1. Witaj na forum! Jesteś tu nowy(a)?
    Aby wziąć udział w dyskusji, potrzebujesz konta. Zarejestruj się tutaj!
    Masz już konto? Zaloguj się.
    Dismiss Notice

[Ulepszenie] Cudaki w dominacji

Dyskusja w 'Propozycje' rozpoczęta przez użytkownika Czachogniot., 13. Gru 2018.

?

Jesteś za ?

1. Tak

50,0%
  2. Nie

50,0%
  3. Nie mam zdania

0 głos(ów)
    0,0%
  1. Czachogniot.

Czachogniot.

Witam, mam propozycje aby do serwera z Erą Dominacji dodać budowę cudaków do samej rywalizacji. Tzn

Era Cudów zaczyna się np. 2 miesiące po starcie serwera i umożliwia budowe cudaków sojuszom do samej rywalizacji o bonusy z nich(bez zakończenia gry). A samym końcem gry będzie ów dominacja. Myślę że to urozmaiciło by rozgrywkę i dodało trochę nowych elementów strategii oraz rywalizacji.

2. weteran2

weteran2

Jestem na nie. 2 miesiące po starcie to jest jakiś dramat, miasta są małe, jest ich mało, a wystarczy sobie zerknąć w Tabelę, ile potrzeba surek na dane poziomy. Nastąpi wybór: robić wojsko, podnosić miasta czy wyrzucać całą surę i budować kilka miesięcy cudaki. Wstrzymuje to rozwój graczy, a tym samym zmniejsza to rozwój sojuszu. Cudaki nie są żadną strategią, to jest jedynie budowanie. Pomijając brak uzasadnienia jak to niby ma urozmaicić rozgrywkę czy cudaki mają zostać w obecnej formie, czy ma nastąpić edycja surek i czasu poniesionych na ich wzniesienie :)

Avenlie i Roma111 lubią to.
  3. Czachogniot.

Czachogniot.

2 miesiące to jest przykład :), według mnie to urozmaiciło by rozgrywkę bo zamiast samego podbijania miast wrogą robiłoby się akcje na cudaki. I sama rywalizacja nie musi polegać na postawieniu 7 cudaków a np. 1 gdzie jest ciekawy bonus np. Piramidy

4. Czachogniot.

Czachogniot.

2 miechy to przykład na świat gdzie dominacja startuje po 3 miechach ( prędkość 4 Katania), na wolniejszych serwerach byłoby to dłuższy okres

5. weteran2

weteran2

To podaj czasy dla poszczególnych prędkości i co ma to wnieść do rozgrywki :)
    Jaki sens ma podbijanie cudaka bez korzyści dla rozgrywki zamiast miast?
    Może podaj jakieś obliczenia, na jakiej podstawie uznałeś 2 miesiące za wystarczający okres do rozpoczęcia EC? Bo raczej sojuszu powiedzmy 60 osobowy ze średnią 15 miast nie wybuduje Ci cudaka nawet w dwa tygodnie, brak surek to jedno, brak odpowiedniej rozbudowy miast to drugie. Aby budować cudaki trzeba mieć oparcie o podstawowe dane. Tutaj przy braku jakichkolwiek danych jest to bezcelowe :)

6. Czachogniot.

Czachogniot.

Podbijania cudaka ma korzyść w postaci jego bonusów.

No z tymi czasami to bardziej na logike na prędkości szybkiej cudaki pojawiłyby się szybciej a na wolniejszym wolniej. Aby max miesiąc przed dominacją

7. weteran2

weteran2

Ale jak ma się to do zahamowania rozwoju sojuszu praktycznie na starcie świata?
    W dominacji chodzi o podbijanie miast. Taka sprzeczność zaistniała w tym przypadku

Jack Herer lubi to.
  8. Czachogniot.

Czachogniot.

np. prędkość 2 (dominacja po 6 miesiącach), bodajże cudaki starowałyby po 4-5 miesiącach. To raczej dużego zastopowania byś nie miał. A taki element gry bardzo by rozwinął rywalizacje idp. Te 2 miesiące dałem na przykładzie Katanii gdzie dominacja jest po 3 miesiącach

Big Kamil lubi to.
  9. weteran2

weteran2

Ale nie rozumiesz Vari, że w propozycji na początku nie podałeś żadnego konkretu, na cudaki patrzysz przez pryzmat siebie bez podstawowych obliczeń i ewentualnych zmian w budowie(co jest koniecznością w przypadku podania jakiejkolwiek propozycji). Dominacja z Cudakami się wyklucza na obecnych ustawieniach cudaków

10. Jack Herer

Jack Herer

Lider sojuszu, ktory nakazalby budowe cudakow i wybralby badziewne bonusy zamiast wiekszego przyrostu slotow w soju to musialby byc jakis skonczony idiota.

11. crisbdg

crisbdg

jestem na nie.
    budowa cudaków to strata duzej ilosci surowców jak i łask, kazdy myslący lider olał by te cudaki wybierając wiekszosc ilosc wojska a co za tym idzie slotów na nowe miasta.
    ps te bonusy które sie otrzymuje za wybudowanie cudaków to jest nic z tym co w nie trzeba włozyc

Avenlie i Roma111 lubią to.
  12. Lord Artt

Lord Artt

Witam na forum.
    Według mnie CUDAKI juz nie powinny sie nigdy pojawic na żadnym świecie.
    To jest gra strategiczna a nie gra typu PIRAMIDA (kiedys była na IBM) gdzie kluczem gry jest zrobienie piramidy w 30 lat.

Tego typu gry powinny miec finał militarny jak obecnie przyjęty na nowych światach.
    A nie budowanie cudaków-wielu graczy nie lubi być BOBAMI BUDOWNICZYMI.

Pozdrawiam Artur.

13. S.G-1

S.G-1

chyba podczas dyskusji na temat dominacji poruszałem również taką propozycję ...
    cuda jako dodatek do dominacji tylko ze względu na być może nie jakieś super bonusy , ale zawsze to coś ...
    tak jak na światach z Cudami te bonusy są mało przydatne tak w opcji dominacji wydaję mi się że przydały by się .

nie powinno być limitu odnośnie czasu od którego można by były dostępne , oraz obniżenie wartości surowców chociaż o połowę ;) jakie wymaga się do pobudowania cudu ...

limit cudaków na lvl 10 powinien również zostać zniesiony ;) niech szanse będą równe - każdy może sobie cudaka postawić ;) i korzystać z jego "bonusów"

a to czy sojusz poświęci i będzie się decydował na postawienie danego cudu to już kwestia indywidualnego wyboru
    ale zawsze jest wybór a nie blokowanie że nie bo dla mnie ten pomysł jest do bani itp ... marnotractwo surki / łask itp ...
    nie chcesz nie buduj .. ktoś chce to sobie wybuduje ...

Do góry