Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

[Propozycja graczy] Badanie Kamienny Grad zadziała tylko wtedy, gdy atak został wygrany, a ponadto efekt obejmie tylko te katapulty, które przeżyły.

I to jest w końcu jakaś pozytywna zmiana...dawno niewidziana, ale na pewno pożądana:)
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Dokladnie.
Teraz to ma jakis sens,bedzie mozna sie przed tym wybronic.
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

I to jest w końcu jakaś pozytywna zmiana...dawno niewidziana, ale na pewno pożądana:)

Dzisiaj jak przeglądałem forum sojuszu to zauważyłem raport.Mój koleżka z sojuszu zaatakował samymi katapultami i przegrał walkę, ale i tak mur został zniszczony, więc mam pytanie.Kiedy zostanie wprowadzona taka zmiana?
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Jeśli chodzi ci o doborowego stratega to jest to jedna z rang które można zdobyć w konkursie strateg i maskotka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Dzisiaj jak przeglądałem forum sojuszu to zauważyłem raport.Mój koleżka z sojuszu zaatakował samymi katapultami i przegrał walkę, ale i tak mur został zniszczony, więc mam pytanie.Kiedy zostanie wprowadzona taka zmiana?

Zmiana została przecież już wprowadzona. Dokładnie 09.09. A co do pytania, to przecież normalne jest, że katapulty rozwalają murek. Cały czas przecież tak było. Kamienny grad dotyczy rozwalania wszystkich innych budynków przez katapulty.
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Alez jaka gracz ma fantazje np wyzej z tymi katapultami.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Swoja droga ciekaw jestem, w inno wymyslil czar oczyszczenie, po co wlasciwie placic za premium na arcykaplanke, rozwijac swiatynie, skoro dokladnie kazdy czar oslaniajacy moze byc zdjety. Dodatkowo, zeby nie bylo za fajnie, obronca moze rzucic czar i pietnascie razy jak ma czym, atakujacy tylko raz(ewentualnie powtorzyc).

akurat ten czar mi się bardzo podoba. Z tym czarem trzeba bardziej kombinować i oszukiwać przeciwnika. Oczywiście zakładając że nie ma eventów w który dadzą Ci 8 razy 450 łask :)).

Ale sam czar jest znakomity.

co do atakującego - zawsze można rzucić najpierw tęsknotę i czekać kiedy obrońca z ciągnie ten czar i wtedy podać inny taki który nas interesuje. Albo wysłac kilka ataków dla zmyłki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

ogolnie nie jest zle.... fajnie by bylo zeby wreszcie wzieli sie za targowisko.... moze dodatkowy "kram" gzie mozna kupic "dopalacze" za monety bohaterow .... albo zloto.... narazie wieje tam nuda tylko gruz dechy i srebrzaki...:)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Rozumiem, kto ma zreczniejsze palce, szczegolnie jak kilka kolonow wrzucasz, taki tomb rider dla zdystansowanych.
No nie do końca zręczniejsze palce a umiejętne wykorzystanie. Zręczniejsze palce to do synchro.

Do niedawna było tak że jak wysłał ktoś atak i dał czar to tak naprawdę już z czarem nic nie mogłeś zrobić.

Teraz masz możliwości o ile masz łaski. A przeciwnik czyli osoba która wysyła atak ma też pewną swobodę manewru. Uważam że teraz jest bardzo wyrównane z tym czarem mimo że głównie gram atakiem i mi najbardziej to powinno przeszkadzać to nie przeszkadza bo jako obrońca mam większe szanse na działania. I zręcznościówki tu nie ma a jak już to strategia.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Rozumiem, ze gdy wysylasz jeden atak, to sledzisz z uwaga przez, dajmy na to, dwie godziny jego losy. i jak widz tureckiej telenoweli w napkieciu czekasz na rozwiazanie tej intrygujacej fabuly.
Domyslam sie rowniez, ze po wrzuceniu kilkunastu lub kilkudziesieciu atakow dokupujemy w zestawie odpowiednia ilosc dodatkowych par oczu. W przypadku wyslania kilku kolonow oczywiscie tez, by zdazyc na czas ukryc zawartosc ataku.
Pomijam tu wszelkie fejki itp. bo to normalka, czasem wypstrykaja sie z czarow, czasem nie.Co rozsadniejsi nie.
Przyrost lask na szybkich swiatach jest duzy, jednostki mityczne znosza laski...


nie Ty tego nie zrozumiesz ale oczywiście możesz próbować. A jak tego nie rozumiesz zagraj w fife tam będzie łatwiej i nie będzie trzeba nic rozumieć.
 
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Pich ma racje, ten czar niszczy rozgrywkę gdyż teraz nie da sie już niczym zaskoczyć obrońcy. Nie dość że są powiadomienia to jeszcze ten czar.. Dla przykładu, wiemy że przeciwnik ma w mieście ofa, więc postanowiliśmy wysłać tam kolona defowego by tym razem zaskoczyć przeciwnika (wcześniej np był kolon ofowy ale nam rozbił cofka). Puszczamy kolona i oczywiście przeciwnik sciąga czar i sprawdza w jakiej obstawie leci kolon i już wie jak sie obronić. Totalna glupota ale co się dziwić skoro ta gra nie ma nic w sobie ze strategii, jeśli ktoś chce pograć w strategie to polecam inne gry chociażby CoH,Total War itd.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Pich ma racje, ten czar niszczy rozgrywkę gdyż teraz nie da sie już niczym zaskoczyć obrońcy. Nie dość że są powiadomienia to jeszcze ten czar.. Dla przykładu, wiemy że przeciwnik ma w mieście ofa, więc postanowiliśmy wysłać tam kolona defowego by tym razem zaskoczyć przeciwnika (wcześniej np był kolon ofowy ale nam rozbił cofka). Puszczamy kolona i oczywiście przeciwnik sciąga czar i sprawdza w jakiej obstawie leci kolon i już wie jak sie obronić. Totalna glupota ale co się dziwić skoro ta gra nie ma nic w sobie ze strategii, jeśli ktoś chce pograć w strategie to polecam inne gry chociażby CoH,Total War itd.

Po pierwsze to o czym tu piszesz dotyczy wyłącznie starego systemu gry. Na nowym systemie ślesz 5 kolonów i który wejdzie ten podbija. I niech ich sobie szuka czarami jak ma tyle łask obrońca.
To raczej świadczy ze stary system jest wielkim nielogicznym dziwadłem a nie, że czar jest kiepawy. (zawsze wbijam szpile w stary :D )
A tak już poważnie to myślę, że jakbym ci dobrze zapłacił to byś mi tu napisał referat na temat - "Jak na starym systemie zaskoczyć obrońcę który zdejmuje notorycznie czary." :D

Jak dla mnie ten czar jeszcze ujdzie w tłoku.
 
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Na nowym systemie ślesz 5 kolonów i który wejdzie ten podbija. I niech ich sobie szuka czarami jak ma tyle łask obrońca.

Ilość kolonow tu nie ma znaczenia to samo system bo jeśli gracz od razu się pojawi gdy wyślesz kolony to posprawdza sobie czasy, zapisze skad leca kolony i zacznie farmić laski (jesli ich nie ma) a jesli ma na to kilka godzin to bezproblemu sciagnie czary nawet i z 10 atakow. Moim zdaniem ten czar za bardzo ułatwia obronę miast, nie dość że obrońca ma więcej przywilejów to jeszcze w bonusie dostaje czar ktory sporo może namieszać. Cały czas była mowa o zrównoważeniu rozgrywki ale nic z tym nie robią. To agresor ma coraz bardziej pod górkę by coś podbić bo nawet najlepiej zorganizowana akcja może paść przez ten czar. A to o czym piszesz sprawdzi się tylko podczas nieobecności gracza ale to samo można zrobić na starym systemie. Na razie zmiany jakie są w grze mają na celu zwiększyć zyski a nie ulepszyć rozgrywkę ale może w końcu coś sie i w tym kierunku ruszy :) zobaczymy jak po dzisiejszej aktualizacji chodzi gra i czy przy kilkudziesięciu atakach juz sie muli.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Ilość kolonow tu nie ma znaczenia to samo system bo jeśli gracz od razu się pojawi gdy wyślesz kolony to posprawdza sobie czasy, zapisze skad leca kolony i zacznie farmić laski (jesli ich nie ma) a jesli ma na to kilka godzin to bezproblemu sciagnie czary nawet i z 10 atakow. Moim zdaniem ten czar za bardzo ułatwia obronę miast, nie dość że obrońca ma więcej przywilejów to jeszcze w bonusie dostaje czar ktory sporo może namieszać. Cały czas była mowa o zrównoważeniu rozgrywki ale nic z tym nie robią. To agresor ma coraz bardziej pod górkę by coś podbić bo nawet najlepiej zorganizowana akcja może paść przez ten czar. A to o czym piszesz sprawdzi się tylko podczas nieobecności gracza ale to samo można zrobić na starym systemie.

Ilość ma znaczenie. Nawet ja trafię na geniusza obrony i odnajdzie wszystkie to w przyzwoitym synchro nie zrobi nic. Tyle, że się dowie. A jesli bedzie super-hiper-eksta geniuszem obrony i to sklinuje? To też o niczym nie świadczy, bo taki geniusz obroni sie zawsze z czarem czy bez.
Do tego wez pod uwage ze nowy system to w wiekszosci przypadkow kilka podburzonych wioch z synchrem idacym w jednej porze.

To nie stary ze ci leci jeden kolon i robisz fikolki biremami :D
 
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Na starym też można lecieć na kilka miast, nie gram od dziś ale z tym się już nic nie zrobi, dobrze że chociaż grad zmienili. 3 pozytywna zmiana po tych z wprowadzeniem aktywnego raportu i atakowaniem własnych miast podczas klikniętego urlopu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser22713

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Nikt tak szybko nie zmieni specjalizacji miasta żeby zmienić sposób obrony przed kolonem. Jasne... powiesz, że jak ma w mieście ognie to może je podstawić pod biremowego kolona i miałbyś rację... ale przecież wystarczy dobre synchro i nic mu to nie da :) a jeśli mimo dobrego synchro się wybroni to znaczy, że jest po prostu dobrym obrońcą :)
 
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Nikt tak szybko nie zmieni specjalizacji miasta żeby zmienić sposób obrony przed kolonem. Jasne... powiesz, że jak ma w mieście ognie to może je podstawić pod biremowego kolona i miałbyś rację... ale przecież wystarczy dobre synchro i nic mu to nie da :) a jeśli mimo dobrego synchro się wybroni to znaczy, że jest po prostu dobrym obrońcą :)

dobre synchro nic ci nie gwarantuje
a co do zmiany specjalizacji miasta to nie chodzilo o obronce tylko agresora wlasnie w takim celu by go zaskoczyć i jeśli wspuścil by takiego kolona to cofka mogla by go nie uratowac
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Tak samo wiedza co leci z kolonem nic nie gwarantuje
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Mam do was pytanie dotyczące szczęścia w atakach. Wszyscy wiemy, że szczęście ma duży wpływ na wynik walki i niekiedy pojawiają się głosy, by je całkowicie zmienić lub zlikwidować. Jakie są wasze przemyślenia na ten temat? Co powiedzielibyście na redukcję szczęścia do +/- 15 lub 20%? Czy taka modyfikacja byłaby za mała lub za duża, czy może uważacie, że nie ma potrzeby zmian w tej funkcji? Będę bardzo wdzięczna za opinie, przekażemy je do osób odpowiedzialnych za zmiany w grze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry