja pisałem??
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Badanie rozwijające mobilność wojenną Łuczników.

Problem jest taki ze to ty nie masz racji i to ty nie masz argumentow. Jak jestes taki wspanialy i madry to zrob wlasna gre z wlasna taktyka, proste?
Masz jakis argument na to ze prostota tej gry jest jej wadą? prosze, słucham bo cos mi sie zdaje ze nad ta grą pracuja o wieksze mozgi niz jasnie pan Mastersex.

A co do mojego sojuszu to sie nie martw, jest dobry. A taktyka tu jest prosta wysyłasz naj najwiecej woja i liczysz ze przeciwnik bedzie mial jego mniej/zaskoczysz go a kombinowanie ze statami łucznikow tego nie zmienią.

PS. Moze napiszesz jakis poradnik "taktyku", chetnie poczytam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry